Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Arutelud mis puudutavad kodu-ja välismaist mitraartehinkat, Kaitseväge ja Kaitseliitu.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Landy »

Tegelikult tõstatus küsimus, mida "laigulised" üldse rekvireerides maasturiteks peavad?
Kust jookseb piir "lahingikõlbliku" auto ja kasutu viguri vahel?
Arvata on, et elektroonikast pungil õhkvedrudel "tõllaga" kaugele ei purjeta. Discovery 3 ja 4 on ilmselt maanteel küli keeratuna barrikaadideks efektiivsemad, kui lahingutegevuses liiklusvahendina.
Clarkson võib oma TOPGear-is küll RR Spordiga tankodroomil nalja teha, kuid tegelik elu on veidi teistsugune.

Totuga pean nõustusma - TOYOTA kastikad on vägagi tegijad kõiksugu kriisikolletes. Põhjus lihtne. Euroopa mõistes iganenud "rauast vedrude ja lolli mootoriga" mudelid on neil turgudel eniselt saadaval.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

CÄÄRFIILD kirjutas:
MahviaDeTyrk kirjutas:Las militaristid tapavad üksteist, see on nede hobi
Offroader võtab maasturi ja läheb ära metsa, mitte ei lähe relv käes kedagi tapma
Vaata Türk, sinuga tehakse väga lihtsalt. Sa ei jõua oma maasturit isegi käima panna ja metsa putkata :wink: Muidu juhtub veel õnnetus, et mõni
nn laiguline teeb sust metsas kogematta hindu ja polegi enam väikest hipit :lol:

Seega:
§ 26. Sõiduki, ujuvvahendi ja õhusõiduki sundkasutusele võtmine
(3) Koos sõiduki, ujuvvahendi ja õhusõidukiga võib kohustada ka selle juhti või meeskonda juhtima
ja hooldama sõidukit, ujuvvahendit või õhusõidukit. Nimetatud isikuid on kaitseväe struktuuriüksuse ülemal
õigus hoida oma käsutuses kuni seitse ööpäeva, mille jooksul nad on väekoondise või väeosa toidul kaitseväe
normide kohaselt. Käesoleva lõike nõuded ei laiene reservohvitseridele.
Ma üritasin lihtsalt vihjata sellele, et normaalne mees ehitab tõelise auto ise mitte ei otsi ettekäändeid, et seda minna ja kellegilt käest ära võtta :wink:
tartuoffroad.ee
5581340
Otokas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Juun 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tallinn-Viljandimaa-Haanja

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Otokas »

Sa Landy ei tea ka ühtegi muud lindu peale konna, või kuidas see ütlemine siin oli.
Ja ülejärgmises postituses teatab Ländy, et grusiinid oleksid defekatega peaaegu sõja võitnud. Samas näeb igaüks netist selle sõja klippe vaadates, et grusiinid kasutasid valdavas enamuses musti Toyota Hiluxeid. Ju nad sellepärast kaotasidki.

Sorry OT, kuid mina sain nalja!
Gaz 66, Gaz 66/ATS-30, Volvo C306, Toyota Hilux x2, MB 230GE.
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas PARUN »

Sõbrakäest kuulsin, et kaitsevägi pidi muidu päris tugevat ülevaaded omama tsiviilisikute 4x4 liikurite üle, sõja olukorras vaja ju liikuda ka neil millegagi
Nimekirja eesotsas olevat hummer, toyota, G mersu
Kõnetraat 51922951
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas tanel »

Landy kirjutas:Tegelikult tõstatus küsimus, mida "laigulised" üldse rekvireerides maasturiteks peavad?
Kust jookseb piir "lahingikõlbliku" auto ja kasutu viguri vahel?
See on miljoniküsimus ilmselt. Kui mu mälu mind ei peta, valisid sakslased omale uuteks sõjaratsudeks - arvake ära - V10 TDI konega Touaregid. Ja G-mersuga on kellad.
Ajakirjandus võis muidugi ära soperdada selle uudise, äkki oli küsimus käputäies "liikmeveokites" staabile jmt, aga kui fritsud tõsiselt mõtlevad nendega sõda pidada, siis ei oska isegi mina enam siia otsa midagi kommenteerida, see on lihtsalt liiga-väga-palju-üle-mõistuse jabur. Või et siis ei mõtlegi keegi enam tõsiselt sõda pidada... :shock:

Plaan Eesti võsa hummeritega triikima hakata kuulub pigem linnalegendide hulka. Ma vägavägaloodan. Ülimalt stiilne ja vaenlasele demoraliseeriv oleks H2 bensuõgardi möirge saatel pärast tanki hävitamist positsioonilt lahkuda :lol: aga see kisuks pigem siiski vist sinna "näha Napolit ja surra" kontseptsioonide valdkonda.
tegime pulli, aitab
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas tanel »

Nojah. Ma lähen enda jaoks libedale jääle siin, ma lihtsalt ei saa aru, miks kurat on vaja baasplatvormiks luksusmaastur valida ja sinna peale überkomplitseeritud mootor toppida. V10 turbodiisel, jumalauta? Mass suur - jah, soomustamine - väga hea nišitoodetes (ntx rahaveod jmt), seal on see pada vägagi õigustatud, aga et täislogistikaga ekspeditsioonist erinev sõjaline konflikt ehk et valad seda mootorisse mis kätte juhtub ja hoolduse ja remondiga võib ka pisut hapuks minna...? Kui lihtsalt see pada välitingimustes hooldatav ja lapitav on? (Iseküsimus on, et kui paljud on tänapäeval üldse põõsas lapitavad on...) Võib-olla utreeritud ja delfilik käsitlus, aga sedasorti masinatel ei mõõdeta ehk ekspluatatsiooniiga loetud tundides nagu tankidel jmt... tüüpi "kama kaks sest mootoriressursist, nagunii saab enne torni ära kui kotti lastakse"...?
Ja et kui palju on sõiduauto soomustamisel sõjaväe tarbeks mõtet, kas sedasorti teemad ei kipu juba sinna APC-de kategooriasse minema, muidu kipub sinna "toida hunti kuidas toidad, karu m... on ikka suurem" suunda?
Selle raske soomuse ja sõiduauto veermikuga versiooni kuskile turbasse või mutta ära pargid, nalja saab nabani?

Ma ei häbene tunnistada et ma täielik loll olen ses küsimuses, tore oleks kui keegi selgitada võtaks. Sellised mõtted ja küsimused endale pähe kargasid lihtsalt. Pole lõpuni foorumiväline teema ka ehk...
tegime pulli, aitab
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas 007 »

Olles 20 aastat armeega seotud and still counting..., siis võin öelda, et kui mul on sõjaolukorras midagi rekvireerida vaja, siis ma seda ka rekvireerin. Kõlab vbl tiba banaalselt aga uskuge mind eesti on nii väike maa, et igasugune tagala loomine siin on suht võimatu, kui mitte välistatud. Sellega tahan öelda, et igasugu rekvireerimisplaanid jms ilus jutt lendab taevasse, kui sitt ventikasse on lennanud. Ise eelistan LR ja G mersut 8) . Selline light vehicle peab olema lihtsa ehitusega (EMP näiteks) ja kergesti remonditav jne. Samuti diisel soovitatavalt. Kui vaadata Wolfi, siis see nodi mis seal peal on kaalub juba ise teise auto.

to cäärfield - mis asi see M5 seal kõrval istmel on??
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Landy »

tanel kirjutas:See on miljoniküsimus ilmselt. Kui mu mälu mind ei peta, valisid sakslased omale uuteks sõjaratsudeks - arvake ära - V10 TDI konega Touaregid. Ja G-mersuga on kellad.
Tanel, see ei olnud aprillinlai.Fritsudel oli tõsi taga ja valtigi linnamaastur.
Tõsi, kõige "plangim" varinat ja veel veidi lahjema elektroonikaga.
Eks see ole ettevaatusabinõu selleks, et enam mitte ühtegi sõda ei alustaks.
Pilt
Pilt
Pilt
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas 007 »

CÄÄRFIILD kirjutas:
007 kirjutas:Olles 20 aastat armeega seotud and still counting..., siis võin öelda, et kui mul on sõjaolukorras midagi rekvireerida vaja, siis ma seda ka rekvireerin. Kõlab vbl tiba banaalselt aga uskuge mind eesti on nii väike maa, et igasugune tagala loomine siin on suht võimatu, kui mitte välistatud. Sellega tahan öelda, et igasugu rekvireerimisplaanid jms ilus jutt lendab taevasse, kui sitt ventikasse on lennanud. Ise eelistan LR ja G mersut 8) . Selline light vehicle peab olema lihtsa ehitusega (EMP näiteks) ja kergesti remonditav jne. Samuti diisel soovitatavalt. Kui vaadata Wolfi, siis see nodi mis seal peal on kaalub juba ise teise auto.

to cäärfield - mis asi see M5 seal kõrval istmel on??
Tegelikult tegu rohkem sellise ilukirjasndusliku kujundiga :wink: Mõtlesin tegelikult ka M4 ja 5 näpukas, näiteks-Shmeisser AR 15 standard M4 14,5
IPSCga tegelevate sportlaste hulgas igati kõva sõna. Eestis saadaval, hind algab ca 2000EURist ja relvaloaga seisab neid kodudes nii mõnigi!
USA armeel sellised täisautomaatsed M4 jad laialt kastusel.

Loodaks ,et sellist olukorda ei tule kunagi ,kui nii õelda sitt verntikasse lendab.
Aga Kaitseliit on üks koht kindlasti kus soovijad ka asjaga tegeleda saavad. Samas IPSC - kallis hobi, aga relva saab kätte küll.

Kuule aga LR eelistuse seisukohalt tuleb sul kõik oma LRid rekvireerida vist ja järgmisena võtad siis CÄÄRFIILDI G Mersud ette :wink:
.. noh kohe hakkas kergem. Tahtsin juba tulla vaatama seda aparaatust (M5 siis). IPSC ei ole väga kallis hobi võin kinnitada. Mis puutub nendesse AR 15 ja M16 usa kloonidesse, siis viimasel võistlusel lihtsalt lagunes asi kätte ära (õnneks polnud minu relv). Annan oma punktid H&K-le 100 % 400 sari on über sina, kui G fänn peaks ju ometi seda hindama!. Rekvireerima hakkan paralleelselt kõiki sobilikke trandulette 8)
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Kjen »

Rekvireerima hakkan paralleelselt kõiki sobilikke trandulette
Räägiti, et Vene ajal, siis kui Pobeda veel tegija oli, oli ka liiklusmiilitsal komme paha tuju korral Pobeda juhile teatada, et: "aga kui sõda tuleb, siis me võtame selle auto ära!".

Ma isiklikult olen Eesti vabaduse nimel kõik oma tehnika valmis ära andma - kui sellest tõesti abi on. Selleks aga peaks EKJ saavutama sellise maine, et kaoks ankdoodid ajateenijast, kes kahe sangpommiga kartserisse panduna suudab tunni ajaga ühe sangpommi ära kaotada ja teise katki teha. Ja inimesed ei arvaks, et EKJ ainus funktsioon anda valitususele ja riigikogule lisaaega Rootsi põgenemiseks ja siis alla anda.
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas tai »

Tai juba tegeleb võidurelvastusega.

Pilt
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Otokas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Juun 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tallinn-Viljandimaa-Haanja

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Otokas »

Tai tank on tõesti hirmuäratav! Peaks siis ka seal militaristide foorumis soovitama, et iga mees endale tanki ehitama hakkaks. Praegu loed seda teemat seal ja vägisi jääb mulje, et keegi tahab naabrimehe maasturiga sõita, kuid kahjuks pole sõda.
Jutt sellest, et riigil pole maastureid, mida sõjas kasutada, on ikka suht narr. Arvestades RMK, Keskkonnaameti, Keskkonnainspektsiooni, Eesti Raudtee, Eesti Energia ja selle tütred, Eesti politsei, Päästeameti ning paljud väiksemad asutused kokku, siis riigil on lisaks sõjaväele veel tuhandeid maastureid. Kahjuks või õnneks ei anta neid kaitseliidule õppustel kasutamiseks kätte.
Ma ei tea küll, kuhu sõjakäik meid viima peaks, kuid arvestades Eesti väiksust ja teedevõrgu tihedust, olen valmis näiteks Tallinnast Võrru sõtta sõitma ka oma Volkswagen Passatiga. Seda loomulikult juhul, kui ma ei suuda ühtegi LC või Q7 tüüpi maasturit rekvireerida. Kui läheme Moskvat vallutama, siis võtaks kindlasti mõne kõvema pilli, sest Venamaal on teed sitad ja pikk ots sõita.
Gaz 66, Gaz 66/ATS-30, Volvo C306, Toyota Hilux x2, MB 230GE.
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas 007 »

No kui nüüd veel natuke unistada, siis ise sõidaks sellisega (mingite muude modidega maby). Ma muidugi räägin seda oma "kännu" otsast.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chenowth_L ... ke_Vehicle

aga üldse halb valik poleks ka lihtne Hilux mingi 2" tõstega ja tugev vedrustus on suht piisav et katta kergsõiduki vajadused. Peale selle on antud masin ennast AASTAKÜMNETE jooksul ennast tõestanud kriisipiirkondades ja seda hoolduvälbaga "500 000 km" :lol:

http://www.thetruthaboutcars.com/2010/1 ... ota-hilux/: lihtsalt suvaline link.

http://www.google.ee/search?q=taliban+h ... kQ_AUoATgK: see seletab kõik ma arvan.

... peale selle on autol kabiini ja kasti kuhu midagi ehitada või vedada.
Mis puutub sellesse, et meil on mingeid autosid, siis tegemist puhtalt NZ-ga nö. Need G-d on reservile!
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Landy »

Koduste vaghenditega militaarnõuetele vastava sõiduki tegemine:
Pilt
Pilt
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milliseid maastureid Eesti militaristid hindavad

Postitus Postitas Landy »

Moselemid on oma Hiluxi lembusega ka karrikatuuridele jõudnud:
Pilt
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Militaar offroad ja "laigulised" teemad”