järelemõtlemise nurgake

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

tohoh
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 151
Liitunud: E Aug 22, 2011 11:12 am
Asukoht: Tallinn

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas tohoh »

Küsimus ei ole segamises või mittesegamises. Küsimus on suhtumises. Et näitan sulle keskmist näppu või saadan kuhugi - ega segagi justkui eriti aga nii ei tahaks ka jätta. Ärme alahinda asja vaimset poolt, ega ületähtusta füüsilist.
LR Defender 110 - 1997
Kasutaja avatar
Koorejaam
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 102
Liitunud: N Okt 04, 2007 9:22 pm
Asukoht: Piimapunkt

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Koorejaam »

Nii pikaks venivusele tahaks küll juba pilti sellest pissi-bussi-peatusest? Ette tänades!
ROTT
+3 72 55 55 55 27
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas LauriJ »

Tundub, et jubedalt häiris see bussipeatuses seisja. Kas tõesti midagi paremat teha pole, kui tulla siia hädaldama. Äkki ta ootas omal haiget vanaema, kellel on raske liikuda ning teeb vanaema liikumise kergemaks. Kui ma maanteel seisma jään põie tühjendamiseks, siis otsin ka kõige laiema koha, kus ma ülejäänud liiklust ei sega. Suure tõenäosusega on selleks bussipeatus. Neid põhjuseid, mis see maastur seal bussipeatuses seista võis on miljon erinevat. Kui eerik2-te too maasturiomanik nii häiris, siis oleksid võinud kohe minna küsima ja korrale kutsuma (või siis politseisse teatama). Pole vaja siia hädaldama tulla. Mine kuskil kaubanduskeskuse parklas valestiparkijatest pilti edasi ja naudi saadud rahuldust.


Ma olen Madlobsteriga ühel meelel, et kui mind see tegevus ei häiri, siis las ta olla. Eestis on liiklushuligaanide korrale kutsumiseks olemas vastavad ametkonnad ja las proffesionaalid tegelevad sellega. Pole mõtet siin mingeid utoopilisi näiteid tuua, et kui kedagi tapetakse ja see mind ei puuduta, siis lasen asjal nii olla.

Milleks raisata närve selliste tühiste asjade peale. Naudi parem ilusat Elvat. :)
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas eerik2 »

Muig... Kuigi see üldse plaanis polnud, tundub, et torkasin toki herilasepessa. Hetkel mulle tundub, et asi on hoopis selles, et mingi uustulnuk julges offroad'i-mehe kohta sõna võtta. Ma pole kunagi sigadusi sallinud ega hakka sallimagi. Kas need näited 'teised teevad ka' annab õiguse ise ka teha? Eks see ole igamehe enda südemetunnistuse asi. Minu viga oli see, et arvasin siinsete foorumlaste kohta, et kõik peavad reegleid au sees.
Küsiks mõne moderaatori käest - kas olen ületanud siinse foorumi kirjutamata reeglite piiri kritiseerides nö 'oma'?
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Madlobster »

LE lubab bussipeatuses seista kui bussi ei sega. Kui see on ka kõik mis öelda st et seisvat autot nägin siis jah...
Kuna jutus ega pildis pole kellegi segamist siis on tegemist oma algatusliku seaduse loomega ja käunumisega
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas LauriJ »

eerik2 kirjutas:Muig... Kuigi see üldse plaanis polnud, tundub, et torkasin toki herilasepessa. Hetkel mulle tundub, et asi on hoopis selles, et mingi uustulnuk julges offroad'i-mehe kohta sõna võtta. Ma pole kunagi sigadusi sallinud ega hakka sallimagi. Kas need näited 'teised teevad ka' annab õiguse ise ka teha? Eks see ole igamehe enda südemetunnistuse asi. Minu viga oli see, et arvasin siinsete foorumlaste kohta, et kõik peavad reegleid au sees.
Küsiks mõne moderaatori käest - kas olen ületanud siinse foorumi kirjutamata reeglite piiri kritiseerides nö 'oma'?
Ei ole midagi selle vastu, et uustulnud vms. See ei aseta Sind kuskile madalamale pulgale vms. Samuti ei ole ju kindlad, et tegu oli foorumiliikmega (ja see ei muudaks vast asja). Minu point oli selles, et mis kasu sa selle "torkimisega" saad? Kui tahad maailmaparandajaks hakata, siis oleksid pidanud seal kohapeal valesti parkijale viisaka märkuse tegema, mitte tulema tagantjärgi ohkima. Võibolla oli tal väga mõjuv põhjus seal niimoodi asetsemiseks aga kuna Sa seda küsima ei läinud, siis ei saagi keegi seda teada.

Sama teema on nende isehakanud parkimispildistajatega. Leiti valesti parkinud sõiduauto, tehakse kohe pilti aga äkki enne oli terve rida valesti parkinud ja teisiti polnd võimalik parkida ning pilditegemise hetkeks olid teised valesti parkijad minema sõitnud ning see vaene autojuht, kes parkis võimaluste piires oma auto, on nüüd internetti kui liiklushuligaan üles riputatud. Täiesti mõttetu teema.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas eerik2 »

Ma pole nii rumal ja kogenematu, et aru ei saaks, kas on hädaparkimine või lihtsalt ülbus. Nagu lgp kaasfoorumlane mainis, poleks seda teemat, kui poleks probleemi olnud. Buss oli sunnitud peatuma poolest saati tänaval pannes seisma kogu liikluse ühel suunal. Samas on 50m eemal parkla. Tänav oli kahelt poolt niigi kinni pargitud. Ma polegi mingi maailmaparandaja aga antud situatsioon oli lihtsalt sigadus. Minna randa maasturiomanikku otsima oleks ka tühi vaev olnud.

Lisatud:
Minu esimese postituse mõte oligi ainult antud juhi tähelepanu juhtimine, et ära tee nii. Mõni mees läks siin lihtsalt hullult käima, nagu oleks ise selle maasturi omanik. Kui rahval suva liikluskultuurist, siis mida minagi siin pead valutan. Hoian edaspidi sellistel teemadel suu kinni. Vähemalt proovisin.
F-250XLT 7,3D
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas smurhv »

eerik2 kirjutas:Ma pole nii rumal ja kogenematu, et aru ei saaks, kas on hädaparkimine või lihtsalt ülbus. Nagu lgp kaasfoorumlane mainis, poleks seda teemat, kui poleks probleemi olnud. Buss oli sunnitud peatuma poolest saati tänaval pannes seisma kogu liikluse ühel suunal. Samas on 50m eemal parkla. Tänav oli kahelt poolt niigi kinni pargitud. Ma polegi mingi maailmaparandaja aga antud situatsioon oli lihtsalt sigadus. Minna randa maasturiomanikku otsima oleks ka tühi vaev olnud.

Lisatud:
Minu esimese postituse mõte oligi ainult antud juhi tähelepanu juhtimine, et ära tee nii. Mõni mees läks siin lihtsalt hullult käima, nagu oleks ise selle maasturi omanik. Kui rahval suva liikluskultuurist, siis mida minagi siin pead valutan. Hoian edaspidi sellistel teemadel suu kinni. Vähemalt proovisin.
Järgmine kord saad oma mure postitada Delfisse ja see arutelu oleks siin olematta
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Roostekoll »

No kui otse telhvisse panna, siis oleks pärast naakuinii ka siin arutelu - ja just siinsamas, järelemõtlemise nurgakeses.
Kõike tuleb vaadata kontekstis tegelikult.
Olen isegi parkinud üks telg asfaldil ja kojamees kuuse otsas ja üle joonte ja mis iganes. Seda siis olude sunnil kui teisiti siiski ei saa aga parkida on vaja.

Mis aga siis teha kui saab küll teisiti? Parklad on leiutatud, saab parkida kasvõi parkla serva, üks jalg asfaldil ja ülejäänd kere kus tahes nagu ukaka mängus. Viimati kui ma vaatasin, siis teedel on vägagi pikad peenrad, laiust neil sutsu kah :roll:

Mul on isiklikult sügavalt suva, kuidas keegi oma maasturi kusagil kükametsas bussipeatusse parkis. Põhimõtte järgi ma ise siiski nii tõesti ei teeks. Kus on parkimiskeeld, siis sinna ma ei pargi. Kui kiiruspiirang on 90, siis on kellal 92. Parema käe reegel kehtib jätkuvalt. Tuppa astudes võtan saapad jalast jne jne jne.
Kordan - tegu on pigem moraali küsimusega. Täpselt sama moodi nagu osad inimesed leiavad, et paljaste naiste plaažil on jumala okei SUV'ga paarutada ning nad ei hakkagiii aru saama, et midagi oleks nagu pildil valesti - põõsad jäid ju püsti. :rofl:
Teine mees aga läheb selle asemel nt Männikule ja kaevab end südamerahus karterini liiva sisse ja keegi ei virise, isegi telhvi ei kirjuta - pigem saab paar sõbralikku õlalepatsutust ning järgmine kord uuesti.
Lihtne.
Trolle pole olemas
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas eerik2 »

Roostekoll kirjutas: Põhimõtte järgi ma ise siiski nii tõesti ei teeks. Kus on parkimiskeeld, siis sinna ma ei pargi. Kui kiiruspiirang on 90, siis on kellal 92. Parema käe reegel kehtib jätkuvalt. Tuppa astudes võtan saapad jalast jne jne jne.
Kordan - tegu on pigem moraali küsimusega.
Seda ma nimetangi terveks suhtumiseks. Liikluskultuur algab meist enestest ja välistab pohhuismi. Kui kõigil on suva, siis asi ei hakkagi paranema.
F-250XLT 7,3D
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas v6sa »

LauriJ kirjutas: ...
Ma olen Madlobsteriga ühel meelel, et kui mind see tegevus ei häiri, siis las ta olla. Eestis on liiklushuligaanide korrale kutsumiseks olemas vastavad ametkonnad ja las proffesionaalid tegelevad sellega. Pole mõtet siin mingeid utoopilisi näiteid tuua, et kui kedagi tapetakse ja see mind ei puuduta, siis lasen asjal nii olla.
...
A kustmaalt siis piir läheb Sinu jaoks? Täis peaga sõitmine on ka OK? Aga 110 km/h maanteel valelt poolt eraldussaart "eesuimerdajatest" mööda uhamine 60 alas? :eek

Proffe on viimasel ajal jäänud nii väheks, et sinivalgele pihkujäämine sigaduselt on väiksema tõenäosusega, kui Bingoloto peavõit. :x Ning kui riiklikku sunniaparaati enam pole, saab veel olulisemaks ühiskonna suhtumine. Ehk oleks aeg hakata sigadusi hukka mõistma, selmet nende sooritamisega kelkijatele õlale patsutada? :idea:

Jah, ma ei näinud konkreetset parkijat. Aga oma teeotsas olen pidevalt hädas tegelastega, kes "vaid korraks" peatuvad. Talvel annab jäässesulanud lohk tunnistust, et auto on seal ikka enam seinud, kui vaid korraks...
Ise peatudes otsin ikka säärase koha, kus ma segaks teisi kõige vähem. Kui bussigraafikut just peas ei ole, siis mul ei tule pähegi autot parkida bussipeatusesse. Ega teeotsale risti. Või kitsal teel vastassuunas parkiva auto kohale... Need on vaid näited hetkel kuumana käiva parkimisteema kohta.

Ma ei arva, et LS täitmine alati ja punktipealt on kõige tähtsam. Kõige tähtsam liikluses on teistega arvestamine. LS annab selleks vaid mängureeglid, mille raames toimetamist võiks eeldada ka partneritelt teistes liiklusvahendites. Bussipeatusesse parkimine ei ole kuidagi teistega arvestamine. Ning tühjalt seisev auto on pargitud, siin pole midagi vaielda.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas v6sa »

smurhv kirjutas: ...
Minu esimese postituse mõte oligi ainult antud juhi tähelepanu juhtimine, et ära tee nii. Mõni mees läks siin lihtsalt hullult käima, nagu oleks ise selle maasturi omanik. Kui rahval suva liikluskultuurist, siis mida minagi siin pead valutan. Hoian edaspidi sellistel teemadel suu kinni. Vähemalt proovisin.
Järgmine kord saad oma mure postitada Delfisse ja see arutelu oleks siin olematta[/quote]

Vastupidi: arvestades mõne tegelase valulist reageerimist, on ka siin säärase teema tekitamine ajakohane. 8) Ehk tuletas see mõnele meelde, et peale hinnasildiga sigaduste on olemas ka lihtsalt koduse kasvatuse alla käivad teemad. Nagu eespool juba saabastega magamsitoani trampimise kohta mainiti, eksole.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Madlobster »

Mikide maal on saabastega toas olemine suht normaalne tegevus, pigem vaadatakse viltu kui mahlaste sokkide jäljed parketile jätad.

Ühed käivad stopper joonlaud ja pildiapraat alati kaasas, mõõdavad poes banaani kõverust, parklas joone kaugust rehvist. Iga asjaga mingi häda. Ning on ise ülipüüdlikud.
Teised ei pane suurt midagi tähele, vahest natuke siin seal rikuvad korda aga seda salaja, elavad oma elu, ei lase ennast häirida ja ei häiri teisi
Kolmandad sõidavad tahmas peaga pool küla pikali, pargivad pagarileti äärde, lasevad restos valjult kõhutuult (kiiruse piirang on esimestele mõeldud jne)

Tihti juhutub vaid nii, et esimesed kasvatavad viimaste lapsi :D (Esimestel pole vaja püsti tõusta ja teatada, et lapsed peaks omad olema :D )

Antud teemas oli kolm päev joorupit enne kui selgus, et ikka oli buss ka olnud, mis ei pääsenud peatusesse enne seda oli lihtsalt jutt, et autu oli bussipeatuses.
Veelkord, et bussipeatuses olemine ilma bussi takistamata ei ole seaduse rikkumine isegi kui väga tahaks politseinik olla.

Mis seal ikka kirjutan vaid lobisemise himust mitte ära panemiseks. :) Ei meeldi mulle ei esimesed ega viimased :)
Pigi peab per*e minema!
Mauks
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: K Dets 11, 2013 8:51 pm
Asukoht: Tallinn

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Mauks »

Olles teemat ka pidevalt kaasa lugenud siis mul oleks küll soov seda pilti näha mis varasemalt välja pakuti 8)
eerik2 kirjutas:Kui soovid, võin ekstra ka pildi saata.
'99 GC WJ 3.1Td
Kasutaja avatar
Koorejaam
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 102
Liitunud: N Okt 04, 2007 9:22 pm
Asukoht: Piimapunkt

Re: järelemõtlemise nurgake

Postitus Postitas Koorejaam »

Krt saab siis foto siia üles lõpuks laaditud või ja?
ROTT
+3 72 55 55 55 27
Vasta

Mine “Häbinurk”