Kaitseliit

Arutelud mis puudutavad kodu-ja välismaist mitraartehinkat, Kaitseväge ja Kaitseliitu.

Moderaator: Moderators

ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

uppund kana kirjutas:
ardi kirjutas:Ma olen ema poolt vepslane. Palju on vepslasi üleüldse järgi, alla 10 000? On suurem jagu kõik venestamise teed läinud.
Vat siis, minuga sama lugu. :) Näed mõni ikka on alles.
Kauaks. Mina pean ennast eestlaseks ja pool ema tuhast on juba Oneega järves, teine pool jääb Eestisse. Seega Eesti 2011 rahvaloendusel 54 vepslasest on 1 vähem.
Panen ühe vepsakeelse laulu ja jätkaks siin teemas edasi vaid Kaitseliiduga seonduvast.
https://www.youtube.com/watch?v=uUwo25wVyEw
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 609
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Marlai »

Raske on seda teemat arutleda ja õige tulem saada. Mina olen ka sellest NL-sõjaväe ajastust (mitte kõrvale hiilija) ja ei usu, et praegune kaitseliidu baaskursus ületab tollast õpet.
Kõik kommijad on kõvad tegijad. Kes jahilaskja, kes misiganesrelvast, kes muidu „bruce lee“ ja kui asjaks läheb on kõik tegijad – sittagi, pasaks lööte. Asi pole selles, kui kõvaks keegi ennast peab vaid.........., Just. Eelnevalt on juba mitmeid kordi läbinud märksõnad – väljaõpe, kogemus, harjutused, distsipliin, harjumused, julgus, valmisolek jne. Ja kõik ongi õige, harjutama peab, treenima peab, õppima peab.
Arvamus Kaitseliidust – hetkel on ( võin ka eksida) KL juhtideks nö. ruukid, pugejad (eeskujulikud teenijad), kes arvavad, et on tegijad, aga ei tea asjast s.....i, lihtsalt pagunid kõvad ja „reateenijad“ kuulavad suu ammuli. Käisin koos 4x4ga õppustel – nägin, kogesin, tundsin.
Kurat, tegelikult valib igaüks ise oma tee ja oma võimaluse kodumaa kaitsmiseks, on see siis Eesti, Slovakkia või kasvõi Soome aga värvata jehoovatunnistajate kombel liikmeid .... kurb.
Lõpetuseks - ei tauni KL-i ega ühtki teist riikliku organisatsiooni, aga küsimus, et, „ miks sina ei ole veel kaitseliitlalane“ tekitab minus pigem vastikust, kui soovi liituda.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas monorobot »

Pilt
Sa võid küll olla iseenesest SUPER FULL HARDCORE NATIONALE PARAMILITARY HOME DEFENCE SPETCIAL OPERATIONS TACTICAL FORCES UNITE SOLDIER aga ukraina näitel on oht et hoopis nõrk koht v.b. käsuliin ja logistika . "Ülevalt poolt" ei pruugi õigeaegselt tulla ellujäämiseks vajaliku infot, sõjaplaani, toetust, varustust, usaldust jne.jne. Lisaks "tina andmisele" on väga oluline meedia vahendusel eskaleerunud olukorrale omapoolse tähenduse loomine ja sellega muu maailma inforuumi manipuleerimine.
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Mina teenisin ka 2 aastat PVO vägedes Kaliningradi oblastis. Aga Kaitseliidu SBK on ikka vägagi erinev tollasest, öö ja päev on nagu õige võrdlus. Ma ei värba liikmeid, tegin teema juba enne KL-i astumist.
Kui oleks minult küsitud aasta ja 2 kuud tagasi, miks sa pole liitunud, oleksin vastanud pole aega ja ei taha võtta kohustusi, oleksin ka vastanud, et leian oma tee, kui kodumaa on ohus, just nagu Eerik ja mõned teised. Aga kui kuulsin, et kohustusi on vähe ja ajakulu on ka väike, siis hakkasin uurima kas see on ikka nii. Baasväljaõppeks need 5 nädalavahetust sept-nov. ma näpistasin, ülejäänu kohta võib öelda, et soodne hobi. Langevarjuhüpped-tasuta, laskmine-tasuta, igasugu muud koolitused-tasuta, ise vaatad kas ja millest osa soovid võtta. Suhtumine nii omavahel kui ka ülemate-alluvate vahel on sõbralik.
Viimasele.
Vene kallaletungil on 2 võimalust.
1. Hübriidsõda Ida-Virumaal, sarnaselt Ida-Ukrainaga, kus kohalikkele aktivistidele lisaks imbuvad ka vene puhkusel olevad sõjaväelased koos relvastusega. Eesmärk saada kätte energiasektor (Putin teab, et Euroopa on energiasõltuvuses).
2. Välksõda kogu Eesti vallutamiseks. Viimase puhul on esimeste tundide jooksul vaja varustus ladudest peidikutesse viia ja valmistuda sissisõjaks, samal ajal luua ka vene vägede edasiliikumiseks takistusi (miinitõkked-varitsused).
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas eerik2 »

Marlai kirjutas:Raske on seda teemat arutleda ja õige tulem saada...
...Kurat, tegelikult valib igaüks ise oma tee ja oma võimaluse kodumaa kaitsmiseks, on see siis Eesti, Slovakkia või kasvõi Soome aga värvata jehoovatunnistajate kombel liikmeid .... kurb.
Lõpetuseks - ei tauni KL-i ega ühtki teist riikliku organisatsiooni, aga küsimus, et, „ miks sina ei ole veel kaitseliitlalane“ tekitab minus pigem vastikust, kui soovi liituda.
Minu meelest kõige parem vastus siia. Selline on ka minu suhtumine. Ja pigem sai Kaitseliit, minu poolt vaadatuna, antud juhul miinuse juurde.
F-250XLT 7,3D
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas tanel »

Marlai kirjutas:Arvamus Kaitseliidust – hetkel on ( võin ka eksida) KL juhtideks nö. ruukid, pugejad (eeskujulikud teenijad), kes arvavad, et on tegijad, aga ei tea asjast s.....i, lihtsalt pagunid kõvad ja „reateenijad“ kuulavad suu ammuli. Käisin koos 4x4ga õppustel – nägin, kogesin, tundsin.
Üsna sõnakas mees oled. Kaitseliitu roteeritakse või suunatakse ka kaadrikaitseväelasi ning päris kõrgeid ja väga kompetentseid. Minu mälu järgi läks millaski Eero Kinnunen Viru patist sinna. Pärjata pataljoniülemana teeninud ning Afganistanis kompaniid juhtinud ohvitseri selliste tiitlitega nõuab minu arvates ikka päris muljetavaldavat "portfooliot" omale tagataskusse.
(Ausalt, ei viitsinud veebi kaevama minna ja rohkem näiteid otsida, ilmselt leiaks veel.)
Ma arvan ka, et siin on natuke selline "kaks koera kahel pool aeda" efekt, et kui korraga internet ja ekraan vahelt ära võtta, siis selliseid sõnu teineteisele silma vaadates väga tarvitama ei kiputa.
Marlai kirjutas:Kurat, tegelikult valib igaüks ise oma tee ja oma võimaluse kodumaa kaitsmiseks, on see siis Eesti, Slovakkia või kasvõi Soome aga värvata jehoovatunnistajate kombel liikmeid .... kurb.
Tegelikult ei vali, mis kodumaa kaitsmist puudutab. Valib oma tee, nõus, valib näiteks seda, kuidas elab, mida teeb ning kuidas kaitseb kodu ja perekonda. Riigikaitset aga korraldab riik ise ning natukene utreeritult käsitledes, eri- või sõjaolukorras aetakse KL kokku, reservidele tehakse (osaline) mop, pollarid ja päästjad viiakse kõrgendatud valmidusse, katkestatakse puhkused, samuti aetakse jalule arstid. Keskendutakse elutähtsate funktsioonide tagamisele. Kui sa ühtegi nimetatud kategooriasse ei kuku, siis parim, mida sa teha saad, on mitte segada ja kodus istuda, mida ilmselt viisakalt massimeedia kaudu ka elanikkonnal teha palutakse. Kui riik leiab, et nüüd on x asjamehi või y asutust vaja, siis nemad tööle ka pannakse (vajadusel sõna otseses mõttes, põhiõiguste riive siis enam meile tuttavat tähendust ei oma).
"Tere, ee, läks jamaks jah..? No, ma mõtlesin et ma tahaks ka appi tulla" inimestega tegelemiseks ei jätku siis kellelgi ressurssi. Parim, ma pakun, mida sõjaolukorras saad, on kumminuia ja jalgsipatrulli koos abikate ja päris pollaritega. V-o aga mitte sedagi ning suunatakse hoopis kuhugi lattu kaste laadima. Omal käel sarnaselt odiootidega "kriisi lahendama asudes" võib aga päris haprasti minna.
Muide, keda huvitab, siis 1. jaanuaril jõustus uus Riigikaitseseaduse redaktsioon (https://www.riigiteataja.ee/akt/RiKS). Ei hakka siin muutunut refereerima ja kokku võtma, aga, kuidas öeldagi, kategoorilises laadis kirjutiste vorpimise vahele ei teeks paha ka veidi lugeda (see viimane polnud enam isiklikult Sulle, Marlai.)

Laiemalt on mul aga tunne, et Ardi sai üldse mitte halvasti mõeldud küsimuse peale teenimatu pasarahe kaela. Sõnum oli tal tegelikult olemas ja positiivne - "tegelt pole üldsegi raske!" V-o tõukab tema loo lugemine tõesti kedagi rohkem järele mõtlema, kõigil ei pruugi olla välja kujunenud kaalutletud otsus ("lähen/ei lähe, sest...") või selge olukord mis nt. kriisis tegutsemise valguses liitumise mõttetuks muudab (näiteks politseiniku elukutse).
Inimene võib olla antipaatne ja serveering isiklikku maitset riivav, vaadata tuleks ja arutleda võiks aga pigem kontseptsiooni selle taga. Piltlikult väljendudes - see kui eedik või ansip (kes kellele rohkem vastukarva on) püünele ronib ja sealt "2x2=4" stiilis tarkusi jagama asub ei muuda matemaatilist seost veel iseenesest vääraks ega tohiks tekitada ka trotsi teaduse/distsipliini kui sellise vastu. Vähemalt täiskasvanud ja intelligentses inimeses mitte.

Isiklikult arvan ilma naljata, et KL on tõsine heidutus (ja ka siseriiklik "muskel" hädaolukordadeks) ning inimesed, kes panustavad oma isiklikku aega ja raha selleks, et vajadusel esimesena hakklihamasinast läbi käia, väärivad vähemalt vaikivat austust või respekti. Jehovistidega ühte patta panemine minu arvates siin küll ei kõlba, ei kisu ju keegi tänaval varrukast ega kliisterdata "pole laiguline? tähendab - tibla!" reklaame linnaruumi...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 609
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Marlai »

tanel kirjutas:Üsna sõnakas mees oled.....


Vabandan sellise võrdluse pärast. Tegelikult ei mõelnud päris suuri juhte vaid jao ja rühmaülemaid. Seniste kokkupuudete (ja neid ei ole vähe) valguses jääb minu arvamus, just sellistest juhtidest, endiseks.
tanel kirjutas:Tegelikult ei vali, mis kodumaa kaitsmist puudutab. Valib oma tee, nõus, valib näiteks seda, kuidas elab, mida teeb ning kuidas kaitseb kodu ja perekonda. Riigikaitset aga korraldab riik ise ning natukene utreeritult käsitledes, eri- või sõjaolukorras aetakse KL kokku, reservidele tehakse (osaline) mop, pollarid ja päästjad viiakse kõrgendatud valmidusse, katkestatakse puhkused, samuti aetakse jalule arstid. Keskendutakse elutähtsate funktsioonide tagamisele. Kui sa ühtegi nimetatud kategooriasse ei kuku, siis parim, mida sa teha saad, on mitte segada ja kodus istuda, mida ilmselt viisakalt massimeedia kaudu ka elanikkonnal teha palutakse. Kui riik leiab, et nüüd on x asjamehi või y asutust vaja, siis nemad tööle ka pannakse (vajadusel sõna otseses mõttes, põhiõiguste riive siis enam meile tuttavat tähendust ei oma).
Endiselt olen seda meelt, et valib ikka küll. Loomulikult mitte siis, kui jama juba käes, vaid eelnevalt. Olen Sinu jutuga 100% nõus, et selliselt need asjad arenevad, kui probleem koduõuele jõuab. Aga see selleks. Ja mis värbamisse puutub, siis just nii ongi, et võetakse varrukast kinni (jah, siiski tuttavad) ja pakutakse avaldust KL-ga liitumiseks. Aga kui 4x4 foorumis on selline küsimus, siis tekitab ikka negatiivse tunde küll.

Ja nagu eelnevalt kirjutasin - ei ole KL-i või muude riiklike jõustruktuuride vastane.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas puhvel »

No ilma tarka juttu ajamata .... kui keegi võrdleb jehoviste ja värbamist Eesti Kaitseliitu siis pange põlema end ausalt.
Eks suhtumine maailmavaatesse kasvab külge Kodust üldiselt, a kui on kodu ....raske muuta midagi järsult.
XC 70
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Vabandan, kui minu küsimus tundus pealetükkiva värbamisena. Minu teine (vanuselt) tütar avaldas soovi KL-iga liituda juba möödunud aastal, kuna tema klassiõde ja paralleelklassiõed on liitunud, eeloleval nädalal viib (või viin mina) tema avalduse staapi. Küsisin ka oma vanimalt pojalt, kas tal ka soov liituda? Ütles, et ei. Ma küsisin Miks? Vastas, et niisama. Kuna see vastus pole ammendav, siis esitasin sama küsimuse ka siin laiale ringile, et teada saada erinevaid põhjused ja võib-olla ka mõnd kummutada, eeskätt sama põhjust, mis mind aastaid KL eemal on hoidnud. Liitumine on loomulikult vabatahtlik, samuti on vabatahtlik siin selle teema avamine ja sellesse süvenemine, ning vastamine. Kui siin oleks olnud teema jehoovatunnistajatest, siis poleks ma seda avanudki.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas v6sa »

puhvel kirjutas:No ilma tarka juttu ajamata .... kui keegi võrdleb jehoviste ja värbamist Eesti Kaitseliitu siis pange põlema end ausalt.
Eks suhtumine maailmavaatesse kasvab külge Kodust üldiselt, a kui on kodu ....raske muuta midagi järsult.
Kodune kasvatus kohe välja paista ei pruugi, aga selle puudumine küll :wink: Kasvõi jeebuse agentidega võrdlemine, eksole :lol:

Taneli kirjapandu on aga väga oluline: kui sitt peaks ventilaatorisse lendama, siis igasugune omapäi toimetamine võib üsna suure tõenäosusega keerata jama kokku. Hetkel kehtivate plaanidega kursisolek on vähim, mida igaüks Riigi kaitseks ära teha saab. Seda on aga kaunikesti keeruline teha, kui ei kuulu vajalikku gruppi...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Landy »

-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas TiitR »

Täitsa huvitab, et kus selline uuring tehti? Vaid tallinnas? Pole ühegi tuttava käest midagi kuulnud, et keegi kedagi kusagil küsitles vms? :roll:
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Eesti välisluure, ehk Teabeameti seisukohalt võib Eestit ja kogu regiooni oodata Vene rünnak siis, kui kusagil mujal, a-la Arktikas mingi Vene- Nato konflikt tekib. Ja võib-olla siis ka väetakse ära vaid Ida- Virumaa, sest venemaad huvitavad vaid energia-allikad. http://www.postimees.ee/3611813/teabeam ... valistatud
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Tahetakse mind KL meistrivõsitlustele saata sõjanduslikus 3 võistluses (laskmine 200m 10x5min ja 10x1min+granaadivise+jooksmine 3km).
Eile lasketreeningu tulemused 100m. neist pooled lastud 10 lasku alla 1min. Pildid tuleks keerata 90 kraadi päripäeva. Albumis ma nagu tegin, kuid siin paistavad valesti. Eesmärk oli saada kobar keskkohast 8cm kõrgemale, see võrdub 200m pealt siis keskkohaga.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Kevadistest-suvistest tegemistest. Kevadine sõjaline kolmevõistlus läks mul individuaalselt kehvasti, oma vanusegrupis granaadivise eelviimane koht, jooksmine eelviimane, laskmises neljas. Aga malevale saime 3 koha, seegi hea.
Suvel sai 2 korda laskevõistlustel osa võetud, aga tulemus kesine, talvisega võrrelda ei andnud. Sügisel sai osaletud ka huvitavas laskelaagris, kus sai teravmoonaga lastud tõusvaid märklaudu, sai visatud lahing-granaati ja lastud raua alusest 40mm granaadiheitjast.
Nüüd on siis ees ootamas õppus nimega Orkaan.
Vahepeal jõudis üks mu tütardest ka Kaitseliitu astuda, sõbrannad olid juba ees. https://www.facebook.com/Kaitseliit.Rap ... =3&theater
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Vasta

Mine “Militaar offroad ja "laigulised" teemad”