Niiskus garaažis

Kuidas ehitada, sisustada ja parendada garaaži.

Moderaator: Moderators

Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

Küsiks nõu ja arvamusi.

Kasutan maa-alust garaažiboksi, kuhu talvisel ajal satub vett ja seetõttu tekib hallitus. Vee sattumist sinna eriti vältida ei saa, sest autot ei ole võimalik 100% lumest puhtaks saada.
Mingi papi naaberboksist ütles, et "korralikud inimesed teevad auto alati kuivaks ja tema paneb boksi ajalehed maha". Jutuks hea küll, aga suht ebanormaalne teguviis igapäevaselt teha.

Garaažil on suht ebatihe ülestõstetav metalluks. Mõtlesin panna väikese ventilaatori õhku ülalt sisse imema ja küll ta siis ukse alt jälle välja läheb peale tagaseinas juures ära käimist. On sel mõtet?

Mida veel võiks proovida?
O|||||||O
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Landy »

Mõnda ehituspoodides pakutavat niiskusekogijat ei taha proovida?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

Landy kirjutas:Mõnda ehituspoodides pakutavat niiskusekogijat ei taha proovida?
Ma arvan, et sellest jääks väheks. Talvel on auto ju alt lumine. OK, ma löön ratta tagant lumetükid maha, aga põhja alt ja rattakoopast on ta ikkagi piisavalt lumine, et hommikuks loigud auto alla sulaksid.
Olen seni loigud lihtsalt garaažist harjaga välja pühkinud, laialiaetud vesi ehk märg põrand kuivab ju kiiremini, kui loik, lisaks on väljaspool garaaži õhku ja liikumist rohkem. Kaldus põrand muidugi aitaks väljapühkimist "automatiseerida" :)
O|||||||O
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Taavi2101 »

Kilpkonn kirjutas:Mõtlesin panna väikese ventilaatori õhku ülalt sisse imema ja küll ta siis ukse alt jälle välja läheb peale tagaseinas juures ära käimist. On sel mõtet??
Ma arvan, et ära sisse puhuma pane vaid las vent puhub õhku ruumist välja
Kilpkonn kirjutas:Garaažil on suht ebatihe ülestõstetav metalluks.?
Küll õhk sealt pragudest sisse saab ja ongi ringlus olemas
Aga võid proovida ka teistpidi ja siis otsustad kummat pidi effektiivsem
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kalamees »

Kas seal ventilatsiooni üldse pole ehitatud. Kui ei siis tuleks vast mingid avad ukse ülaäärde ja alla teha. Auto läheb soojana garaazi ja paneb selle õhu seal mõnusalt liikuma. Soojem õhk tõuseb ikka ülesse aga vaja talle see välja ujumine võimalikult kergeks teha.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas al »

Niiskusest lahti saamiseks on vaja palju ventilatsiooni ja kui võimalik, siis natuke soojust.
Soe ja niiske õhk tõuseb, st ukse alt ei hakka ta iial vabatahtlikult väljuma. Ukse alt ikka sisse ja uksest võimalikult kauugel ja kõrgel välja tõmbama. St ventilaator mis Sul plaanis, keera lihtsalt teistpidi tööle.
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

Taavi2101 kirjutas:Ma arvan, et ära sisse puhuma pane vaid las vent puhub õhku ruumist välja
Ma kahtlustan, et siis ta võtab õhu nt. ukse alt ja tõmbab ülalt otse välja. Ehk õhk liigub mööda ust ja garaaži tagaseina juurde ei jõuagi... Aga teooriat katsetada võin ikka, keeran propelleri mingiks ajaks ümber.
Kilpkonn kirjutas:Garaažil on suht ebatihe ülestõstetav metalluks.?
Küll õhk sealt pragudest sisse saab ja ongi ringlus olemas
Aga võid proovida ka teistpidi ja siis otsustad kummat pidi effektiivsem[/quote]
O|||||||O
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

Kalamees kirjutas:Kas seal ventilatsiooni üldse pole ehitatud. Kui ei siis tuleks vast mingid avad ukse ülaäärde ja alla teha. Auto läheb soojana garaazi ja paneb selle õhu seal mõnusalt liikuma. Soojem õhk tõuseb ikka ülesse aga vaja talle see välja ujumine võimalikult kergeks teha.
Avad on plaanis teha küll. Eelmine omanik pani ukse üles äärde mingi pleki ette, et sisse näha poleks ilmselt...
O|||||||O
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

al kirjutas:Niiskusest lahti saamiseks on vaja palju ventilatsiooni ja kui võimalik, siis natuke soojust.
Soe ja niiske õhk tõuseb, st ukse alt ei hakka ta iial vabatahtlikult väljuma. Ukse alt ikka sisse ja uksest võimalikult kauugel ja kõrgel välja tõmbama. St ventilaator mis Sul plaanis, keera lihtsalt teistpidi tööle.
Soojust seal pole, kui ma seda just ise ei tekita millegagi. Pluss auto soojus õhtuti. Õhk saab sisse tulla ja väljuda ainult ukse kaudu, mujal on betoonseinad.
Mõtlesin üles panna seetõttu, et siis pole ees. Variant on ka alla nurka panna või kuskile allapoole serva, aga see oleks ebamugavam (jääb ette jne.)
O|||||||O
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Taavi2101 »

Kilpkonn kirjutas:
Taavi2101 kirjutas:Ma arvan, et ära sisse puhuma pane vaid las vent puhub õhku ruumist välja
Ma kahtlustan, et siis ta võtab õhu nt. ukse alt ja tõmbab ülalt otse välja. Ehk õhk liigub mööda ust ja garaaži tagaseina juurde ei jõuagi... Aga teooriat katsetada võin ikka, keeran propelleri mingiks ajaks ümber.
Aga välja imemine vii toruga garaasi taha otsa
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas FlammablE »

Olen oma ühistus pannud tähele, et esiteks auto tuleb õues nii puhtaks teha kui võimalik ja igasugune lobjakas ka koobastest välja koukida. Mõnel vanamehel on tõesti põrand ajalehtedega kaetud, ju siis toimib. Kõige mõttekam on aga põrand uuesti kerge kaldega ja siledaks valada. Ilusti on näha, kelle ukse alt veenired õhtul koridori jooksevad :mrgreen:
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

FlammablE kirjutas:Ilusti on näha, kelle ukse alt veenired õhtul koridori jooksevad :mrgreen:
Seda ma plaanin ka lisaks teha riskides papi pahameelega :D
O|||||||O
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Kilpkonn »

Taavi2101 kirjutas:
Kilpkonn kirjutas:
Taavi2101 kirjutas:Ma arvan, et ära sisse puhuma pane vaid las vent puhub õhku ruumist välja
Ma kahtlustan, et siis ta võtab õhu nt. ukse alt ja tõmbab ülalt otse välja. Ehk õhk liigub mööda ust ja garaaži tagaseina juurde ei jõuagi... Aga teooriat katsetada võin ikka, keeran propelleri mingiks ajaks ümber.
Aga välja imemine vii toruga garaasi taha otsa
Hmmm... Aga taha maha põranda lähedale või üles lae alla?
O|||||||O
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Taavi2101 »

Kilpkonn kirjutas:Hmmm... Aga taha maha põranda lähedale või üles lae alla?
Pead proovima kummat pidi paremini toimetab.
See oleneb temperatuuridest.
Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Re: Niiskus garaažis

Postitus Postitas Jeepu »

Kui seda põrandat juba ehitad, siis vast mõttekas mingi küttekaabel ka sisse valada. Ei pea eriti võimas olemagi. Ja ukse juurde teed põranda ja lae lähedale vent.avad.
Vasta

Mine “Garaaž - minu teine kodu”