Kaitseliit

Arutelud mis puudutavad kodu-ja välismaist mitraartehinkat, Kaitseväge ja Kaitseliitu.

Moderaator: Moderators

KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas KKKKKK »

Jahiga tegeleda ikka saab ja mitu raudagi olemas. Enne kui nimetet tulenuia ostad, proovi tõesti järgi mõni tavaline kaliiber, mida kasvõi jahiks kasutatakse. Kasvõi 30-06, mis oma väiksuse koht olenevalt moonast õsna järsk võib olla. Siis saad enamvähema pihta mida su närvikava kannatab mida mitte. Just kõrvade vahel on laskmine kinni. Lasevad suured mehed pehme pauguga ja väiksed kõvaga ja vastupidi. Ka 308 on snaiprina tegija omal kohal, rääkimata 300 win mag-ist.
Jõudu kaitsevõime toetamisel.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

Nojah no bad feelings aga see 28 punni on suht teiselt planeedilt. Tänasel päeval oleks vaja lasta 3x10 elik lamades, põlvelt ja püsti täiskaliibrilisest relvast (5,56 või 7.62 olenevalt sinule ettenähtud tabelrelvast siis). Kuidas norme täita loed ise aga see protsess võtab minimaalselt sul 1,5 aastat, et saada esiküti norm kätte. Mis tähendab tänasel päeval 260 punkti. Aga seda tuleb järk-järgult täita siis. Ikka mööda laipu üles 8) . Snaipri teemast niipalju nagu öeldud, siis sinu mainitud aparaat on väga kallis (kuigi hea .. ka maailma mastaabis) ja temaga laskmine pole ka odav lõbu. Samas kõik on tehtav ja huvi on anna kuuma. Elik sa võid omale ka ise soetada vastava varustuse ja sellega tegeleda. Olgu öeldud, et enamik entusiaste Kl-s nii teevadki. Samuti on phm kõik vajalik netis saadaval, et ise seda teemat viljeleda. ja ongi kõik öeldud nagu. See ongi Kl kus inimesed ise tegelevad ja sebivad. Kui ise ei tee jäävadki asjad tegemata. Ise soovitan sul kõva tähelepanu suunata basic jalaväe treeningule. Elik üksikisiku liikumine jne. See on igas maailma armees kõige alus. Ilma hea jalaväeta ei liigu MITTE SITTAGI üheski konfliktis.
Ja kui sul on juba kinnitatud relv olemas, siis alusta kohe võistlustel käimisega. Tegelikult ei pea sul olema isegi kinnitatud relva. Phm malev peab sebima relva sulle tiiru võistluse ajaks. Samas peab ta olema sul sisse lastud juba .... eksole!
See snaipri teema on ilus ainult filmides ja raamatutes. Meil on lähiajaloost teada üks kõva mees, kes lasti oma kodutiirus maha ühe mõtetu "külajoodiku" poolt. No comments. Aga noh samas lahinguväljal paneb hea laskur ikka asja madalaks. Samas kinni ei tahaks kukkuda. Lõigatakse kuubikuteks vms. Aga edu!

p.s. hetkel on kriisid näidanud, et lasud lähevad sinna 300-500m kanti. Selliseid ulme 1500+m laske tehakse lambist ja hea õnne peale siiski. Ülipikka maad lastes on NIIIIIII palju tegureid, mis selle asja pööravad ühele või teisele poole seega mingi 50% julgelt on pure luck, olenemata siis sinu über heast varutsusest jne jne. Samas .338 ja 12,7 on hea valik kuna kineetika on nii kõva et vahet pole kuhu tabad pilt on ikka kole ja töötab + siis veel see ballistilise kaiste teema. Ma ise phm valiks ühe teise relva mis phm tuleks odavam ja purakat oleks ka rohkem + ta on kompaktsem. Suured rauad muidu on siga kohmakad, mis on suur miinus liikumisel. Aga sellest hiljem vbl kunagi.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Olles nüüd ligemale aasta KL tegevliige, läbinud baaskoolituse ja osalenud ka mõnel õppusel, tekkis küsimus, et mis põhjuselt teie, kes te pole KL liikmed, pole seda veel senini teinud?
Baaskoolitusel olid külg-külje kõrval ka naisterahvad, lausa kolmandik, nii et üks mu tütardestki on liitumas, kuna klassiõde ja paralleelklassõed on juba liidus.
Minu tegemistest niipalju, et AK4-st on mul lubatud lasta 6 korda ja viimasel korral lasin A7 harjutuse (10+10+10) 271 silma (94+83+94). Tulemusi veel kodulehel üleval pole, aga kõrvutades möödunud aasta tulemustega, siis oleksin olnud tollal maleva neljanda koha vääriline. Panen pildid mitte viimasest aga eelviimasest korrast siia.
Pilt
Pilt
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Landy »

ardi kirjutas:Olles nüüd ligemale aasta KL tegevliige, läbinud baaskoolituse ja osalenud ka mõnel õppusel, tekkis küsimus, et mis põhjuselt teie, kes te pole KL liikmed, pole seda veel senini teinud?
Küsimus on sul natuke valesti formuleeritud. Peaks olema: "Miks sina, terve, tugev ja piisava vaba aja ning teotahtega EV kodanik ei ole veel Kl liige?"
See välitaks minusuguste invaliidide ja hälvikute nutulaulu siin teemas.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Landy kirjutas:
ardi kirjutas:Olles nüüd ligemale aasta KL tegevliige, läbinud baaskoolituse ja osalenud ka mõnel õppusel, tekkis küsimus, et mis põhjuselt teie, kes te pole KL liikmed, pole seda veel senini teinud?
Küsimus on sul natuke valesti formuleeritud. Peaks olema: "Miks sina, terve, tugev ja piisava vaba aja ning teotahtega EV kodanik ei ole veel Kl liige?"
See välitaks minusuguste invaliidide ja hälvikute nutulaulu siin teemas.
Ei pea ju olema terve ja tugev, meie seas on ju ka vanemaid mehi-naisi, ka väljaõppel oli naisterahvaid vanuses 17- 50+. Ja vaba aega ei pea ka ju palju olema, paar päeva aastas piisab. Aga teotahe peab tõesti olema.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Maaks »

ardi kirjutas:
Landy kirjutas:
ardi kirjutas:Olles nüüd ligemale aasta KL tegevliige, läbinud baaskoolituse ja osalenud ka mõnel õppusel, tekkis küsimus, et mis põhjuselt teie, kes te pole KL liikmed, pole seda veel senini teinud?
Küsimus on sul natuke valesti formuleeritud. Peaks olema: "Miks sina, terve, tugev ja piisava vaba aja ning teotahtega EV kodanik ei ole veel Kl liige?"
See välitaks minusuguste invaliidide ja hälvikute nutulaulu siin teemas.
Ei pea ju olema terve ja tugev, meie seas on ju ka vanemaid mehi-naisi, ka väljaõppel oli naisterahvaid vanuses 17- 50+. Ja vaba aega ei pea ka ju palju olema, paar päeva aastas piisab. Aga teotahe peab tõesti olema.
No ma ei tea nüüd. Mina isiklikult kasvasin püssidega metsas jooksmisest ja sõda mängimisest välja ~25a tagasi. Võib olla oleks teil kah aeg suureks saada!
KL ja muude eestis baseeruvate sõjaliste organite tegelikust kaitsevõimest on mul kah oma arvamus, aga see pole selle foorumi teema.
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Kui kõik oleks sarnase mõtteviisiga, siis ütleks ka Nato, et milleks kaitsta riiki, kellel omal kaitsetahe puudub. See, et idanaaber suudab Eesti vallutada paari-kolme päevaga oma suure massiga, ei tähenda seda, et selle peaks neile võimalikult kergeks tegema. Hoopis olulisem on see, et ka peale anastamist poleks elu kerge, kus igast põõsast võib lennata kuul kui pea soomusest välja pista.
Peale Baaskoolitust ei ole enam metsas püssidega mängimine kohustuslik. Võid käia ka 2 korda aastas paraadil. Aga ohu korral oled sa ikka mõne tunniga võitlusvalmis.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas tanel »

Maaks kirjutas:Võib olla oleks teil kah aeg suureks saada!
Võib-olla Sinulgi. Täiskasvanud inimese sõnavõtu moodi Su postitus küll ei kõlanud.

Fleimida ja ekspertidega rinda pista julged, siis militaar.net'is on oleksoloogia alafoorumis päris mitu tulist teemat podisemas, alates venemaa äkkrünnakust ja lõpetades Kaitseliiduga. Jõudu. Ainult et trollid saavad seal kordi kiiremini kinga kui siin...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas puhvel »

maaks, sellise suhtumisega peaks omale uue "kodumaa" sebima.
Ardi, müts maha, hea teada, et õigelgi teel olijaid jagub.
XC 70
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

Tra masendav on ikka lugeda mõne mehe juttu. Ja selliste nahahoidjate perset pean mina siis katma kui sitt ventikasse lendab!?! Sellised reeturid on esimese Rootsi laeva peal ja hiljem kui kõik ilus siis tulevad ja taovad vastu rindu kui asjalikud ärimehed nad on ja kui palju ilma näinud. Mul on nendesugustele üks sitt uudis ka. Enam teid maale ei lasta tagasi. Ma olen ise esimene kes neid sadamas ära on "saatmas" ja pärast "vastu võtmas".

Putsi mis attitude rsk! Ma saan aru et mõnele ei istu teema ... ok las olla leiab vbl teise väljundi, et oma riiki ... ja eelkõige oma rahvast aidata. Mulle ka ei meeldi meie valistsus ja kõik on pask jne jne aga tra see on MINU riik ja ma võtan püssi kätte IGA KELL MITTE NENDE PÄRAST VAID OMA RAHVA EEST!!!!

pardon my bad france!
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

... + ardile ... lased nagu vana jumal 100m pealt selline tihedus ja kui nii jääb siis väga bueno! :hail
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas LR90 »

Maaks kirjutas: KL ja muude eestis baseeruvate sõjaliste organite tegelikust kaitsevõimest on mul kah oma arvamus, aga see pole selle foorumi teema.
Kui kõigil oleks selline arvamus, ei eksisteeriks ju Kaitseliit,
ja kohustusliku ajateenistuse jaoks oleksid kõik invaliidid.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
volli
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 133
Liitunud: T Mai 04, 2004 11:10 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas volli »

Tore kui inimesed on oma ettevõtmistest vaimustuses kuid kaitseliit on hetkel veel vabatahtlikuse alusel põhinev organisatsioon. Kui inimesel puudub asjaks motivatsioon siis pole mõtet ka niisama lolli mängida. Kodanik saab oma riigile ja rahvale olla ka muud moodi kasulik. Mingu kasvõi veredoonoriks.

No ja need "paraad kaitseliitlased" kes 2 korda aastas välja ilmuvad on üldse omaette teema.
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

volli kirjutas:Tore kui inimesed on oma ettevõtmistest vaimustuses kuid kaitseliit on hetkel veel vabatahtlikuse alusel põhinev organisatsioon. Kui inimesel puudub asjaks motivatsioon siis pole mõtet ka niisama lolli mängida. Kodanik saab oma riigile ja rahvale olla ka muud moodi kasulik. Mingu kasvõi veredoonoriks.

No ja need "paraad kaitseliitlased" kes 2 korda aastas välja ilmuvad on üldse omaette teema.
Loomulikult vabatahtlik. Kuid siiski pole tegemist poisikeste mängumaailmaga, nagu siin keegi arvas. Minu vanus on paari aasta pärast juba 50, lapsed (7tk) juba suht suured ja ometi liitusin, sest leidsin, et kaitseliitlasena saan ma võidelda okupeerimise vastu, ilma aga peaksin jõuetult pealt vaatama, kui omavolitsejad siin minu kodumaad laastaksid. Vaadake Ukraina sündmusi. Venelane on juba muinasajast saadik käinud ja röövinud siin.
Doonoriks olen käinud aastaid.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
volli
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 133
Liitunud: T Mai 04, 2004 11:10 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas volli »

ardi kirjutas: Loomulikult vabatahtlik. Kuid siiski pole tegemist poisikeste mängumaailmaga, nagu siin keegi arvas. Minu vanus on paari aasta pärast juba 50, lapsed (7tk) juba suht suured ja ometi liitusin, sest leidsin, et kaitseliitlasena saan ma võidelda okupeerimise vastu, ilma aga peaksin jõuetult pealt vaatama, kui omavolitsejad siin minu kodumaad laastaksid. Vaadake Ukraina sündmusi. Venelane on juba muinasajast saadik käinud ja röövinud siin.
Doonoriks olen käinud aastaid.
Selles asja uba ongi, et vahet pole kas oled 25 või 55, tilliga või ilma. Kui on motivatsiooni siis asi toimib. Niisama kampaaniad "Kui sa pole Kaitseliidus oled jobu" ei anna midagi. Tegelikult annab- heal juhul mingi karja baaskursuse läbinud nimekirjas tiksujatest 12 euri sponsoreid. Kas sellised "tiksujad" meie kaitsevõimet tõstavad, isiklikult kahtlen selles. Piiratud ressursse tuleks kulutada sinna kus tuleb ka mingit tolku.
Vasta

Mine “Militaar offroad ja "laigulised" teemad”