Kaitseliit

Arutelud mis puudutavad kodu-ja välismaist mitraartehinkat, Kaitseväge ja Kaitseliitu.

Moderaator: Moderators

ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Seoses Ukraina sündmustega mõtisklen Kaitseliitu astumise üle. Ei tahaks jõuetuna pealt vaadata, kui meil midagi analoogset võiks juhtuda.
Sellise situatsiooni puhul oleks võimalik ju Kaitseliidu koosseisus midagi ette võtta. Aga samas ei tahaks rahuaja tingimustes eriti kevad-suvisel töödeperioodil väljaõppele aega kulutada. Sügisel-talvel aega pisut leiaks.
Küsin siis foorumlastest kaitseliitlastelt, kui palju on kohustuslikke üritusi ja kui palju on olemas paindlikust, st võimalust valida väljaõppet vastavalt oma ajalistele võimalustele? Kiitke-laitke organisatsiooni ja rääkige boonusest, mis kaasnevad Kaitseliitu kuulumisega, muidugi mõistlikuse piirides, sest ega vaenlane ka ju ei maga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas tanel »

Täitsa hea pärast - militaar.net foorumist saad kindlasti ammendavama ja mitmekülgsema vastuse kui siit.
Ennetades vastust konto puudumise kohta - ega õppusel kergem pole kui klaveri taga kontot nikerdada... ;) Nii et käised üles ja...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
Bytewize
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Apr 09, 2011 1:54 pm
Asukoht: Harjumaa | Tel.5II8II4

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Bytewize »

Ma olen märganud, et valdav osa õppuseid toimubki külmematel aastaaegadel ja kuna asi on ikkagi vabatahtlikkuse alusel, siis ise tead, kas lähed õppusele, või mitte(peaasi, et aastase miinimum aja nõude täidad, oli vist 24h õppustel osalemist).

Boonuseid on palju, ekstreem-turismist eestimaal kuni Bradley ja CV90 masinatega sõitmiseni ;)
Ja alati saab sooja teed!
Viimati muutis Bytewize, K Juun 14, 2017 3:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
Aitan vintsi, tõste ja muu tjuuninguga. Teen lihtsamaid freesimistöid, treimistöid ja pisemat automaatikat-koosteseadmeid.
Hüdrovintsiga-paadiankruga-täislukkudega chero-põka. Turistis tiim paadiankur.
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Bytewize kirjutas:Ise olen KL-is, Põhja kompaniis täpsemalt(http://wwuw.pohjakompanii.ee/).
Ma olen märganud, et valdav osa õppuseid toimubki külmematel aastaaegadel ja kuna asi on ikkagi vabatahtlikkuse alusel, siis ise tead, kas lähed õppusele, või mitte(peaasi, et aastase miinimum aja nõude täidad, oli vist 24h õppustel osalemist).

Boonuseid on palju, ekstreem-turismist eestimaal kuni Bradley ja CV90 masinatega sõitmiseni ;)
Ja alati saab sooja teed!

Niiet, tule Põhja kompaniisse(või mis üksus endale lähemal on)! :D
Põhja kompanii tundub olevat väga põnev. Ķuid ma pigem liituksid lähima, Rapla malevaga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
eedu32
Mudder
Postitusi: 70
Liitunud: K Mai 23, 2012 2:13 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas eedu32 »

Hey . Olen kah selle KL liige ... :) linnas liige maal oled sa ikka M...n :) . Võid vabalt minna lähimasse KL ja alustada läbirääkimisi ... kõike saab orgunnida . Tere tulemast ridadesse ehk kohtume metsas :)
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

Kaitseliidus tegelikult on ainult üks asi vabatahtlik .. see on sinna astumine! Millega näidatakse meelsust ja oma tahet eelkõige. Kinnitan, et MINA olen väga kaugel igapäevasest sini - must -valge kusemisest jne ... aga viimased 22 aastat Kl-s on näidanud, et pigem minna sõtta 1-2 asjaliku mehega, kui mingi "3 brigaadi" mahus väljaõpetatud lipnike hordiga. Seega sa pead omale valima sobiliku väljundi seal organisatsioonis ja seda siis ka täitma .... eelpool nimetatud põhjustel. Õppusi on igal aasta ajal aga asi konti ei murra. On ka arusaadav, et kõikidel ei jõua käia. Samas kõige parem soovitus on mees ise nagu ütles tuntud mõisavalitseja.
Samuti ei ole see mee lakkumine. Mina ntx ei ole saanud sõita Bradley ja CV 90-ga ... tea kas tahangi ... samuti pole see minu jaoks mingi prioriteet. Mõned mehed aint nendega käivadki sõitmas (no bad feelings ... nothing personal) ja paraadidel (sest siis antakse kindalsti uus talvevorm ntx) ja aastapäeva pidustustel jne jne ... you know what i miin ... eksole. Neid mehi ma näengi ainult lao ukse taga ja siis televiisoris. Metsas pole kohanud .... ega ka D-terminaalis nuia viibutamas .. elik siis kui TÕESTI vaja on. Ja ilmselgelt nad ei saakski hakkama vaid mingi moment leian ma ennast selle äpu perset katmas .... et pärat seljas ära ei peaks vedama. Elik edu Raplas, seal on suht tõsine bänd koos.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

... õu ja veel üks asi. 24 tundi aastas ongi neile lipnikele jms ässadele. Seda on ikka way too less ... eksole. Mingi kord kvartalis oleks miinimum ütlen mina a 24 t.

Endiselt .. Victory Loves Preparation!!
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
jaanipoiss
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: L Nov 22, 2014 6:29 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas jaanipoiss »

Ma võin küll vähe puusse panna, aga ei ole veel kuulda olnud, et kaitseliit otsiks oma ridadesse liikmeid isikliku 4x4 sõidukiga. Ju seal tuleks seadustega mingi vastuolu aga ikkagi saab seda teemat lõputult fantaseerida (4x4 Erna retk jne). See kui sügavale lahingusse te oma isikliku sõidukiga tegelt olete valmis minema on muidugi eraldi teema. Samas oleks siis mõistetav, et sõiduki passis on mingi märge mis ei kohustaks igal tulel, vilel, rehvil E-märki taga ajama, vaid kõik ümberehitused on tehtud kooskõlas kaitseliidu vajadustega. Teema ka tsiklimeestele …endurokad on samuti väga arvestatav abi tõsises olukorras.
Kui riik oskaks mehi veidigi kaasata siis kuuluks kaitseliitu väga uhke kogus vabatahtlike:)
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Olen nüüd kaitseliitlane. Paraku siiski kevadel suvel ma kvartali 24h kindlasti täis ei saa. Paraade ma ka kindlasti ründama ei hakka, vaid ikka käin ikka huvitavatel väljaõpetel.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas monorobot »

Õnnitlused, pauguta hästi !
Pilt
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mart77 »

Keegi Keila malevkonnaga ka aktiivselt koos tegutseb? Netis infot napilt, tutvustused olematud.
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

Natuke asjast veel. Keila, Viimsi, Tallinn, Harju phm sellel piirkonnal vahet pole millisesse malevasse/malevkonda sa kuulud. Jah on mõistlik ja toetan põhimõtet, et inimene võiks kuuluda oma kodukandi allüksusesse aga harju piirkonnas eriti vahet pole, KUNA kriisi ajal on see laias laastus nö üks piirkond. Siiksi oma õue sa naguinii sellisel hetkel kaevuma ei hakka.

Üks oluline asi veel. Nimelt juhul kui sa/keegi ei taha Kl astuda, siis mõelge VÄGA tõsiselt oma tegevusele kriisi hetkel. Eelkõige oma pere peale. Kuhu saata, kellega, kui kauaks jne jne. Vaadake Ukraina teemat, seal ja üldse sõjapiirkondades kannatavad kõige rohkem tsiviilisikud. Üks isa/mees/pereinimene ei saa adekvaatselt sõdida, kui talle laekub info, et ntx tema kodupiirkonda on sisenenud mingid mehikesed .. mis iganes värvi siis. Sellele kõigele tuleb mõelda juba TÄNA ja PIDEVALT.

On vist tulemas ka informatiivne loeng antud teemal, et mismoodi ja mida teha/mõelda ... eelkõige siis tsiviil isikutele (st. kes ei ole seotud otseselt mingite jõustruktuuridega). Kui asjaks läheb võin siia teada anda, kui huvilisi peaks olema.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

007 kirjutas:... õu ja veel üks asi. 24 tundi aastas ongi neile lipnikele jms ässadele. Seda on ikka way too less ... eksole. Mingi kord kvartalis oleks miinimum ütlen mina a 24 t.

Endiselt .. Victory Loves Preparation!!
Oskad sa öelda, mille alusel erialadele määratakse Mulle anti valida kas KP(kuulipildur) või TT(Carl Gustavi mees), neist valisin viimase, nüüdseks sellest torust ka paar pauku tehtud.
Sooviksin ma aga olla kas TL(täpsuslaskur) või isegi SN(snaiper). Olen valmis isegi isiklikku raha riigikaitsele investeerima Sako TRG (338)+optika+summuti näol. http://www.sako.fi/rifles/sako-trg
Kuivõrd see on mõeldav? Militaar.net-i olen viimasel ajal hoolega uurinud. Saan aru, et TL-i kohtadele on suur huvi.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas 007 »

... et .338 on nagu väga tõsine aparaat. Siis ma kohe küsiks, et kas ta sul juba olemas ja kas sa oled saanud ka mingit vastavat koolitust juba? Mingi pühapäeva "välekvibulane" sellist relva endale ei osta + tegemist on mingi min. 6k eur investeeringuga (või määrib mõni põhja aff sulle seda juba müüa?). Seega kui sul midagi all on juba siis pöördu oma juhtkonna poole ai kess. TP/snaipri teema on pikk koolitus ja vajab närvi ja pühendumist.Aga phm peaksid küsima oma ülematelt milline on neil see reaalne vajadus üksuses. Phm EKV koolitab inimesi vastavalt üksuse vajadusele ja spetsiifikale. Kahjuks kehtib sama ka KL-s, mis on minuarust ilmselge idiootsus (st. initsiatiivi raiskamine, palka ei pea maksma nagu).

p.s. kui sa nagu selle .338 idee said kuskilt foorumist (99% on seal koduperenaised.) puhtalt jne ... siis ma soovitan sul ennem võita paar laskevõistlust. Ideaalis peaks sa täitma Kl laskurnormid ja siis nagu investeeri ja pühendu TP teemasse ntx. 8)
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas ardi »

Ei määri keegi midagi müüa. Vaatan kaugemat perspektiivi. Sügisel tuleb esmalt SBK läbi teha. Suve läbi tuleb siiski tööd teha ja rahakest teenida. Võib-olla siis järgmisel-ülejärgmisel aastal. Eks seni võin ma veel kustimees olla.
AKM-ist olen nii vene kroonus, kui ka peale seda kaitseliitlastega tavaliselt 28 silma kätte saanud. Kodus kusagil ka üks aukirigi ammusest ajast,mille sain koos käepigistuse ja kutsega KL.ga liituda Rapla maleva pealikult.
Optikga vintrelvast ma senini veel lasknud pole, jahihuviline ma pole.Kuigi isa oli jahimees ja noorena ajus palju käinud.
Kodus ma vahel tavalist õhukat ikka plõksin.
Eks ma sügise poole hakkan lasketiire ka külastama. Kaius korra käisin, kuigi seal anti mulle enamasti vaid püstolitest lasta, nii õhk kui sport, sekka siis ka sortõhkpüssist.
Idee just 338 tuleb ikka foorumist. Võiks ju ka 7,62 SCAR, aga nagu olen aru saanud, IV kaitseklassiga kaitsevestist, mis pidavat venkudel valdavalt olema, sellest jagu ei saa, vähemasti distantsidel 200+m. ja liikuvale märgile üle kaitsevesti ja alla kiivri on ka sellelt kauguselt raske tabada.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Vasta

Mine “Militaar offroad ja "laigulised" teemad”