Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas zyon »

lairer kirjutas:
zyon kirjutas:Nii viga leitud, esimese pihusti tagasivool oli liialt suur ja eelsüüteküünal ei töödanud. 3 silindri eelsüüteküünal oli ainult poole võrra sees ja samuti ei töödanud. 3 silindri eelsüüteküünal sai ära puhastatud ja kontrollitud - töötab, ei pidanud uut muretsema vaid piisas korralikult sisse keeramisest.
Kes siis vea tuvastas? Ja tehti korda?
Kuna endal puuduvad igasugu kogemused diisel mootoritega siis vea lasin tuvastada Tartus Kattel-Diisel OÜ's ja seal tehti ka korda.
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas zyon »

ashoot kirjutas:Palju see lõbu maksma läks?
Lasin pihusti välja vahetada, kuna see oli kõge kiirem varjant, sest remondi jaoks olevad varuosad oleks jõudnud alles reedeks ja siis kunagi esmaspäeval oleks auto kätte saanud. Pihusti remont oleks läinud maksma 200€ kuna pihusti ots oli juba pasunaks muutunud. Teine varjant oli osta Tartust uus pihusti 320€ ja kolmas oli tellida Tallinast 270€. Valisin kolmanda. Tööraha ja 1 eelsüüteküünal + eelsüüteküünalde ja pihustite kontroll 100€. Kokku 370€.
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas lairer »

zyon kirjutas:
ashoot kirjutas:Palju see lõbu maksma läks?
Lasin pihusti välja vahetada, kuna see oli kõge kiirem varjant, sest remondi jaoks olevad varuosad oleks jõudnud alles reedeks ja siis kunagi esmaspäeval oleks auto kätte saanud. Pihusti remont oleks läinud maksma 200€ kuna pihusti ots oli juba pasunaks muutunud. Teine varjant oli osta Tartust uus pihusti 320€ ja kolmas oli tellida Tallinast 270€. Valisin kolmanda. Tööraha ja 1 eelsüüteküünal + eelsüüteküünalde ja pihustite kontroll 100€. Kokku 370€.
Mõistlik summa, kui teised teevad. Pihustid on selle mootori kulukaim tüüpviga. Edasi peaks mõniaeg muretum olema.
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
ashoot
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: R Nov 16, 2012 1:53 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ashoot »

Minu puhul,pihustava eetriga käima ei lähe.
Grand Cherokee 2.7 crd
Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas lairer »

ashoot kirjutas:Minu puhul,pihustava eetriga käima ei lähe.
Ei luba ka? Lasid õhukogujasse enne käivitust või ka käivituse ajal? Omal ajal sai seda eetrit igatepidi kasutatatud, kuni selleni, et sõber lasi turbo lõdviku lõhki... Aga käima sai alati!
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
ashoot
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: R Nov 16, 2012 1:53 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ashoot »

Ei luba,lasin õhukogujasse enne käivitust.Ja üldse see mootor mul kui läheb lõpuks käima,siis järsku.Siia maani olen ikka puhuriga soojendanud,siis kuidagi käima saanud.Monendil raske aeg,tahaks aga muidugi pihustid kiiremas korras lasta ära testida!
Grand Cherokee 2.7 crd
Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas lairer »

ashoot kirjutas:Ei luba,lasin õhukogujasse enne käivitust.Ja üldse see mootor mul kui läheb lõpuks käima,siis järsku.Siia maani olen ikka puhuriga soojendanud,siis kuidagi käima saanud.Monendil raske aeg,tahaks aga muidugi pihustid kiiremas korras lasta ära testida!
Kuna see eeter on ainult hädaabivahend, siis seda väga tihti ja palju kasutada ei soovitata. Aga ise avastasin selle, et kaheksi kasutades on tulemus effektiivsem. Ja siis nii, et eelsüüteküünlaid ei lase üldse tööle. Kuna võib juhtuda(ise pole kindel), et eelsüüteküünlad panevad eetri liiga vara plahvatama ja siis on tulemus vastupidine, ning võib üldse midagi muud lõhki lasta.
Aga kahekesi toimida nii: üks on autos ja keerab kohe võtmega starterit(ilma eelsüüteta) ja laseb paar sekundit käiata. Teine on samal ajal õhukoguja juures ja laseb surtsude kaupa kõrrega õhukogujast eetrit sisse. Ja nii paari sekundiliste vahedega, kuna peaks lubama hakkama ja siis lõppuks käima minema. Ja kui nii ka ei luba siis võib viga juba milleski muus olla.

Selline on vähemalt minu kogemus. Olen ise pidanud kaks pihustit korda tegema/uue ostma ja alati on see jama olnud talvel ja kohe pole võimlus remontida olnud. Aga ettevaatlik tuleb olla! Eeter on väga kerge ja väga tuleohtlik! Mul lasi sõber ükskord liiga palju ja liiga kaua seda. Eeter jäi kuhugi lõdvikusse seisma ja kui võtit keerasin käis pauk. Õnneks lendas lõhki ainult turbalõdvik, ning turbolabad on terveks:)
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
Kasutaja avatar
grand-cherokee
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 187
Liitunud: T Mär 04, 2008 6:42 pm
Asukoht: vändra

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas grand-cherokee »

Nojah. Miks minna otse kui saab ringiga. See kuradi eeter rändab nii pika tee ennem kui mootorisse jõuab ja siis ollakse ka juba pika käiamise peale üle manustatud seda jama. Väike surts sisselaske kollese piisab ja Brake cleaner on vähe hellem kui eeter.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas tuningman »

grand-cherokee kirjutas:Nojah. Miks minna otse kui saab ringiga. See kuradi eeter rändab nii pika tee ennem kui mootorisse jõuab ja siis ollakse ka juba pika käiamise peale üle manustatud seda jama. Väike surts sisselaske kollese piisab ja Brake cleaner on vähe hellem kui eeter.
Brake cleaneriga õnnestus mul mb sprinteri cooleri paak pilbasteks lasta. pool tuba oli pilpaid täis. Viga, miks ei käivitunud oli tuttuues mb orig. kütuse filtris, mis tagasivoolu klapiga plastik kolmikust õhu vahele imes. Enne seda oli ka rõhu ja kütuse koguse andur ja pihustid vahetatud.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
ashoot
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: R Nov 16, 2012 1:53 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ashoot »

Tänud! Täna sain selle süsteemi auto järgi käima!Sõber krutis starterit,mina samal ajal lasin eetrit aeg ajalt.
Grand Cherokee 2.7 crd
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ibra »

Kontrolli eelsüüte küünlad ära.See ju kõige lihtsam tegevus. Küünlaid pole isegi vaja maha kruvida.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
ashoot
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: R Nov 16, 2012 1:53 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ashoot »

Aga mis moodi neid kontrollida,mingi lambiga?
Grand Cherokee 2.7 crd
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ibra »

ashoot kirjutas:Aga mis moodi neid kontrollida,mingi lambiga?
Võid kontrollida lambiga või ka ilma lambita.Kakud küünlapiibud maha ja võtad mingi jämedama juhtme ja paned ühe otsa küünla peale ja teise otsa läbi 15W lambi aku plussi peale.Lamp peab süttima.Kui pole lampi käepärast siis, vead selle teise otsaga lihtsalt üle pluss klemmi ja peab säde tekkima. Kui sädet ei ole on küünal kutu.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
ashoot
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: R Nov 16, 2012 1:53 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas ashoot »

Täna täna eetrist kasu absoluutselt ei olnud! Aeg kinni pandud Lesveni,27.12.
Testitakse pihustid ning eelüüteküünlad ära!
Grand Cherokee 2.7 crd
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2444
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeeb GC 2.7 Ei käivitu külmadega!

Postitus Postitas v6sa »

Lambiga kontrollimine näitab vaid elektrilise kontakti olemasolu.

Neid nähtud küll, milelle takistus oleks nagu OK, kuid mis lähevad vaid napilt leigeks...

Kõige kindlam on maha keerata ja laual kontrollida, kuid sel mootoril poel see kuigi lihtne tegevus.

Üks survesüütega mootor peaks eetriga plaksuma ikka hakkama. Kas sisselaskes õhu liikumist käivitamisel ikka tunda on? Sel on ju ka saastaklapid sisselaskes...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”