1. leht 1-st

Vedrud 550-600 x 125mm

Postitatud: T Sept 01, 2009 11:18 am
Postitas tarmo
Vaja oleks 550-600 mm pikkuseid ja 120-125 mm läbimõõduga spiraalvedrusid.
Jäikuse kohta ei oska hetkel muud öelda, kui et 2 vedru võiksid kanda normaalasendis ca 900 kg.
Selgituseks olgu öeldud, et hetkel on all Vaz 2102 tagavedrud, mille mõõt on 500x125 mm, kuid nende suurim häda on selles, et VÄGA ruttu vajuvad läbi ära.

Mis auto alt võiks selliseid asju otsida? Sobiks ka mingi tõstesarja vedru.
Kohe olgu öeldud, et Land Roverite, Patroli ja Land Cruiseri vedrud jäävad liiga jämedaks ja üldjuhul ka liiga lühikeseks.

Postitatud: T Sept 01, 2009 11:38 am
Postitas hmm
Mudugi katsetamisega saab ka lõpuks mingi tulemuse. Mul peaks kuskil vedelema Nissan Pathfinderi tagumised spiraalid silma järgi umbes sama mõõtu kui VAZ 2102 vedrud. Võibolla sobivad.
Üldiselt soovitan natuke vedrustuse arvutamisse süüvida. Teha selgeks vedru käik, kui pikk peab olema vedru vabas asendis ja täielikult kokkusurutult. Kui pikk peaks olema vedru kui auto siledal platsil seisab? Kaaluda ära vedrustatud mass. Kaal ratta alla saad suurema tulemuse siis lased vedru ja amordi lahti tõstad autot ja kaalud ainult silda. Vahe on vedrustatud mass.
Siis saad arvutada vedru jäikuse ja vaba pikkuse.
Edasi juba kataloogist tellima Näiteks EIBACH. Nii peak saama korraliku tulemuse.

Postitatud: T Sept 01, 2009 11:39 am
Postitas LR90
Kas Niva tagavedrud tugevamad ei ole kui 2102 omad?

Postitatud: L Sept 12, 2009 11:55 am
Postitas tarmo
Vedruotsingud jätkuvad. Seni on pikkuselt ideaalsed olnud Pathfinderi tagumised, aga läbimõõt kahjuks liiga suur (ca 135 mm).
Tuli veel infot, et G esimesed vedrud on suhteliselt pikad ja mitte eriti suur läbimõõduga. Oskab keegi täpsemaid andmeid öelda?

Niva tagumisi sai poes mõõdetud ja ei suutnud tuvastada mitte mingit vahet 02 omadega (sh traadi läbimõõt).

Cheromehed - mis läbimõõdus ja pikkusega on (grand) cherokee esimesed või tagumised vedrud?

Postitatud: L Sept 12, 2009 12:32 pm
Postitas rato
reinul (hmm) omal ju pikemad vedrud G all, ka esimesed..küsi sealt

Postitatud: N Sept 17, 2009 5:51 pm
Postitas tarmo
Tänud urmasele ja võrrimehele, vedrud olemas.
Sõita pole proovida veel saanud, et jäikusest aru saaks, aga eeldatavasti võiks ok olla.

Postitatud: N Sept 17, 2009 9:34 pm
Postitas Landy
tarmo kirjutas:Tänud urmasele ja võrrimehele, vedrud olemas.
Sõita pole proovida veel saanud, et jäikusest aru saaks, aga eeldatavasti võiks ok olla.
Mis isendi vedrud lõpuks sobisid?

Postitatud: N Sept 17, 2009 10:28 pm
Postitas urmas
tarmo kirjutas:Tänud urmasele ja võrrimehele, vedrud olemas.
Sõita pole proovida veel saanud, et jäikusest aru saaks, aga eeldatavasti võiks ok olla.
Egas seda teagi. Ma ka ennem eelmist suvesõitu sain taha jumalst hea pikkusega vedrud alla, tagumik kikkis ja puha. Pärast sõitu oli p--- vasta maad...
Ja siis järgmised olid jälle liiga kõvad, kere jäi kergeks. Ei jaksanud kokku suruda (flexi polnud). Jne...
Ma usun, et need chero eesmised tõstevedrud tõesti sobivad :roll: Kaal ju pmst sama.