K: Saaremaa väike tripp

Arutelud 4WD ja 2WD reiside ideede ja planeerimise teemadel

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

Paluks abi Saarlastelt (ja miks mitte ka mandriinimestelt 8) ). Nimelt on plaanis päris oma perega väikesele Saaremaa tripile minna. Sõpradega käidud igal pool juba küll ja küll (eks vanust ole ka juba liiast, et ekstreemi teha :D ) ja nüüd plaan perega minna. Äkki on mõni asine inimene, kes viitsib saarel väikese kondikava maha joonistada, et kuhu minna ja mida teha. Ütlen kohe ära, et tegu 3 päevase puhkusega, ehk kuhugi üritusele minna ei kavatse. Kaasas telk, lubadega proua :D , 2 teismelist last, telk, gaasipliit, jmt. Ise olen saarel käinud, nagu alati sõpradega ja see pole selline reis :D . Telgis magamine pole kohustuslik, kuid ära ei pelga, soovituslikult siiki mingi puhkemaja vms. RMK grilliplatsid on ka teretulnud. Autos 2012a. GPS (loodan, et selle ajaga väga palju pole saarel muutunud...ilmselt nii mõnigi kruusatee on lihtsalt kõva katte saanud).
Reisu aeg Juuli viimane nädal ilmselt. Üritan toimetada nädala sees, siis ehk praamidega asi paremini? Autoks GC, ehk ei heiduta ka mägine maastik 8)
Tänud ette.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas Landy »

Sai tehtud möödundud aasta jaanuaris naisele sünnipäevaks Saare maakonda üks 2,5 päevane eksursioon. Mõlemad jäime eeltöö ning nähtuga rahule.
Kui huvi,siis võin rada jagada. Võta peale jaani ühendust!
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

Landy kirjutas:Sai tehtud möödundud aasta jaanuaris naisele sünnipäevaks Saare maakonda üks 2,5 päevane eksursioon. Mõlemad jäime eeltöö ning nähtuga rahule.
Kui huvi,siis võin rada jagada. Võta peale jaani ühendust!
Jaanuaris? Siis ilmselt vaid tubane üritus? :D Aga ei, kui tõsist laviini ekskursioonidele ei tule, võtan ühendust 8)
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas helar »

Kuule Tiit. See teema on nagu õnnetu eide möla.
Üks härra kimab üksi Uaziga mööda venet ringi ja sina ei suuda 3 päevast saaretrippi planeerida?
Paki pere autosse ja kihuta kohale. Enne paar päeva kodutööd kohalikest väärtustest.
Sõitke , avastage ,hulkuge ,seigelge vaadake kuhu jõuate. Suhelge kohalikega, ehk saate sealses majapidamises isegi ööbida/sauna jms. Elage vabas looduses, tehke süüa, olge mõnusad ja õppige põõsas sittumine ära.
Naist pole vaja lenksus kottida. Pane üle ühe oma teismelised metsavahe teedel lenksu, keerake teelt kõrvale ja avastage. Lastele see raudselt meeldib ja selline seiklus toob kõik üksteisele lähemale.

Lihtsalt minu arvamus. Solvata ei tahtnud , aga lai laast ongi selline.

Helar
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

helar kirjutas:Kuule Tiit. See teema on nagu õnnetu eide möla.
Üks härra kimab üksi Uaziga mööda venet ringi ja sina ei suuda 3 päevast saaretrippi planeerida?
Paki pere autosse ja kihuta kohale. Enne paar päeva kodutööd kohalikest väärtustest.
Sõitke , avastage ,hulkuge ,seigelge vaadake kuhu jõuate. Suhelge kohalikega, ehk saate sealses majapidamises isegi ööbida/sauna jms. Elage vabas looduses, tehke süüa, olge mõnusad ja õppige põõsas sittumine ära.
Naist pole vaja lenksus kottida. Pane üle ühe oma teismelised metsavahe teedel lenksu, keerake teelt kõrvale ja avastage. Lastele see raudselt meeldib ja selline seiklus toob kõik üksteisele lähemale.

Lihtsalt minu arvamus. Solvata ei tahtnud , aga lai laast ongi selline.

Helar
Sry Helar, et õnnetu eidena tundusin :D , kuna aeg limiteeritud (vaid 2,5 päeva) ja soov võimalikult palju ägedaid kohti külastada, sellest ka soov, et saareinimesed (või kes palju käinud) huvitavat infot jagaksid. Kuid jah hetkel esialgne kondikava juba prouaga maha joonistatud. 28.07 RMK Mändjala loodusmajas Väike maja http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhke ... keala/1696 bronnida (sel juhul jäävad telk ja pliit koju), 28.07..29.07 mööda Saaremaad ringi tuuseldada, 2 ööd siis seal Mändjalas magada ja 30.07 uuesti praami peale.
Nüüd jääbki vaid 28.07 ja 29.07 päevase ringi kimamise soovitused, et kuhu minna (ööseks ikka magamiskohta tagasi)? Poiss tahab hirmsasti Linnuses ära käia, see saab plaani võetud. Huvitaksid veel mingisugused laatade moodi asjad. Kunagi sai Hiiumaal Kõpu otsas taolisel laadal käidud ja mitmed saare kadakast köögiasjandused käigus siiani 8) .
P.S Loomulikult ei anna seda seiklejast rännumehe Arnoga teemaid võrrelda, kuid minul kahjuks niipalju julgust ja vaba aega paraku ei ole ja minu trip piirneb kogu kilometraažilt kõigest ilmselt ca. 1100 km-ga. Ja kui tundub siin foorumis liiga mõttetu teemana, võite lukku keerata. :oops:
Viimati muutis TiitR, R Juun 20, 2014 10:57 pm, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas tuningman »

TiitR kirjutas: mitmed saare kadakast köögiasjandused käigus siiani
sel juhul angla tuulikud leisi küle all, panga pank ja kaali kraater- traher :roll:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

tuningman kirjutas:
TiitR kirjutas: mitmed saare kadakast köögiasjandused käigus siiani
sel juhul angla tuulikud leisi küle all, panga pank ja kaali kraater- traher :roll:
:thumb:
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas tuningman »

Teisest küljest meil veel ju sõja ajast ranna kaitse ja stebeli patareid, ja sõrveski mingi museum,
kus eelmine suvi isegi sai käidud. on ka mõned kohad millest eriti juttu pole olnud ja inimesed ei teagi minna-otsida :roll:
Mõnda huvitab, mõnda mitte, mul jäi igatahes keset metsa olevatest betoon punkritest karp lahti
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas helar »

Seepärast soovitus : suhelge kohalikega.
Tänu sellele olen sattunud sellistesse kohtadesse , et hoia mütsi. Netis sul keegi ei kaaguta.

Mõnusat puhkust.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

tuningman kirjutas:Teisest küljest meil veel ju sõja ajast ranna kaitse ja stebeli patareid, ja sõrveski mingi museum,
kus eelmine suvi isegi sai käidud. on ka mõned kohad millest eriti juttu pole olnud ja inimesed ei teagi minna-otsida :roll:
Mõnda huvitab, mõnda mitte, mul jäi igatahes keset metsa olevatest betoon punkritest karp lahti
Poiss on mul tõsine sõjardi hull (minuga kipub ka pidevalt lasketiiru kaasa), talle sellised asjad meeldiksid kohe väga (tahtis ilma minu teadmata e-bayst omale Saksa sõjaväe kiivri tellida krt :D ), kardan, et ei saa teda ära sealt pärast :D
helar kirjutas:Seepärast soovitus : suhelge kohalikega.
Tänu sellele olen sattunud sellistesse kohtadesse , et hoia mütsi. Netis sul keegi ei kaaguta.

Mõnusat puhkust.
Tänud. See on küll puhkuse viimased 3 päeva ja hea lõõgastuda "päris puhkusest", mis veedan ühes teises kohas mere ääres :D Kuid nagu juba eelpool mainitud, siis väga ektreemi ei otsi ja oma 4-liikmelist peret kuhugi tarre kellelegile suruma ei hakka, teineasi, kui oled üksi või sõpradega. Siiski selline pereüritus mõnusa ringi kruiisimisega.
Viimati muutis TiitR, L Juun 21, 2014 12:00 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas tuningman »

TiitR kirjutas: Poiss on mul tõsine sõjardi hull (minuga kipub ka pidevalt lasketiiru kaasa), talle sellised asjad meeldiksid kohe väga (tahtis ilma minu teadmata e-bayst omale Saksa sõjaväe kiivri tellida krt :D ), kardan, et ei saa teda ära sealt pärast :D
Kui saarde satud anna teada, äkki on sõber soomest kodus, ta teab nii mõndagi head kohta ja reaalset saksa kiivrit saad ka näha ja katsuda :wink:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

tuningman kirjutas:
TiitR kirjutas: Poiss on mul tõsine sõjardi hull (minuga kipub ka pidevalt lasketiiru kaasa), talle sellised asjad meeldiksid kohe väga (tahtis ilma minu teadmata e-bayst omale Saksa sõjaväe kiivri tellida krt :D ), kardan, et ei saa teda ära sealt pärast :D
Kui saarde satud anna teada, äkki on sõber soomest kodus, ta teab nii mõndagi head kohta ja reaalset saksa kiivrit saad ka näha ja katsuda :wink:
Ei-ei-ei, ma ju räägin, et siis sealt minema ei saa! :mrgreen:
Kasutaja avatar
sportlane50
Fitting 44"
Postitusi: 432
Liitunud: N Veebr 26, 2009 8:26 pm
Asukoht: Harjumaa, Kose vald / Harku vald

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas sportlane50 »

Enda hiljutise kogemuse järgi võin lausa Kuressaare linnust soovitada, kui vähegi huvi ajaloo vastu on. Mõtlesime alguses lihtsalt läbi kiigata ("turisti pakett"), aga seal on väga palju vaadata ja meil (kahel täiskasvanul) oli väga huvitav.
Anda rendile (auto)haagis Harjumaalt. Puksiirteenus.
+372 56 9I7 955
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas TiitR »

sportlane50 kirjutas:Enda hiljutise kogemuse järgi võin lausa Kuressaare linnust soovitada, kui vähegi huvi ajaloo vastu on. Mõtlesime alguses lihtsalt läbi kiigata ("turisti pakett"), aga seal on väga palju vaadata ja meil (kahel täiskasvanul) oli väga huvitav.
TiitR kirjutas: Poiss tahab hirmsasti Linnuses ära käia, see saab plaani võetud.
8)
saarekas
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: P Mär 28, 2010 11:50 am
Asukoht: saaremaa

Re: K: Saaremaa väike tripp

Postitus Postitas saarekas »

Tere

"Pidula Forell" Soovitan julgelt, mõnus koht. Lähedal asub kena liivarand.
Vasta

Mine “Reiside ideed ja planeerimised”