Off-road linna haljasaladel.

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Off-road linna haljasaladel.

Postitus Postitas tarmo »

Off-road parkla Tallinna kesklinnas:
http://www.postimees.ee/061206/esileht/ ... 708.php?r=
Kasutaja avatar
P6tu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: E Juun 26, 2006 11:47 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas P6tu »

tarmo kirjutas:Off-road parkla Tallinna kesklinnas:
http://www.postimees.ee/061206/esileht/ ... 708.php?r=
Nonih,homme lähen pärast tööd sinna asja uurima.Saan kah ehk mudaseks :lol: .
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

P6tu kirjutas:Nonih,homme lähen pärast tööd sinna asja uurima.Saan kah ehk mudaseks :lol: .
Ise ei ole küll seal käinud, aga kui trahvi ei taha saada, siis ei soovita minna ka. Kuna asi on kella külge läinud, siis väidetavalt pidi nüüd seal parkijaid/sõitjaid trahvitama, sest tegemist on haljasalaga (Keskkonnaministeeriumi maa).
Kasutaja avatar
P6tu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: E Juun 26, 2006 11:47 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas P6tu »

tarmo kirjutas:
P6tu kirjutas:Nonih,homme lähen pärast tööd sinna asja uurima.Saan kah ehk mudaseks :lol: .
Ise ei ole küll seal käinud, aga kui trahvi ei taha saada, siis ei soovita minna ka. Kuna asi on kella külge läinud, siis väidetavalt pidi nüüd seal parkijaid/sõitjaid trahvitama, sest tegemist on haljasalaga (Keskkonnaministeeriumi maa).
Ahah...Siis jääb mul see plaan kahjuks ära...Mõtlesin just,et saab kummi mudaseks...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Kusjuures helistas keegi täna õhtul mulle, et "Olge hea ja tulge appi, vaja üks naisterahvas mersuga sealt välja sikutada" . Ütlesin viisakalt, aga resoluutselt abist ära. Sorry, tegu ikkagi otsese lollusega, et sinna ronida.

Kõikjalt mujalt oleksin hea meelga aidanud, aga paar päeva varem suure kella külge pandud kohast mitte. :x
Viimati muutis Landy, K Dets 06, 2006 10:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Landy kirjutas:Kusjuures helistas keegi täna õhtul mulle, et "Olege hea ja tulge appi, vaja üks naisterahvas mersuga saelt välja sikutada" . Ütlesin viisakalt, aga resoluutselt abist ära. Sorry, tegu ikkagi otsese lollusega, et sinna ronida.

Kõikjalt mujalt oleksin hea meelga aidanud, aga paar päeva varem suure kellakülge pandud kohast mitte. :x
No aga sa Vertikuid ja Santikuid ei tahtnud siis teenida?
+372 5028488
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Täpselt selline koht kus 4x4.ee kleepsudega masinad võivad foorumi mainele jäädavalt kahju tekitada. Põtu palun kaalu alati enne hoolikalt kuhu mudaravile minna ;)
Kui näiteks mingi 4x4 kleepsudega sinna kinni ka peaks jääma ja lähedalasuv Kanal2 seda filmima peaks, siis mina kisun küll oma autolt kleepsud maha ja sõidan linnasõite mõnda aega samuraiga :evil:
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

Ütleks ka: see jama on meie linnaviletsuse poolt tekitatud.
1 Olematu parkimiskorraldus+olematu ühistransport
2 Sigakallid parkimistasud+inimvaenulik Falck
see konkreetne poriplats jäi ilmselt postimehe leheneegrile kohvikuteel ette. Tegelikult on tasulise/tasuta ala piiiri peal ja mujalgi "tsooni sees" küll igasugu nurgataguseid, sisehoove ja "haljasalasid" (mis ainult kabinetis linnaplaani peal haljad on) mis ammu omaloomingulisteks parklateks on muutunud. Põhjusi vaata ülaltpoolt. Ja kui üks ratas tuleb välja ideega laiendada taas tasulist ala, siis probleem ei kao vaid nihkub järgmiste elanike hoovi peale :twisted:
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Paheero kirjutas:Ütleks ka: see jama on meie linnaviletsuse poolt tekitatud.
1 Olematu parkimiskorraldus+olematu ühistransport
2 Sigakallid parkimistasud+inimvaenulik Falck
Noh, argumenteeriks vastu nii, et ühiskondlike käimlate puudumine ei anna sulle õigust veel tänaval prügikasti kusta. Ebaõiglus küll võib-olla, aga ÕIGUST ei anna.

Tasuline parkimine pole kunagi kandnud õilsat ideed kõiki kodanikke kesklinna mõnusasse rüppe ära mahutada, vaid säilitada seal vabu kohti neile, kellel VAJA ja sinna autoga tõesti asja.

Ma usun, et me keegi ei tahaks kesklinna ninagi pista, kui seal parkimine tasuta oleks ja valesti parkijaid minema ei veetaks.
Arvestades, et Tõeline Eestlane peab igal pool vähemalt treppi ja tehnika võimaldamisel ka lausa trepist üles sõitma - ...
Mina küll ei taha mingi Kesk-Aasia endise nõukavabariigi stiilis "cuz i can" liikluskultuuri.
Mitte et ma Songisseppa ja falcki ahve fänniks, aga igal medalil on kaks külge.

Mulle täiesti meeldib variant maksta mõnikümmend krooni parkimistasu, samas teades, et auto saab kindlasti panna sinna, kuhu vaja. Siis sai see eriti hästi selgeks, kui hiljuti soojal maal käies rendiautoga õhtul hotelli laekudes pidin selle peale 5 tiiru lähimas ümbruskonnas eemale ja pooleldi taksopeatusesse jätma, sest lihtsalt EI OLNUD mitte üht vaba meetrit teeäärt kus poleks selgelt parkimine keelatud olnud, kõik oli tuugalt täis. Ja tegu ei olnud laiutamisega a la meil poolristi üle kahe koha jmt (külgboksiga saab seal ruttu hea kooli :) ). Mingist piirist tuleb raisatud aeg kallim kui see makstud tasu.


Lisaks veel, palun ärme hakka siin ekstremaalsustest nüüd vestlema, minu toodud paralleelile "aga kõht on lahti / toidumürgitus, siis ikka teen tänavale, ei jõua" ja "siis ikka võib eeskirju rikkuda kui naist sünnitama viid" jmt näiteid tooma.
Keegi ei keelanud neil njuubioffroaderitel oma käru hansapanga parkimismajja jätta, onju. Või 100 meetrit (oh mis matk...) eemale viru keskuse omasse.


P.S: meil üks talv ajas töö juures miski kukk ülbelt oma H2 kokkulükatud lumehange otsa mürinal ja marssis sisse. Tuli siis välja tagasi ja sinna ta jäi... Ai rahvas IRVITAS mõnuga... :)


EDIT:typo
tegime pulli, aitab
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

vaid säilitada seal vabu kohti neile, kellel VAJA ja sinna autoga tõesti asja
arvatavasti neil inimestel oli VAJA sinna minna, vaevalt et nad oma lõbuks seal ringi kakerdasid. Häda ju ongi et kui vaja, siis ei saa, ei ole jne
Mulle täiesti meeldib variant maksta mõnikümmend krooni parkimistasu
A tead, kui kesklinnas töötad ja autoga tööl käid, kui palju see mõnikümmend krooni kuus maksma läheb, nii u 4-kohalise rahanumbri...
meil üks talv ajas töö juures miski kukk ülbelt oma H2 kokkulükatud lumehange otsa mürinal ja marssis sisse. Tuli siis välja tagasi ja sinna ta jäi... Ai rahvas IRVITAS mõnuga..
Lolle esineb igas vanuses, igas seisuses ja igas rahvuses.
Samas nägin oma silmaga Ravila tänaval, kuidas auto lendas naistenõuandla ette (kes teab kohta, teab ka parkimisvõimalusi seal :twisted: ) juht jättis tuled vilkuma, aitas ilmselgelt juba sünnitava naise välja ja talutas uksest sisse. Sama nägi ka kõrval passiv falcki paarisrakend. Ja niikui uks sulgus, läks hakkas kviitungit kirjutama. Kuna ma ise ootasin oma naist samast uksest ja võin paari kuu pärast samas situatsioonis olla, siis läksin vahele ja ei lasknud tal kviitungit valmis kirjutada. Lihtsalt sõimasin ja raiskasin tal aega kuni mees välja ilmus ja minema sõitis, aega kulus max 10 min.
Igasugu näiteid saab ilmselt tuua, aga üldreeglina on parkimine korraldamata, kohti pole ja kui on siis on kallim kui Helsinki kesklinnas.
Eriti vahva on korraldamatus mõne messi ajal Pirital :evil: lihtsam kui korraldada, on keelumärgid üles panna ja trahve kirjutama hakata, onju
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

tanel kirjutas:Keegi ei keelanud neil njuubioffroaderitel oma käru hansapanga parkimismajja jätta, onju. Või 100 meetrit (oh mis matk...) eemale viru keskuse omasse.
Ma ei õigusta kuidagi tasuta prkimise nimel valesti/extreem parkijaid, kuid soovitus oma sõiduk kesklinnas parkimismajja jätta on nüüd küll veidi ebaõiglane.
Enamus parkimismaju on meil ju ferraride katuse kõrguse järgi projekteeritud. (rohkem korruseid=rohkem pappi) :evil: Veidikenegi kõrgem 4x4 (ja ka 2WD)ei taha sinna kuidagi sisse mahtuda. Ma ei hakka oma seiklustest LR-iga Kristiine saranses asutuses mitte rääkimagi (sitta neist infotahvlitest lae all, hea et valgustid lakke alles jäid).
Kuna liiklen töö asjus (loe: vean kaupa) igapäevaselt kõrgendatud katusega kaubikuga linnas (ka kesklinnas), siis tundub linnaametnike soe soovitus kohta otsides ringi tiirutamise ja tänavate ummistamise asemel parkimismaja kasutada pehmelt öeldes õel.
P.S. Tartus mahtusin ääri-veeri võistlus nivaga kaubamaja alusesse praklasse. Oleksin ääre pealt sealt laealuse ventilatsioonitorustiku kaasa viinud oma katuseraamiga.
Viimati muutis Landy, N Dets 07, 2006 9:10 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Paheero kirjutas:arvatavasti neil inimestel oli VAJA sinna minna, vaevalt et nad oma lõbuks seal ringi kakerdasid. Häda ju ongi et kui vaja, siis ei saa, ei ole jne
No ma ei tea, ma pole küll eriline kesklinnahai ja ei ristle seal väga palju, aga mul küll pole tunnet tekkinud, et hätta jääb ja näpp suus istuma peab, kui autot kuskile panna vaja. Ehk mul "autostumisest" liiga vähe aega möödas alles ja ei pea probleemiks paarisaja meetri jala kõmpimist, go figure...
A tead, kui kesklinnas töötad ja autoga tööl käid, kui palju see mõnikümmend krooni kuus maksma läheb, nii u 4-kohalise rahanumbri...
A tead (ilmselt ei tea, mina ka ei tea, aga kujutame ette) mis siis saaks, kui kõik kesklinnas töötavad inimesed autoga tööle tuleks ja ennast kella kaheksaks ära pargiks.
Vaja päeva peale linna asju ajama minna ja - ... ?
Jah, nõus, see võib olla ärritav ja tüütu ja on töö-kodu(-kool-lasteaed-misiganes) marsruute, mida ilma autota praktiliselt võimatu läbida... lõppeks ideaalset varianti ei ole, kellelgi on ikka paha ja mingisugune kompromiss tuleb siiski teha...
Lolle esineb igas vanuses, igas seisuses ja igas rahvuses.
Samas nägin oma silmaga Ravila tänaval, kuidas auto lendas naistenõuandla ette
[.......]
siis läksin vahele ja ei lasknud tal kviitungit valmis kirjutada. Lihtsalt sõimasin ja raiskasin tal aega kuni mees välja ilmus ja minema sõitis, aega kulus max 10 min.
:thumb: 10 punkti karmakrediiti selle eest. :)
Eriti vahva on korraldamatus mõne messi ajal Pirital :evil: lihtsam kui korraldada, on keelumärgid üles panna ja trahve kirjutama hakata, onju
Õnneks hakkab see lahenema otsast ja viiakse messikeskus linnast välja. Jah, see ei ole normaalne, mis seal toimub, nõus.
Samas - millised oleks sinu ettepanekud, kuidas näituste parkimist otstarbekam oleks olnud korraldada? Mina isiklikult "deus ex machina" lahendust ei näe...

Ma ei oska Helsingit eriti kommenteerida, aga see veendumus on mul küll, et eestlane on ikka korralik autopede ja teinekord tuleb seetõttu välismaaga võrreldava tulemuse saavutamiseks suurem kirsa p* pista. Mida valusam, seda rohkem mõtlema hakatakse, loodusseadus.
Ilmselt on see neokapitalistlike ühiskondade lapsehaigus lihtsalt, kui filosoofiasse ja targutamisse laskuda, aga sellest hoolimata, puberteedi lollusi tuleb ikkagi ohjata.

BTW, mõtle lisaks Helsingile ka Londoni ja Stockholmi peale vahelduseks :twisted: ja sealsete liikluskorralduste ja tasude peale...
tegime pulli, aitab
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Landy kirjutas: Ma ei õigusta kuidagi tasuta prkimise nimel valesti/extreem parkijaid, kuid soovitus oma sõiduk kesklinnas parkimismajja jätta on nüüd küll veidi ebaõiglane.

Enamus parkimismaju on meil ju ferraride katuse kõrguse järgi projekteeritud. (rohkem korruseid=rohkem pappi) :evil: Veidikenegi kõrgem 4x4 (ja ka 2WD)ei taha sinna kuidagi sisse mahtuda.
Jumalauta, ära jäta siis parkimismajja oma maasturit! Pargi siis lageda taeva alla ja käi jala natuke. Tallinna kesklinn ei ole mitte midagi sellist, mida ei saaks jala väisata. Kiireminigi saab teinekord, kui auto või ühistranspordiga.
Mulle ka ei meeldi, et optimeerimise ja suurema kuluefektiivsuse saavutamiseks on lennukite ja busside istmevahed selliseks tehtud, et põlved valusad teinekord sõidu lõpuks, ma tahaks ka laiutada. So?

Kui sa kaubikuga kaupa vead, siis kauba laadimiseks, kui ma õigesti mäletan, tohtis (vist mingi paberi olemasolul) kas peatumise või parkimise keeldu rikkuda, treppi sõita jmt? Parandage kui eksin, pole seda aspekti kunagi enda jaoks oluliseks pidanud ja süvitsi uurinud.
Ja kui kohta ei ole, et kaupa maha laadida, siis jõuamegi sinna välja, et kesklinn on üle autostunud ja segab juba asjaajamist, kas pole?

Vägisi meenutab kiunu, et "kärss kärnas ja maa külmanud", igatepidi on paha. :) Järgmiseks tuleb keegi H1 omanik räuskama, et diskrimineeritakse, tema ei mahu laiuti kuskilt väravast sisse või tõkkepuu vahelt läbi...
Sa võid ka nii suure ja raske auto omale osta, et viaduktidest ja tunnelitest enam läbi ei mahu ja enamusele väiksematele teedele ei tohi keerata. Mis me siis veel pihta hakkame!? ;)

Räägime uuesti eestlastest ja nende autofetishist...

Ok, over & out.
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Landy kirjutas:... kuid soovitus oma sõiduk kesklinnas parkimismajja jätta on nüüd küll veidi ebaõiglane. Veidikenegi kõrgem 4x4 (ja ka 2WD)ei taha sinna kuidagi sisse mahtuda.
Ma sain küll kristiines ja viru keskuses vabalt liigelda. Oli küll juhus, et sõitsin mingite järjekordsete "päevade" ajal laest õhupallid alla aga üldiselt ok. 4Runneri ülemine punkt on kuskil 2.2m
Küll aga on paar korda probla tekkinud tõkkepuuga. Kuna põhi suht kõrgel, siis andurid ilmselt autot ei näinud ja tõkkepuu ei avanenud.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

tanel kirjutas:Kui sa kaubikuga kaupa vead, siis kauba laadimiseks, kui ma õigesti mäletan, tohtis (vist mingi paberi olemasolul) kas peatumise või parkimise keeldu rikkuda, treppi sõita jmt? Parandage kui eksin, pole seda aspekti kunagi enda jaoks oluliseks pidanud ja süvitsi uurinud.
Ja kui kohta ei ole, et kaupa maha laadida, siis jõuamegi sinna välja, et kesklinn on üle autostunud ja segab juba asjaajamist, kas pole?
Ma niigi jätana kubiku objektist kugemale ja kappan siis käsikäruga koorem peal või pakid süles kliendi juude. Kuid kahjuks limiteerib selle kauguse kohast ajaline piirang. Tasuta kellaga prkimine on lubatud max 15min ja olenamta sellest kas olet reppi janud või jätnud kilomeetri kaugusele. Seega teen alati spurte, et selle aja jooksul pakid kohale saada ja ise ka tagasi jõuda.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Häbinurk”