Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Sul on nelikveoline sõber öösel akna alt kaduma läinud või on keegi garaazist sinu lemmiktööriista ära virutanud või hoopis leidsid safari käigus kellegi pooltelje metsast ... see on õige koht sedalaadi juttude jaoks

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas elmarm »

Juhtus siis reedel,3.aug. niisugune asi, et Tartus, Puiestee 114, kus asub ka Tartu Off-Road klubi, varastati päise päeva ajal Priitahtlike Pritsumeeste Ifa pealt kaks akut. Hea naaber Roman Tartu Off-Road-ist helistas kohe mulle ja andis ka auto registreerimisnumbri, millega akud ära viidi. Teatasin koheselt 110 politseisse ja edastasin ka auto numbri. Täna püüdsin siis politseist teada saada, kas on mingeid uudiseid. Selleks pidin ikka palju vaeva nägema, et leida üldse inimene, kes mulle vastab. Vastus tuli siis niisugune, et sellega enne tegelema ei hakatagi, kui tulete kohale, võtate kaasa tunnistaja ja teete avalduse. Kurat, too neile varas kandikul kätte ja nad ei võta siis ka midagi ette :evil: ! Küsisin siis, et andke mulle selle mehe andmed, kellele see auto kuulub ja toon ise akud tagasi. Seda ma muidugi ei saanud. Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha), siis hakatakse jooksutama ka tunnistajat, enne veel kui vargaga ühendust võetakse. Vaevalt, et tunnistaja teinekord teatabki, kui tema nii palju vaeva peab nägema. Ühesõnaga, ei hakka kõike kirjutama, mis ma vastasin, kui olin natuke ägestunud ja vaevalt mul kõik meeleski on, kuna olin tõesti vihane :evil:
Küsin siis: kas saab mulle keegi leida auto (reg nr 337TER VW Passat) omaniku nime? Olen politseis väga pettunud ja püüan ise need akud tagasi tuua!
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas tarmo »

Võibolla aitab sind natuke edasi info, et auto andmed LKFi põhjal:

Mark ja mudel VOLKSWAGEN PASSAT VARIANT
Riigi kood, mille registris sõiduk on EST
Kehtiv alates 23.05.2012 00:00
Kehtiv kuni Poliisi kehtivuse lõpp on tulevikus

Kindlustusandja AS Inges Kindlustus
Kindlustusandja kood I
Aadress Raua 35, Tallinn 10124
Telefon +372 641 0436
Kahjutelefon +372 641 0436
Faks +372 641 0438
E-post inges@inges.ee
Koduleht http://www.inges.ee

Ingeses mõni tuttav või mõni kindlustusmaakler nt...?
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas elmarm »

Tänud abistajatele :)
Auto omanik Mikail Semenov sünd 1963. Kas kellelegi on nimi tuttav?
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Mees-metsast
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: P Juul 22, 2012 4:15 pm

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas Mees-metsast »

elmarm kirjutas:Juhtus siis reedel,3.aug. niisugune asi, et Tartus, Puiestee 114, kus asub ka Tartu Off-Road klubi, varastati päise päeva ajal Priitahtlike Pritsumeeste Ifa pealt kaks akut. Hea naaber Roman Tartu Off-Road-ist helistas kohe mulle ja andis ka auto registreerimisnumbri, millega akud ära viidi. Teatasin koheselt 110 politseisse ja edastasin ka auto numbri. Täna püüdsin siis politseist teada saada, kas on mingeid uudiseid. Selleks pidin ikka palju vaeva nägema, et leida üldse inimene, kes mulle vastab. Vastus tuli siis niisugune, et sellega enne tegelema ei hakatagi, kui tulete kohale, võtate kaasa tunnistaja ja teete avalduse. Kurat, too neile varas kandikul kätte ja nad ei võta siis ka midagi ette :evil: ! Küsisin siis, et andke mulle selle mehe andmed, kellele see auto kuulub ja toon ise akud tagasi. Seda ma muidugi ei saanud. Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha), siis hakatakse jooksutama ka tunnistajat, enne veel kui vargaga ühendust võetakse. Vaevalt, et tunnistaja teinekord teatabki, kui tema nii palju vaeva peab nägema. Ühesõnaga, ei hakka kõike kirjutama, mis ma vastasin, kui olin natuke ägestunud ja vaevalt mul kõik meeleski on, kuna olin tõesti vihane :evil:
Küsin siis: kas saab mulle keegi leida auto (reg nr 337TER VW Passat) omaniku nime? Olen politseis väga pettunud ja püüan ise need akud tagasi tuua!
Tere ! Mina sinu asemel teeksin politsei tegevusetusse tõttu kaebuse politsei peadirektor Raivo Küüdile !!!! Ja vaata kuidas asjad liikuma hakkavad :)


Mis puutub vargasse , siis võta tunnistaja kaasa ,tee avaldus . Ja kui peale avalduse tegemist ka midagist ette ei võeta ( Kaasa oma juhtumisse reporter.ee )
Kasutaja avatar
max07
Fitting 38"
Postitusi: 206
Liitunud: E Veebr 11, 2008 1:46 pm
Asukoht: Eesti

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas max07 »

Natuke lugemist http://www.postimees.ee/854406/politsei ... ega-kimpus Igaljuhul edu varga püügil ja jäta politsei rahule, neil käed jalad tööd täis sinu "turvalisuse" tagamisega ja riigikassa täitmisega...
elmarm kirjutas:Juhtus siis reedel,3.aug. niisugune asi, et Tartus, Puiestee 114, kus asub ka Tartu Off-Road klubi, varastati päise päeva ajal Priitahtlike Pritsumeeste Ifa pealt kaks akut. Hea naaber Roman Tartu Off-Road-ist helistas kohe mulle ja andis ka auto registreerimisnumbri, millega akud ära viidi. Teatasin koheselt 110 politseisse ja edastasin ka auto numbri. Täna püüdsin siis politseist teada saada, kas on mingeid uudiseid. Selleks pidin ikka palju vaeva nägema, et leida üldse inimene, kes mulle vastab. Vastus tuli siis niisugune, et sellega enne tegelema ei hakatagi, kui tulete kohale, võtate kaasa tunnistaja ja teete avalduse. Kurat, too neile varas kandikul kätte ja nad ei võta siis ka midagi ette :evil: ! Küsisin siis, et andke mulle selle mehe andmed, kellele see auto kuulub ja toon ise akud tagasi. Seda ma muidugi ei saanud. Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha), siis hakatakse jooksutama ka tunnistajat, enne veel kui vargaga ühendust võetakse. Vaevalt, et tunnistaja teinekord teatabki, kui tema nii palju vaeva peab nägema. Ühesõnaga, ei hakka kõike kirjutama, mis ma vastasin, kui olin natuke ägestunud ja vaevalt mul kõik meeleski on, kuna olin tõesti vihane :evil:
Küsin siis: kas saab mulle keegi leida auto (reg nr 337TER VW Passat) omaniku nime? Olen politseis väga pettunud ja püüan ise need akud tagasi tuua!
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2865
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas totu »

max07 kirjutas:Natuke lugemist http://www.postimees.ee/854406/politsei ... ega-kimpus Igaljuhul edu varga püügil ja jäta politsei rahule, neil käed jalad tööd täis sinu "turvalisuse" tagamisega ja riigikassa täitmisega...
elmarm kirjutas:Juhtus siis reedel,3.aug. niisugune asi, et Tartus, Puiestee 114, kus asub ka Tartu Off-Road klubi, varastati päise päeva ajal Priitahtlike Pritsumeeste Ifa pealt kaks akut. Hea naaber Roman Tartu Off-Road-ist helistas kohe mulle ja andis ka auto registreerimisnumbri, millega akud ära viidi. Teatasin koheselt 110 politseisse ja edastasin ka auto numbri. Täna püüdsin siis politseist teada saada, kas on mingeid uudiseid. Selleks pidin ikka palju vaeva nägema, et leida üldse inimene, kes mulle vastab. Vastus tuli siis niisugune, et sellega enne tegelema ei hakatagi, kui tulete kohale, võtate kaasa tunnistaja ja teete avalduse. Kurat, too neile varas kandikul kätte ja nad ei võta siis ka midagi ette :evil: ! Küsisin siis, et andke mulle selle mehe andmed, kellele see auto kuulub ja toon ise akud tagasi. Seda ma muidugi ei saanud. Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha), siis hakatakse jooksutama ka tunnistajat, enne veel kui vargaga ühendust võetakse. Vaevalt, et tunnistaja teinekord teatabki, kui tema nii palju vaeva peab nägema. Ühesõnaga, ei hakka kõike kirjutama, mis ma vastasin, kui olin natuke ägestunud ja vaevalt mul kõik meeleski on, kuna olin tõesti vihane :evil:
Küsin siis: kas saab mulle keegi leida auto (reg nr 337TER VW Passat) omaniku nime? Olen politseis väga pettunud ja püüan ise need akud tagasi tuua!
12 000 vargust ja 110 inimest (Tallinn, Harjumaa), st. üks inimene peaks lahendama ühe varguse kahe päevaga. Kui mingigi niidiots olemas, ei tohiks väga keeruline olla.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas ivan »

"..., et politsei eesmärk on eelkõige tabada varas ja tema süü tõendada, selle kohta tõendeid kogudes, mitte aga inimestele varastatud esemete tagasi saamine."

Ma arvasin, et politsei töötab maksumaksja huvides. tuleb välja, et samad huvid mis liiklusjärelvalves. Pätt (auklikul teel kiiruse ületaja, näiteks Suur-Sõjamäe teel) vaja kinni püüda, sellega linnuke statistikasse saada ja mullusest paremat näitajatega vehelda.

"«Inimese juurest varastatud esemete leidmine ei tähenda aga automaatselt seda, et teda saaks varguse ega ka varastatud esemete hoidmise eest karistada,» nentis Aas."

Inimesed, ise te annate oma esemed varaste kätte hoiule ja nüüd kaeblete. Samas saab parkimistrahvi rahulikult auto omanikule kaela väänata ilma tõestamata kes selle auto sinna parkis. Isegi varastaatud auto valesti parkimise eest maksb omanik!

Varguste lahendamise 30-protsendine määr on tema sõnul tavaline tulemus nii Eestis kui välisriikides.

Päris riskivaba äri. 70% õnnestumist ja seda ainult registreeritud juhtumeid arvestades. Aas kutsub vist inimesi vargile!
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas v6sa »

ivan kirjutas:"..., et politsei eesmärk on eelkõige tabada varas ja tema süü tõendada, selle kohta tõendeid kogudes, mitte aga inimestele varastatud esemete tagasi saamine."

Ma arvasin, et politsei töötab maksumaksja huvides. tuleb välja, et samad huvid mis liiklusjärelvalves. Pätt (auklikul teel kiiruse ületaja, näiteks Suur-Sõjamäe teel) vaja kinni püüda, sellega linnuke statistikasse saada ja mullusest paremat näitajatega vehelda.

"«Inimese juurest varastatud esemete leidmine ei tähenda aga automaatselt seda, et teda saaks varguse ega ka varastatud esemete hoidmise eest karistada,» nentis Aas."

Inimesed, ise te annate oma esemed varaste kätte hoiule ja nüüd kaeblete. Samas saab parkimistrahvi rahulikult auto omanikule kaela väänata ilma tõestamata kes selle auto sinna parkis. Isegi varastaatud auto valesti parkimise eest maksb omanik!

Varguste lahendamise 30-protsendine määr on tema sõnul tavaline tulemus nii Eestis kui välisriikides.

Päris riskivaba äri. 70% õnnestumist ja seda ainult registreeritud juhtumeid arvestades. Aas kutsub vist inimesi vargile!
Olles üldiselt sama hämmeldunud, ei saa mitte jätta märkimata: meil kehtib süütuse presumptsioon. :roll: Mida küll pahatihti kuritarvitatakse... :floff

Ma pean tunnistama, et kui uurija peaks minu kuuris oleva tikksae või akudrelli ostudokumeti küsima, siis vist jääksin hätta - ei ole üldse kindel, et need peale kõiki üleelatud aastaid alles on...

Rääkimata sellest, et enamus KB ja Osta.ee müügitehingutest käib ilma ostudokumentatsioonita... ons nad kõik kohe vargad?

Tõsi, antud teemas peab viidatud nahal olema ikka väga hea vabandus, et kohtumisel akude (eelmise) omanikuga mitte kukkuda (korduvalt, ma loodan).

Ma ei tea, kui suur kahju teemaalgataja sissetulekule need 2 akut on, kuid nii palju peaks aega leidma, et minna ja avaldus ära täita. Ilma selleta ei ole politseil alust kedagi raputada... Tahaksite ju teiegi teada, mille alusel teie kaubikus oleva kola seerianumbreid uurijatel tarvis läheb, eks.

Tegelikult mind täitsa huvitab, mida 110 ütles? Ta ei tohiks teha muud, kui võtta teadmiseks (heal juhul patrulle teavitada kahtlasest autost) ja anda juhised, kus ja kuidas kõige kiiremini avaldus teha, et asi saaks seadusliku pöörde võtta.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1043
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas CaveMan »

elmarm kirjutas:Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha)
Miks just seda avaldust ei saa digitaalselt, ilma kohale minemata, teha? Kõiki teisi peaks saama.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas v6sa »

CaveMan kirjutas:
elmarm kirjutas:Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha)
Miks just seda avaldust ei saa digitaalselt, ilma kohale minemata, teha? Kõiki teisi peaks saama.
http://www.politsei.ee/et/nouanded/kann ... a-avaldus/

Tõepoolest:
...
E-posti teel ei saa avaldust esitada juhul kui:

tegemist on raske kuriteoga
kuriteoohvriks on laps
ründaja viibib sündmuskohal
kuriteo toimepanemisel oli pealtnägijaid
sündmuskoht on puutumata

Samas uurimistoimingute kontekstis, isegi mõneti mõistetavad põhjused.

Blanketil (http://www.politsei.ee/dotAsset/56377.doc) võiks ikka kehtiv rahavääring olla... :o Ning digitaalselt allkirjatatavaks mõeldud blanketil võiks olla märge digitaalselt allkirjastatud juba valmis...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas kalleo »

Kahju, ei saa Elmarit aidata. Olen ka Puiestee tänava kandi kahtlaseid liikumisi jälginud aga seda autonummert pole nagu mällu jäänud. Samas, igasugu karvased veavad sealt aegajalt vanarauda ja muud linna vara minema (ikkagi parem kui maha põletada). Asi neil siis lihtkodaniku varale käsi järele sirutada pole... Loodan et asi laheneb õiglaselt.
v6sa kirjutas:
CaveMan kirjutas:
elmarm kirjutas:Kui nüüd lähen avaldust tegema (mida ei saavat digitaalselt teha)
Miks just seda avaldust ei saa digitaalselt, ilma kohale minemata, teha? Kõiki teisi peaks saama.
Tõepoolest:
...
Nüüd viskan kinda politsei kapsaaeda. Äsja murti jälle maakohas ukselukud ja kõrvalhoonete aknad. Meil olevat e-riik- tegin pollale digiavalduse. Allkirjaga nagu peab ja e-mailile. Järgmine päev helistab keegi tibihääl ja küsib mis "meie" tegema peame!!! Et peate minema kohalikku jaoskonda. Küsin kus minu piirkonna kohalik jaoskond asub- tema ei tea! Ja-nii-edasi, tibi ei teadnud midagi, mina hoidsin kuradeid tagasi ja lõpetasin nii et- polits peab ise teadma mis digiavaldusega teha. Kaheksa(!) päeva hiljem helistab nolgihääl politseist ja alustab sama jahumist- saime teie avalduse, tulge nüüd kinnimajja, me kuulame teid asja osas üle! Midat??? Nemad ei saa midagi alustada kui mina pole kohal käinud. Seletan siis neile digiavalduse mõttest. Polla on konkreetne, ütleb, et peab tulema. Lõpetame. 5 minutit hiljem helistab pollast üks asisema häälega asjapulk. Räägib, et jah, põhimõtteliselt ikka saab digiavalduse alusel väärtegu või krimkat alustada. Ok, kuna kahju on mulle juba "tavaline" ja suli(de) leidmine võimatu lepime kokku, et avavad väärteo keissi. Kusjuures, ajakirjandusest pole nupukest läbi lipsanud. Varasemate sissemurdmiste kohta on rida ikka zaitungi veerel olnud. (Et sulidel uhke lugeda ja teada, et nende tegu on ära märgitud.)
Täie mõistuse ja vastutuse juures- mulle on arusaamatu, kes ja millega politseis tegeldakse... Igatahes, ärge tülitage neid oma muredega...
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas elmarm »

Siit siis ka üks positiivne politsei tegevus.
Samal aadressil, kus see varguse lugu juhtus, oli mõni aeg tagasi üks härrasmees või daam parkinud garaazi ukse ette auto, kuigi seal oli kollane joon. Võtsin siis politseiga ühenduse ja andsin auto numbri ning palusin võtta ühendust omanikuga, et ta oma auto vähe kõrvale ajaks. Läks mööda vast 15 min, kui helistati tagasi ning öeldi, et omanik kätte saadud ja ajab auto ära. Nii oligi. Väga rahul sellise operatiivsusega.
Seekord lootsin jälle samasugust operatiivsust, kuna auto oli akudega just väravast välja sõitnud. Oleks olnud ju võimalik tabada mehed kohe teolt. Politsei oleks võinud võtta näiteks omaniku tel nr ja helistada talle, et peatagu auto koheselt tänava ääres. Või sõita koju vastu. Aga kahjuks ei saanud vastust, kas nad patrullidelegi teatasid.
NB! Ega ma igapäevane politseisse helistaja ole. Need kaks asja viimase viie aasta jooksul :)
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas mudakas »

Eesti politsei ei kõlba kuhugi,tuleb omakohut teha (rabasse uputada) :floff
Elu on lill isegi mudas sõites
Kasutaja avatar
vanaisa
Fitting 38"
Postitusi: 392
Liitunud: L Dets 01, 2007 1:01 pm
Asukoht: Kanavere
Kontakt:

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas vanaisa »

mudakas kirjutas:Eesti politsei ei kõlba kuhugi,tuleb omakohut teha (rabasse uputada) :floff

Poolitsad või? :hihi:
Mees-metsast
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: P Juul 22, 2012 4:15 pm

Re: Vajan abi varga leidmisel, auto number teada

Postitus Postitas Mees-metsast »

mudakas kirjutas:Eesti politsei ei kõlba kuhugi,tuleb omakohut teha (rabasse uputada) :floff

Raba ei aita:))) Jäta kahe raudtee relsi vahele ja oota kuniks kaubakas yle sõidab :D:D::D:DD:
Vasta

Mine “Varastatud/Kaotatud/Leitud”