Saksast läbi Taani koju

Arutelud 4WD ja 2WD reiside ideede ja planeerimise teemadel

Moderaator: Moderators

Vasta
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Kas keegi on viimasel ajal tulnud Saksast läbi Taani ja Rootsi koju. Palju on tee- ja sillamaksud? Äkki teab keegi netis kodulehte kust saaks täpsemat infot? Kui lihtsamat- otsemat teed tulla siis mis on linnad kust läbi peaks tulema?
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas pilgrems »

Sai kevadel käidud 2 korda taanis suht all otsas läbi rootsi. Tee maksusid ei olnud.
Taani - Rootsi laevaga Frederikshavn-Gothenburg hinna info leiad siit http://www.stenaline.nl/en/ferry/crossi ... urg/fares/

Sillad jätsin vahele, kuna minu arvestuste kohaselt oli see tee kiirem ja odavam, lisaks saad laevapeal silma puhata.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Pole ka paha tulla laevaga üle. Aga ikka ootan infot ka sildade kohta. Oleks huvitav sealt kaudu sõita.
Kunagi sai tuldud laevaga Rostock- Venspils. Oli suht mõistliku hinnaga ja sai ka Poolast mööda. Kas keegi teab mis laevafirma seda liini teenindab?
Peet
Off Roader Wannabe
Postitusi: 30
Liitunud: K Nov 08, 2006 2:15 pm

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas Peet »

Viimane kord kui Taani tulin, siis Taani sillamaksud (Fyn-Sjælland ja Sjælland-Lõunarootsi) + Stockholm-Tallinn pilet olid kallimad kui sõita laevaga Travemünde-Ventspils ning Ventspilsist autoga Tallinnasse. Ning läbi Taani ja Rootsi sõita oli pikem ka kui Tallinn-Ventspilsi ja siis Travemündest Lõuna-Taanisse. Ainult selles laevas ei ole midagi teha, kui süüa ja magada :)

Laevatrassi link ka:
http://www.stenaline.de/faehren/routen- ... /fahrplan/

Tulen ise mõõda seda trassi jaanuari lõpus aga hea Kesk-Euroopa tava kohaselt olen suvekummidega :), noh siin oli vahepeal +9 kraadi.
Aga kas keegi teab, kas Ventspilsis on ka mingeid kummimüügi kohti, kust saaks kasutate rehvid alla osta? Praeguste ilmadega läbi Läti ja Eesti suvekummidega uisutamine väge meeldiva mõttena ei tundu...
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Ma ka jõudsin oma uuringutega nii kaugele, et Venspilsi tulla on vist kõige mõistlikum. Seda enam, et võõras auto. Parem on kaugel kodust temaga esialgu vähem sõita. Eks mõnel suvel ja oma autoga lähen seiklen Taanis ja Rootsis.
Tänud kaasaelajatele :) Kui tagasi olen siis räägin mis laevas toimus :)
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas Ten »

kopakutt kirjutas:Ma ka jõudsin oma uuringutega nii kaugele, et Venspilsi tulla on vist kõige mõistlikum. Seda enam, et võõras auto. Parem on kaugel kodust temaga esialgu vähem sõita. Eks mõnel suvel ja oma autoga lähen seiklen Taanis ja Rootsis.
Tänud kaasaelajatele :) Kui tagasi olen siis räägin mis laevas toimus :)
Kui võimalikult vähe sõita tahad on kõige mõistlikum tulla laevaga Travemünde
-Helsinki.Poolteist ööpeva ja oledki kodus.Igav sõit,pidev söömine ja kui veab töötab enamuse ajast internet.
peedu07
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: R Mai 27, 2011 3:23 pm
Asukoht: Tallinn, Ülemiste

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas peedu07 »

pikem sild - öresundbro on 45eurtsi auto
http://uk.oresundsbron.com/page/948

ja lühem sild - storabelt on 33euri auto
http://www.storebaelt.dk/english/toll-charges

olen käinud nii laevaga kui ka kahel korral üle silla. sild on muidugi kiire ja konkreetne... ja vaade ka kaunis, aga laev võib tulla natuke aega ette bronnides odavam, pluss saad väikse uinaku teha ja siis värske peaga Stockholmini sõita..

maitse asi
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Ten kirjutas:
kopakutt kirjutas:Ma ka jõudsin oma uuringutega nii kaugele, et Venspilsi tulla on vist kõige mõistlikum. Seda enam, et võõras auto. Parem on kaugel kodust temaga esialgu vähem sõita. Eks mõnel suvel ja oma autoga lähen seiklen Taanis ja Rootsis.
Tänud kaasaelajatele :) Kui tagasi olen siis räägin mis laevas toimus :)
Kui võimalikult vähe sõita tahad on kõige mõistlikum tulla laevaga Travemünde
-Helsinki.Poolteist ööpeva ja oledki kodus.Igav sõit,pidev söömine ja kui veab töötab enamuse ajast internet.

Kas tead mis firma opereerib sellel liinil?
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas Ten »

Kas tead mis firma opereerib sellel liinil?[/quote]

Finnlines.
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Saksas käidud nagu niuhti. Saigi tagasi tuldud Travemünde- Venspils. Laev päris kena ja suur. Süüa sai hästi. Aga pagana igav oli. Kui õhtusöök söödud > magama > hommikut sööma ja siis ootasid, et millal saab lõunale. Ja siis ootasid, et millal juba õhtusöök tuleb. Internet puudub. Tel. levi pole. Õnneks oli paar raamatut kaasas. Pilet 10t , 7m autole ja kahele juhile koos nelja söögiga maksis ca 500€. Soodsam kui mööda maad tulla.
Tänud kaasamõtlejatele.
Peet
Off Roader Wannabe
Postitusi: 30
Liitunud: K Nov 08, 2006 2:15 pm

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas Peet »

Ma tuleval nädalal lähen sinna laeva igavlema - raamatud olen juba valmis pannud :)
Aga kuidas Läti teeolud olid? Oli haljas tee või lume all?
kopakutt
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: E Mär 10, 2008 10:19 pm
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Saksast läbi Taani koju

Postitus Postitas kopakutt »

Lätis teed sõidetavad. Polnud viga midagi. Kõige kehvem veehoidla ja Pihkva-Riia mnt. silla vaheline osa.
Laevas oli paljudel arvutisse filmid tõmmatud ja vahtisid neid .
Vasta

Mine “Reiside ideed ja planeerimised”