metsamasin ja liikluskindlustus....

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas uppund kana »

......ehk mis saab siis kui metsamasina liikluses puruks sõidad.
Kuna palju on küsitud ,et kuidas minu keiss lahenes siis on vist lihtsam kõik ausalt kirja panna. Algas kõik 6 august just nii
Pilt
Hakkasin vasakpööret sooritama ,peatusin ja tagant lajatas selga purupurjus asjamees Berlinksiga. Litakas oli tummine isegi juhi istme seljatugi murdus ,edasi vastasuunda seal sai rihitud veel üks vileuus Ford ja üle tee serva. Purustused...mõlemad stanged, juhiste, esimene lääba ,pälrisev sumps, veits parem tiib ja parem esitule kinnitus. Hullemast päästis tehtud tõste muidu oleks putka olnud puhta kõver.
Nii ja edasi nagu käesoleval pildil on näha saabus politsei ja mitte vähe ps.kolm autot pole pildile mahtunud :D .Kiskus ju põnevaks kuna too vend kes kogu asja korraldas arvas heaks paljajalu putket lasta ,kaugele ta muidugi ei lidunud ,saadi kiirelt kätte. Politsei võidujoovastus tabatud roolijoodiku osas oli nii suur ,et mind ei pannud puhuma keegi.Politsei meelerahuks võin kinnitada ,et olin kaine. Autot uudistati seest ja väljast üks isegi uuris ,et mis vedrud ma alla panin ja takseeris rehvimõõtu aga midagi hädaldama ei hakanud keegi 8)
See selleks nüüd kindlustus. Auto oli kindlustatud Ergos, tegin kahju teatise ja pildid. juba järgmisel päeval helistati ja taheti ,et laseksin kahjud hinnata. Kuna ühe katkise lääbaga on päris riskantne liikumine pidid tulema kohapeale vaatama. Vahepeal lidusin esindusse ja lasin teha purustatud juppidele pakkumise . Tuli miski 1300.-. Saatsin siis kindlustusele uue omapoolse pakkumise ,et teen masina ise korda ja nemad maksavad mulle 1500.- Seepeale sain Ergolt kirja ,et juhtum on läinud üle BTA kätte kuna BTA kindlustas avarii põhjustanud autot. No siit hakkas aega minema kuna menetles asja politsei veel ju omalt poolt. Järgmine kiri tuli BTA-lt 28 august kus taheti veel lisaks pilte autost....ja lõppvaatus oli see ,et autot keegi kohapeal vaatamas ei käinud piisas piltidest ja nõustuti minupoolt soovitud hüvitisega. Üldiselt võib öelda ,et suhtlemine oli asjalik ja nagu mingit vastupunnimist polnud. Oli ju selge ,et teine variant oleks olnud masina mahakandmine kuna remont oleks läinud kuskil töökojas oluliselt kallimaks (olgu öeldud ,et käisin ka töökojas rääkimas remondipakkumise suhtes. Jutt lõppes kohe kui kuuldi ,et tegu on metsamasinaga ,juhatati mind viisakalt ukseni.) Samas olen seda masinat ehitanud ja uusi kanne külge kruvinud ....see raha oleks ikka korstnas olnud ja lisakas hakka jälle uut ronti otsast ehitama seega võtsin raha ja kellel on eelpool nimetatud juppe pakkuda pange ps või kõnetraat allpool.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas Arxs »

Ühesõnaga kõik toimis nii nagu peab, aga see, et kindlustus autoremondi asemel füüri viskab, see on küll uus.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas usamosse »

On ka mulle füüri visatud, nii et uus see nüüd just pole. Lihtsalt, on kõvasti vaeva vaja et kindlustus niikaugele saada. Mul kulus ligi poolteist kuud et saada asjad õigeks.
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Re: metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas tai »

Sama jutu peale, kui mulle sõitis sisse hansabuss, ütles salva kindlustus, et tegemist on loomulikust kasutusest tulnud vigastustega. Vaatama keegi ei tulnud.
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas usamosse »

:lol: :lol:

Mulle selga sõitnul oli ka Salva kindlustus. Tegemist oli ahelavariiga, nii et ka minu ees oli kola küll, tagatipuks viimane lõõtsamees suutis käppelt jalga lasta . Ja nii ütles Salva, et tema klient sõitis sisse romuhunnikusse - mitte teeliikluses osalenud sõidukile ning seepärast on hea kui nemad minult ei nõua sisse kahjutasu selle eest et oma romuhunniku olin keset sõidurada jätnud. Alles LKFist tuttavate kaasamine pani mehed ümber mõtlema, siis läks neil kiireks ja ühe päevaga oli kõik klaaritud. Maksti kinni muidugi auto tagaosa, esiosa rem jäi enda kanda.
Jolinar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 126
Liitunud: P Juul 21, 2013 3:36 pm

Re: metsamasin ja liikluskindlustus....

Postitus Postitas Jolinar »

Tundub, et asi oleneb väga palju kindlustusfirmast.

Kui mingi tainas mu metsakat poe parklas veits rihtis siis käisin oma kindlustuses masinat näitamas. Seal pakuti kohe, et ehk tahan ise korda teha. Käisin lasin igaks juhuks töökojas asja ära hinnata. Sama päeva õhtul oli postkastis kindlustuse pakkumine, et kannavad mulle x summa. Peale nõustumist oli järgmise päeva lõunaks raha arvel.
Kogu see jama võttis orienteeruvalt nädala ja sedagi sellepärast, et mina ei liigutanud ennast piisavalt kiiresti.

Kindlustajaks Seesam.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”