Omavolitsemine Soodlas

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Omavolitsemine Soodlas

Postitus Postitas vtl »

EDIT: Pealkiri muudetud neutraalsemaks. admin

Copy-paste minu avaldusest politseile:

05.07.2007 kell 20:15 paiku sõitsin autoga riigimetsas Soodla veehoidla põhjapoolse kaldaga paralleelsel metsasihil. Märkasin, et üks järvekaldale viivatest avalikest teedest (GPS koordinaadid N59°23.327’ E25°30.784’) on blokeeritud jämedatest puutüvedest okastraadiga kokkuseotud tõketega, millel silt „Kuri koer”.

Pilt

Tõkete taha järvekaldale oli püstitatud suur laager, näha oli suurt presendist varjualust ja mitu väiksemat telki, lõkkel tehti süüa ja nööridel kuivatati pesu. Varjualuse all oli näha ligi 1.5 m kõrgune puuriit. Põõsastesse oli pargitud kaks sõiduautot: hallikas-sinine Honda Civic 569APF ja hõbehall Mitsubishi 539MEE.

Pilt

Jätsin auto teeotsale seisma, et läbi avatud küljeakna ebatavalist teetõket fotole jäädvustada. Selle järel tuli laagris toimetanud keskealine suuremat kasvu heledate juustega meesterahvas minu auto juurde, käes meetripikkune ja käsivarrejämedune puutüvest kaigas ning nõudis, et ma oma fotoaparaadi temale loovutaksin põhjendusega, et olen pildistamisega tema privaatsust rikkunud. Ütlesin, et me viibime avalikus kohas, kus pildistamine on kõigile lubatud. Andsin aparaadi kiiresti kõrvalistmel istunud kaassõitja kätte, mille peale mees ronis poolest kehast saadik minu autosse ning üritas fotoaparaati jõuga ära võtta. Nähes, et ta aparaati kätte ei saa, sõimas ja ähvardas oma käes oleva kaikaga auto segi peksta, hiljem auto numbri järgi üles otsida ja arveid klaarida jms. Mees ignoreeris minu korduvaid ettepanekuid olukord rahumeelselt lahendada ning takistas käevarrega autoakna sulgemist ja ärasõitu.

Pilt

Vahepeal tuli laagrist veel mitu inimest – keskealine lühemate tumedate halliseguste juustega naisterahvas, kes kirjutas üles minu autonumbri ning ähvardas pildistamise eest „Euroopa kohtuga” ning tumeda peaga noorem 30-tes aastates mees, kes mobiiltelefoniga pidevalt minu autot ja autos istujaid pildistas või filmis. Lõhna järgi otsustades olid laagrisviibijad alkoholi tarvitanud.

Pilt

Mingil hetkel õnnestus siiski autoaken sulgeda ning eemale sõita. Helistasin kell 20:31 politsei numbril 110 ning kirjeldasin olukorda. Kohtusin kohalesõitnud Jõelähtme valla konstaablitega Soodla veehoidla administratiivhoone juures ning sõitsime minu autoga tagasi sündmuskohta. Tuttavat autot nähes tuli laagriseltskond koos kahe vasikasuuruse agressiivse koeraga auto juurde ja nõudsid, et me autost väljuksime. Koerad lõrisesid vihaselt ning hüppasid esikäppadega vastu auto küljeklaase. Politseinike korraldusele koerad kinni panna ja isikud tuvastada esialgu ei allutud. Muuhulgas kostis solvanguid politsei, (eesti) rahvuse ja valitsuse aadressil.
Pärast ligi pooletunnist vaidlemist tuvastasid politseinikud laagris olnud isikud ning lahkusime.

Pilt

Kokkuvõtteks:

• Riigimetsas avalikus kasutuses oleva tee omavoliline sulgemine.
• Võõrasse autosse loata sissetungimine ja fotoaparaadi röövimise katse.
• Kehavigastuse tekitamise ja vara lõhkumisega ähvardamine, kui on alust karta ähvarduse täideviimist
• Avalikus kohas lahtiselt ringijookvad agressiivsed koerad, kes ohustavad mööduvate inimeste tervist.
• Politseinike korraldustele mitte allumine.

Kommentaariks veel noppeid seltskonna vestlusest politseiga:
"...Meie oleme siin juba jaanipäevast saadik ja kedagi ei sega"
"...See on meie suvituskoht, käime siin iga aasta..."
"...Me ei ole kedagi keelanud siit järve äärde minna..."
"...Minge 50 meetrit siia- või sinnapoole, miks te siia tahate tulla..."
"...Need tõkked olid siin enne meid..." /Kuidas Te siis siia tõkete taha saite?/ "...Tõstsime eest ära ja panime pärast tagasi..."
"...siin olid kaitseväe õppused...me teame kuidas need asjad käivad, meie poiss teenib praegu sidepataljonis..."
"...Ma uurin kõik teie andmed välja, olen vene ajal organites teeninud..."
"...Meie pildistamine on seadusega keelatud..." /Millise seadusega/ "...Euroopa seadustega..."
"...Meid ei tohi sellepärast pildistada, et kompuutris saab pärast teha fotomontaazi ja panna meid situatsiooni, kus me ei ole olnud..."
"...Ma kaeban /vene?/ saatkonda... kohtusse... Euroopa inimõiguste kohtusse... ma käin Sinuga nii kaua kohut, kuni jaksan..."
"...Te /politseinikud/ kiusate meid taga selle pärast, et me ei ole eestlased..."
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

See oli sul hea saak iseenesest...küll tuli vaevaliselt, aga siiski tubli töö!

Huvitav, kui teekski kohalikule konstaablile koostööettepaneku ja võimaldada maasturitehnikaga aeg-ajalt seal patrullimist. Muutub siis ka ehk see õudne prügi ladestamine seal metsa all vähemaks.
+372 5028488
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Huvitav, kui minna tagasi, siis kui palju nad metsaalla prügi maha jätsid?
+372 5028488
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

jr kirjutas:Huvitav, kui minna tagasi, siis kui palju nad metsaalla prügi maha jätsid?
Nad olid küll seda nägu, et ei kavatse nii peagi veel sealt laagrist lahkuda. Kui teaks, kuhu nupule vajutada, jõuaks ilmselt ka mõne "reporteriga" kohale minna ja intervjuu teha.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Omavolitsemine Soodlas

Postitus Postitas vtl »

admin kirjutas:EDIT: Pealkiri muudetud neutraalsemaks. admin
Oletasingi, et kellelgil tekib soov teema pealkirja modereerida :)
Tegin enne postitamist veidi kodutööd, kustkohast sõna "tibla" on tulnud ning mida see õieti tähendab.

Eestikeelne wikipedia ütleb küll, et "Tibla on eesti keele halvustav sõna venelase kohta...", aga mina väidaks pigem, et see iseloomustab mitte rahvust, vaid mõttelaadi.
Artikli arutelus on vahva definitsioon: "Tähendus peaks olema: Vene keelt emakeelena kõnelev isik, kel on mõne kapitalistliku riigi (sh. Eesti) või Venemaa kodakondsus ning kes soovib tulihingeliselt tagasi NSVL'i ajal kehtinud korda ja on valmis selleks alkoholi toel osalema igasuguses ülesastumises kehtiva võimu/korra vastu..." ja "...Tegelikult ei ole 'tibla' üldse isik, vaid üks konkreetne stereotüüp".

Toetudes wikipediale võib veel nõustuda, et "1990datel sai tibla suurel määral tänu Andrus Kivirähki Ivan Orava-juttudele aktsepteeritud ka kirjakeeles ja trükitekstis."

ru.wikipedia.org väidab muuhulgas, et sõna tibla on tulnud venekeelsest väljendist "ты, бля" (tõ bläd).
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Katsu sa seda madalalaubalisele rahvamassile seletada. Pole mõtet enda poolt agressioone esile kutsuvaid liigutusi teha.
+372 5028488
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Sidepataljon on ikka puhta läbuks ära läinud, kui juba vanematega koos metsalaagreid tehakse. :D Me@ ise 2002-2003 seal teeninud ja Soodla kant tuttav sellest ajast.
Kasutaja avatar
Indrek
Fitting 44"
Postitusi: 411
Liitunud: T Nov 01, 2005 9:12 am
Asukoht: Linna keskel

Postitus Postitas Indrek »

Koerad oleks võinud maha lasta, kui oleks kallale tulnud. Samuti neile kahele tiblale nuia. Krt... vist said veel 26.04 ja 27.04 vähe. :twisted:
Defender 110, Discovery V8
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Indrek kirjutas:Koerad oleks võinud maha lasta, kui oleks kallale tulnud. Samuti neile kahele tiblale nuia. Krt... vist said veel 26.04 ja 27.04 vähe. :twisted:
Politsei kah torises, et "...ei tahaks kutsadele "haiget teha" ainult sellepärast, et peremees ...rumal on."
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Indrek kirjutas:Koerad oleks võinud maha lasta, kui oleks kallale tulnud.
Ärge tapke hulkuvaid koeri, vaid nende endisi peremehi!

Koera agresiivsus on peaaegu alati otseses seoses tema argusega - sama kehtib ka inimeste kohta (mõlemal juhul on probleemid kasvatuses)
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Pole küll agresiivne inimene, aga sellise korrakaiste poolse loiduse järel oelks sealt laagrist ilmslet järgmisel ööl paar Mogikut ja C306-t võinud "juhuslikult" ning okstraati märkamat läbi sõita. Või mis läbi, mööda ametliku teed ikka.

Jään huviga korrakaitsjate reaktsioone ja tegevust ootama.

Peaks sinna mõne toreda "metsa koristus" safri korraldama ca 15... 2o autoga ja iga üks võiks sealt torde kõne 110 ja keskkonnainpestiooni ning metskonna telefoni peale teha...

Sellisele kambale paar koera ja kaikaga venku kalle karata ei julge. Ühtalsi saaks talgute koras metsa risustva okstraadi kokku koguda. :lol:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

puhas loodus

Postitus Postitas atdoom »

Landy kirjutas: Peaks sinna mõne toreda "metsa koristus" safri korraldama ca 15... 2o autoga ja iga üks võiks sealt torde kõne 110 ja keskkonnainpestiooni ning metskonna telefoni peale teha...
minust pole suuremat sorti löömameest, aga prahti kotti jaksan ikka panna... tegelikult on see päris hea idee suurema seltskonnaga veidi koristama sõita! Ehk ka mõnele eksinule veidi puhtuse hoidmisest rääkida... mõned tegelikult saavad ka ainult jutust aru:)

Andres (Ehk saab homme auto korda)
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

krt selline asi on küll juba üle mõistuse,et see nende suvitus koht!
Mitte see nv aga järgmine korraldan sinna kanti väikese atv safari,kui seal mingid takistused ees või keegi takistama tuleb siis lähen sealt ja ütlen et ma olen seal koguaeg talvitunud ja hakkan talvex kütte puid näitex sinna koguma....tahax näha mis siis saab!
kas politsei ei teinud siis mitte midagi???
löömamees ei ole,aga sellistes olukordades tuleb härg varbast välja küll :evil:
sellistega tasub ettevaatlik ka muidugi olla,üxi ei tasu seal lammutama hakata,selline tõmbab telgist padja alt kärbiku välja,kui tal olukord hapux läheb ja ongi korras :D
samasugune teema oli lõuna eestis ühe järve ääres,kui avalikule palkmajale oli silt peale pandud et reserveeritud :D
Siis oli ka TIBLADE teema!
56157755
goblin
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: R Okt 06, 2006 8:14 pm

Postitus Postitas goblin »

Sebastien
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: K Aug 25, 2004 5:59 pm

Postitus Postitas Sebastien »

Oi kurrat kus sinna on alles prügi maha jäetud. Tiblad on sinna ennast õite ässalt sisse sättinud.
Lihtsalt kohutav.
Labidas standard varustuses!
Vasta

Mine “Häbinurk”