Liikluskaamera

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
111CAT
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: E Okt 22, 2007 7:28 pm

Liikluskaamera

Postitus Postitas 111CAT »

Alapealkiri teemale võiks olla - vastutavad ametnikud, ametiasutused on jälle omale kraevahele s....nud ja rahva raha raisanud.
Peale kaamerate tööle hakkamist selgus ruttu õige liiklusstiil e. kaamera tööpiirkonnas kiirus maha ja mujal pedaal "põhja"- vastavalt tee ja liiklusoludele, kuna puudus politseihirm. Nüüd on siis ka RIIGIAMETNIK jõudnud tõdemuseni, et asi ei toimi ja pollarid on pandud kaamerate vahele valvama :roll:
Küsimus AMETNIKELE - kas kaameratele kulunud raha oli vaja kulutada ainult statistika jaoks ja lisaks paneme veel iga kilomeetriposti ja põõsa taha politsei passima :evil:
Toomas
372 512 6033
D-Max Roadmap
alr
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: R Aug 14, 2009 1:54 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas alr »

Viimne info oli, et välja saadetud nende abil ca 3000 trahviotsust, minu silmis igati õigustatud, see, et hoogu drastiliselt maha võetakse on pseudoprobleem, mis kummitab igat riiki, kus sellised kaamerad kasutusel, olen täheldanud samasugust käitumist al. Kanadast Saksamaani ja läbi Euroopa Poolani välja.
Eks see ole eestlase loomus, et iga uue asja kallal vaja vinguda, olenemata selle kasutegurist.
NB! Juba enne kaamerate paigaldust toonitati, et politsei liiklusjärelvalve ei kao neilt lõikutelt mitte kuskile.
Viimati muutis alr, K Juun 02, 2010 10:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Kaamerad on pandud kohtadesse, kus oht oli suurim ja juhtus palju õnnetusi. Nüüd on liiklus rahunenud. Ja et poleks kaamerate vahel karistamatuse tunnet, siis ongi liikuv patrull lisaks. Kuna meil puudub harjumus liigelda teadlikult ohutult, siis igasugune raha, mis on raisatud inimelude päästmiseks, sh minu ja sinu laste näiteks, on õigustatud. Kuskil pole kaamerate ja liiklusjärelvalve eesmärk riigikassa täitmine. Kaamerate kaste paigaldatakse ka edaspidi, kuid kaameraid nendes alati pole, seega suuri kulutusi tegema ei pea. Lihtsad asjad tuleb enda tarbeks läbi mõelda. Raudtee plakat hüüdis vanasti : Võidad minuti, kaotad elu. Hoidkem ennast ja teisi !
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Vihakan uut 100 km/h piirkiirust Tln-Trt maanteel ja neid valgeid külmakappe tee ääres!
Kogu ega sõida närv püsti, käed ja silmad karampis ning pabeistad ega sa mõnd 100km piirangu lõppu pole maha maganud. F*CK, mul savi mida teised liikelejad minust avarvad, kuid plaanin kogu suve 90 km/h liigelda sellel trassil. (v.a. 70 km/h lõigud) Vähemalt ei pea pabistama iga külmiku juures.
Seega arvestage sellega kui mind sel trassil kohtate!
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Postitus Postitas karu »

Landy kirjutas:Vihakan uut 100 km/h piirkiirust Tln-Trt maanteel ja neid valgeid külmakappe tee ääres!
Kogu ega sõida närv püsti, käed ja silmad karampis ning pabeistad ega sa mõnd 100km piirangu lõppu pole maha maganud. F*CK, mul savi mida teised liikelejad minust avarvad, kuid plaanin kogu suve 90 km/h liigelda sellel trassil. (v.a. 70 km/h lõigud) Vähemalt ei pea pabistama iga külmiku juures.
Seega arvestage sellega kui mind sel trassil kohtate!
:lol: Mina näiteks omast laiskusest kui just tsikliga pole siis sõidangi maanteel püsikiirushoidjaga ca 88km/h olenemata kas antud teelõigul on lubatud 90,100 või 110, kiiremini sõites lihtsalt jääb lihtsalt koguaeg keegi jalgu ja püsikiiruse peab jälle maha võtma, selle kiiruse juures aga ei pea, kui just alla 90 pole kiiruspiirang siis sinust sõidetakse mööda, saad pikalt ilma gaasiga mängimiseta sõita :wink:. Kuna kiiruse vahe 90, 100 ja 110 vahel ei anna sisuliselt midagi muud erilist juurde peale küttekulu siis hakkab mugavus lugema, ei pea ma koguaeg kiirust lisama ja maha võtma ja nagu sa ütlesid siis koguaeg spidokat vahtima. :roll:
Tel 56224693
Kasutaja avatar
Smithers
Mudder
Postitusi: 90
Liitunud: T Nov 22, 2005 11:18 am

Postitus Postitas Smithers »

Mina kasutan Tartu mnt-l liikumiseks GPS-i. Regio kaardiuuendusel kaamerad ilusti peal ja kilomeeter enne annab aparaat hoiatuse.
Sõites kiirusega 97 km/h GPS järgi kaamera pilti ei tee... 98 km/h teeb.
Korduvalt testitud.
Hyundai Terracan
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas nasa »

karu kirjutas: :lol: Mina näiteks omast laiskusest kui just tsikliga pole siis sõidangi maanteel püsikiirushoidjaga ca 88km/h olenemata kas antud teelõigul on lubatud 90,100 või 110 ...
Onju. Kindlasti on sul see 88 spidoka peal ja tšillid rahus seal miski 83-ga 100 tsoonis. Aga positiivne vähemalt see, et ei pidurda iga külmiku juures.
Ma olin kah algul väga skeptiline nende kaamerate suhtes, aga tegelikult on enamus neist paigutatud just ohtlike kohtade peale. Sõidan seda teed iga nädal mitu korda, tavaliselt on kruiser 93-94 ja pole mingeid probleeme. Naine on korra ainult Mäekülas pildile sõitnud, seal on selline koht, kus ma ka paar korda ise olen pidurdanud, sest 70 tsoon kipub ära ununema. Ja kulla inimesed, kui te eksite 7km üle lubatu, siis see 150 krooni teid ära küll ei tapa.

Teine hämmastav kiun, mis lahti läinud Tallinnas Kalamaja parkimistsooniga. OK, linnaisad võiks öelda, et koguvad maksu automaksu asemel, aga ülejäänud linn saab ju hakkama. Ei maksa iba ajada, et tänaval enam parkida ei lubata -elanikud saavad 600 eeki eest aastaks parkimisloa osta. Jõuad autot pidada, jõuad ka selle pileti osta.
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

nasa kirjutas: Teine hämmastav kiun, mis lahti läinud Tallinnas Kalamaja parkimistsooniga. OK, linnaisad võiks öelda, et koguvad maksu automaksu asemel, aga ülejäänud linn saab ju hakkama. Ei maksa iba ajada, et tänaval enam parkida ei lubata -elanikud saavad 600 eeki eest aastaks parkimisloa osta. Jõuad autot pidada, jõuad ka selle pileti osta.
Hämmastav kiun? No mind see küll hämmastama ei pane, kui inimesi raskel ajal ainult maksude ja trahvide tõstmisega kotitakse. Mina ei ela koplis aga kui ma oleks sinna kodu ostnud vaba parkimisega alale ja nüüd tehakse majaesine tasuliseks, siis ma oleks ka väga närvis.
Meil tehti isegi meriväljal üks suvi majaesine tasuliseks - õnneks koristati see idiootsus ära peagi.
Parkimistasu PEAKS OLEMA parkimisprobleemide haldamiseks mitte linnaisadele rahakogumisvahendiks. Samasugune parkimismaffia nagu vanasti, ainult et nüüd ametlik.
Ma ei ole absoluutselt nõus sellega, et jaksad auto osta - jaksad ka selle kaardi osta. See on põhimõtteliselt vale! Kulutused autole ei piirne ju ainult ainult selle ostmisega ja niigi on raske periood. Niigi iga nädal mingi uus maks.
Ja lisaks on meie parkimistasud liiga kõged - näiteks Varssavi vanalinn 0,5eur/h. Porugal-hispaania ca 1eur/h suurtes linnades. Meil vanalinn 4,5 eur/h.

Mis kiiruskaametatesse puutub, siis minumeelest oleks võinud nendega paar aastat oodata, kui riigil ja rahval natuke parem seis. Igasugune trahvide tõstmine (ja ka ühiskassa kulutamine mõttetuste peale) mõjub majandusele väga halvasti. Selle asemel et panna inimesi tahtma pingutada riigi nimel, üritatakse viimast võtta trahvide ja maksude näol, samal ajal süstides rahvasse trotsi ja pahameelt riigi vastu. Ajuvaba, kuidas üldse nii saavad asjad korda minna. Mul on pooled tuttavad juba mööda maailma laiali ja eluga rahul, halb-halb :(
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Landy kirjutas:Vihakan uut 100 km/h piirkiirust Tln-Trt maanteel ja neid valgeid külmakappe tee ääres!
Kogu ega sõida närv püsti, käed ja silmad karampis ning pabeistad ega sa mõnd 100km piirangu lõppu pole maha maganud. F*CK, mul savi mida teised liikelejad minust avarvad, kuid plaanin kogu suve 90 km/h liigelda sellel trassil. (v.a. 70 km/h lõigud) Vähemalt ei pea pabistama iga külmiku juures.
Seega arvestage sellega kui mind sel trassil kohtate!
Huvitavad prioriteedid sul... Ma saaks aru, et metsloomade või jalurite-ratturite pärast põed, et magad mõne sellise oma trajektooril maha ja avastad kohakuti olles või hullemas olukorras...
Kui su tervislik seisund on selline, et sul on märkide jälgimisega raskusi, keelab LE ja liiklusseadus sul pulti asuda minu mäletamist mööda?
Mis need külmikud sind häirivad just sellest aspektist, põõsad ja putkad ja kõrvalteede ristid ja potentsiaalsed föönitajad ei häiri?
BTW, Lätis oled sõitnud kunagi? Tutvunud sealse süsteemiga, mismoodi kiirust piiratakse ja millal piirang lõpeb jne?

Seda öeldes - jah, inimesed on lambad. Kui mingi jõustruktuuri auto tee peal liikumas on siis ei julge mitte üks tont sellest ei mööda sõita ega isegi lihtsalt mööduda. Täiesti arusaamatu minu jaoks, kas kõik on juua täis või ilma ülevaatuseta või mida, et miks peljatakse endale tähelepanu tõmbamist ja numbri e-pollarist läbi laskmist ja võimalikku peatamist... Kirsiks tordil on komme neljarealisel sõites ja paremast reast endast eespool võmmi avastades hoog maha pidurdada ja kramplikult rida hoidma jääda, mingist reastumisest ja vaba vee tekitamisest pole juttugi (tüüpiline näide, vabakas tallinnas).
Nagu keegi ütles - enne juhtimisõiguse omandamist te korralikult ropendama ei õpi.
Naine kinnitab mul seda, ütles, et enne lubade tegemist ta ei saanud aru, miks roolikeeramise juurde selline suupruukimine peab käima. Nüüd saab.. Ma mõtlesin isegi põhjuse välja. Muudes eluvaldkondades saad sa idiootidega suhtlemist ja vastastikust (mitte)arvestamist minimeerida, valid ise, kellega ja millal ja mis asjaoludel. Väljudes oma väikesest ringist ja isiklikust ruumist saad kogu paketi. Lisaks sellele, poes lükkad mingi tolvani jäetud käru sind huvitava riiuli eest oma käruga minema, liikluses ei ole see võimalik. Peaks poes pool tundi oma vorstijupi järel passima, vannuks seal samamoodi ja sõimlemist ja näpunäitamist ning isegi käsikähmlusi oleks hulgim.


Tanel, tüüpiliselt trassil nii oma kuudi kui japsi pereautoga reaalkiirus +5 kruisiga ja keegi ei kiusa ega häiri. V.a. jalgu tolknema jäävad noori koviseid täis pakitud saksa autotööstuse üllitised kes just asulates mihklid lappi andma on...?

P.S: ma pole nüüd kaameratega ajal trt trassi nühkinud, kuulu järgi oleks pärast seda kogemust ilmselt palju krõbedamaid väljendeid varuks kaasliiklejate kohta...
P.P.S: ja no ma ei saa aru, vääratad ja saad omale mingi 200 eeku hoiatustrahvi, mis isegi karistusregistrisse ei lähe (loe: ei riku sinu elu kuidagi) - joped ja matid, su tartu otsa kütusele läheb ka rohkem eeku...
tegime pulli, aitab
vipcity
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: R Mai 21, 2010 11:10 am

Postitus Postitas vipcity »

Kommiks Landy ähvardusele liikuda 90-ga. Väga tubli - peaasi, et hoiad pikivahet eespool olijaga nii 3-4 sekundit, kiiruse langemisel lubatud 100 alas nii 70-80 peale lased taha tekkiva rongi mööda, annad vasaku-parema suunaga märku võimalusest mööda sõita ja usu mind - keegi ei ole su peale kuri. Nii, et ähvardada ei ole vaja :)

Küll võiks kuri olla meie sinivalgete fönistide peale (fönist=fööniga õhukuivataja=kiirust mõõtev politseinik). Tulin täna Rakverest Tallinna poole, reas rodu masinaid - kõigil keel keset suulage, pilgud eesliikuja tagatuledes ning kiirus 85 kiltsa tunnis. Lasin neist sellise sotaga mööda ning paari km pärast vastutulija vilgutas hoiatuseks fönistide eest. Nõks maad hiljem olidki õhukuivatiga tee ääres, minu +11 km/h neid ei huvitanud, kuid ise tõmbasin pärast neid kiiruse alla, et vaadata, kas pollar kavatseb 6 masinast koosneva ca sekundiliste vahedega autorongist välja teha ja selle lõhkuda või mitte. No mis te arvate - mis tehti - muhvigi... ega ju ei lootnudki, et ment oma mendi mentaliteedist kõrgem oleks ja tegelikku liiklusjärelvalvet teeks. Nii palju peab muidugi tunnistama, et rongi esimest autot pole vaja kiusata - nuuti peaks andma järgmistele....
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Postitus Postitas tyyp07 »

vipcity kirjutas:... Nii palju peab muidugi tunnistama, et rongi esimest autot pole vaja kiusata - nuuti peaks andma järgmistele....
No vahel võiks sellele küll vastu vaielda. ühe näitena võiks tuua tuleku Kuressaarest pirukaga millel käru järgi. Rahulikult sõites 90+- 5km/h jäin koperdama ühe pensionäri järgi kes kulges rahulikult 75km/h. Peale möödasõitu arvas pensionär, et nii ilmselt ei ole viisakas ja kiirendas ennast 100km/h. Kuna pirukal käruga erilist jaksu ei olnud, et temast veel väga kiiremini sõita siis reastasin ennast tema järgi tagasi. Ja oh üllatust...papi lasi oma kiiruse ilust tagasi 75km/h...Korra veel proovides täpselt sama tulemus. Vot see ajas küll harja punaseks ja järgneval möödasõidul pigistasin siis pirukast nii palju välja kui võimalik ja lihtsalt surusin ennast vaikselt tema ette nii, et tal lihtsalt ei jäänud muud üle kui hoogu maha võtta ja mind enda ette lasta. Krt kui tahad aeglasemalt sõita ja teisi ei taha mööda lasta siis otsi endale mõni metsavahe tee ja kulgekeset ööd seal kui tahad mitte ära tule takistama liiklust.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
Mägilane
Fitting 38"
Postitusi: 255
Liitunud: P Veebr 18, 2007 10:07 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Mägilane »

Mul kunagi aastaid tagasi tegi üks uhke mersuga vend sama jama mingi 5korda kuni loobusin-olgugi et oli kiire
Mashina zver, voditel sabaka
wdd
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 126
Liitunud: T Nov 03, 2009 9:45 pm
Asukoht: Saue/Tallinn

Postitus Postitas wdd »

tyyp07 kirjutas:
vipcity kirjutas:... Nii palju peab muidugi tunnistama, et rongi esimest autot pole vaja kiusata - nuuti peaks andma järgmistele....
No vahel võiks sellele küll vastu vaielda. ühe näitena võiks tuua tuleku Kuressaarest pirukaga millel käru järgi. Rahulikult sõites 90+- 5km/h jäin koperdama ühe pensionäri järgi kes kulges rahulikult 75km/h. Peale möödasõitu arvas pensionär, et nii ilmselt ei ole viisakas ja kiirendas ennast 100km/h. Kuna pirukal käruga erilist jaksu ei olnud, et temast veel väga kiiremini sõita siis reastasin ennast tema järgi tagasi. Ja oh üllatust...papi lasi oma kiiruse ilust tagasi 75km/h...Korra veel proovides täpselt sama tulemus. Vot see ajas küll harja punaseks ja järgneval möödasõidul pigistasin siis pirukast nii palju välja kui võimalik ja lihtsalt surusin ennast vaikselt tema ette nii, et tal lihtsalt ei jäänud muud üle kui hoogu maha võtta ja mind enda ette lasta. Krt kui tahad aeglasemalt sõita ja teisi ei taha mööda lasta siis otsi endale mõni metsavahe tee ja kulgekeset ööd seal kui tahad mitte ära tule takistama liiklust.
Mul sama lugu kuressaareast sadamasse sõites. Ja ku isiis mööda pigistasin ikkagi, siis sadamas tuli mu juurde õiendama, et tegi pidid ja saadab politseisse et ma kihutan :lol: Üldiselt suhtun endast vanematesse inimestesse lugupidavalt aga tookord ütlesin ma kõik välja, mis ma tema sõidustiilist, ja sadamas käitumisest arvan, seda küll ilma roppude sõnadeta...
tel: 5239259
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Vot need viimati mainitud juhtumid on tõsised kuriteod, nendest tuleks tegelikult ise politseid teavitada ja katsuda ise kurjategija kinni pidada. Nimelt võib möödasõidu takistamisega põhjustada väga tõsise liiklusõnnetuse. Eelmine aasta oli mul ka üks selline juhtum ja oleks ta veoautoga tee pealt maha ramminud, aga ei saanud ju kätte(kiirendus praktiliselt puudus). Tõsiselt kahju, et numbrit üles ei kirjutanud ja politseisse ei helistanud. Aga pole viga, järgmine kord teen kohe niimoodi.
vipcity
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: R Mai 21, 2010 11:10 am

Postitus Postitas vipcity »

Tegelt sai öeldud ka seda, et kui aeglane esimene kenasti teed annab, siis sõitku või kuuekümnega saja alas :)
Suletud

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”