Hoolimatu ja mõtlematu off-road

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas elmarm »

Häirib see pealkiri :(
Paremini sobiks siia foorumisse - Kaastunne kaasvõitlejale.
Kõik selle hobi harrastajad ja kaasaelajad on heas mõttes väikese kiiksuga, nagu mina isegi.
Selline kurb lugu saab juhtuda ainult kolmel põhjusel. Inimlik eksimus, tehnika altvedamine või kuritahtlikus (siia alla kuulub ka alkoholijoove). Nende kahe esimese asja eest pole meist keegi kaitstud ja seda nimetatakse õnnetusjuhtumiks. Kolmanda variandi sellel sündmusel ma välistaksin. Kõik me oleme eksinud ja maksnud ka oma eksimuste eest, aga tavaliselt pole see hind nii ränk olnud.
Sügav kaastunne omastele ja kõigile, kes selle õnnetusjuhtumiga seotud on!
Eluga peab edasi minema!
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas Madlobster »

Teades seda kohta välistan ma inimliku eksimuse (kuritahtlikus ka kuna sohver oli kaine) Isegi kui tehnika vedas alt (vee alt tulles see küll pööras ja pidurdas, ehk jutt tehnikast on ma arvan enese õigustus) oli eelnevalt tehtud otsus hoolimatu ja mõtlematu. Kui siin foorumis on kõik tasa ja pea norgus siis väljaspool foorumit antud ala tegelastega asjast rääkides välgub inimestel silmist tuld ja tõrva. Sest see heidab varju kogu kommuunile, mitte ei puuduta ainult asjaosalist.

Iga aasta siseneb nii 4x4, bikeri, driftijate jne jne maailma uusi inimesi. Enesekriitika puudumisel ei tohi peale pehmete pallide midagi muud puutuda. Olles ise männikul auto täie rahvaga öösel võtnud 90 kraadist laskumist (kõik lõppes hästi ja kui poleks lõppenud oleks kahjud olnud katkine auto ja muhkus pead) muutis see minu käitumist palju.

See oli ka mõtlematu, (ma ei vaadanud kuhu sõidan) ja hoolimatu, (tegin seda auto täie inimestega) tegu. Eneseõigustuseks, et kaks päeva tagasi oli see mägi normaalse laskumisega ja ei osanud arvata, et see järsku 90 kraadiseks on tehtud.

Kuigi mul on kutist hirmus kahju ja taha unes ka tunda, mida tema praegu tunneb jätaks ma kõrvale selle isikliku tragöödia. Selliste sündmuste kajastamine nendest rääkimine paneb ehk nii mõnegi noore ja miks mitte ka vanema tegija korra mõtlema. Vahet pole kihutad sa tsikliga, uputad ja kallutad maastiku masinaid või oled hirmus driftikunn sa ei ela siin maailmas üksi. Üks mõtlematu tegu muudab sinu (ja sinu lähedaste) maailma igaveseks ning heidab varju kõikidele sinu kaasvõitlejatele.

Kõik peaksid jõudma õhtul koju, et naeratus näol korda läinud päevast õhtulauas muljetada. Selliste sündmuste arutamine rääkimine (eriti nooremate ja uljamate ringis) tõstab kindlasti koju jõudjate arvu.

Eetiliselt vait olemine ei muuda enam midagi, küll aga võib muuta sellest rääkimine järgmisi sündmusi järgmiste inimestega.

PS: Eetilise koha pealt võiksime mingi kambaga minna mingi õhtu sinna, lasta järvele ujuvad küünlad ja olla seal hetke vait.
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
AigarP
Mudder
Postitusi: 70
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:26 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas AigarP »

...Kurb sündmus ning kaastunne lähedastele. Samas ühtin ühe eelkõnelejaga, teema pealkiri pole ehk päris sobiv! (teadmata täpseid asjaolusid) Ehk muudetaks see ringi..
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas v6sa »

Madlobster ütles olulise ära.

Lisan siia juurde vaid selle, et vaid ja ainult juht on see, kes autot valitsedes valib raja. Või on valimata, kui ei ole valitsemises kindel. Hea õnne peale minnes saab õnn ühel hetkel otsa ja siis on tagajärg kurb.

Kaastunne hukkunu omastele. Mõõtmatu lollusega hakkamasaanud juhile ei oska kaasa tundagi... :| Igaüks peab ise oma jamad klaarima.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
AigarP
Mudder
Postitusi: 70
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:26 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas AigarP »

Nii siin Foorumis kui ka erinevates kommentaariumites parastatakse juhti? Okei eksis ja elab selle teadmisega ka edaspidi, päris karm saab see olema aga loodetavasti toibub. Kas on vaja inimesele seda veel raskemaks teha erinevate kommentaaridega? Mina nii ei arva!
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas Madlobster »

Aga kes on parastanud ???
Sündmusest rääkimine ei ole parastamine. Hoolimatu ja mõtlematu tegu pealkirjas? Ma arvan, et ta teab seda ise väga hästi ja see pealkiri olgu see siin, mis tahes ei muuda kuti enesetunnet karva võrdki (mitte miski ei muuda)

Pealkiri on siiski kahjuks õige :( (ilma vähemalgi määral parastamiseta)
Pigi peab per*e minema!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas v6sa »

AigarP kirjutas:Nii siin Foorumis kui ka erinevates kommentaariumites parastatakse juhti? Okei eksis ja elab selle teadmisega ka edaspidi, päris karm saab see olema aga loodetavasti toibub. Kas on vaja inimesele seda veel raskemaks teha erinevate kommentaaridega? Mina nii ei arva!
Mida me siis peaksime tegema? Sündsalt vaikima? Et ehk järgmine kord ei juhtu?
Kaasa halama, kui ootamatu säärane sündmus ikka oli? Et kuidas säärased asjad ikka nii toredate inimestega küll juhtuda saavad...

Inimene suri, sest keegi tegi oma uljuses, ignorantsuses või oskamatuses vea. Seda reisi ei saa nupuga tagasi kerida, et õigel hetkel teisiti käituda. Elu ei ole arvutimäng ega naljavideo...
Suri noor inimene, kel elu veel ees. Naine, kel lapsed sündimata. Keegi peab nüüd matma oma tütre. Mõelge sellele enne, kui järjekordse ülijuhi kaitsele viskute.

See uudis oli nii kole, et ma alguses ei uskunud. Ei ole võimalik, et säärase liikuri soetanud tegelane kedagi lõbusõidule viies end nii kotkaks mõtleb. Aga paraku oli see tõsi. :cry:

Nagu ka mitmed teised lood, kus keegi tapab juhusliku kohalesattuja. Ning sääraste hoolimatute inimeste mõtlematut käitumist ei saa parandada ühegi seadusega, ühegi avaliku reegli kehtestamisega. Ainult ühiskonna surve saab siin aidata. Selleks peab aga oma mugavustsoonist välja tulema ja teistele ohtlikku mõtlematut toimetamist takistada püüdma. Üks inimene ei muuda midagi. Aga kui igaüks küsib oma mõtlematu lollusega tegelevalt sõbralt:"Miks sa seda teed?" on vähemalt lootus, et mõni lollus jääb tegemata ja mõni elu lõpetamata...

Ma ei parasta juhi üle. Olles ise oma rumalusest ja uljusest põhjustanud õnnetuse, tean tunnet. Järgmisel hommikul iseenesega kahekesi olla on kole. Aga sellest saab üle. Peab saama, sest elu tahab elamist. Aga enda tehtu eest tuleb vastutada. Sest nii on õige... :idea:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas Madlobster »

v6sa kirjutas:Naine, kel lapsed sündimata.
Noor naine oli pääsenud poisi ema. :(
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas Leedu »

Ehk aitab fantaseerimisest kotkaste, tütarde, sündimata laste ja muu säärase teemal ning ehk oleks paslik männiku õnnetuse teema kustutada. Küünlad said ka põlema ja...
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas v6sa »

Leedu kirjutas:Ehk aitab fantaseerimisest kotkaste, tütarde, sündimata laste ja muu säärase teemal ning ehk oleks paslik männiku õnnetuse teema kustutada. Küünlad said ka põlema ja...
Ehk pühime kõntsa sujuvalt vaiba alla ja paneme hea õnne peale edasi? Nujah... :eek

Keegi reaalselt autoga vee all käinu võiks kogemusi jagada, kuidas üldse säärasest kuudist välja pääseda? Pleksi vist puruks ei löö?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas v6sa »

Madlobster kirjutas:
v6sa kirjutas:Naine, kel lapsed sündimata.
Noor naine oli pääsenud poisi ema. :(
Mis selgitab lapse pääsemise. Lapse tõukas välja, aga enda jaoks jaksu enam ei jätkunud...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas erik »

Tundub, et keegi õhtulehte enam ei loe:
http://digileht.ohtuleht.ee/758697/enne ... koik-valja

Aga aasiatele ja parastajatele mõtlemisainet, kas kõik ikka on must-valge. Kas ettevaatamatusest tingitud õnnetus (kirjutatakse küll piduririkkest) on kellegi tahtlik süü? Kas see kodanik, kes tuleb näpuga näitma on ise puhas, kui paberileht, ehk pole telefoni roolitaga näppinud, pole väsinud peaga sõitnud, pole noorest peast hullupööra kihutanud jne jne? Vaevalt küll, teil lihtsalt on jopanud ja veel sittakanti ning ilmselt joppab edaspidi ka. Aga vot selle noorel mehel ei jopanud, ta kaotas oma kehva lotopiletiga oma lähedase ja lapse ema. Seal juures pole minuarust vahet, kas ta sõitis männikukarjääris ettevaatamatuse tõttu vette või kaotas talvel libeda teega auto üle kontrolli ja põrkas kokku vastu tulnud veoautoga... lihtsalt õnn ja oskused olukorrast välja tulla said otsa.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Hoolimatu ja mõtlematu off-road

Postitus Postitas Külahull »

Tehnilise poole pealt pole ju midagi teada, seda enam, et autol polnud numbreidki, seega ka ilmselt mitte tehnoülevaatust. Õnnetus pole kunagi vaid ühe teguri süü. Lisaks sinna loetellu veel paanika, kiiresti sissetungiva vee, jumal teab millised ukselingid sees, ilmselt siiski võõra aeuto, sest sellega ei sõideta igapäevaselt jne ning ongi paljude eri teguritega stsenaarium valmis.
Tegelikult selgitab uurimine tulevikus selle süü ja siinne arutelu ei aita kindlasti tõde lähemale tuua. Samas võiks see arutelu ka olla, ehk keegi hakkab natukenegi mõtlema... näiteks selle üle, et vintsides nii, et vints röögib käes, nöör/tross nagu pillikeel ja rahvas seikleb sealsamas kõrval rahulikult. Kui näiteks konksu otsast annab kinnitus järgi ja auto on august natukene välja saanud, siis katkev tross ja tagasilangev auto annavad trossile sellise kiirenduse, et lõikab inimese pooleks. Ehk suhtuks asjadesse natukenegi tõsisemalt, siis jääks mõni õnnetus ka olemata.
Suletud

Mine “Häbinurk”