MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas Landy »

Facebookist:

Tiit R****: Minu reaalne hiljutine kogemus TÜV punktis (27.05.18), läksin Jeep WJ-ga, millel all 18" rattad ja rehvimõõt 255/55/18. Sain lõpuks järjekorrast nö. peale ja enne, kui jutule võttis vaatas kohe rehve, kuhu järgnes ka kiire otsus - tagasi saata! Minu väikese jonnimise peale, et rehvi läbimõõt on sama, kui tehase mõõdul, kutsus sisse, näitas hiljuti tulnud mingit korraldust väljatrükituna, kus suht esimesi punkte, et jälgida rehvimõõte. Toksis minu nähes mnt lehele auto nr sisse ja näitas sealseid rehvimõõte. Soovitaski tehasemõõdud alla keerata ja tagasi tulla. Samuti ütles, et selles uues korralduses ka kohustus uks lahti tõmmata ja istekohtade vastavus passis olevaga, üle kontrollida.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas maksipoiss »

Et siis uus äriidee- erinevate tehasemõõdus rehvi-velje komplektide rent ülevaatuse tarbeks ?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas Landy »

maksipoiss kirjutas:Et siis uus äriidee- erinevate tehasemõõdus rehvi-velje komplektide rent ülevaatuse tarbeks ?
Kusjuures kastikate omanike jaoks täiesti realane tegevus väikeses mahus juba viimased 2 aastat (siis hakati just neil rehvmõõte väga hoolsalt jälgima).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas TiitR »

Landy kirjutas:Facebookist:

Tiit R****: Minu reaalne hiljutine kogemus TÜV punktis (27.05.18), läksin Jeep WJ-ga, millel all 18" rattad ja rehvimõõt 255/55/18. Sain lõpuks järjekorrast nö. peale ja enne, kui jutule võttis vaatas kohe rehve, kuhu järgnes ka kiire otsus - tagasi saata! Minu väikese jonnimise peale, et rehvi läbimõõt on sama, kui tehase mõõdul, kutsus sisse, näitas hiljuti tulnud mingit korraldust väljatrükituna, kus suht esimesi punkte, et jälgida rehvimõõte. Toksis minu nähes mnt lehele auto nr sisse ja näitas sealseid rehvimõõte. Soovitaski tehasemõõdud alla keerata ja tagasi tulla. Samuti ütles, et selles uues korralduses ka kohustus uks lahti tõmmata ja istekohtade vastavus passis olevaga, üle kontrollida.
Jep. Nii oli.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas honkomees »

Tohhoo pele, mind pole veel rehvidega peedistatud, mul ühed isegi tehasemõõdust väiksemad ja teised täpselt sama mõõt aga tollimõõdus ja 16 tolliste velgede asemel 15 peal. Õiges mõõdus pole ühtegi jooksu, riiulil 3 jooksu- at, mt ja naastud.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas Arxs »

1,5 aastat tagasi saadeti juba TÜV-ist tagasi, Hollandist ostetud treilal ees all valet mõõtu rehvid. Lisaks mingi tagatuli ilma E tähiseta. Ega endale ka ei meeldi peldikud liikluses, masin võiks ikka korras olla. Nüüd juba kotitakse iga jumala asjaga, iga väiksemgi kolks - vaheta! Mõra esiklaasis? Mingi tuluke põleb armatuuris? - pole lootustki läbi saada ja minu arust täiesti õige ka.
ATV-ga sain VEEL lihtsalt. Muidu kirjutati niisama ära aastake, aga see kord taheti ikka näha. Nii kui käru pealt nägi - ahah, metsamasin jah, ei ole vaja maha ajada ja kirjutas ära.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
TTUUL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 154
Liitunud: N Jaan 05, 2012 10:09 am
Asukoht: Oru ja Saula küla piiril

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas TTUUL »

Assa raisk, elektrilises MNT tehnilises passi 98 TAHOE´l peris huvitavad numbrid:

CHEVROLET S10 TAHOE

Mootori mudel: GMC-L05

1.telg 225/75 R16 103M :yupikaye

2.telg 225/75 R16 103M :yupikaye

Tegelikult oman siis selle dokustaadi järgi Mexicos kokku küpsetatud pitsalõikajatega kastiautot natikese lahjema hobusekarjaga. :mrgreen:
XJ ´91, 136KW AMC242, AW4, NP 242, ..... EX
ZJ ´95, 135KW AMC242+LPG II, 42RE, NP 242, ..... loheta väikserattaline gloobuse abiga teed otsiv igapäeva liikur.
Tahoe ´98, 190KW Vortec 5700 L31,4L60-E , NVG246, ..... small block ja suurem ratas.
ZJ ´96, 131KW AMC242, 42RE, NP 242, ..... teatri seades.
Kasutaja avatar
vanaisa
Fitting 38"
Postitusi: 390
Liitunud: L Dets 01, 2007 1:01 pm
Asukoht: Kanavere
Kontakt:

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas vanaisa »

lase ümber muuta, RPO koodid sinu autole saatsin sulle mailikasti ;)
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas MetsaVikat »

Kui raske rehvimõõte muuta on?
Mul vanem auto 1989, millel on muudetud auto enda mõõtmed, mis klapivad siis kui 35" rehv all on. Aga passis on originaal rehvi mõõdud.

Kas minna torkima või lihtsalt omada ülevaatus rattaid.

Terv.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas marauder »

Rehve sa muuta ei saa suuremaks kui tehas lubanud on. Seega ülevaatusrattad peavad olema.
Team saarlased
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas Landy »

Kas kellegi on kogemsuius, mis saab rehvidega,kui passis ja andmnebaasis kirjas pole, kuid peagi saab pass ülevaatuse märkeid täis ja tuleks välja vahetada. Kas jääb niinagu on või kantakse jõuga mingi jama sisse?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas TiitR »

Landy kirjutas:Kas kellegi on kogemsuius, mis saab rehvidega,kui passis ja andmnebaasis kirjas pole, kuid peagi saab pass ülevaatuse märkeid täis ja tuleks välja vahetada. Kas jääb niinagu on või kantakse jõuga mingi jama sisse?
Minu teada lähtub mnt tehase ettekirjutistest? Ja vaevalt jäetakse see tehasepoolt märkimatta? Mis autoga tegu? Mingi vana uunikumiga?
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas mart77 »

Mait Millert, Tehnoülevaataja/II kutsekvalifikatsiooni autotehnik/ülevaatuspunkti juhataja, Maitene OÜ:
Rehvidele hakati ülevaatusel veelgi suuremat tähelepanu osutama pärast ARK eksperdi ringkirja vastavalt millele ei tohi autol kasutada teisi rehve mis reg. tunnistusel või andmesildil või tuleb järgida MA kodulehelt leitava sõiduki taustakontrolli https://eteenindus.mnt.ee/public/soiduk ... ntroll.jsf mille andmebaasis rehviandmed. Olukord võib tunduda ahistav kui mõnel masinal lubatakse suuremal hulgal erinevaid rehve ja teisel ainult paari/kolme mõõtu. Olen kohanud ka sellist asja kui vastavalt kleebisele uksepostil pakutakse ainult üht ja sama mõõtu rehvi nii talveks kui suveks. Olukorra tobeduse kohta on minul tuua veel üks näide kus masinal nõuti 210 km/h või veelgi suurema kiiruse indeksiga rehve ja auto spidomeeter lõppes numbriga 190 km/h… Tähendab see minu jaoks, et ARK andmebaasid ei ole 100% ja lähtutakse neist andmetest mis on saadaval, näiteks sõiduki tüübivastavuse tunnistusel (CoC- Certificate of Conformity). Ma ei näe muud lahendust kui, et pöörduge autoesinduse poole ja võtke sealt vastav kiri mis informeerib sellest, et tootja lubab Teie masinale veel teisigi rehve ja selle kirja alusel nõudke registriandmete täiendamist.

ARKi ametniku tõmblemine... no n.... vaja

'16 Hiluxi rehvimõõdud:
265/65 R17 112S tollides: 30,6
225/70 R15C 112/110S 27,4
265/70 R15C 112/110S 29,6
235/75 R15 108S 28,9
205/75 R16C 110/108S 28,1
Nali on aga selles, et päriselus ei lähe alla 17" veljed alla, pisemad saevad mööda supportit. Rehvimõõdu erinevus suurima ja vähima vahel 8,7%, spido näidu viga 90 juures juba pea 8km/h.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas Landy »

TiitR kirjutas:
Landy kirjutas:Kas kellegi on kogemsuius, mis saab rehvidega,kui passis ja andmnebaasis kirjas pole, kuid peagi saab pass ülevaatuse märkeid täis ja tuleks välja vahetada. Kas jääb niinagu on või kantakse jõuga mingi jama sisse?
Minu teada lähtub mnt tehase ettekirjutistest? Ja vaevalt jäetakse see tehasepoolt märkimatta? Mis autoga tegu? Mingi vana uunikumiga?
Üks on 30 aastat vana LR ja teine 48 aastat vana LR.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
zilliver
Rock Crawler
Postitusi: 778
Liitunud: L Mär 21, 2015 11:02 pm
Asukoht: Viimsi

Re: MNT, TÜV ja kruvide kinni keeramine

Postitus Postitas zilliver »

Saad täpselt samasuguse passi nagu eelmine oli, kui just ise ei hakka seal mingit soovi avaldama.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”