ABS

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: ABS

Postitus Postitas Ax »

v6sa kirjutas:
K Juun 10, 2020 10:35 am
On üldine teema, mille levikule annab hoogu juurde YT ja dr. G najal end spetsiks tituleerivate asjatundmatute laviin. Sest AB tellitud hiinaime lubab paljudel autodel veakoode kustutada ja seda enamus autoomanikke ju tahabki: et auto odavalt saada korda. Sest kui tuli ei põle, on auto korras. :floff

Omaette nukker teema on see, et Silber kui tehase esindaja siinmail peaks omama parimat teadmist ja ka kogemust kõnealuste autode diagnoosimiseks ja seejärel remondiks, aga ka isiklik kogemus kinnitab: vahetatakse juppe "ehk-seekord-näkkab" meetodil. Ning kui hakkad küsima, miks seda või teist wirblit vahetada on vaja, siis muutud automaagiliselt probleemseks kliendiks.

Loomulikult on Silberi käibe juures (ikkagi sajad autod päevas üle Eesti) loomulik, et neil juhtub ka apsakaid, aga selle hinna (ja tehasetoe juures) ei peaks need nii lihtsate asjadega juhtuma.

Kui ikka ürgvana Mitsu L200 hõõgküünalde tõrget ei suudeta välja diagnoosida ja tehakse pakkumine uuele KSP-le, siis paneb wanduma küll. Kas GLK 360-kaamera töölesaamiseks on tõesti vaja uut juhtplokki või piisabki kaabelduse praavitamisest, saame peatselt teada.

Usaldusväärne töökoda, kus enne tüki vahetamist vaevutakse automanikult õigeid küsimusi küsima ja vajadusel enne remonti ka arvuti külge pannakse (ja mitte veakoodide kustutamiseks!) on kulla hinnaga.
Isiklikult vaidlen vastu. Pole kunagi ühtki autot minema saatnud vaid süüvinud asja. Aga Youtuubi osas on sul õigus.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Rixix
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: E Mai 09, 2016 6:29 pm
Asukoht: Keila

Re: ABS

Postitus Postitas Rixix »

Niipalju kui mina Silberit külastanud olen, (MB või Jeepi pool) ei ole mina küll erilist asjatundmist silmanud.
Aga kui asja said lahendatud, siis on ju väga hea... selle eest, et vahetati vale jupp välja, oleks mina ikkagi vihane. Nemad muidugi hõõrusid käsi kokku ja said jälle ühe üleliigse jupi müüdud.
+372 535 673 kaheksaköend
Riho
GC WJ 2000 Laredo
Scania 580 V8 2016 Streamline
laf1247
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: T Sept 15, 2009 8:52 pm

Re: ABS

Postitus Postitas laf1247 »

STT kirjutas:
K Juun 10, 2020 10:21 am
ibra kirjutas:
K Juun 10, 2020 9:34 am
No siis Silberi jutt oli õige. :D
Palju huvitavam on see teema, kuidas ikkagi tänase päevani asju ravitakse: vahetatakse juppe kuni saab korda. See case siin ei erine ju millegipoolest:
Alustati andurist ja õnneliku juhuse tõttu läks teise jupiga pihta. Rivi oleks võinud n+1 meetodiga jätkuda veel 101 salmi.

ABS puhul kui veakood on nt. "signal performance", live datat vaadates üks rattakiirus erineb kohati teistest, kuidas tuvastad? kas andur ise "valetab" või on viga vöös millelt andur loeb. Eriti kui vööl ei paista defekte, ma pakun,et 99% juhtudest on anduri viga.
MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
zilliver
Rock Crawler
Postitusi: 778
Liitunud: L Mär 21, 2015 11:02 pm
Asukoht: Viimsi

Re: ABS

Postitus Postitas zilliver »

Tõsta andur teisele rattale ja saad ju teada.

Tahad teada kas juhtmestik on terve, vea ajutised juhtmed teiselt andurilt.
laf1247
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: T Sept 15, 2009 8:52 pm

Re: ABS

Postitus Postitas laf1247 »

zilliver kirjutas:
K Juun 10, 2020 11:06 pm
Tõsta andur teisele rattale ja saad ju teada.

Tahad teada kas juhtmestik on terve, vea ajutised juhtmed teiselt andurilt.
See anduri ümber tõstmine on suhteliselt välistatud WH kere puhul, Kui andur pesast välja lüüa erinevate vahenditega, ning selle korpus ka terveks jääb ei saaks selle korrasolekus enam 100% kindel olla, võimalus lõhkuda 2 andurit.

Juhtmestiku teema, tähendaks ka selle kohast veakoodi.

Ning see kõik 30 eurose anduri puhul????
MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: ABS

Postitus Postitas ibra »

Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
laf1247
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: T Sept 15, 2009 8:52 pm

Re: ABS

Postitus Postitas laf1247 »

ibra kirjutas:
N Juun 11, 2020 9:36 am
Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
Järelikult hammasvööga midagi valesti.
20200611_113327.jpg
20200611_113327.jpg (2.9 MiB) Vaadatud 2412 korda
MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020

Pilt
Pilt
saarlane87
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: T Jaan 08, 2019 9:21 am
Asukoht: Tallinn

Re: ABS

Postitus Postitas saarlane87 »

Selle Jeepi puhul pole tegemist ka tavalise induktiiv kiiruseaduriga, mida saab edukalt ossiga kontrollida ja mille puhul näiteks anduri kaugus hammasvööst muudab stardikiirust.
Kui andur ühte defektiga hammast ära ei loe, siis ongi kiirus vale. Multimeetriga oleks selle vigase vöö tegelikult leidnud.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: ABS

Postitus Postitas Maaks »

ibra kirjutas:
N Juun 11, 2020 9:36 am
Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
N: Lõtk laagris suurem, kui tehas ette nägi ABS süsteemi projekteerimisel - tulemuseks mingis piirolukorras hetkeks kadunud signaal?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: ABS

Postitus Postitas v6sa »

Maaks kirjutas:
E Juun 15, 2020 2:42 pm
ibra kirjutas:
N Juun 11, 2020 9:36 am
Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
N: Lõtk laagris suurem, kui tehas ette nägi ABS süsteemi projekteerimisel - tulemuseks mingis piirolukorras hetkeks kadunud signaal?
Kõige tõenäolisem.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: ABS

Postitus Postitas kalleo »

Maaks kirjutas:
E Juun 15, 2020 2:42 pm
ibra kirjutas:
N Juun 11, 2020 9:36 am
Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
N: Lõtk laagris suurem, kui tehas ette nägi ABS süsteemi projekteerimisel - tulemuseks mingis piirolukorras hetkeks kadunud signaal?
Lõtk laagris suurem, kui kõik võimalikud montaaživead? No see ratas pidi küll siis konni püüdma :)
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: ABS

Postitus Postitas ibra »

kalleo kirjutas:
E Juun 15, 2020 7:15 pm
Maaks kirjutas:
E Juun 15, 2020 2:42 pm
ibra kirjutas:
N Juun 11, 2020 9:36 am
Minu jaoks jääb ikka arusaamatuks, kuidas laager saab seda viga tekitada.
N: Lõtk laagris suurem, kui tehas ette nägi ABS süsteemi projekteerimisel - tulemuseks mingis piirolukorras hetkeks kadunud signaal?


Lõtk laagris suurem, kui kõik võimalikud montaaživead? No see ratas pidi küll siis konni püüdma :)
Just nimelt.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: ABS

Postitus Postitas TiitR »

Vb aitab kaasa, kuid hiljutine kogemus Touaregiga, kus vasakpoolse abs-i anduri viga püsiv, kohe, kui mõned meetrid sõita. Uus andur, kuid viga säilib. Tagaots undas korralikult ja läksid mõlemad tagumised laagrid (koos rummudega) vahetusse - kohe kadus ka vasakpoolse anduri viga, kuid tekkis parempoolse viga asemele, aga kuna laagri vahetusel (pooltelg välja), sai ka vana andurit liigutatud. Uus andur ka sinnapoole ja täielik vaikus ja vigadest puhas.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”