93 aasta Grandi starterijama
Moderaatorid: jr, vtl, Moderators
93 aasta Grandi starterijama
Selline kamm, et vahest tuleb starter käivitades järgi, vahest mitte. Selline tunne, nagu oleks käik sees ning üritaks võtit keerates käivitada.
Otse aku plussilt starteri väiksele klemmile pinge lasta (kui võti on süüde sees asendis), siis ketrab käima ilusti.
Tundub, et kui käigukangiga mängida, siis anomaalia ilmnemisel on suurem tõenäosus, et varsti käivitub.
Küsimus järgmine, kas kusagil käigukangi juures on ilmselt mingid klemmid, mida võiks kontrollida, puhastada jne, või on "mandel kits" et süütelukku vaja vahetama hakata?
Otse aku plussilt starteri väiksele klemmile pinge lasta (kui võti on süüde sees asendis), siis ketrab käima ilusti.
Tundub, et kui käigukangiga mängida, siis anomaalia ilmnemisel on suurem tõenäosus, et varsti käivitub.
Küsimus järgmine, kas kusagil käigukangi juures on ilmselt mingid klemmid, mida võiks kontrollida, puhastada jne, või on "mandel kits" et süütelukku vaja vahetama hakata?
Grand Cherokee
Olen proovinud ja on selline tunne, et vist läheb suurema tõenäosusega selles asendis käima.mms kirjutas:Proovi ka käigukangi "N" asendis käivitamist.
Samas ma siin vahepeal oma aruga mõtlesin, et ilmselt ikka süütelukus asi, kuna kasti N asendis ju ei saa näiteks võtit lukust kätte ja ilmselt siis see käikude vahetamine liigutab süütelukus midagi, mis asja ajutiselt jälle toimima paneb.
Varsti lähen lammutama ja vaatan, mis seal luku ümber toimub. Kui kellegil on näpunäiteid süüteluku mahasaamise kohta, siis võib jagada.
Kusjuures talvel miinuskraadidega probleemi ei esinenud. Jama hakkas pihta eelmisel sügisel, toona vedasin aku plussi juurde starterist tagavaraotsa, millega saaks iga ilmaga masina tööle panna. Kuna auto ei ole igapäevases kasutuses ning talvel probleeme ei esinenud, siis jõudsin vahepeal selle probleemi juba ära unustada
Grand Cherokee
Ma lähen ajan masina kanali peale, kui veel online oled, anna palun vihje, mis selle anduri täpsem aadress on (kasti peal, all, küljepeal).svatski kirjutas:tundub ikkagi olevat anduri viga mis annab impulsi sees olevast käigust, üldjuhul on see lihtsalt muda täis ja annab puhastada, vaata aind et andurit ära ei lõhu, jutt siis AW4 kohta mis 93a autol suht tõenäoliselt on(nagu ka cherodel)
Kundepoolse külje pealt leidsin sellised kirjed kasti korpuselt:
Kasti pilt 1
Kasti pilt 2
RE 42 või AW4 ei suutnud kusagilt tuvastada
Grand Cherokee
Peale pikemaajalist õlidega leotamist sain täna siiski selle anduri masina küljest lahti, puhastasin ära, lappisin kokku ja tagasi auto külge. Tundub, et viga oli tõepoolest pasases anduris, praegu kõik toimib nii, nagu ette nähtudsvatski kirjutas:tundub ikkagi olevat anduri viga mis annab impulsi sees olevast käigust, üldjuhul on see lihtsalt muda täis ja annab puhastada, vaata aind et andurit ära ei lõhu, jutt siis AW4 kohta mis 93a autol suht tõenäoliselt on(nagu ka cherodel)
Kui kellegil on veel sama asi vaja teha, siis kindlasti varuge KANNATUST! Endal tuli kadude poole peale kanda 1/4 anduri keermestatud osast, mis otsustas 2 minutit enne anduri lõpliku eraldumist auto küljest omakorda anduri küljest irduda, aga see on minor problem
Samuti soovitan esimest korda tööd ette võttes vahetult enne lammutama hakkamist targematega konsulteerida, kuna tõepoolest on suur oht see andur lihtsalt ära lõhkuda.
PS: suured tänud svatskile, ilma konsultatsioonita oleks too andur praegu ilmselt prügikastis
Grand Cherokee