1. leht 1-st

Generaator mis sobiks võistlemiseks

Postitatud: P Dets 13, 2015 1:05 pm
Postitas MetsaVikat
Tere!

Pealkiri küll veidi imelik, aga mure on tegelikult tõsine. Nimelt mul generaator paikneb mootori täitsa all osas ja üles poole suhteliselt keeruline liigutada. Tekkis väike plaan mingi teine generaator panna. Kunagi oli foorumis juttu, et bmw peal on vesijahutusega generaator ja see siis pm. vee-ja sogakindel. Aga jama pidi see olema, et seda generaatorit pidi juhtima bmw aju ise, st. niisama seda mujale ei tõsta väga.

Kui vaadata ringi, siis neid vesijahutusega generaatoreid igasuguseid ja pea igale automargile. Küsimus siis selline, et kas on sellist generaatorit, mille saab "lihtsalt peale" visata? St. ei vaja mootori enda aju.

Terv. Villu

Re: Generaator mis sobiks võistlemiseks

Postitatud: P Dets 13, 2015 1:15 pm
Postitas Movistar
Mul on selline veekindel genekas peal ja ei juhi seda ükski aju.
Lihtsalt peale ja valmis peale mõningast modimist.
Arvesta sellega,et korpus on suht suur sellel, saadavus kehv ja jahutussärgist tuleb otsad sinna tekitada ning geneka korpus ka ringi keevitada.
Ma ei ole suurem asi geneka asjatundja ja ei oska veel kommenteerida koostööd el vintsiga .
Antud genekas on ka harjavaba kui see teadmine midagi annab.

Re: Generaator mis sobiks võistlemiseks

Postitatud: P Dets 13, 2015 7:02 pm
Postitas MetsaVikat
Selge.

Tänud info eest!

Terv.

Re: Generaator mis sobiks võistlemiseks

Postitatud: P Dets 13, 2015 11:28 pm
Postitas eerik2
Kas mitte T-150K'l polnud harjavaba suht lollikindel genekas? Hakkas voolu andma isegi ilma akuta. Üks selline vedeles riiulis kunagi, sai uunikumile peale.

Re: Generaator mis sobiks võistlemiseks

Postitatud: E Dets 14, 2015 6:23 pm
Postitas Küllo
Vedelikjahutusega generaatoreid leidub ka MB-l lisaks bmw-le. Korpusi mitmeid erinevaid, sisud välisgabariidi mõttes ühesuurused. alla 150A ei leidnud 3a tagasi. Oli vist nii, et ajuga probleemide vältimiseks peab olema lambiga juhitav, see tuvastatav L-tähega tähistatava klemmi olemasoluga pistikus. Veekindlaks saamiseks tuleks rihmaseib ise generaatori poolt "simmerdada"