1. leht 1-st
Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 10:59 am
Postitas atdoom
Kus kohast võiks leida ventiile, mis käivad sillatuulutus vooliku otsa (sellised kübaraga plastik jullad) Ette tänades:)
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 1:38 pm
Postitas kalleo
Kas kuidagi lihtsamalt ei saa?
Mina tegin sahtlis vedelenud (Ø8) vasktoru jupist U-kujulised aasad vooliku otsa.
[Päris remondimehed saivad nüid minu üle suutäie naerda...]
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 6:35 pm
Postitas metsik
Mina olen vedanud tuulutus voolikud nii kõrgele,et kiu sealt vesi sisse ronib siis on see kõige väiksem probleem võrreldes ülejäänuga.
Aga paagi tuulutusele tegin ka u aasa otsa.
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 7:43 pm
Postitas helar
tegelikult jagan teemaalgatajaga ühist huvi.
Moogil vaatasin on sildadel sellised vigurid küljes, tunduvad väga asjalikud ventiilid olevat.Lihtne ja toimiv lahenus.
ja aasta oli siis 63...
Soovks isegi õigesse kohta suunamist.
Aga kui snorkel on katuseni, siis ei aita ka u kujud ja salongi toomime.Kui ,siis juba mõelda ja paigaldada arvestades hullemat.
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 9:21 pm
Postitas daloc
Kui juba snorkel olemas, siis miks mitte tuua sillatuulutuse voolikud snorkli külge? Või viia need torud õhufiltri korpusesse? Samas olen ka näinud lahendust, kus õhutuse voolikud on veetud uksepostide seest katuse alla ja vooliku otsa on keeratud topelt ringi. Kui nendest torudest vesi sisse tulemas, siis on tõesti juba põhjust muude asjade üle muretseda.
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 9:22 pm
Postitas ibra
helar kirjutas:tegelikult jagan teemaalgatajaga ühist huvi.
Moogil vaatasin on sildadel sellised vigurid küljes, tunduvad väga asjalikud ventiilid olevat.Lihtne ja toimiv lahenus.
ja aasta oli siis 63...
Soovks isegi õigesse kohta suunamist.
Aga kui snorkel on katuseni, siis ei aita ka u kujud ja salongi toomime.Kui ,siis juba mõelda ja paigaldada arvestades hullemat.
Kasutage Kamaz-i silla tuulutuse klappe.Pole vaja kõrgele viia ja vesi ei tule sisse,sest on vedruga klapp. Pildi peal nr.4 detail.
http://www.autosoft.ru/online/acat/?idg ... =8&atype=1#
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: K Nov 02, 2011 10:17 pm
Postitas virgo
See on ju iseloomult filter, osad klapp-filtrid. Pneumosüsteemid võlusõnaks. Suvalisel ARB-i rõhu väljalaskel on samasugune filter, küll vasksestF kärjega. Meeritsamaa toodangutel enamuses lihtsalt plastikkorpuses paks õhufiltri stiilis riidematerjal, uhke plastic casing ümber. Eesmärk sitta eemale hoida ja silla/kasti/mille iganes paisuva-kokku tõmbuva õhutamine.
Osad ideed ka hingamishõlbustamise alalt, ehk siis surve välja läbi klapi, vaakumi all õhk sisse läbi filtri...sellised suuremad kannatab kolmikute ja muuga gruppi siduda...ehk siis kogu krempel...sillad, kast, vahekast. Küttepaagi õhutus siiski peab eraldi olema...aurud kondentsina samas ahelas silla-käimari õlidesse ladestumas oleks unenägu....õudusunenägu.
Kõvemad mehed kes oma simmerites surmkindlad on ja voolikutega ei taha mässata...paisupaagi põhine süsteem

Aga see on lihtsalt mõte ja soovitus...s*tematel hetkedel on ka otse silla või volla otsa suvaline tankla "kümnekroonine" läbipaistev kütuse plastikhuinjaa löödud.
Päikest ja muda mehed.
Virgo
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: P Nov 06, 2011 6:02 pm
Postitas uve6

Vasakpoolne on kasutusel ka Luaz 969M-il.
Ei tea kas neid kuskilt on veel saada(mõtlen uusi).
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: E Nov 07, 2011 3:43 pm
Postitas atdoom
helar kirjutas:tegelikult jagan teemaalgatajaga ühist huvi.
KAMAZ´i omi sain sealt:
http://www.akuant.ee/
1eur tükk.
ja sellised:

Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: E Nov 07, 2011 3:47 pm
Postitas atdoom
ibra kirjutas:Kasutage Kamaz-i silla tuulutuse klappe.Pole vaja kõrgele viia ja vesi ei tule sisse,sest on vedruga klapp.
Et nad "päris" veekindlad on... ma siiski kahtlen..., kui aega saan proovin järgi ja anna teada:)
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: E Nov 07, 2011 4:54 pm
Postitas Heinza
daloc kirjutas:Kui juba snorkel olemas, siis miks mitte tuua sillatuulutuse voolikud snorkli külge? Või viia need torud õhufiltri korpusesse? Samas olen ka näinud lahendust, kus õhutuse voolikud on veetud uksepostide seest katuse alla ja vooliku otsa on keeratud topelt ringi. Kui nendest torudest vesi sisse tulemas, siis on tõesti juba põhjust muude asjade üle muretseda.
Kindlasti ei ole tark tegu tuulutuse torud õhuvõtuga siduda, väga loll mõte. Õhuvõtus on alati kui mootor töötab hõrendus mis kandub ka siis tuulutuse torusse ja seal tekitab ka hõrenduse kohe silda paaki või mujale mille tuulutus ta parasjagu siis ka on. Mis juhtub, kõik võimaliku prao kehvema ühenduse vahelt on kohe kõnts vesi jm jama selle agregaadi südames. Ja kui hästi läheb siis imeb ka kuuma õli sealt kaudu välja. Ja siis seda imestust küll miks see minuga pidi juhtuma. Pigem nõrk vääääga nõrk surve silda et vältida väliskeskonna mõju sinu agregaadile mida tuulutad. Aga ega see surve ka hea pole. Nii , et enne tasuks juurelda kui midagi pakkuda ja peaks endale selgeks tegema erinevate agregaatide töö põhimõtted.
Samas tean ühte juhust kus sildadest hakkas puhast bensiini voolama kui olid tuulutused ühte veetud nii paagi kui sildade omad. Mis siis veel saab kui see asi õhuvõtuga siduda ????
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: T Nov 08, 2011 9:37 am
Postitas atdoom
jaan mmc kirjutas:Osadel ATV-del olla ka kinnised plast lõõtsad samaks otstarbeks sildade peal.
Maasturile nii väiksest lõõtsast ei piisa... järele proovitud.
Re: Sillatuulutuse ventiilid
Postitatud: T Nov 08, 2011 10:12 am
Postitas Landy
Heinza kirjutas:Samas tean ühte juhust kus sildadest hakkas puhast bensiini voolama kui olid tuulutused ühte veetud nii paagi kui sildade omad. Mis siis veel saab kui see asi õhuvõtuga siduda ????
Minu meelest sai ASuur ka kunagi offroadi algusaegsel sama tembuga hakkma, et pani bensupaagi ja silla tuulutused ühte kokku ning seepeale hakks asju juhtuma...