ATV-sõitjad muutsid metsatee läbimatuks

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

ATV-sõitjad muutsid metsatee läbimatuks

Postitus Postitas 4x4 sõber »

Kasutaja avatar
max07
Fitting 38"
Postitusi: 206
Liitunud: E Veebr 11, 2008 1:46 pm
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max07 »

No enam ei saa seal ka rahulikult sõita, krr :?
Ei kujuta ettegi mis saab kui karjäär ja kogu see kupatus sõitjatele suletakse... läheb nõmmel pargis ja õunapuaedades paugutamiseks :)
Tsiklid, atv-d ja maasturid teevad seal kõigeväiksemat kahju, võrreldes karjääri laiendamise, õppetegevuse, prügi ladustajate ja läbu korraldavate seltskondadega... Krt ikkagi suht ainuke koht kõiksugu sõitjatele tallinna kandis, aga ikka jäävad nad kellegile hambu...
Mõned lõigud on tõesti suht raskesti läbitavateks sõidetud, a nu tuleb kuiva ilma ja asi jonks jälle, milles see probleem! Kui mingi lint "looduse" pealt ära tõukab ja liiva, turvast kaevandama hakatakse ei köhi keegi midagi...
Üldiselt kui tee on läbimatuks muutund siis soovitaks jala edasi minna :P või teise metsa, männiku on ja jääb männikuks.
Postimees.ee andmetel jääb tänavu ära seal kandis toimuva pidanud Saku kestvuskrossi sügisene etapp, sest kavandatava võistlustrassi ala on sedavõrd ATV jm sõidukite poolt nii rikutud, et rada sinna teha pole võimalik.
Sõit jääti karjääri laiendamise tõttu ära, vaevalt see natuke muda krossimehi ehmataks :P Viimati kui käidud sai siis kaevamistööd igaljuhul käisid.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

.... Ei kujuta ettegi mis saab kui karjäär ja kogu see kupatus sõitjatele suletakse... läheb nõmmel pargis ja õunapuaedades paugutamiseks


http://www.kv.ee/?act=search.simple&com ... %5B57%5D=0

Vali välja , maksa ära ja sõida nii palju, kui jaksad.
Kasutaja avatar
max07
Fitting 38"
Postitusi: 206
Liitunud: E Veebr 11, 2008 1:46 pm
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max07 »

PSV kirjutas:.... Ei kujuta ettegi mis saab kui karjäär ja kogu see kupatus sõitjatele suletakse... läheb nõmmel pargis ja õunapuaedades paugutamiseks


http://www.kv.ee/?act=search.simple&com ... %5B57%5D=0

Vali välja , maksa ära ja sõida nii palju, kui jaksad.

Ega varsti muud üle jäägi :)
Kasutaja avatar
rmann
Rock Crawler
Postitusi: 944
Liitunud: R Mai 11, 2007 11:00 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rmann »

Tegelikult ma ei saa aru ATV meestest.
Kui nad on sõitnud ühe tee oma või kellegi teise arvates läbimatuks siis milleks lõhkuda tahtlikult noort männimetsa ja teha lisarada , kui selles mudas on ju palju mõnusam müdistada ?
Samas EI peaks eeldama et Männiku karjääris võib valimatult maastikku "lõhkuda". Ärge nüüd saage valesti aru - võib ju alati sõita kuid Männikul on ju palju kohti kus sõita , MIKS peaks üleüldse sõitma mingil teel maastikusõidukiga ........??????
Kas pole see mitte mentaliteet et mina saan sõidetud ja mis tuleb peale mind see mind ei huvita ???
Samas miks keerata tuksi suhted maaomaniku e. Saku vallaga ?
ON mul seal üks tuttav ja tema räägib tihti et palju nurinat selle kasutusega viimasel ajal olnud.
Kas meil on seda "jama" lõppude lõpuks vaja ?
Olgem ausad - lihtkodaniku jaoks pannakse ATV-d ja maasturid ikka lõpuks ühte "patta".

*Üldiselt kui tee on läbimatuks muutund siis soovitaks jala edasi minna või teise metsa, männiku on ja jääb männikuks. *

Miks me peame tüli üles kiskuma teiste kodanikega ? Seenelisi ja lihtsalt metsas jalutajaid on ilmselt rohkem kui mudasõltlasi . Ajame ikka kõik suhted teravaks ja siis ootame jälle foorumis postitusi et maaomanikud on pahad ja ei lase mudasõltlastel kuskil sõita ?
Meil on ju 10 kuldreeglit maastikul sõitmiseks .
Miks mõned sellest aru ei taha küll saada ?
LC70 2,4td
Chevy K5 6,2d V8
UAZ 31512
LC80 4,2td

Ja kui keegi tunneb vajadust siis : 50 97 26üheksa


Pilt
Kasutaja avatar
max07
Fitting 38"
Postitusi: 206
Liitunud: E Veebr 11, 2008 1:46 pm
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max07 »

Üldiselt kui tee on läbimatuks muutund siis soovitaks jala edasi minna või teise metsa, männiku on ja jääb männikuks.
See polnud päris nii mõeldud, et künname nüüd nii kuis tahame kõik üles ja keegi ei plõksi. Pigem seda, et männiku karjäär on ammustest aegadest olnud see mis ta on ja alati on seal kõiksugu asjadega sõidetud, et mix nüüd selle kallale tulla, las ta on ja jääb selliseks...ikkagi üks vähestest kohtadest tallinna kandis kus sõita saab, ega see parem pole kui suvaliselt mööda ümbruskonna metsi lastakse, mida ka muidugi anyway tehakse :? Ise atv-d ei oma, veel :roll: kuid maasturiga olen isegi käind seal sõitmas, õigemini antud tee otsa kust kaugemale ei hakkand üritama ja kogu seda teed ja jälgi vaadata, siis suurem panus ikka maasturitel kui atv-del, aga samas, massidel on jõudu.
Saan ka pahameelest aru, et tehakse loodusele liiga, aga inimesi on palju ja erinevaid ja see ei muutu, las nad siis lammutavad ühte kindlat kohta kui sadu teisi. Ise olen alati rajal püüdnud püsida ja kui pole võimalik siis minna nii, et loodust ei lõhu. Keelusilti tean ja teistega arvestan ka :)
Atv-d, maasturid on kõigile pinnuks ja pahad aga see kuidas karjääri laiendatakse, mets maha võetakse, maa kokku tõugatakse ja rahaks tehakse on hea! Prügist metsaall ei tasu rääkidagi....
Metsi ja maid küll, kus loodust nautida ja jalutada, las olla miskit müristamis ja müdistamise jaoks ka ja männiku on selleks ideaalne koht.
Meil on ju 10 kuldreeglit maastikul sõitmiseks
Ei tee need reeglid kellestki inglit.
NB: vaenu ei tekita ja tüli ei pea, lissalt väike minupoolne arvamus antud teemast. Oma hobide ja sõitudega saan hakkama :cheers
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel »

Kust poolt parasjagu tuul puhub..

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=32478

Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Postitus Postitas 4x4 sõber »

Nüüd kõik roomikud alla ja tagasi männikule. :D
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

rmann kirjutas: Olgem ausad - lihtkodaniku jaoks pannakse ATV-d ja maasturid ikka lõpuks ühte "patta".
Kahjuks küll ja siis ongi viimane aeg hakata üldsust informeerima. Mul pole üldiselt ATV kui liikuri vastu midagi olnud kud miskipärast ei suuda neid taltsutavad juhid ikka üldse pahandustest eemale hoida. Meedia jõud on võimas ja tuleks lihtsalt orgunnida mõned artiklid ja väike klipp reporterisse kus see info selgelt välja tuleks öelda. Tuua näiteid ja luua olukord kus hakatakse selgelt vahet tegema autol ja ATV-l. Pärast viimaseid sündmusi, kui ATV lõhkusid zukide seltskonna poolt eramaale ehitatud raja on küll tunne et tõesti pangu end põlema. Mina olen kahe käega poolt, kui tuleks seadus mis neid mehi tulevikus veidigi ohjeldaks - eriti kui nad juba lõhuvad teiste mudahingede tööd :evil:

Männiku raba on täielik nali - viimati käisin seal talvel kui pinnas oli külmunud ja see raba on RISTI-RÄSTI ATV jägi täis. Millest me räägime üldse. ATV juhid ei üritagi sõita üksteise järel. Minnakse nagu rotid korraga ikka igaüks oma puu ümbert. Süütu pinnas ju see kõige mõnusam lõhkuda. Tramaivõi kui vihaseks teeb ja siis me siin veel halame mingist 4x4 mainest ja tulevikust.
:floff
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

rommi kirjutas: Meedia jõud on võimas ja tuleks lihtsalt orgunnida mõned artiklid ja väike klipp reporterisse kus see info selgelt välja tuleks öelda. Tuua näiteid ja luua olukord kus hakatakse selgelt vahet tegema autol ja ATV-l. Pärast viimaseid sündmusi, kui ATV lõhkusid zukide seltskonna poolt eramaale ehitatud raja on küll tunne et tõesti pangu end põlema. Mina olen kahe käega poolt, kui tuleks seadus mis neid mehi tulevikus veidigi ohjeldaks - eriti kui nad juba lõhuvad teiste mudahingede tööd :evil:ulevikust.
Õkki õnnestuks sellest Naiste jõukatsumiset mingi klipp "Reporterisse" keevitada ning lisaloona siis ATV vs. maasturid ja raja lõhkumine ka välja tuua.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Mell
Fitting 44"
Postitusi: 481
Liitunud: T Mär 20, 2007 8:39 pm
Asukoht: Sweet Home Kalamaja

Postitus Postitas Mell »

Tegelikkuses peaksime ju kõik (ATV mehed ja siis maasturiomanikud)ühe asja eest seisma,aga elus läheb ikka teisiti.Talvel sai sealsamas Männikul laenatud ATV-dega ringi sõidetud ning kuulatud,kuidas maasturimehed nende(ATV)radasid lõhuvad.Tol hetkel ei taibanud asja isegi vaidluseni viia.Aga kõrvus kumab selline süüdistus siiani.
GAZ 69A
Elu on ilus
5177232
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

Landy kirjutas:
rommi kirjutas: Meedia jõud on võimas ja tuleks lihtsalt orgunnida mõned artiklid ja väike klipp reporterisse kus see info selgelt välja tuleks öelda. Tuua näiteid ja luua olukord kus hakatakse selgelt vahet tegema autol ja ATV-l. Pärast viimaseid sündmusi, kui ATV lõhkusid zukide seltskonna poolt eramaale ehitatud raja on küll tunne et tõesti pangu end põlema. Mina olen kahe käega poolt, kui tuleks seadus mis neid mehi tulevikus veidigi ohjeldaks - eriti kui nad juba lõhuvad teiste mudahingede tööd :evil:ulevikust.
Õkki õnnestuks sellest Naiste jõukatsumiset mingi klipp "Reporterisse" keevitada ning lisaloona siis ATV vs. maasturid ja raja lõhkumine ka välja tuua.
Sama hea kui kuulutad ise endale sõja,pada sõimab katelt!
atvsi hulga rohkem lihtsalt sõitmas ja sellepärast on ka rohkem asju vinguda.
Võtame näitex männiku.....et siis mis jälgi pidi hakkasid atv mehed sõitma,ikka maasturite,võtame viimsi metsad....mis rajad seal sisse on sõidetud...ikka maasturite,selles olen andud ka mina oma osa ja ka rommi,nii et pole mõtet sama kategooria vendi maha teha,lambaid on igas laudas!!!
56157755
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Äkki oleks mõttekam püstitada küsimus "kultuurne vs. matslik sõitmine", mitte hakata vastanduma tehnika baasilt. Keerab järgmiseks mingi ahv autoga sita kokku ja ongi kogu armastus?
Pööbel ei tee vahet, ausalt. Kui sa ise lehest loeks ntx, kuidas supermoto mehed baigivendi või choppereid sõimavad või vastupidi, vaevud sa süvenema ja endale vahet selgeks tegema, kes nüüd täpselt ikkagi läbi selle bussipeatuse sõitis viimati vms? Kõik tsiklipeded saavad/saaksid pika puuga nii et tolmab...

Isiklikult, mul pole ATV kui sõiduki vastu midagi, väga mõnus on. Juhtub, et tagumiku alla saab jälle sellise, heameelega sõidan ringi. Iseasi, kus ja kuidas. Ausõna, ei jäta sõitmata selle maine pärast.. nagu ei jätaks ka vana kolmest bemmi proovimata, kui juhus tuleb.

Ja mis paneb teid arvama, et kirutud atv juht auto roolis teisiti käitub, jättes kõrvale tehnilistest erisustest tingitu (noh, et ei saa igale poole ja hp/kg suhe on sitem)?

Parim, mida saab maasturikultuuri heaks teha, on isiklik eeskuju ja positiivsed näited. Lõpuks paneb inimene tänavalt isegi tähele, et need mitte-nii-läikivad ja vähe karusema olemisega maasturid on täitsa viisakad ja lasevad üle sebra ja näitavad suundagi... parkimisandurite puudumine lubab joonte vahele sõita ja puha.

Ok, aitab verbaaldüsenteeriast. :)
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

kala kirjutas: Sama hea kui kuulutad ise endale sõja,pada sõimab katelt!
atvsi hulga rohkem lihtsalt sõitmas ja sellepärast on ka rohkem asju vinguda. Võtame näitex männiku.....et siis mis jälgi pidi hakkasid atv mehed sõitma,ikka maasturite,võtame viimsi metsad....mis rajad seal sisse on sõidetud...ikka maasturite,selles olen andud ka mina oma osa ja ka rommi,nii et pole mõtet sama kategooria vendi maha teha,lambaid on igas laudas!!!
jah... paraku aga viimaste uudiste valguses on ATV just see, mis mainet alla viib. Nimetaksid äkki mõne viimasel ajal maasturite poolt korraldatud suurem jama? Okei, aegviidul sõideti aed maha suvaliste tontide poolt, mis maasturite maine päästmiseks üheskoos üles pandi. Teadmata isegi, kas süüdlane oligi üldse maastur. Kas sinu kätetööd on mõni maastikuauto lihtsalt sigadusest lõhkunud? Keegi ei vingu siin niisama vaid juhtumisi käib jutt reaalsetest idiootsetest kordasaatmistest ATV seltskondade poolt.
See kant, kuhu me raja ehitasime ja mis ära lõhuti vaevleb pikemat aega ATV maniakkide küüsis. Viljapõldudele sõidetakse kaheksaid sisse. Erametsades käib totaalne laastamistöö. Millest sa räägid - rohkem asju vinguda... see on lausa haige juba mis toimub. Inimesed on hädas, mitte ei vingu niisama. Närvi ajab, et tosina inimese päevatöö lihtsalt nulliti ära. Ja need olid ATV-juhid. Võid kaitsa neid niipalju kui tahad aga ikka tekib tunne et tahaks "kogemata" mõnest atekast üle sõita. Vbl sa oleks pidanud ise seal soos rassima, et poindile pihta saada.

PS! Absoluutselt üldsegi mitte kohane näide pole viimsi testtrack, kus ma juhuslikult olen mõned korrad käinud. Uusi teid pole mina sinna rajanud. Kui ATV-d hakkasid maasturite jälgi sõitma, siis miks nad ei jäänudki neid sõitma. Milleks on vaja minna ringiga kui saab otse?
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Postitus Postitas mart77 »

Ja nüüd vaade atv kärutajate poolelt...
http://foorum.atv.pri.ee/viewtopic.php?t=2602

kohati nagu kopi-peist siit foorumist....pajad-katlad. Loomulikult suki-raja juhtum on vägagi taunitav.

Mart
Vasta

Mine “Häbinurk”