Probleem RMK-ga

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Lauri
Off Roader Wannabe
Postitusi: 28
Liitunud: E Veebr 26, 2007 6:02 pm
Asukoht: Keila

Probleem RMK-ga

Postitus Postitas Lauri »

Nii, huvi pärast, et endale kinnitust saada, küsin teie hinnangut sellele, kes siis täna kerges konfliktis eksis. Mure siis selline: käisin Keila lähistel väikeste metsateedega tutvumas. Järjekordsele väikesele teele pöörates vaatasin tahavaatepeeglisse ja nägin, kuidas teeotsal jäi seisma RMK maastur(ja mingi punane kopikas selle taga). Otsustasin siis igaks juhuks tagasi pöörduda ja asja uurida. Jõudnud RMK tüübini, läksin autost välja temaga vestlust arendama. Hakkas siis jõle ülbelt mölisema, et mida ma siin sõidan ja et tegu riigimetsaga. Siis mainisin, et ühtegi keelusilti näha ei olnud ning minu teadmiste kohaselt peaksid kõik sihid ja metsateed olema autodele läbitavad. Tema seepeale küsis aga auto dokke ja juhiluba :) Mis seal siis ikka, näitasin ka neid. Siis ütles, et see kehtib vaid eriotstarbelistele sõidukitele, ja kui minu valget Nivat veel Keila metsades näeb, käänab 18k trahvi ära. Üldiselt tundus ta üldse selline kibestunud metsavaht, kellel oli midagi offroadijate vastu, kuna ütles, et oleme tal seal kõik metsaalused p***e keeranud. Aga öelge siis oma arvamus, kas tegin midagi seadusevastast?
xcv

Postitus Postitas xcv »

Mina arvan et sa ära järgminekord tagasi keera kui teda näed.
Ja teine asi, samas ka küsimus suuurele ringile, kas RMK meestel on üldse õigus dokumente nõuda?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Saada mulle privasse selle metsatee alguse koorinaadid ja ma vaatan, mis nägu see "tee" kaardil on. Siis avaldan oma arvamust edasi.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Lauri
Off Roader Wannabe
Postitusi: 28
Liitunud: E Veebr 26, 2007 6:02 pm
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Lauri »

kahjuks pole oskusi ja võimalusi koordinaate saata. Aga põhimõtteliselt kui märki pole, siis ei tohiks ju hullu olla? Doki küsimise õigust neil tõesti minu arvates pole, aga kuna kõik oli nendega korras, ei leidnud põhjust tüli selle pärast üles võtta.
Kasutaja avatar
tt
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: T Aug 08, 2006 1:18 am
Asukoht: Tallinn Mähe

Postitus Postitas tt »

Interaktiivne Eesti kaart http://www.regio.ee/?op=body&id=24 suurenda/nihuta õigele kohale märgi nööpnõelaga asukoht ning vajuta nuppu link kaardile
kui tee liiga väike, et sellele kaardile mahtuda pane punkt lähima suure kaardi juurde ja juhata siis edasi (näit vasakule/paremale 500m jne)

Või aaameti avalik kaarditeenus http://www.maaamet.ee/uusuit1/index.asp
mingil suurendusastmel hakkab ortofotot näitama, saad erit täpselt koordinaadid kätte
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Suht palju vajalikku infot metsas kontrolliõigust omavate isikute suhtes:

KESKKONNAJÄRELEVALVE SEADUS

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12798053

Konkreetse kaasuse lahendamiseks on liiga palju küsimusi õhus.
NuPogodi
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: N Nov 30, 2006 10:24 am

Postitus Postitas NuPogodi »

Täna helistasin ühte vastavasse ametkonda tuttavale ja küsisin"Kui mingil suvalisel metsasihil on puud teele langend, kas ma võin neid saagida?" Vastuseks sain "Kui sissesõidul eramaa silti ei ole ja saag ei ole varastatud (?) siis seadusega vastuolu ei ole".
Hea kindlustuspakkumise saad Next Kindlustusmaaklerilt
www.nextkm.ee
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Metsasiht on tavaliselt kahe maaüksuse piir, millest kuulub kummalegi pool. Oleneb muidugi sihi rajamise vajadusest, ka metsamaterjali väljaveoks, tuletõkkeks jms. Sihile langenud puu on kellegi omand ja selle kallale pole vaja minna. Omanik tahab ehk puud täies pikkuses kasutada. Äärmisel juhul tuleb langenud puu toimetada sinnapoole sihti, kus on tema esialgne kasvupaik olnud ja saagida võimalikult otstest.

Sellisest tuttavast pole küll eriti heal arvamusel.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Keegi kunagi rääkis ka sügavamatest kui 20 cm jälgedest, tooks siin ära ka selle väite õigusliku aluse:


Metsa majandamise eeskiri

§ 19. Metsakaitse

(1) Kasvama jäävate puude ja loodusliku uuenduse, raielangi mulla ning ümbritseva metsa ja metsamulla kaitseks on keelatud:
1) raiete tegemisel, raielankide raiejäätmetest puhastamisel ja metsa uuendamisel vigastada nendel puudel, mis raiumisele ei kuulu, tüve, võra või latva ulatuses, mis annaks alust nende puude sanitaarraieks vastavalt eeskirja §-le 7;
2) ohustada või oluliselt kahjustada metsa kui ökosüsteemi või metsa genofondi, metsa veerežiimi, metsamulda sügavamalt kui 30 cm, metsa uuenemise ja uuendamise tingimusi, luua eeldusi tuulekahjustuste tekkeks, seenhaiguste ja putukkahjurite levikuks;
3) kahjustada ja ummistada metsasihte, kraave, sildu ja truupe.
NuPogodi
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: N Nov 30, 2006 10:24 am

Postitus Postitas NuPogodi »

PSV kirjutas:Metsasiht on tavaliselt kahe maaüksuse piir, millest kuulub kummalegi pool. Oleneb muidugi sihi rajamise vajadusest, ka metsamaterjali väljaveoks, tuletõkkeks jms. Sihile langenud puu on kellegi omand ja selle kallale pole vaja minna. Omanik tahab ehk puud täies pikkuses kasutada. Äärmisel juhul tuleb langenud puu toimetada sinnapoole sihti, kus on tema esialgne kasvupaik olnud ja saagida võimalikult otstest.

Sellisest tuttavast pole küll eriti heal arvamusel.
Puud on langenud ilmselt Jaanuari tormi ajal paar aastat tagasi. Konkreetne küsimus oli sihi kohta, aga on päris palju teid, kus veel puud risti ees on.
Hea kindlustuspakkumise saad Next Kindlustusmaaklerilt
www.nextkm.ee
Kasutaja avatar
tt
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: T Aug 08, 2006 1:18 am
Asukoht: Tallinn Mähe

Postitus Postitas tt »

PSV kirjutas:KESKKONNAJÄRELEVALVE SEADUS
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12798053
§17 lõige 3:
3) sellega veetakse loodussaadust, kaitsealuse või muu liigi isendit, geneetiliselt muundatud organismi või seda sisaldavat või sellest koosnevat toodet, kiirgusallikat, jäätmeid või ohtlikku ainet või valmistist, mille soetamise, hoidmise, vedamise, kasutamise või riiki sissetoomise ja riigist väljaviimise kord on reguleeritud .

autos pudel GMO sojaõli ja tehaksegi sulle JOKK-i
Lauri kirjutas:Hakkas siis jõle ülbelt mölisema, et mida ma siin sõidan ja et tegu riigimetsaga
§19 1 1 :
1) objekti valdaja või tema volitatud esindaja (edaspidi objekti valdaja) kohalolekul ennast talle esitlema, esitades inspektoritõendi, ning selgitama kontrollimise eesmärki ja kontrollimise viisi;


kas esitleti end korralikult? nigu aru sain hakkas kohe sõimama? kui end isiklikult solvatuna tunned anna asjale ametlik käik (teabenõue vms)
Kasutaja avatar
Lauri
Off Roader Wannabe
Postitusi: 28
Liitunud: E Veebr 26, 2007 6:02 pm
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Lauri »

Ah ei ole mina mingi mõttetu vingumise peal väljas. Ainuke asi mis vihjas RMK-le, oli tema auto. Nagu ma Landylegi mainisin, siis tõenäoliselt vaatas ta, et olen mingi noor tüüp ning et mis mõttega sellisega ikka viisakusi vahetada. Põhimõtteliselt sain ma ka vastuse kätte, et pahane olek oli mõnevõrra põhjendatud. Kuigi minu arvates oleks sama asja võinud metsavaht mulle selgeks teha ja asja pisut rahulikumalt võtta.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Lauri saatis mulle koha koordinaadid ning arutasime seda seejärel Lauriga. Teema kokkuvõtteks võib öelda järgmist.
*Koht ja aeg kuhu Lauri trügis polnud just kõige paremad. (Kõrgendatud tuleohu ja süttimisriskiga piirkond.).
Seega, kui RMA vana oleks sellele vihajanud, oleks tema tige olek kuidagi põhjendatud olnud. Niisma lahmimine ei olnud ametniku poolt muidugi askohane.
*Võimalik, et oli samal päeval miskite "rikkur-ülbur" ATV vendadega kohtunud, kes tema noorendikkul rallisid ning põgenesid ja seetõttu valas oma kibestumist ja viha suvalise 4x4 kodaniku peale välja.
Viimati muutis Landy, N Apr 12, 2007 7:40 am, muudetud 2 korda kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

kuna leidub veel tõesti ülbeid ametnikke kes elementaarsest viisakusest midagi kuulnud pole, siis otsin endale spetsiaalselt selle tarbeks diktofoniga telefoni :twisted:

niisama infoks veel:
Füüsilise isiku kontrollimisel on keskkonnakaitseinspektor kohustatud:
1) ennast kontrollitavale isikule tutvustama, esitades inspektoritõendi, ning selgitama kontrollimise eesmärki;
2) andma kontrollitavale tema nõudmisel täiendavaid selgitusi kontrollimise kohta;
3) kontrollitava nõudmisel koostama protokolli kontrollimise tulemuste kohta ning esitama selle kontrollitavale tutvumiseks ja allakirjutamiseks;
4) ära kuulama ning kontrollitava nõudmisel protokollima või kirjalikul esitamisel vastu võtma vaide ning esitama selle seisukohavõtmiseks teenistuskohajärgse keskkonnajärelevalve asutuse juhatajale.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

Minu arusaama järgi tohib mootosõidukiga liikuda vaid teedel ja väljaspool teid vaid maaomaniku loal ja vee kaitsevööndis(meri200m,järv 100m ja jõgi50m) vaid põllu-metsatöid tehes või paati vedades.
Aga tee on ka põllu- ja metsatee mis on kujunenud sõitmise tulemusena.
Seega suvalisel kohal sõites on 2 esimest korda seadusevastane kuid kolmas kord täiesti seaduslik.Muidugi võib (metsa)teeomanik,-valdaja nõuda kahjutasu või tee remontimist kui kasutaja seda rikub.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Suletud

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”