1. leht 1-st

UAZ: Starteri probleem

Postitatud: T Mai 06, 2008 1:02 pm
Postitas sammal
Kas keegi oskaks nõustada alljärgneva puhul:
Käivitamisega probleem: starter veab ringi küll ja mootor ka justkui tahab minna aga käima ei lähe. Kui teise auto taga käima tõmmata siis käivitub enamvähem kohe. Teine probleem on, et masin vahel turtsub ja pole seda õiget minekut (vanasti maanteel 100km/h polnud probleem nüüd hea kui 75km/h saab). Mida vaatama/vahetama peaks?
Tänud ette!

Postitatud: T Mai 06, 2008 1:19 pm
Postitas t6nu
süüde väga vale või pigem lööb kuskilt massi, kontrolli juhtmeid ja vaata pimedas kapoti alla siis näed kui ilus :-)

Postitatud: T Mai 06, 2008 1:31 pm
Postitas GC
Kas see on remondijärgne ilming või on tekkinud auto kasutamise käigus?
Esimene mõte, et viga on kuskil süütepooli, jagaja kandis.

Postitatud: T Mai 06, 2008 2:03 pm
Postitas sammal
Isend sai soetatud eelmise suvel ja liikus probleemideta.
Pigem on ülalmainitud probleemid ilmnenud peale talvist vähest kasutust.
Miinuskraadidega starterist käivitamine oli suht lootusetu ettevõtmine.
Ennem soojakraadidega sai ta ikka peale väikest jändamist starterist käima ja kui mootor soe oli siis starterist läks alati.
Viimane kord liikusin ca 20 km 90km/h ja teised 20km/h tagasi 70km/h.
Pole kindel kas eelnevalt mainitud probleemid on seotud.

Postitatud: T Mai 06, 2008 2:29 pm
Postitas GC
No siis proovi kõigepealt Tõnu soovitust- las keegi käivitab pimedas autot ja ise vaata kas kuskil ilmneb nn."ületagumist" - laetud osakesed, mis süüteküünlal küttesegu peaksid süütama, vallatlevad kuskil küünlajuhtmel või süütepoolil,...!

Postitatud: T Mai 06, 2008 8:58 pm
Postitas mardikas
Ise omasin samalaadset kogemust kui mootori tekstoliithammasratas saba hakkas andma. Kord käivitus matsust siis jälle üldse mitte. Jõud kadus ja kiirus kah.

Postitatud: R Mai 23, 2008 4:28 pm
Postitas Panda
Ennem lähevad tekstoliidilt hambad kui hakkab süüdet mõjutama. Pealegi kui tekstoliit läbi siis juba kaugelt kuulda. Teglt on GAZ mootor väga vaikne mootor kui õieti kokku pandud ja ära reguleeritud. Auto riivab püksiserva ja sa ei kuulegi kui mööda sõidab :wink: