džigitid liikluses, pada ja katel ja kõik muu

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Suletud
karla1
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: L Apr 10, 2010 10:59 am

Postitus Postitas karla1 »

Huvitav mõtlemisviis jalgratturitel? (jalutavad jalakäiad,uimerdavad ratturid ja tõmblevad rulluisutajad tekitavad ohtliku olukorra ja trenni ei saa teha?) Mida meie (rekkajuhid) mõtlema peaksime? Ka pisike näide: Haapsalu mnt. (iseenesest suht korralik tee) sõidad ja märkad neid kirevaid poisse (hirrmus trenn käsil) no u. 7-8 tk. alustaks möödumist??? vastu tuleb rekka, endal 30t sabas vasakule võtta ei saa ja siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada. See on hullem,kui ükskõik milline kakerdav ema oma lapsevankriga)
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

Jeepu kirjutas:svenson, sõidutee ei ole mängu- ega trenniplats !
Nõus. Aga lihtsalt silmaringi avardamiseks siis rattal trenni tegev ja niisama kulgev rattur ei erine teineteisest mittemillegi muu kui kiiruse poolest. Treeniv peaks sulle isegi kiiruse poolest rohkem sobima. Ja mida suurem on grupp - seda kiiremini see grupp liigub.

Lisaks veel aspekt, et iga rattur, kes on ratta seljas ja väntab - teeb tahes tahtmata trenni.

Ma ei oska lühidalt paremini kokku võtta kui:

Pilt

rattur, rollerijuht, teises autos olev autojuht, jne. on kah liikleja, ka tal on pere ning tahab koju jõuda.
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

karla1 kirjutas:Mida meie (rekkajuhid) mõtlema peaksime? Ka pisike näide: Haapsalu mnt. (iseenesest suht korralik tee) sõidad ja märkad neid kirevaid poisse (hirrmus trenn käsil) no u. 7-8 tk. alustaks möödumist??? vastu tuleb rekka, endal 30t sabas vasakule võtta ei saa ja siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada. See on hullem,kui ükskõik milline kakerdav ema oma lapsevankriga)
Pidurist oled kuulnud midagi? Et võtaks seniks hoo maha kuni saab mööduda? Ja oludele vastavast kiirusest, et jõuaks reageerida... pärisuunas sõitev jalgrattur ei tohiks ikka üllatada, vrd põõsast teele kargav kits.

Rekkameeste eest peab kogu liiklus kraavi kargama vms?

Tanel, ei ole tegelikult rattur


Kurat, seda teemat lugedes tekib siiras õõv. Kari egomaniakke, ja mitte ainult liikluses, vaid ka siin foorumis... :shock: Ma mõtlesin ise, et Eesti liikluse üks valupunkte on parema käe reegli ignoreerimine, aga probleem tundub olema laiem ja põhimõttelisem ja sinna taanduma, et "dai bohh, MINUL peab vaba vesi olema"...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

karla1 kirjutas:Huvitav mõtlemisviis jalgratturitel? (jalutavad jalakäiad,uimerdavad ratturid ja tõmblevad rulluisutajad tekitavad ohtliku olukorra ja trenni ei saa teha?) Mida meie (rekkajuhid) mõtlema peaksime? Ka pisike näide: Haapsalu mnt. (iseenesest suht korralik tee) sõidad ja märkad neid kirevaid poisse (hirrmus trenn käsil) no u. 7-8 tk. alustaks möödumist??? vastu tuleb rekka, endal 30t sabas vasakule võtta ei saa ja siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada. See on hullem,kui ükskõik milline kakerdav ema oma lapsevankriga)
Kui sa selle teema juba üles võtsid… Sinu kui sõiduteel liiklevale indiviidi kohus on manöövrit (antud hetkel siis möödasõitu) alustades veenduda selle manöövri ohutuses.

Mida aga peab tegema rattur situatsioonis kus ta sõidab asulavälisel teel, sõidutee parempoolses servas. Vastutulevas suunas aga teostab parasjagu üks rekka teisest möödasõitu. Või teostab rekkast möödasõitu sõiduauto… ?

Küsin: kas samasugust manöövrit tehtaks ka juhul kui vastu tuleb mootorratas? Aga väiksemat sorti sõiduauto?
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
svenson
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: T Apr 08, 2003 1:10 pm
Asukoht: viljandi-tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas svenson »

Rohkem sallivust kaaskodanikud!

Maanteerattaga ei saa teha trenni meie kodumaa rattateedel, tavaline trenni pikkus on ~120km, keskmine kiirus 35-40km/h. Kannatage ära see väike grupp rattureid suurel teel.

See on väga lahe spordiala ja võiks olla hea meel, et meil on nii palju tugevaid rattureid, kes maailma mastaabis ka kõvad tegijad on.

Ma ise olen rohkem istun maastikuratta seljas ja tõesti ei roni suurele sõiduteele kui mul on selleks kasutada rattatee.

Katsume ikka kõik ühele teele ilusti ära mahtuda. Ei ole ju see nii raske!
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

karla1 kirjutas:Huvitav mõtlemisviis jalgratturitel? (jalutavad jalakäiad,uimerdavad ratturid ja tõmblevad rulluisutajad tekitavad ohtliku olukorra ja trenni ei saa teha?) Mida meie (rekkajuhid) mõtlema peaksime? Ka pisike näide: Haapsalu mnt. (iseenesest suht korralik tee) sõidad ja märkad neid kirevaid poisse (hirrmus trenn käsil) no u. 7-8 tk. alustaks möödumist??? vastu tuleb rekka, endal 30t sabas vasakule võtta ei saa ja siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada. See on hullem,kui ükskõik milline kakerdav ema oma lapsevankriga)
Ma arvan, et viimane aeg on kriitiliselt enda peeglisse vaadata. Sinu asi on tagada ohutu möödasõit, mitte ajada paska 30 tonnist, mis seljas.

Ps ratturid liiguvad, pmst sama kiiresti, kui traktorid - kombainid. Ma ei usu, et sa hakkad "ootamatult" teele ilmunud kombaini juhile oma 30 tonnist jahuma, ta lihtsalt hakkab naerma. Võta mees hoog maha ja ära virise.

Kurat, küll kallid foorumlased, saage üle ja arvestage teistega ning pistke oma ego endale perse. Me kõik tahame liigelda ja ellu jääda. Jutt, et mingi asi teid liikluses närvi ajab on lihtsalt mõttetu ving, mis näitab kitsast silmaringi ja suutmatust teistega arvestada.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
karla1
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: L Apr 10, 2010 10:59 am

Postitus Postitas karla1 »

siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada e. see ,mis nende taga toimub on suht bohhui.

Traktorid ja muud igiliikurid ei põika lihtsalt ootamatult veel rohkem vasakule,kui nad juba on. 30t. oli lihtsalt näiteks e. kui ma hoo maha võtan(mida tuleb niiehknaa teha) siis kaua võtaks aega uuesti kiirus ülesse saada. PS. see ei ole teps mitte sama,kui V8 5l ja kaal 2t

Tuli see,mida ootasin. Sisusse ei süveneta mitte. Sama süüdistus ratturite poolt jalakäijatele. Lühitalt: Pikk jutt sitt jutt,lühike jutt hea jutt. Igaüks vaadaku ise kuidas ellu jääb.
Viimati muutis karla1, K Aug 11, 2010 12:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

karla1 kirjutas:siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada
Tuli see,mida ootasin. Sisusse ei süveneta mitte. Sama süüdistus ratturite poolt jalakäijatele. Lühitalt: Pikk jutt sitt jutt,lühike jutt hea jutt. Igaüks vaadaku ise kuidas ellu jääb.
Ma ei õigusta hetkel neid rattureid. Jah - ka nemad oleks võinud käituda teisiti (tõmmata korraks kasvõi haneritta ja pärast su möödasõitu uuesti grupp kokku tõmmata)

Samas ei oleks see 1-1.5 lisameetrit, mis neil selle liigutuse tegemiseks vaja läks, sind kuidagi aidanud.
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

karla1 kirjutas:siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada
Tuli see,mida ootasin. Sisusse ei süveneta mitte. Sama süüdistus ratturite poolt jalakäijatele. Lühitalt: Pikk jutt sitt jutt,lühike jutt hea jutt. Igaüks vaadaku ise kuidas ellu jääb.
Ma süvenen alati! Mida see muudab? Sina möödud, Sina vastutad. Tean isegi kui kallilt raske rongiga sõites hoog kätte tuleb, aga kokkuvõttes, on see ainult aeg, mida sa pidurdades kaotad, seda aega tuleb võtta, muidu võib suur kiire väga äkki mööda minna.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Huvitav, ma pole veel näinud et ratturid maanteel vastasuunavööndisse (kus teatavasti möödasõidud teostatakse) põikaks. Äkki tõesti põikavad, mine tea...
tegime pulli, aitab
karla1
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: L Apr 10, 2010 10:59 am

Postitus Postitas karla1 »

OK. Lahe lausa vaadata milliseid kirgi see teema tekitab.
Teema algusega kah pisut sarnane näide: Liigun esimeses reas. Vaja varsti vasakule pöörata, peeglist jälgides on sobiv vahe kohe,kohe tekkimas. suund sisse ja ..... hetkega on tagumistel gaasipedaal leitud,ning ninaga teise pees kinni. Küsimus: Kus on see hea soovitus aja leidmisest,ning pidurdamise soovitusest ja kiire aja järsust lõppemisest?
PS. Ma tõesti ei viitsi LIHTSALT NIISAMA rekkaga rida vahetada ja sõeluma hakata.
karla1
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: L Apr 10, 2010 10:59 am

Postitus Postitas karla1 »

tanel kirjutas:Huvitav, ma pole veel näinud et ratturid maanteel vastasuunavööndisse (kus teatavasti möödasõidud teostatakse) põikaks. Äkki tõesti põikavad, mine tea...
Terminoloogiaga pole vist mõtet vehikma hakata, möödumine,möödasõit ja ümberpõige on vist erinevad asjad liiklusseaduses. Aga mine tea, äkki võiks ka sellega vehkima hakata...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

Ajab ikka naerma see õiguste tagaajamine ja haiged seadused. Eriti naljakas on jalakäijana ülekäigurajale minna, mina üksi ja teisel teepoolel lähenev üksik auto. Mina ootan et auto sõidaks üle ristmiku aga see vaene (politsei ja oma õigusi tagaajavate jalakäijate poolt) hirmutatud tüüp lööb pidurid peale – ega midagi, laiutan käsi, vangutan pead ja astun üle sebra. Auto saastab selle manöövriga niigi paksu linnaõhku, mina võidan napi sekundi. No krt, peaks igale terve mõistusega olendile selge olema et sõida edasi, su taga ju kedagi pole ja mina jõuan selle ajaga just rahulikult tänava keskele ja su tagant üle minna!!!
Loogiline on ikka teed anda suuremale/raskemale liiklejale. Rongile annavad kõik teed ja kes ei anna, see lõpetab kalmistul. Samamoodi peaks see omavaheline suhtlemine ka edasi käima (sõltumata LE), rekka ja bussi pidama ja liikuma saamine on raskem, kulukam ja saastavam kui sõiduauto, tsikkel ja ratas jälle omakorda kergemini manööverdav ja jalakäijal pidama saamine ja eest hüppamine kõikse kiirem. Kes kergem liikleja see annab teed suuremale, teine asi on meeldiv kui sind rekka suunakatega mööda lubab.
P.S. täna oli tore juhus, jõudsin järele sõidukale, mis pani parema suuna sisse ja võttis teepeenrale. Sõitsin mööda ja nägin peeglist et sisse läks vasak suund ja pööre vasakule kõrvalteele. Alati teevad sellised juhused meele rõõmsaks.
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Postitus Postitas Kilpkonn »

trc kirjutas:
karla1 kirjutas:... ja siis on neil kirevatel poistel veel üksteise tuules sõitmise järjekorda vaja vahetada. See on hullem,kui ...
...Sinu kui sõiduteel liiklevale indiviidi kohus on manöövrit ... alustades veenduda selle manöövri ohutuses...
Noh, eks see rattur ole ka antud juhul sõiduteel liikuv indiviid, kui nüüd mõtlema hakata...

--------------------------------------------
Kilpkonn, rattaga sõitnud üle 30 aasta.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Postitus Postitas uppund kana »

Lugesin teema läbi ja tundub ,et nüüd on vist küll kõik korralikult pasunasse saanud. :lefrog
Kokkuvõtteks sobib see lause


Tahad parandada maailma, alusta iseendast.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Suletud

Mine “Häbinurk”