Off-Road kultuurist

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Raitz
Fitting 38"
Postitusi: 368
Liitunud: T Veebr 13, 2007 2:23 pm
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

zum kirjutas:Eks homme on kuskil suuremas ajalehes ka juba, aga
http://www.virumaateataja.ee/021007/esi ... 041325.php

Aru ma ei saa, kas on siis raske, krt, luba küsida või?
No ütleme nii, et looduskaistealuses allikas oma ATV(de) ujutamiseks polegi nagu eriti kellegilt seda va luba küsida ;)
Seega minu arvamus on, et antud juhtumi puhul on loa küsimine mitte ainult raske, vaid suisa võimatu :P
1 Hobujõud
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Seda ma nagu silmas pidasingi, et tuleks enne uurida natuke, kui kuhugi sõitma minnakse :roll:
Samas on seal ju kirjas, et maaomanikud tahavad, et nende käest luba küsitaks. Ja noh, teise inimese õue peal ei ole nagunii viisakas rallida...


Peace,
zum
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Tegelikult on asjal ka hoopis teine tahk.
Kui RMK ja riik teeks nii, nagu osades piirkondades meerikamaal, et ongi konkreetsed märgitud rajad ja kohad kus oma 4x4 ja ATV-d saab proovile panna ja radade olemasolu on inimestele piisavalt kommunikeeritud, ei ronita heast-peast suvalisse metsa.
Põhiline küsimus offroadiga mitte tegelevatelt kodanikelt tänasel päeval on: aga kus te siis sõidate? Ausalt öeldes ega ei oskagi konkreetselt vastata. Sõidame seal, kus loodus on juba niigi p... keeratud aga ega inimene, kes endale masina soetab ei tea ju sellest põhimõttest midagi.
Riik võiks aru saada, et vaja on positiivset promo, mitte keelamist.
Meie võimudel on veel nii mõndagi õppida. Näiteks sukeldujatel on sama probleem: mingid vennad käivad ja korjavad vrakkidelt juppe ning muinsuskaitseamet muudkui keelab ja keelab. Kasu on sellest minimaalselt: mitte keegi ei suuda tagada reaalset järelvalvet. Seadusekuulekate inimeste elu läheb ainult raskemaks. Pohhuistid sõidavad ikka seal, kus tegelikult sõita ei tohi.
Siit küsimus Landy ja co-le, et kaugel see krdi katusorganisatsioon on? Foorumis lamisemine olukorda ei paranda.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

RMK-st on asjaomes isikuga räägitud ja juba lähinädlatel on tulemas esmane infot jarjumaal rjatavate/avatavte ATV ja maasturiradade kohta.
Nii,kui info käes, panen välja.

Lisaks teatas Val Rajasaar eile mulle, et Harku vald kavandab ATV-dele omi radu.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Eks me siis ootame ja loodame. Samas ma siiralt loodan, et need rajad on ka "normaalsed", mitte mingi suvaline 50x50m muruplats.
Arvestades kuidas meie riigis asju "linnukese" kirja saamise põhimõttega tehakse ma üldse ei imesta kui RMK eraldab kaks pisikest metsariba ja siis on hea viriseda, et näe tegime neile raja, aga nad tõprad ikka sõidavad mujal.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

suht toores mõte, aga

Postitus Postitas atdoom »

Seda sitta seal metsa all vahtides... olen mitu korda mõelnud..., et
äkki oleks mõeldav RMK poolt (koolituse saanud) huvilistele 4x4.ee meestele jagada (stiilis abipolitseiniku) volitusi paharettide korrale kutsumiseks?!?
Ma nüüd ei pea silmas, et 4x4 dreamteam sõidab ringi ja püüab paharette kellele trahvikviitungeid jagada...
Lihtsalt , kui olen vahel viisakalt palunud rannaliivalt autod ära parkida, siis on mind pehmelt öeldes p... saadetud...
Aga isegi neid depiile pildiga dokument veidi disiplineerib... ehk.
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
pisike
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 103
Liitunud: N Mär 30, 2006 2:25 pm
Asukoht: Kiiu, Harjumaa

Postitus Postitas pisike »

Tsiviliseeritud ühiskonnas võivad isikud oma vara kaitseks ka relva kasutada ja see oleks kindlasti abiks ka meie maaomanikele.
Samuti arvan, et õige oleks kõik need sõiduriistad registreerimisele allutada ja numbrid kohustuslikus korras külge saada.
Ja sõidu ning liikluseksamid nende omanikele kohustuslikuks teha.
Ei taha siinsetele sedasorti masinate omanikele küll liiga teha, aga sellist üldist arulagedust vist muude vahenditega piirata küll ei õnnestu.
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Postitus Postitas ricardo »

Raitz kirjutas:
zum kirjutas:Eks homme on kuskil suuremas ajalehes ka juba, aga
http://www.virumaateataja.ee/021007/esi ... 041325.php

Aru ma ei saa, kas on siis raske, krt, luba küsida või?
No ütleme nii, et looduskaistealuses allikas oma ATV(de) ujutamiseks polegi nagu eriti kellegilt seda va luba küsida ;)
Seega minu arvamus on, et antud juhtumi puhul on loa küsimine mitte ainult raske, vaid suisa võimatu :P

Tegelt ju oli ka lause kus öeldi et miski ala ikka leiab kus sõitmist lubaks härra oma maal (loomulikult ei peetud allikaid silmas). Nii et loeme ikke mõttega ja kogu loo läbi palun härrased. :wink:
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Postitus Postitas atdoom »

pisike kirjutas:Tsiviliseeritud ühiskonnas võivad isikud oma vara kaitseks ka relva kasutada ja see oleks kindlasti abiks ka meie maaomanikele.
Samuti arvan, et õige oleks kõik need sõiduriistad registreerimisele allutada ja numbrid kohustuslikus korras külge saada.
Ja sõidu ning liikluseksamid nende omanikele kohustuslikuks teha.
Ei taha siinsetele sedasorti masinate omanikele küll liiga teha, aga sellist üldist arulagedust vist muude vahenditega piirata küll ei õnnestu.
Ma ei usu, et püss on tsiviliseeritud ühiskonna sümbol ja tööriist...

Minul oli üks juhus Hiiumaal

Sõitin mõõda külavahe teed (ei olnud eramaa)... otsisin teed, mis kaardi peal mere äärde juhatas. Üks tee keeras, mis kohana tundus õige, aga jälgede järgi tundus karja kojutoomise rajana... jätsin auto seisma ja üritasin asja lähemalt uurida.
Tundus , et tegemist on kopliga... kuna lähedal oli ka üks maja otsustasin veidi maad uurida. Keerasin siis ennast maja poole astuma... sealt tuli ka mulle juba vastu üks "mees"... olles juba lähemale jõudnud karjus "tõmmake siint nahhui" + muu mola samas vaimus.
Minu 5 aastane poiss vaatas seda ja küsis, issi miks see onu kõvasti räägib... Olin ise ka suht rabatud, ootasin siis kuni mees minuni jõudis ja leidis aja vait jääda... üritasin talle seletada, kes ma olen ja mis ma siin teen... tuli lühike ja konkreetne vastus "tõmmake siint nahhui".
Oleks püss olnud, ei tea kas oleks ka maha lasknud?!
Siis küsisin, kas sa oma laste kuuldes ka nii räägid? Ja mille peale sa nii kõvasti lärmad? sain sama vastuse...
oli selge, et oma küsimustele ma siint vastust ei saa ja ka "mees" hakkas maja poole tagasi komberdama.
Asi lõppes siiski "suht" normaalselt...
Istusin autosse ja vaatasin kaarti, GPS`i ... see on siiski see tee ots.
Ja oli ka selge, et sinna ei ole mõtet minna.
Siis tuli mees tagasi... vabandas, patsutas muudkui õlale (oli vipsine)...
näitasin talle kaarti ja seletasin veel kord, miks ja kuidas.
Vastus oli küll, et see pole ültse see koht ja et ma olen täisti valesti tulnud.
See oli see koht, aga ei olnud mõtet seda teemat enam arutada... tulin lihtsalt ära.

Tagant järele võib ju ka mõista, et selle suhtumise on ilmselt juba ära kujundanud "maasturid sõidan igal pool", aga esimene katse viisakaks jääda ei tohiks normaalsel inimesel üle jõu käija.
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

Ei ole see maasturiga seotud, see on väikeste argade külakolka inimeste tüüpiline võõra nägemise reaktsioon: "Mida Sa t**a siit tahad?"

Oli ka kunagi sarnane juhus Saaremaal. Sõitsin mootorattaga külavahel, otsisin õiget kohta. Ekslesin edasi-tagasi ja tormas ka mingi papi kuskilt majast välja ja kukkus prõõkama, et mina ei tohitvat siin sõita. Avalik kruusatee! Mõnda aega seletasin papile viisakalt, et mul on vaja sinna ja sinna, et kas ta teab kus see on. Ei tema ei tea ja teda ei huvita ja tõmmaku ma nahhui. Siis mul lõpuks viskas üle, teatasin papile, et kui ta niiväga tahab, siis kirjutagu mu number üles ja kutsugu politsei ning sõitsin minema. Lõpuks leidsin õige koha ka üles.
Aga papil oli veel nii palju jultumust, et päev peale minu lahkumist tulla mind võõrustanud pererahva kallal tänitama. Viimased lahendasid olukorra galantselt: helistasid mulle ja palusid papil minuga otse rääkida. Miskipärast ta seda teha ei tahtnud ;)
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

mul oli ka samalaadne juhus... küll aga sõiduautoga ja veel hullem - avaliku asfaltee peal, külavahel põltsamaa lähedal. Samamoodi tuli mingi päss õiendama, et mis mul nende külla asja. Ma võtsin viisakalt fotoaparaadi, tegin tast kähku pilti ja küsisin intervjuud, kasutades telefoni diktofonina :D Näitasin pressikaarti ka ilusti.

Papi ei taht mitte ühte sõna enam öelda. Käisin tal tükk aega järel, suisa põgenes mu eest tuppa :) Naerda mugistades sõitsime minema.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Postitus Postitas ricardo »

Jaa ja asjal jälle teine tahk - nimelt enamus võõraid autosid tegelt pätid, kes jahivad vara, mis inimestel hoovis ja ka palgivirnasid metsas(vanemad näiteks ilma jäänud koormast suht suure tee ääres käidavas kohas - teised arvasid et tellitud masin ja ei pööranud tähelepanu - kusjuures palgid olid teist päeva virnas!).
Tean juhuseid kui öösel ka lüüakse proze tuli hoovi peale autost ja uuritakse rahulikult kõik järgi mis sul seal on ja ei teha isegi välja sellest kui inimene hoovi astub. Aga päeval tiirutab ka palju autosid, inimpead aknast väljas, teokiirusega talude juures ja saad aru, et uuritakse hoolega. Seetõttu ilmselt ka suhtutakse halvasti kõikidesse võõrastesse kes mööduma satuvad ja kannatavad ka ausad inimesed.
Samas aga maale politsei appi ei tule(mu vanematel näiteks lähim patrull 40 km) ja kui liiguvad jutud ei võõrad võetakse pihtide vahele, siis jõuab see ka pättide kõrvu ja ehk nati kardavad. Meie ehitasime muidugist julmalt aia nati kaugemale ette, sest ka väike külatee läheb mööda ja kõigil oli komme väravasse sõita ja uudistada, et mis toimub ja siis kummivilinal minema panna.
Aga noh jah teeb ju tigedaks küll kui keegi sulle midagi halvasti ütleb ja ise eksinud oled.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

rommi kirjutas:mul oli ka samalaadne juhus... küll aga sõiduautoga ja veel hullem - avaliku asfaltee peal, külavahel põltsamaa lähedal. Samamoodi tuli mingi päss õiendama, et mis mul nende külla asja. Ma võtsin viisakalt fotoaparaadi, tegin tast kähku pilti ja küsisin intervjuud, kasutades telefoni diktofonina :D Näitasin pressikaarti ka ilusti.

Papi ei taht mitte ühte sõna enam öelda. Käisin tal tükk aega järel, suisa põgenes mu eest tuppa :)
Nõustin Rommiga, et vahel on praim kaitse (mõõdukas ja viisakas) rünne.
Sama takatikat isegi vahel kasutanud ja edukalt. :wink:

Aga nagu olen öelnud varemalt, siis reeglina aitab viisakas rääkimine.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
414 AVM
Rock Crawler
Postitusi: 637
Liitunud: K Aug 23, 2006 10:58 am
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas 414 AVM »

Huvitav, miks minuga selliseid põnevaid üleelamisi ei juhtu - kas ma näen siis mingi süütu totu välja või :oops: . Olen terve Lääne - Saaremaa väiksemadki põlluvahetänavad läbi sõitnud, naeratajatele vastu naeratanud ja lehvitajatele vastu lehvitanud. Ainus kord, kus ma riielda sain, oli Kihelkonna poe ees paar aastat tagasi. Lasin auto uksed puldist lukku ja poe ees päikeseloojangust ning Saaremaa X-ist elu mõtet otsivad kodanikud teatasid, et mandrimehel pole vaja solvata - neil jäetakse võtmed poe ees sinna, kus nad sõidu ajalgi on. Vastasin midagi harjumustest sama tummises saaremaa keeles (omandatud, mitte kaasasündinud 8) ) ja meestel kadusid suunurgad äratunmusest kõrvade piirkonda. Tükk aega pidin seletama, miks mul nende ja loojangu ja X-i ja elu mõtte jaoks aega pole :D .
Uku Velbri +372 56 48 43 78
Isuzu D-Max 2,5 TwinTDi Double Cab LSX AT'16
Isuzu D-Max 3,0 TD Double Cab LSX AT '08. Ex
Isuzu D-Max 3,0 TD Space Cab LS AT'05. Ex
Kasutaja avatar
anttix
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: T Dets 26, 2006 4:30 pm
Asukoht: Tallinn

GSM: 51 67286

Postitus Postitas anttix »

ricardodesol11 kirjutas: ... ja kui liiguvad jutud ei võõrad võetakse pihtide vahele, siis jõuab see ka pättide kõrvu ja ehk nati kardavad.
Oeh!
Ei tahaks küll maa vs linn fleimisõda alustada, aga mulle tundub, et maainimesed on vahel lihtsalt pagana mugavad ja siis vinguvad kui pätid nende mugavust kurjasti ära kasutavad.
Ütleme võõrastele halvasti ja loodame, et see jõuab pättide kõrvu ja siis nad meie hoovile ei tule. No tule taevas appi, kas on enam suuremat naiivsust võimalik üles näidata?
Andke andeks, aga linnas ei tule keegi selle pealegi, et koorem palke tee äärde ilma valveta vedelema jätta. Kasvõi paariks tunniks, päevadest rääkimata ning ma võin kihla vedada, et vähemalt informatsioon "ripakil" palgihunnikust jõudis varaste kõrvu mõnelt teie oma küla joodikult.

Naabrivalve on maal veel olulisem kui linnas. No oli siis raske helistada, et kuule Jaan, mingid võõrad mehed toimetavad Su palgihunniku kallal, kas see on Sul mingi tellitud töö või mis? Näitaks valvsust üles seal, kus sellest kasu on, mitte suvaliste möödujate kallal klähvides.
Maa-mets-vesi tüüpi õelusehunnik
Vasta

Mine “Häbinurk”