BTR-id müüki?

Arutelud mis puudutavad kodu-ja välismaist mitraartehinkat, Kaitseväge ja Kaitseliitu.

Moderaator: Moderators

virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

BTR-id müüki?

Postitus Postitas virgo »

Ehk siis eile öösel saabusid Soomest laevaga 4 esimest Pasi soomukit Eesti kaitseväele.
Pilt

Sellega seoses hakatakse lähiajal siiani kasutuses olnud BTR-70 ja BTR-80 -neid utiliseerima.
Pilt
Sai mõne kaitseväe ässaga ka räägitud, et kas ei õnnestuks rasket vene tehnikat desarmeeritult või juppidena isiklikku kasutusse omandada. Kehitati õlgu ainult, et Kaitseliidule ei julge ka neid anda - hakkavad jälle lollusi tegema :D Eks siis lähiajal ole näha mis härrased riigiisad otsustavad. Oleks ju päris mugav kui mõnel mudahuvilisel pill millega kannatab uusi ja huvitavaid sihte sisse sõita 8)
PS: Sai ka Pasi rehve uuritud lähemalt, miskit Michelini rehvid olid all. Samad mis alloleval pildil.Pilt

Lähedalt vaadates jätsid päris tegija mulje. Samas sillatala ei paistnud rahvamaja omast eriti suurem olevat :roll:
virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas virgo »

Hmmh...jälle tuli üks Eestisse....seekord tuttuus ja relvastusega...
Aga mulle need Michelini rehvid ikka ilgelt meeldivad mis neil all :D
Pilt

Pisike videojunn ka http://www.virx.pri.ee/video/soomuk.AVI
Mudas alates 2003.
bantid
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 119
Liitunud: T Jaan 25, 2005 3:33 pm
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas bantid »

Mis need on siis tava inimestele müügiks või sai KL need endale.
virgo
True Off Roader!
Postitusi: 1247
Liitunud: R Dets 10, 2004 7:16 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas virgo »

Olen mina maad kuulanud ja uurinud aga ei ole ühtegi piiksu informsiuuni saanud kuskiltpoolt...ju siis müüakse salaja lätile maha vms :lol:
Mudas alates 2003.
jyrxixx
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: P Juun 02, 2013 3:06 am
Asukoht: Muhu / Saaremaa

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas jyrxixx »

Tea kui legaalne üldse BTR eestis on ?
Sellesmõttes et teepeale traktorina teda arvele ei saa ?
Olen siin jälgind niisama sportlikust huvist kõrvalriikide turgu :D BTR i hinnad algavad 6 k eurist.. :D , venemaalt saaks puht muidu soodsalt , iseasi kudias selle eestisse saab (lubatakse/tohib ja teised kurjad sõnad ).
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas Landy »

jyrxixx kirjutas:Tea kui legaalne üldse BTR eestis on ?
Sellesmõttes et teepeale traktorina teda arvele ei saa ?
Olen siin jälgind niisama sportlikust huvist kõrvalriikide turgu :D BTR i hinnad algavad 6 k eurist.. :D , venemaalt saaks puht muidu soodsalt , iseasi kudias selle eestisse saab (lubatakse/tohib ja teised kurjad sõnad ).
1.On legaalne, sest BTR-e on eestis tsiviiläibes:
http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P ... tootja=144
2. Vastus toomisele siin: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=8&t=6254
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas puhvel »

Ok, pole ma ise BTR-ga kimanud aga kahtlustan temal suht tõsist kaalu....
kuda selle läbivusega tegelt on ka ? Usun, et meil siin on inimesi, kes omavad kogemusi.
XC 70
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas Praks1 »

Btr 60 kaalus umbes 11t,liikus suht hästi kuna kliirents suht hea,sõltumatu vedrustus,diffrilukud,tsentraalne pumpamine,vastavalt pinnasele valisid rehvirõhu.
Muidugi katsetuste käigus läks ka vintsi vaja,enamasti kännuotsast maha tõmbamiseks.
Aga üldiselt mõnus stabiilne masin sõita :D
Proto
53951597
jyrxixx
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 128
Liitunud: P Juun 02, 2013 3:06 am
Asukoht: Muhu / Saaremaa

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas jyrxixx »

1.On legaalne, sest BTR-e on eestis tsiviiläibes:
http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P ... tootja=144
2. Vastus toomisele siin: viewtopic.php?f=8&t=6254
Sain vastuse , suured tänud ;)

Sain ka ühtlasi selgeks et elame endiselt banaanivabariigis kus isegi banaane ei kasva :/
davidsoniharald
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 183
Liitunud: N Aug 14, 2008 10:06 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas davidsoniharald »

jyrxixx kirjutas:
1.On legaalne, sest BTR-e on eestis tsiviiläibes:
http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P ... tootja=144
2. Vastus toomisele siin: viewtopic.php?f=8&t=6254
Sain vastuse , suured tänud ;)

Sain ka ühtlasi selgeks et elame endiselt banaanivabariigis kus isegi banaane ei kasva :/
Eiei banaanivabariigist parem variant on ikka see ükskõik kes võib ükskõik mida endale tuua ja siis ei ole mõtet imestada kui iga kuradi lambiants sõidab tankiga Toompeale nõudmisi esitama või aprilli möllu asemel oleks vennasrahvad kesklinnas isiklike peetritega ringi paugutanud. Suurele Naabrile truud kohalikud "ostaks" endale hunniku tanke ja riik oleks võetud ilma ühegi pauguta. Sellist liberaalsust on meile vaja!!! :mrgreen:

Hirmus ikka, kui inimestel kahe kõrva vahelist hallollust on naa nigelalt haritud.
Üldiselt tsikliinimene, aga kodutee vajab Jeepi.
ibra kirjutas: Kui ta tervest peast on katki läinud siis vaevalt ta kokkukeevitatult peab.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas puhvel »

davidsoniharald kirjutas:
jyrxixx kirjutas:
1.On legaalne, sest BTR-e on eestis tsiviiläibes:
http://varjupaik.jjts.ee/?action=text&P ... tootja=144
2. Vastus toomisele siin: viewtopic.php?f=8&t=6254
Sain vastuse , suured tänud ;)

Sain ka ühtlasi selgeks et elame endiselt banaanivabariigis kus isegi banaane ei kasva :/
Eiei banaanivabariigist parem variant on ikka see ükskõik kes võib ükskõik mida endale tuua ja siis ei ole mõtet imestada kui iga kuradi lambiants sõidab tankiga Toompeale nõudmisi esitama või aprilli möllu asemel oleks vennasrahvad kesklinnas isiklike peetritega ringi paugutanud. Suurele Naabrile truud kohalikud "ostaks" endale hunniku tanke ja riik oleks võetud ilma ühegi pauguta. Sellist liberaalsust on meile vaja!!! :mrgreen:

Hirmus ikka, kui inimestel kahe kõrva vahelist hallollust on naa nigelalt haritud.
OT küll aga teinekord metalli omadused muutuvad keevitades kehvemaks ja laguneb täpselt keevituse kõrvalt ja on nõrgem, kui orig jupp. Tean seda juba ammustest aegadest....tähendab ibra jutt pole miski luulu tegelt.

:wink:
XC 70
davidsoniharald
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 183
Liitunud: N Aug 14, 2008 10:06 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas davidsoniharald »

OT jätkuks, tänan kommnetaari eest isand puhvel. Olen tuttav masinaehituse erinevate aspektidega, viis aastat mehaanika teaduskonnas õppimist andis tugeva teadmiste pagasi selles osas. Antud vägivaldne lausekonstruktsioon minu allkirjas aga tundub mulle siiani päris naljaks, selle pärast ma teda seal ka hoian. Kaasfoorumlane ibra on ka muidu päris häid pärle pannud. Meenub üks kus ta kirjutas, et keevitab diisli paake, kui seal on kütus sees. :mrgreen: Edasised järeldused teeb igaüks ise.
Üldiselt tsikliinimene, aga kodutee vajab Jeepi.
ibra kirjutas: Kui ta tervest peast on katki läinud siis vaevalt ta kokkukeevitatult peab.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas puhvel »

davidsoniharald kirjutas:OT jätkuks, tänan kommnetaari eest isand puhvel. Olen tuttav masinaehituse erinevate aspektidega, viis aastat mehaanika teaduskonnas õppimist andis tugeva teadmiste pagasi selles osas. Antud vägivaldne lausekonstruktsioon minu allkirjas aga tundub mulle siiani päris naljaks, selle pärast ma teda seal ka hoian. Kaasfoorumlane ibra on ka muidu päris häid pärle pannud. Meenub üks kus ta kirjutas, et keevitab diisli paake, kui seal on kütus sees. :mrgreen: Edasised järeldused teeb igaüks ise.
Ok,ok :)
XC 70
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas Roostekoll »

davidsoniharald kirjutas:OT jätkuks, tänan kommnetaari eest isand puhvel. Olen tuttav masinaehituse erinevate aspektidega, viis aastat mehaanika teaduskonnas õppimist andis tugeva teadmiste pagasi selles osas. Antud vägivaldne lausekonstruktsioon minu allkirjas aga tundub mulle siiani päris naljaks, selle pärast ma teda seal ka hoian. Kaasfoorumlane ibra on ka muidu päris häid pärle pannud. Meenub üks kus ta kirjutas, et keevitab diisli paake, kui seal on kütus sees. :mrgreen: Edasised järeldused teeb igaüks ise.
Pikendan OT'd omaltki poolt.
Ametialaselt enamus intsidente, mida saab käsitleda kui Probleemi, annab lahendada 8kg kuvaldaga. Nii lihtsalt ongi :D
Tegu pole võhikliku keksimisega vaid sügavama elutarkuse ja kogemustega :wink:
Viimati muutis Roostekoll, T Sept 24, 2013 7:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Trolle pole olemas
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: BTR-id müüki?

Postitus Postitas Praks1 »

davidsoniharald kirjutas:
OT jätkuks, tänan kommnetaari eest isand puhvel. Olen tuttav masinaehituse erinevate aspektidega, viis aastat mehaanika teaduskonnas õppimist andis tugeva teadmiste pagasi selles osas. Antud vägivaldne lausekonstruktsioon minu allkirjas aga tundub mulle siiani päris naljaks, selle pärast ma teda seal ka hoian. Kaasfoorumlane ibra on ka muidu päris häid pärle pannud. Meenub üks kus ta kirjutas, et keevitab diisli paake, kui seal on kütus sees. :mrgreen: Edasised järeldused teeb igaüks ise.

Selles pole midagi imelikku ju,et paaki keevitada,milles on kütust sees,,enamasti keeviatan kah auto küljes,kui ligi päeseb ja auk põhjas pole :D
Proto
53951597
Vasta

Mine “Militaar offroad ja "laigulised" teemad”