ATV-dega kihutajad pöörasid looduskaitseala segi

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

Jälle ravime tagajärge mitte põhjust. Ma olen millegipärast üsna kindel, et enamik ATV ostnud inimesi ei saa antud teemale üldse pihta - nad ostsid ometigi metsas, soos ja kus iganes sõitmise vahendi, müüja ise ütles, et sellega võib kõikjal sõita. Müüjal ka hea meel - raha käes ja trahve ei maksa ju tema. Kui müüja tutvustaks asja olemust (mis müüginumbritele kahtlemata hästi ei mõju, kuid siiski kohustuslik peaks olema), siis jääks palju jamasid ära 8) . Ei usu, et ATV eest mitu raha väljakäivad inimesed ei saaks aru eraomandi mõistest. Kala, tulista nüüd :wink: .
Ja lõpetaks selle uue liikme kottimise - relvataolise eseme omamine ei tähenda veel kuritegu. Türklane oma esimeses postis kirjutas üpris selgesti, et kõikide ATV-omanike ajud vajavad restarti :evil: .
PS. Pole ATV-ga meetritki sõitnud, kui keegi presenteeriks, oleks huvitatud küll...
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

kala kirjutas:Mis mõttes spetsiaalne luba...ära mõtle mingeid lollusi välja,tee parem midagi kasulikku selle asemel!!!
No miks ka mitte? Kas sul poleks mugavam oma ATVga liigelda, kui tead et enamus tavakodanikke ei vahiks Sind nagu liikuvat looduseõnnetust? Ma jutt oli nagunii utopistlik ja ilmselt seda ei juhtu. Aga üldiselt on läbi aegade igasugu "erilise" tehnika kasutamist lubadega reguleeritud. Miks mitte et võiks olla nt teil selline firma, kus ATV ostja saab kaasa spets koolituse, vastava litsentsi ja muud kellad-viled. Esimesena saaks vähemalt õigesse usku pööratud teadmatuses vaevlevad kodanikud.

PS! isiklikult pole mul ATV-de vastu vähimatki ja väga lahedad aparaadid on... (hammas verel) Küll aga teevad tuska need kes kurat peavad ikka offroadi mainele sitta keerama. Isegi teadmatus ei vabanda siin välja.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
triplekix
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: E Dets 31, 2007 2:39 pm

Postitus Postitas triplekix »

Tegelt selles suhtes on õigus, et atv-de maine on ikka parajalt maha tehtud.
Ja eks need tegijad pole keegi muud kui needsamad sõitjad.
Samas ajakirjandus promob negatiivset küll väga palju, kuid positiivsetest asjadest nagu lastekodu laste sõidutamine ning metsatulekahjudel abis olemine , sellest ei kirjutata midagi.

Sellessuhtes on asi suhtkoht nutune, et mudafännidele pole ametlikke sõidukohti. Krossiradu küll on, kuid raske atv-ga seal ei tee midagi.
Suzuki kingquad 700, Kenda Executiner, Warn XT 30 puldiga vints, TWIN Air filter, põhjakiaitse,kätesoojendused, pöidlasoojendus, Garmin GPSMAP 60 CSx, KOLPIN suur tagakohver.

Telefon 56215007
mail: kivirand@tamrex.ee
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Ilgelt hea on tegelikult lajatada, kui asi ennast ei puuduta. Mina küll ei julge öelda, et ma ei ole vahel sattunud autoga metsasihile, kus sellest on pahandust tulnud maaomaniku, jahimeestega või riigimaal mesilasi pidava mesinikuga. Õnneks mitte küll looduskaitsealale, kuid lollusest saab ka sinna sattuda. Sellepärast pole nüüd vaja igale ATV vennale kallale karata, et keegi nende mainet alla lasi. Mis puudutab aga ideed, et ATV-d erilubade alla, siis selline ettepanek on juba üle mõistuse. Just imestasin, et miskohast küll tulevad inimesed, kes muretsevad maanteel kümme km/h kiirust ületavate potensiaalsete kurjategijate ohtlikuse pärast ja muude analoogsete asjade osas liikluspolitsei andunud fänne mängivad.
Kasutaja avatar
KimmoL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 15, 2007 8:24 pm

Postitus Postitas KimmoL »

Mu sügavalt isiklik arvamus on küll, et kui omad maastikusõidukit ja tahad seda kasutada väljaspool teed, peaks olema üsna lihtne kaardi pealt vaadata, kus on või ei ole looduskaitseala. See siis mõeldud neile Pärnu kandi vendadele, mitte Päkapikule.

Kui kusagil on rikkumatud loodust, seda ei pea meie oma masinatega ka rikkuma, ükskõik kas tegemist "tavalise" metsa või looduskaitsealaga. Mõne minutiga tekitatud kahju taastumine võib võtta aastakümneid.

Mis puudutab liikluskäitumist üldiselt, ma seda väga üksikasjalikult ei läheks siin foorumil arutama. Kardan, et oleme peagi samas seisus kui nt. auto24 liiklusfoorum...
Vanatehnika fänn. Jeep XJ Cherokee 1988, Peugeot 405 1993.
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

ok aga milles üldse point...offroad MAINE kui selline.
elate kõik selle maine nimel we?
kas enam ei tegele asjaga kui maine veel rohkem langeb mõne jobu pärast???
Minu jaox need delfi kommentaarid ja muu on üx suur ja mõtetu kiun!
tean väga palju atvga sõitjaid ja tglt asi paraneb kõvasti,üldse nende käitumine metsas jne....
Mul täitsa savi kui keegi kusagil jõllitab mind punnissilmadega,samasuguste pilkudega vaadataxe maastureid metsas ka!
rahvas harjub sellega varsti ära!
56157755
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Ei ole need ATV-d(samuti sõitjad) mitte millegi poolest halvemad kui maasturid.Suured autod lõhuvad metsaalust oluliselt rohkem kui väike ATV.
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Movistar kirjutas:Ei ole need ATV-d(samuti sõitjad) mitte millegi poolest halvemad kui maasturid.Suured autod lõhuvad metsaalust oluliselt rohkem kui väike ATV.
Mul on kindlat infot, et maaparandustehnikaga on võimalik veel suuremaid rööpaid teha. Eriti, kui see helikopteriga keset sood viia. Nüüd mine väitle kuskil põllumajanduslehel ja kisu teemat.
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

maine

Postitus Postitas atdoom »

kala kirjutas:ok aga milles üldse point...offroad MAINE kui selline.
elate kõik selle maine nimel we?
Siiski... mainega on nagu poliitikaga, kui sa seda ise ei tee, siis tehakse seda sinu eest :lol:
Maine hoidmine aitab 4x4 kogukonnal isepuhastuda ja hoiab tulukest põlemas :thumb:

ja tegelikult... on kahjuks siiski (vähemalt meil siin) loodusõbralikud maasturiomanikud vähemuses, seega 4x4 kui offroud maine (ma isegi ütleks) päästmine ei ole nalj asi ja mõjutab meid kõiki perspektiivis väga oluliselt :!:

:roll: kurat, oleks pidanud poliitikuks hakkama :lol:
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Re: maine

Postitus Postitas Päkapikk »

atdoom kirjutas:
kala kirjutas:ok aga milles üldse point...offroad MAINE kui selline.
elate kõik selle maine nimel we?

ja tegelikult... on kahjuks siiski (vähemalt meil siin) loodusõbralikud maasturiomanikud vähemuses, seega 4x4 kui offroud maine (ma isegi ütleks) päästmine ei ole nalj asi ja mõjutab meid kõiki perspektiivis väga oluliselt
Kas sa käisid uurimas, et siinsed maasturiomanikud ei sorteeri kodus piisavalt jäätmeid või käivad salaja ohustatud puuliike ja loomi tapmas.
See oli kuidagi meelevaldne diagnoos <50% siinsetele maasturiomanikele. Loomulikult oleks ilus tegu, kui siinsed maasturiomanikud käiksid ennast kampaania korras raielankidel puude külge aheldamas ja metsas rebaseid ja kassikakke paitamas, kuid midagi võiks Greenpeace'ile ka jääda.
Ma ütleks, et enamus siinseid maasturiomanikke suhtub loodusesse austavalt ja ei laasta ega lõhu metsas asjata. Põhilised safarirajad on siiski metsasihid, mis teoorias võiksidki olla maasturiga läbitavad.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Kuidas see MTV reklaam oligi, et "Aita päästa maailma...alusta iseendast!"
+372 5028488
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Postitus Postitas ricardo »

No siin pärnu kandis ja ka just paikuse pool küljes on ikka mega sigadused metsas korda saadetud. Ja no see et sihtidel sügavad rööpad, nii et isegi maastur põhjapeale kinni jääb - see on kõige väiksem mure. Aga no eks probleemi kõige suurem tekitaja ole hoopis reiu puhkekeskus ilmselt, sest nemad korraldavad ATV-retki siin samas pidevalt. Iseenesest ATV-d proovinud ja täitsa huvitav oli.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

ricardodesol11 kirjutas:No siin pärnu kandis ja ka just paikuse pool küljes on ikka mega sigadused metsas korda saadetud. Ja no see et sihtidel sügavad rööpad, nii et isegi maastur põhjapeale kinni jääb - see on kõige väiksem mure. Aga no eks probleemi kõige suurem tekitaja ole hoopis reiu puhkekeskus ilmselt, sest nemad korraldavad ATV-retki siin samas pidevalt. Iseenesest ATV-d proovinud ja täitsa huvitav oli.
Kohe ATV mehi materdama.On sul endal ATV?Vastus on ei.Kust kurat sa võtad,et just need 170-330 kg kaaluvad masinad mille kliirens on ca 250 mm
on need rööpad niimoodi sisse sõitnud,et jeebiga läbi ei saa? :bang: :bang: :bang:
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Re: maine

Postitus Postitas atdoom »

Päkapikk kirjutas: See oli kuidagi meelevaldne diagnoos <50% siinsetele maasturiomanikele.
... meil siin pidasin silmas eestit... neid inimesi keda minul siin foorumis au tunda on kõik ausad ja väärikad mehed:)

ja greenpiece on küll roheline, aga ikkagi äärmus... mina äärmusi ei poolda.
... ja tegelikult on ka vale arusaam, et nüüd hakkame KÕIK ja kohe prügi vähem tootma ja seda hoolikalt sorteerima... see on siiski kultuur, mis vajab oma aja paika nihkumiseks. Aga sellest võiks küll alustada, et prahti maha ei viska!!! Te ikka ju käite metsas? Näete, olme prahi hunnikuid?!?
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
Vasta

Mine “Häbinurk”