Narvast Vasknarva või vastupidi?

Arutelud 4WD ja 2WD reiside ideede ja planeerimise teemadel

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas kalleo »

Kuuma ilmaga ei tule und aga rumalad mõtted tulevad vahest küll... Kas siis Narva ja Vasknarva vahet Narva jõe ligidalt on võimalik murumaasturiga läbida. Ilma ohvrõudita ja kindlapeale? Kaardimaterjal näitab et nagu oleks mingid metsarajad. Samased rajad nagu mul metsamaja taga, aga mida sõidukiga enam ei läbi. Ehk on foorumiraffast keegi sealkandis käinud või pesitseb koguni. Sügiseks on plaan.

Tänud infi jagajatele,

Vokiraffas on sealkandis liikumas käinud: http://trip.ee/node/61751
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas helar »

Kalle ,otsi foorumist üles postitus" maasturitega ümber eesti".
Sealt saad vastused.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas Landy »

Vastus: legalselt ei saa:
Lisainfot saad kasutajalat Oliver ja lugedes:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=3&t ... ber+peipsi
http://www.ilm.ee/index.php?42639
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas isakene »

Paar nädalat tagasi sai enduromootorrattaga Vasknarva poolt tulles suht legaalselt :lol: läbi. Vastassuunas tõenäoliselt on asi seotud suurte raskustega, tean üht suht võimekat endurotsikliseltskonda, kellel see teekond tegemata jäi. Maasturiga Vasknarva poolt... hmh, mingi rajakese ehk ikka leiab, mida pidi tõkkepuudest mööda saab, pead muidugi ei anna. Kuulda on olnud, et "läbi imbunud" tegelaste suhtes eriti kurjad ei olda, halvimal juhul palutakse viisakalt lühimat teed pidi lahkuda. Muidugi, kui mingi sigadusega hakkama saad, on jutud teised.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas Landy »

Tõkkpuudest mööda EI OLE legaalne variant.
Goreodenkast saab vist veel veidi edasi ja siis peaks esimesed takistused tulema. Punase mäe nimeliset kohast edasi mööda jõe kallast enam ei tohiks saada ja kui ka saad, siis Poruni jõe suudmest enam mitte. Edasi saab vaid Gorodenka juurest sisemaad mööda (metsateed, II ms aegseid kindlustusraudteid ja sihte.) Samas on suures osas tegu looduskaitse alaga ja igasugine legaalsus on taas tugeva küsimärgi all.
Sõltub,kas jääd vahele EE meestele või piirivalvuritele. Esimetega koflikti sattumine võib tuua kogu kogukonnale probleeme ja viimastega kohtudes võib asi tõsiseks kiskuda (loata sõidukiga kinnises piiritsooni osas viibimine).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas isakene »

Mitte et ma illegaalset liikumist promoksin, aga äkki täpsustad koos viitega seadusallikale, misasjandus on ja kuskohas asub "kinnine piiritsooni osa" Eesti Vabariigis? Mis ei ole piiririba ega Narva vana jõesäng?
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
Marlai
Rock Crawler
Postitusi: 609
Liitunud: N Jaan 01, 2009 8:02 pm

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas Marlai »

Probleemiks ei ole "kinnise piiritsooni" osa. Kogu see kant on Eesti Energia maa, kus kaevandustel ja settebasseinidel ja muul temaatilisel alal tõkkepuud koos umbkeelsete tädikeste/onukestega ees. Kuigi jah, on sellel marsruudil ka 3 kordonit ja olemasolev (kaartidel olev) tee läbib nende kordonite nö. territooriumi. Kui ettevalmistasime ümber Eesti tiiru, siis sain ühelt piirivalvurilt infot, et ühe kordoni (ei mäleta milline) ülem, ei luba kindlasti oma alast läbi sõita.
Samas on nüüdseks infot, et pika etteteatamisega ja õigetelt isikutelt luba küsimine võimaldab sellelt alalt läbi sõita. Mina kahjuks ei tea, kes need isikud on, kellelt küsima peaks.
Kui probleemi on võimalik sõnastada, on seda võimalik ka lahendada.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas Landy »

isakene kirjutas:Mitte et ma illegaalset liikumist promoksin, aga äkki täpsustad koos viitega seadusallikale, misasjandus on ja kuskohas asub "kinnine piiritsooni osa" Eesti Vabariigis? Mis ei ole piiririba ega Narva vana jõesäng?
Sulle üllatuseks aga Eestis on olemas Piirirežiimi eeskiri. Teiseks "kinnine" seetõttu,et tegu avalikkusele suletud kaevandualaga.
Kui on viitsimist asju ajada,siis peaks hästi ettevalmistatud ja põhjendatud üritusele nii Piirivalvest, kui EE-st load saama. Piirikatega ona asi kõige lihtsam, kuid EE-s on igasugu erandite ja lubade tegemine viimasle ajal üsna keerukaks tehtud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas margus61 »

Kas ASMV 2009 Turisti rada käis teemaks olevalt teelt läbi? Vähemalt Vasknarvast Narva sai toona küll ja mingit sohki polnud vaja teha. Ainult õigeks ajaks kohal olla lõunapoolse tõkkepuu taga. Eks ta korraldajatele oli tülikas lõik, aga osavõtja seisukohalt oli asi seda väärt.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas Maaks »

2009 turist sai jah karjäärist läbi :) See oli korraldajal häst organiseeritud, midu sinna teedele vaevalt sattub.
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas isakene »

Landy kirjutas: Sulle üllatuseks aga Eestis on olemas Piirirežiimi eeskiri. Teiseks "kinnine" seetõttu,et tegu avalikkusele suletud kaevandualaga.
Jah, ma tean, et on olemas nii Piirirežiimi eeskiri kui ka Riigipiiri seadus. Kummaski nendes sellist sõnaühendit nagu "piiritsoon" või "kinnine piiritsooni osa" ma ei leidnud, seepärast küsisingi, et äkki olen kusagil midagi maha maganud. Teisel pool Narva jõge on sellised terminid küll kehtivad ja olid meilgi üle kahekümne aasta tagasi, sellest ka minu kõrgendatud tähelepanu...

Mis aga puutub legaalsusesse või mittelegaalsusesse, siis hoolimata tõkkepuudest nägin esimese tõkkepuu ja EE piiratud territooriumi vahelisel alal üsna mitut erinevat sõidukit, mille sõitjaskond enamasti metsaandide kogumisega tegeles ja mingit moodi ei EE ega piirivalve ametnike mõõtu välja ei andnud. Ainult ühel jalgrattaga liikunud onul turritasid seljakotist mingid vidinad, mille järgi võis tegelase RMK palgalehel olijaks liigitada. Ka EE territooriumil oli vähemalt paar sõidukit, mille omanike tegevus mitte kuidagi ei ühtinud minu arusaamisega kaevanduse tööst. Ning kõige huvitavam - mitte kedagi minu sealviibimine ei huvitanud. Peale elektrijaama poolse värava valvuri, kes veidike imestas, et kuidas me sinna saime, et justkui peaks kõik teed kinni olema. Jäi aga seletusega, et ju siis ei olnud kõik kinni, rahule ja väljapääsuga tema jaoks probleemi ei olnud, tema asi olevat, et mittevajalikud tegelased sisse ei pääseks.

Minu jaoks on see kõik takkajärgi teadus, toona käisin koos naisega lihtsalt tsikliga Eestimaad avastamas ja sõitsin gepsu järgi. Niipalju teadsin, et kusagil on kaevandus ja kusagil on veehoidla, kas ja kuidas kusagilt läbi saab, eks kohapeal näeb. Rada läks, tsikliga läbi sai, ühtki keelumärki ega hoiatussilti ei olnud, tähendab OK. Ainult infotahvel, et kusagil läheduses on looduskaitseala, sinna me sisse ei sõitnud. Huvitavaks läks alles siis, kui asjast rohkem teadvad isikud silmad suureks ajasid ja küsisid et aga kuidas? Ju siis sattus selline rada... Kuna kohalikud tundusid kinnise territooriumi mõistesse samuti üsna leigelt suhtuvat, siis ma ei arva, nagu oleksin mingi suurema kuriteoga hakkama saanud.
Viimati muutis isakene, R Aug 03, 2012 10:56 am, muudetud 1 kord kokku.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Narvast Vasknarva või vastupidi?

Postitus Postitas kalleo »

Suur tänks, onud, asjakohase teemaarenduse eest!
Minu põhiküsimus sai ses segases loos selge vastuse. Et pisikese perereisi raames ülevalt poolt alla tulles 2 tunniga seda lõiku ei läbi. Nii et kulgeb siis kumbagi citysse suurteid kasutades.

Ja kui sügelus üle ei lähe, siis on plaan alfa kenal sügisesel ajal see vaba riigi pind jalgrattal alt ülespoole läbi sõita. Aga sellegipoolest, kui käesoleva teema edasi arendamine tekitaks veel kelleski sportlikku huvi, võiks ju suurmaa omanike käest vaikselt uurida lubatähtede saamise tingimusi, et siis väiksema kambaga... Igatahes mina oleksin käsi murumaasturiga ankru rollis üles astuma.

Parimat,
K.

EDIT: Natuke blondi asjandust ka. Seks, et korrektselt lubatähte paluma minna oleks vaja marsruut paika panna. Marsruudi paika panekuks tarvis ju enne kohapeal teeolud üle vaadata. Oot, aga milleks siis veel teist korda minna...?
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Vasta

Mine “Reiside ideed ja planeerimised”