unistuste garaaž

Kuidas ehitada, sisustada ja parendada garaaži.

Moderaator: Moderators

FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas FlammablE »

Oleneb sellest, mida garaažis tegema hakata. On esiteks vahe, kas sina pead garaaži üleval või peab garaaž sind. 12x6 on umbestäpselt paras ruum 2 projekti tegemiseks. Kui paned kellegi teise tööle ja hakkad raha teenima, võib sinna ka natuke rohkem autosid töösse võtta. Oleneb jällegi, mida tegema hakata.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas tuningman »

insener007 kirjutas:Kui sa sinna 4 autosuurust asja tahad sisse panna - siis 6 x 12 ei ole küll garaaž vaid ladu :roll:

Kui sinna pikema seina ligi midagi riiulitoalist ka plaam muudustada - siis laius vähemasti 8.
Täpselt, töö tegemiseks ruumi ka ju vaja. see et autod sisse mahuksid ei tähenda,
et tööruumi oleks, sellepärast olen ise 8x12 garaazist unistanud.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
crazy
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: T Dets 24, 2013 10:47 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas crazy »

sirr kirjutas:Kanalit ei julge teha kuna pinnasevesi väga kõrgel ja ei tahaks sellega vägikaigast vedama hakata. Põrandaküte tundub hea mõte aga seda kogu aeg kütte on vist overkill, samas kui tahta kiirelt soojaks saada, on põrandaküte kõige aeglasem lahendus.
Raudbetoonlagi pole ka paha mõte aga ma pole kunagi kohanud paneelide hindu. On kellegil aimu, palju maksab üks 6-meetrina laepaneel? Siis saaks sinna teisele korrusele viilu alla teha väikese puidutöökoha ka. Või siis piljardiruumi :)
Suurus on optimaalne kuivõrd tahaks seal hoida talvel ka haagissuvilat ja mõnda autot ehk veel...

Kanalisse pilsipump ja aitab kuivana hoida küll.
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas rt23 »

crazy kirjutas: Kanalisse pilsipump ja aitab kuivana hoida küll.
See ei oleks eriti pädev lahendus.
sirr kirjutas:On kellegil aimu, palju maksab üks 6-meetrina laepaneel?
Mälu järgi aeroc pakkus kunagi 6m pikki laepaneele.
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
crazy
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: T Dets 24, 2013 10:47 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas crazy »

rt23 kirjutas:
crazy kirjutas: Kanalisse pilsipump ja aitab kuivana hoida küll.
See ei oleks eriti pädev lahendus.

Seda küll, aga mul omal kogemus kõrge pinnase veega kohas kanaliga, kanal kuiv enamus ajast, ainult kevadel kui lumi sulab siis tekib kanalisse ca 5cm vett. Mul kanal muidugi kuuekümnendatel ehitatud, seega ehituslikult lihtne betoonauk. Tänapäev vett tõkestavad vahendid olemas mis ei lase veel läbi seinte või põranda imbuda ehk ei tohiks olla probleem teha korralikult kuiv kanal.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas FlammablE »

Toas pole mõtet autosid parkida. Või siis eraldada parkimine ja ehitamine. Pidevalt kõikuv temperatuur, tolm jne +lisaks kütad mõttetult suurt ruumi. Hoiustamiseks sobiv temperatuur pole toimetamiseks mugav ja vastupidi. Autode hoiustamiseks võib garaaži külge ka vabalt poolkinnise varjualuse rajada. Kui just eesmärgiks polegi ehitada garaaž asjade hoiustamiseks.
Kui mingit metallitööd plaanid rohkem teha, võiks eraldada toa või korraliku äratõmbega nurga, kus saaks rahus relakaga hullata, ilma sädemete ja tolmu pärast murtsemata. Kui juba mugavaks minna, võib mõtelda puhkeruumi peale. Ka wc ja elementaarne kraanikauss on mõistlik, kui garaaž pole päris maja küljes. Kollaste jõulude teema on aktuaalne :tooth:
Kütte poolest on radikate ja prandakütte valmidus igati mõistlik. Vett võid süsteemis soojaks ajada ükskõik millega. Harva garaažis käies ei ole see muidugi parim variant kütmiseks, aga näiteks midagi põletades pakub see head võimalust kasutegurit natuke tõsta ja soojust ka salvestada.
Lisaks tasub kohe panustada maksimaalselt tuleohutule sisustusele ja ehitusele. Elektri paigutus tasub läbi mõtelda, teha korralik valgustus ja ventilatsioon. Lae kõrgust peaks nii palju arvestama, et tõstukiga saaks ka kõrgemat maasturit mugavalt tõsta. Või vähemalt ühel tõstukikohal.
veskioja
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: P Mär 25, 2012 12:32 am
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas veskioja »

sirr kirjutas: ~6x12m ja otsas lai uks. Aga siingi on head ettepanekud teretulnud - äkki oleks mõistlik hoopis 3-4 uksega teistpidi see asi paigutada?

Ühesõnaga, aidake unistada :)
Tervist.
Mu arust selline mõõt täitsa ok,omal tehtud ka nö.oma pisikeste kätega nullist 4.5 x 11.5m.Muidugi oleks seda elus osand ette arvata,et hakkan keretöödega jändama,oleks teind ka vist 6x ...? Mul põrandaks poolpunn laud,penoga oleks võind betooni ära soojustada,sai tehtud saepuru segu,ei kurda,et küljealune külma võitu oleks.Plaanin teha kahekohaliseks,nõ.tõstukiga puhtam ja keevitus,pahteldus ruum eraldada suure vahe uksega, pooleks.Küte tuleb oma metsast,on el.või mitte tuba ikka soe :roll:
Kui nii ajaloost,arengust rääkida siis pihta hakkas see jant 90date keskel,sai tehtud tegelt rohkem 2he autu hoiustamiseks,sapikas ja zuk mahtusid sisse jeelijeeli ja siis kõrvale tuli sihke abi ruum,kus kruustangid ja muu sinnajuurde kuuluv.Algul mõõtudeks 5.5x 4.5 autode tarbeks ja kõrvale samapikkusepeale 2.5 m laijune abi pind.Mingiaeg tuli tunne,et võiks proovida ka teha midagi keretööde sarnast,vahelduvvoolu elektroot keevitus 2 faasiline,see ei olnd eriti hea valik,aga kuidagimoodi sai hakkama.Siis sai muretsetud mingi käkerdis täidistraatkeevitus,noo oli ja ei olnud ka,sai tehtud ringi 0.6mm CO peale.Ajas seegi mingiaeg asja ära ja isegi teenust sai osutatud,mida aeg edasi seda suuremaks ambitsioonid kasvasid.Ja autod ka kuidagi suuremad tahtsid sisse pressida,ei aidand muud,kui venitasin garage 3m pikemaks.Sai siis veel nikerdatud ühtteist,tekkis võimalus soetada 2heposti tõstuk,tekkis vääga suur tõrge,ei osand ei p.ei v. arvata,mis edasi,kas täitsa uus vms.Venitasin veel 3m.pikemaks ja siis ka muidugi tõstuki tarbeks 3.5m.kõrgustesse.Räägin seda tegelt selleks,et kui on võimalus teha,siis teha ikka kohe piisavalt suur,et ei peaks minumoodi,muudkui uuendama ja täiustama jne.Sinna juurde olen veel pookind värvikapi,see muidugi ei ole viimasepeal,lihtsalt valged seinad ja valgust 920w pikad luminofoor torud,vent.ikka ka mingisugune olemas.Ja koos igast abi pinnaga tuleb kokku juba pea 200 ruutu.Viimased 8a.enmv.tegeletud ja nüid vaatan,et tahaks ikka korralikku v.kappi,õigete mõõtude ja ventilatsiooniga.Olemasolevas tõstan auto rullidele,et saaks külgepidi lükata,põranda pind 3.5x 7m x 2.7 kõrgust :x
Rahalises vääringus sinna alla suurt matnud pole,puit karkass,igast muud plaadid,vineerid saadud siitsealt,Muidugi betoneerimine ja kinnitus tarvikud,seinamaalingud jne. on tulnd ikka soetada poest.
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas Ints »

Suurus on optimaalne kuivõrd tahaks seal hoida talvel ka haagissuvilat ja mõnda autot ehk veel...
Sellisel juhul on 6x12m ilmselgelt vähe.
Minul on täpselt 6x12m ja kui ma saaksin,siis teeksin oluliselt suurema.
Põrandapinna suuruse valimisel arvesta (lisaks seisvatele autodele-suvilatele) ruumi riiulitele,tööriista kappidele jne.Kui autot remondid,on mugav,kui saad vajaduse korral autol uksed lahti jätta ja sa mahud veel vabalt liikuma.
Kui on plaanis teha mingit metalli tööd,siis see vajab ruumi.Samuti vajab ruumi ja ohutus tsooni näiteks bullerjan ahi (autot ikka päris ahju kõrvale ei pane).
Kindlasti soovitan põrandakütet.Endal jäi see panemata ja nüüd ei jõua ennast ära kiruda.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas sirr »

Jah, joonistamise käigus on mõõtudest saanud juba 8x12 ja igatpidi kipub ikka väheks jääma. Kõrgus on juba 7m :)
Samas, ei tahaks päris lauta ka õuele ehitada...
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
veskioja
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: P Mär 25, 2012 12:32 am
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas veskioja »

sirr kirjutas: Kõrgus on juba 7m :)
Tohohh,ja pikkus ja laijus ka kasvand esialgsest x suuremaks? :) Mul muidugi see mure ongi,et liig kitsas,autu uks lahti,siis kohe problem.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas Praks1 »

Ma ei kujuta ette mida te seal teha tahate,aga mul on töökoda umbes 9x12 ja seal on ruumi kõige jaoks,et ehitada päris mitus projekti korraga.
Aga see on selge,et kui tahad mingeid normaalseid asju ehitada seal ruumis,siis parkivad muud asjad ei sobi kindlasti sinna,nende jaoks on külm ruum või katusealune.
Ahi millega saab selle ruumi kiiresti soojaks maksab 1400 euri,ja sisse aja 1m puid.
Proto
53951597
veskioja
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: P Mär 25, 2012 12:32 am
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas veskioja »

Mul ikka suur põnevus,tea kui suureks see ettevõtmine ka paisund on,pea ndl.ka möödas,ehk juba valmis garage :roll:
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas sirr »

Ütleme nii, et esialgsest kavandist on saanud kardinaalselt teistmoodi asi. Ja väga palju tarku mõtteid on jagatud. Ma tooksin välja põhipunktid:

- Sein kivi, lagi kivi. Et kui midagi põlema paned, siis põled lokaalselt aga mitte ei lähe terve maja.
- Ei ole mõtet teha ühte suurt ruumi, kus on nii üle talve seisvad asjad kui nokitsetav auto pluss evel igasugu trüni. et tasub jagada erinevate sissepääsuidega ruumideks, mida on siis võimalus kas kütta või mitte kütta. Ja kui kütta, siis säästlikult ühte ruumi, mitte kogu majapidamist.
- Külm varjualune maja otsas
- Küttepuude hoidmise option räästa all?! (jah, ma tean et ei tohi aga kui põleb, sisi mis vahe seal on, kas läheb paar ruumi puid ka lisaks või mitte) :D
- Põrandaküte
- II korruse optimaalne kasutamine puhke-elu-tööruumina.

Varsti tulevad ka miskid pildid, siis saate tuld anda! :)
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas tuningman »

sirr kirjutas: Varsti tulevad ka miskid pildid, siis saate tuld anda! :)
väga hea siis ju. ootan huviga. võibolla eriti hüva projekti puhul
kerkib äkki selliseid garaaze isegi mitu. :wink:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
veskioja
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: P Mär 25, 2012 12:32 am
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: unistuste garaaž

Postitus Postitas veskioja »

sirr kirjutas:
- II korruse optimaalne kasutamine puhke-elu-tööruumina.

:)
Hmm,jh see osa vist veel kõikse :idea: ,tegelt omal kah sihke plaan ja sinna siis veel mõnest auto det.mööbli tk.sisse,näit.kapteni toolid,esi/tagaosast kombineeritud laud,diivan jne. :roll:
Vasta

Mine “Garaaž - minu teine kodu”