UTV-d

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
tphnd
True Off Roader!
Postitusi: 1292
Liitunud: T Apr 20, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu

Re: UTV-d

Postitus Postitas tphnd »

no fear kirjutas:
T Aug 04, 2020 3:54 pm
Mida sa teha sellega soovid? Kas töö jaoks või ikka lõbusõiduks?
Tööd teen ma läpakaga
#redneckengineeringestonia
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: UTV-d

Postitus Postitas no fear »

No siis ikka puhtalt lõbusõiduks. Siin foorumis on andrus michelis, kellel on, igatahes oli CF moto UTV. Aga tegelikult on sul vaja ikkagi bagilaadset, mitte UTV-d kui sellist kastiga töömasinat. Sellisel juhul tõesti olnevalt rahakotist, kas CanAm või Polaris RZR.
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: UTV-d

Postitus Postitas honkomees »

tphnd kirjutas:
K Aug 05, 2020 9:30 pm
no fear kirjutas:
T Aug 04, 2020 3:54 pm
Mida sa teha sellega soovid? Kas töö jaoks või ikka lõbusõiduks?
Tööd teen ma läpakaga
OT Läpakaga teenitakse raha/palka, tööd tehakse ikka tööriistadega nagu kirves ja labidas, utreeritult. St et töö tulemusena valmib käega katsutav asi, 90+% töötajatest oma nn töö tulemust ei saa katsuda. Endalegi pakub rahuldust ikka kodus tehtud füüsiline töö, asi, riigitöö arvuti taga seda mitte ei ole. Peaks eraldi sõna sellise tänapäeva nn töö jaoks välja mõtlema.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: UTV-d

Postitus Postitas Landy »

tphnd kirjutas:
K Aug 05, 2020 9:30 pm
no fear kirjutas:
T Aug 04, 2020 3:54 pm
Mida sa teha sellega soovid? Kas töö jaoks või ikka lõbusõiduks?
Tööd teen ma läpakaga
Ilmselt peeti silmas majapidamsistöid, mitte igapäevast leiva teenimist.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tphnd
True Off Roader!
Postitusi: 1292
Liitunud: T Apr 20, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu

Re: UTV-d

Postitus Postitas tphnd »

Tarkpead ja klaviatuurisõdalased võiks proovida teemas püsida.
Aga jah, ideaalis oleks see kiiresti sõitev 4x4 bagi.
#redneckengineeringestonia
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: UTV-d

Postitus Postitas olli »

Eestis juba võistlusi ka neile on? USAs tundub ikka väga popp teema hetkel olema. Vali aint, milline rada rohkem meeldib. Kiire ringrada suurte hüpetega, rock-crawling, mudamülkad, metsarajad vm vastavalt mis pilooti rohkem erutab.
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: UTV-d

Postitus Postitas no fear »

No siis ikka kiire bagi jah, mis 4x4. Seega pead tõesti CanAmi poole või siis Polarise poole vaatama. Suvesõidul osales turisti klassis Koppase Jüri CanAmi bagiga, aga nendel on see miinus, et maanteelegaalseks seda vist ei saa. Igatahes CanAm Maverick seda ei ole. Polaris RZR ei tea.
Võistlusi kahjuks ei peeta. Olen ka seda kuulnud, et tegelikult oleks selle klassi tulijaid küll. Aga mida ei ole, seda pole. Isegi Soome kodanikud on küsinud..mitte minult, et kas Eestis võistlusi korraldatakse-info Polarise maaletoojalt-müüjalt.

Edu valikult ja lahedat elamust!!!
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kasutaja avatar
Alllu
Fitting 44"
Postitusi: 492
Liitunud: T Dets 16, 2014 9:30 am
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: UTV-d

Postitus Postitas Alllu »

Ma tegin pühajõele väikse raja. Kus homme saab omavahel mõõtu võtta. Üks ainuke UTV on ennast kirja pannud, Kes tahab seltsi talle tulla siis homme enne 18 kohal. Facebookis Pühajõe offroad 2020. Atvga võib ka vabalt tulla.
Y61 GU4 matkakas & TerranoPatrol võistluseks
Vuran Offroad Team - Vuran.ee
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: UTV-d

Postitus Postitas maksipoiss »

Klaperjahil 1000-ne bagi sai vist 2,5 ringi softi sõita siis oli käändmik laiali :) , kastikas kestis lõpuni.
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Re: UTV-d

Postitus Postitas kala »

Polaris rzr-i saab ka tänavalegaalsena.
Saab kohapeale uudistama tulla.
www.boatworld.ee
56157755
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: UTV-d

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mul on CFi U 800 kastikas juba hulga aastaid olnud. Läbisõit mingi 7000+km. Oli vist esimene Eestis. Kasutan seda maal ringi kärutamiseks ja jahis. Ming harjavarre jämeduses võsas kannatab vabalt ragistada. Varem sai ATV seltskonna korraldatud väljasõitudel kah käia mõned korrad. Poiss kihutab sellega ümber maja rohkem viimasel ajal. Kui vahetaks siis uue tuhandese CFi kastika vastu. Aga see on mingi 0 lähedase prioriteediga küsimus hetkel. Plastikutel pole häda midagi. Korra on käsivarre jämedune kaigas läbi poritiiva tuppa tulnud, muud ei miskit. Plastpõhi tuleb korralik alla teha, kui ainult sileda maa peal ei sõida. Esidifri korpuse kinnitusi on kah remonditud. Peeglid on lolli konstruktsiooniga ja need murduvad üsna lihtsalt. Varika rihma on korra vahetatud, selle lasin enam vähem ise tükkideks. Päris puruks ei läinud, tõi koju ära ikka. Sumpa sai omal ajal tühjaks pekstud ja nüüd lärmab üsna häirivalt, etiti just jahindust silmas pidades. All on kõik see aeg olnud 28" kalasaba mustriga mudakad. Kõige suurem number gpsi spidokal on nähtud 126 KM/h. Mugav on sõita kusagil 70..80 km/h. Spordi tegemiseks need kastikad ei sobi. Maa majapidamises on ok. Polarisel on vist soprdisuunitlusega kastikas kah. Et soetamist alustaks küsimusest "Milleks?".
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: UTV-d

Postitus Postitas v6sa »

Andrus Michelis kirjutas:
E Aug 17, 2020 12:41 am
Mul on CFi U 800 kastikas juba hulga aastaid olnud.
...
Spordi tegemiseks need kastikad ei sobi. Maa majapidamises on ok. Polarisel on vist soprdisuunitlusega kastikas kah. Et soetamist alustaks küsimusest "Milleks?".
Mina kiidab. 8)

Küsin vahele, kuidas paarsada kilo kastis käitumist mõjuta? Tahab kurvis külili heita kergemeini, upub pehmes märgatavalt kiiremini? Või on vähemärgatava mõjuga?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: UTV-d

Postitus Postitas Andrus Michelis »

v6sa kirjutas:
E Aug 17, 2020 11:36 am


Mina kiidab. 8)

Küsin vahele, kuidas paarsada kilo kastis käitumist mõjuta? Tahab kurvis külili heita kergemeini, upub pehmes märgatavalt kiiremini? Või on vähemärgatava mõjuga?
Ma ei oska paari saja kilo kohta kastis vastata. Vean seal peamiselt saagi, labidat, bensukansitrit, surnud siga jms. Suuremate asjade tarvis on Zubrjonok. 4,5,6 kotti vilja või kartulit saab kah vabalt kasti panna. Mis koti kaaluks rehkendad ma ei osaka arvata. Samas täis kastiga nagu nii rallit ei sõida. Rahulikult sõites pole probleeme ette tulnud.
Kihutamise masinatel saab sea või kartulikoti kõrvalistmele panna. Et eks ta olegi valikute koht.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”