Seega Pathfinder on ilmselt midagi sellist nagu sigakägu, sest on täisraamil, aeglustiga ent sõltumatu vedrustusega nii ees kui taga
Tegelikult on see metsa minnes kohe aru saada, et kas oled õiges kohas või mitte. Kui ikka külje ja katuse peal krigisevad oksad või väiksemgi mudamülgas südame alt õõnsaks teeb, siis ilmselt ei ole päris maasturiga tegemist.
Tänapäevastel nn maasturitel saab kindlasti seda piiri otsida ka selle järgi, et kui palju elektroonika rasketes oludes toimetamist segab ja kui palju temast sõltub. Nt. avastasin ebameeldiva üllatusena, et Pathfinderil ei saa veojõukontrolli välja lülitada. Aeglusti sisselülimisel lülitub küll ESP välja (saab ka käsitsi lülitada) kuid see süsteem, mis liiga kiiresti pöörlevaid rattaid pidurdab ja vajadusel mootorile jala kõrile paneb, toimetab edasi. Kaitset ka välja võtta ei julge, sest tänapäevased autod võivad selle peale segadusse sattuda.
Tegelikult on nii, et endalegi üllatuseks avastasin, et see elektroonika saab (vähemalt Nissanil) enamus oludes suhteliselt hästi hakkama, samas on selge, et selline pidev pidurite seljas elamine väga pikalt järjest kesta ei saa ning teatud oludes oleks vaja ka natuke "lõhkuda", kuid viimast elektroonika loomulikult ei võimalda.
Elektroonika vallast veel üks selline kogemus, et kunagi käisin 2002a Audi A6 Quattroga jäärajal ning kuna rada oli suur ja lai siis sai vägagi muljetavaldavaid kiiruseid seal aretatud (ca 180 km/h vahetult ennem jõulibisemist). ESP lülitasin loomulikult välja kuid mõne aja pärast läks armatuuris olev tabloo kenasti punaseks ja teatas, et ABS enam ei tööta ja pidurid on soojavõitu. Alles siis sai segamatult edasi sõita

Siit soovitus, et ESP-ga autodel võtke ennem jäärajale minekut ABS-i kaitse välja, sest ESP välja lülitades jääb tegelikult ta osaliselt tööle.