Turbo lisamine ja Ark

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Andrev
Rookie
Postitusi: 17
Liitunud: R Veebr 01, 2019 10:15 am

Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas Andrev »

Tere

Panin lc 60le turbo peale ja ark saatis kukele.


"Teeliikluses osalev sõiduk peab vastama tehonõuetele. Nõuete kohaselt on mootori toitesüsteemi ja heitgaasisüsteemi muutmine või ümberehitamine keelatud, sh
ülelaadeseadmete lisamine või ärajätmine,"


Kas tõesti ongi nüüd nii, et turbo maha ja ülevaatusele?
Tundub päris loll...
indrek79
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: L Apr 14, 2012 9:17 pm
Kontakt:

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas indrek79 »

Mina olen aru saanud, et mudeli lõikes tehases paigaldatud mootorite vahetus on lubatud.
Jeep Wrangleri 2.5 mootori regamine 4.0 vastu küll läks läbi.
HJ60-le on ju tehasest ka turbomootorit. Sina pead lihtsalt suutma tõestada neile, et sinu combo pole siga/kägu.
Jeep Grand Cherokee ´96 4.0 7" Long Arm +35x12,5R15 +Detroit TrueTrac 2x, sõidab Soome off-road maastikul.
TR3 beginner
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas v6sa »

Kas sel mudelil on turboga mootorit? Kas see mootor on tehtud samale põhjale, lihtsalt lisatud turbo/KSP? Kui JAH ja JAH, siis pole neil keeldumiseks põhjust. Ehk uuesti tõenditega tagasi.

Kui emk-kumb (või mõlemad) on EI, siis läheb huvitavamaks.

Mootorivahetuse õigete paberitega turbomootorit kandvalt autolt oleks kõige valutum. Kuna tänapäeval mootori numbrit enamasti ei kasutata, siis mootori vahetus pole tingimata vajalik;)

Angaarivahetus Tallinnasse on ka vahel abiks olnud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas marauder »

Andrev kirjutas:
T Jaan 25, 2022 12:19 pm

Kas tõesti ongi nüüd nii, et turbo maha ja ülevaatusele?
Tundub päris loll...
Passist ju ei kajastu turbo olemasolek? Kui tahmasus ok siis ma läheks prooviks turboga ülevaatust. ja võibolla ei panekski passi.
Team saarlased
Andrev
Rookie
Postitusi: 17
Liitunud: R Veebr 01, 2019 10:15 am

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas Andrev »

Ülevaatusel mind arki aetigi :D
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas v6sa »

Sõltuvalt sellest, mida kirjutati ÜV katkestamise põhjuseks, võib teises kohas ka õnnestuda. Kui sisse kanti midagi teemal "illegaalne ümberehitus,esitada andmete täpsustamiseks", siis on muidugi ülevaatajate teadmatuse ekspluateerimisega ühel pool.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
freelander
Fitting 44"
Postitusi: 424
Liitunud: E Veebr 04, 2008 9:20 am

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas freelander »

No selles mõttes et suvalisele autole turbo lisades asi läbi ei lähe. Mul tuttav sai ka trahvi ja suunati ülevaatusele. Oli samuti ise paigaldatud turbo. Peale igast trikitamisi lõppes ikka originaaliks tagasi ehitusega.
Patrol y61, om648, 38"
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas puhvel »

freelander kirjutas:
K Jaan 26, 2022 12:22 pm
No selles mõttes et suvalisele autole turbo lisades asi läbi ei lähe. Mul tuttav sai ka trahvi ja suunati ülevaatusele. Oli samuti ise paigaldatud turbo. Peale igast trikitamisi lõppes ikka originaaliks tagasi ehitusega.
Kuidas üldse miski politsei tuleb selle peale, et sellist asja kontrollida ?
Ei võeta ju teel autosid järjest ette ja davai kapott püsti turbo kontroll :)
Miskid nüansid peavad olema, näiteks nö sõelad valja löödud ja jube timm on lasta lõrina saatel, turbo ka ju peal ja puha :)

PS kuidas ülevaatusel märgatakse ?
Uus turbo liiga nähtavale topitud ?
XC 70
Kasutaja avatar
freelander
Fitting 44"
Postitusi: 424
Liitunud: E Veebr 04, 2008 9:20 am

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas freelander »

Täpselt nii oligi. Eks jah mingi antitiib oli jne. Jäi kusagil kiirendades silma. Löödi kapott lahti. Saadeti ülevaatusele kontrolli. Järgnes trahv ja auto pidi originaali tegema, kuna märge sees. Tal oli ka masin millel originaalis turbot pole.

Vb sattus ka lihtsalt teadja otsa, ei oska öelda. Aga eks ka ametnike seas on inimesi kellel tehnilised huvid ja hobid. Kindlasti teavad osad kuidas asjad olema peavad jne. Eriti kui sa päevast päeva nende kapoti alla vahid.

Ma arvan et antud küsimus pole aga mul naabrimees sõidab juba 3a sedasi. Antud juhul seaduslikkus küsimus.
Ja nagu öeldud et kui sellist mootorit ka turbo ga olemas siis ümber ehituse luba ja tehtud.

Kui aga nüüd ise mingile suvalisele mootorile panna turbo, kus seda ettenähtud pole, siis seda seaduslikuks ei saa.

Eks me paljud sõidame selle teadmisega, et kui satume teadja otsa siis see lõppeb kordus ülevaatuse ja trahviga.
On see siis tuled, mootor, rehvid, tõste jne...
Patrol y61, om648, 38"
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas LR90 »

Kas seda mudelit on toodetud ka turbomootoriga?
10+ aastat tagasi vahetasin oma LR-l NA mootori TDI vastu, TÜV-s ütlesin, et mootor on vahetatud LR turbo mootori vastu.
Vaadati paberitest ja vaadati mootorit, mingeid probleeme.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas Landy »

LR90 kirjutas:
K Jaan 26, 2022 3:23 pm
Kas seda mudelit on toodetud ka turbomootoriga?
10+ aastat tagasi vahetasin oma LR-l NA mootori TDI vastu, TÜV-s ütlesin, et mootor on vahetatud LR turbo mootori vastu.
Vaadati paberitest ja vaadati mootorit, mingeid probleeme.
Defender on õnneks nii "ebanormaalne" auto ja seda on kõiksugu modifikatsioonides tehtud, et paljud ei saagi (õnneks) aru kus on saba ja kus sarved.
Vanasti (enne uut määrust) oli tehase mootori vahetuse vormistamine palju lihtsam, kui suvalise mootori vahele panek.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas laurz »

Tean sellist lugu,kus ARK-i onu on andnud loa turbo külge keeramiseks.Kõik sai legaalseks.Ülevaatus jne....kõik jutud. Aaga sellega saaga ei löppend.Puhkuselt tagasi naasnud teisele ARK-i onule see ei meeldind ja tühistas köik. saadeti kiri....kui autot tagasi originaal seadesse ei tehta...kustutatake registrist.Kusjuures onu ise mainis...teed originaaliks...näitad ette...käid ülevaatusel...ja ongi kõik OK. Peale ülevaatust vöid turbo uuesti külge kruvida :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Vabalthingava mootori vöib vabalt vahetada ülelaetud mootori vastu. Pole mingit probleemi. Sisse ja väljalaset muuta ei tohi. Öhukopsik,kollektorid,cooleri torustik ja sumpa pütid peavad olema mootori doonori küljest pärit.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas helar »

Ooda, mul jääb nats arusaamatuks. Mootor on ju vaba.
Pane sinna mis tahad ja kooskõlasta ära.
Ma isiklikult paneks sinna muidugi komplektse oe turboka. Saab kohe õige pumba ja kolvi alla õlijahutuse tehase poolt.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Andrev
Rookie
Postitusi: 17
Liitunud: R Veebr 01, 2019 10:15 am

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas Andrev »

Kirjutasin siin mõned välja toodut punktid, vastuseks sain:

"Iga konkreetne mootor peab vastama selle valmistaja komplektsusele. Turboga mootor on markeeringult teine mudel."

Ühesõnaga üv ajaks turbo maha, pärast tagasi peale. Nüüd juba liiga ära harjunud, et ilma ringi suudaks sõita :D

Küige lihtsam tundub "mootorivahetus" korraldada.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Turbo lisamine ja Ark

Postitus Postitas helar »

Näiteks Toyota 12v 4.2 d ja 4.2 Td on peale vaadates täpselt samasugused. Kuid mootorid seestpoolt on fundamentaalset täiesti teistsuguse ehitusega.
Lisaks KSP ehitus.
61 komplektsed turbokad ei maksa nigut maja.
1.5 k kandis olen näinud liikumas.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”