Auto müümine Eestist venemaale

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas puhvel »

Kuidas võiks selline tegevus välja näha korrektselt ehk on kogemusi härrastel ?
Tuleb ARK-is arvelt maha võtta, numbrid maha....antakse miskid asendused üle piiri minekuks ?
Lihtsalt ostu-müügi lepingust vast ei piisa, pole ju euruliit.
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:Kuidas võiks selline tegevus välja näha korrektselt ehk on kogemusi härrastel ?
Tuleb ARK-is arvelt maha võtta, numbrid maha....antakse miskid asendused üle piiri minekuks ?
Lihtsalt ostu-müügi lepingust vast ei piisa, pole ju euruliit.
Minul küll oma kunagise bemmi müümisegi nii keeruliselt ei läinud. Minul tuli venekas kohale, vaatasime auto üle ja marssisime ARK-i. Enne seda veel küsis, kas soovin praeguse numbri omale jätta, kuna nii kui nii võtab kohe transiidika.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas puhvel »

Tähendab ARKi tuleb raudselt koos selle ostjaga minna ?
Transiidikad antakse sealt kohe ostjale pihku ja tuld ?
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:Tähendab ARKi tuleb raudselt koos selle ostjaga minna ?
Transiidikad antakse sealt kohe ostjale pihku ja tuld ?
Mina läksin ostjaga jah. ostu-müügil tuli vist mainida ka (kuhugi linnuke teha), et loobud praegustest numbritest ja endale tagasi ei soovi vms. Hästi ei mäleta, kuna oli ikka jupp aega tagasi. Aga ostja sai jah kohe transiidikad kätte.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas tarmo »

Transiitnumbrite vormistamine maksab 60€ (ise lepite kes maksab, reeglina ikka ostja ju). Lisaks vormistad ka ostu-müügi lepingu - seda on ostjal vaja, et uuesti arvele võtab oma riigis.
Praegused numbrid võid jätta ARKi hoiule (kui soovid) või loobuda. Kummalgi juhul midagi ei maksa.

Kui tahad kunagi uuesti kasutada neid numbreid, siis pead 30€ maksma. Seal vist väga vahet pole, sest kui peaksid täitsa uued numbrid võtma, maksad ju ka. Hoiule jäetakse aastaks, soovi korral saad seda aega pikendada, kui aasta hakkab mööduma (see ei maksa midagi).
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas puhvel »

Tänud suured, asi arusaadav.
Venelane tõukab, et vanema autoga läheb asi sel moel jube kirveks talle (tolli maksust nagu jahub)
ja aretab miskit muud skeemi aga eks näeb siis.
Tänud.
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:Tänud suured, asi arusaadav.
Venelane tõukab, et vanema autoga läheb asi sel moel jube kirveks talle (tolli maksust nagu jahub)
ja aretab miskit muud skeemi aga eks näeb siis.
Tänud.
Veel paar mõtet. Müüsin mingi aeg paar rekkat Lätti ja ka sealt tuli taoline hala, et siit transiidikat võttes on ca. 3x kallim, kui neil Lätis vms? Ühesõnaga, kuna oli enne juba mõne rekka meilt ostnud, siis läks asi päris usalduse peale ja pani meie numbritega Lätti, seal vormistas ümber ja saatis meie numbrid tagasi Eestisse (neid on siin ARK-is vaja). Aga see selline rohkem riskibisness.
P.S Tuleb venekatega veel 1 naljaks seik meelde, kus venekas pidi arvet maksma ja hellas, et tuleb ise kohale ja maksab sulas, kuna ülekanne neilt seal läheb kallimaks...miks või kuidas, pole aimu, kuid käis ja tõigi raha sulas :D
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas tarmo »

See on jah põhimõtteliselt toimiv variant ka, et teed lihtsalt ostu-müügi lepingu ja uus omanik tuld oma riigi poole.
Aga sellega kaasneb jah risk, et kui ta oma riigis näiteks ei võtagi masinat arvele, siis meie ARKi ei jõua ka selle kohta mitte mingit infot ning see auto jääbki sinu nime alla igavesti "rippu". Mul ühe autoga nii juhtus (läks Soome).
Tõsi küll, kui meie ARKi esitasin ostu-müügi lepingu ja selgitasin, et müüdud Soome, siis pandi mingi märge juurde, et võõrandatud. Kuid sõidukite alla jäi ta rippuma edasi. Samas mulle mingit jama sellest väidetavalt ei saa tulevikus tulla, aga natuke totakas olukord ikka.

Teisest küljest ei kujuta ette kas nt venemaa "ARK" üldse saadab sellist infot Eestisse. EU sees võibolla küll, aga ida suunal veidi küsitav.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas Kalamees »

Vanema kui 5a auto tollid suured ja iga järgneva vanuse aastaga suurenavad. Teine asi venelane tahtis eesti umbritega masinat. Vist veel siiani kehtib seal, et välisriigis regatud autole ei saa trahve teha ja kiiruseületamise pilti ja trahvikviitungit pole kuhugi saata. Ja seal ka auto aastamaks. Mis suurlinnades ja suurematel mootoritel kena kopikas.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas puhvel »

No kuda sa ikka lased tundmatu sinna vene poole jugama Eesti numbritega, äkki jääbki "rippu" eelmise omaniku nimele.
Ja nemad seal võivad lampi kimada teise riigi reg numbritega piiramatult ?
XC 70
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas MetsaVikat »

Pole küll kuidagi seotud väljamaale müümisega, aga müüsin ühe auto eestimaa avarustesse ja tüüp polnud enda nimele kirjutanud ning läksin küsisin arkis, et mis ma nüüd teen, kontaktid asjad kadunud jne, ainult ostu-müügi leping. Vastati mulle nii, et too see sinna, võtame sinu nimelt ära. Ja kui see tehtud ark-i poolt, siis ülejäänud savi ju. Ma muidugi ei oska kommenteerida, mida arki töötajad välismaa asjadest arvavad, samas ostumüügi leping on ju tehtud ja asi müüdud sinu nimelt ära.

Kasu vaevalt oli.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas Tegija »

MetsaVikat kirjutas:Pole küll kuidagi seotud väljamaale müümisega, aga müüsin ühe auto eestimaa avarustesse ja tüüp polnud enda nimele kirjutanud ning läksin küsisin arkis, et mis ma nüüd teen, kontaktid asjad kadunud jne, ainult ostu-müügi leping. Vastati mulle nii, et too see sinna, võtame sinu nimelt ära. Ja kui see tehtud ark-i poolt, siis ülejäänud savi ju. Ma muidugi ei oska kommenteerida, mida arki töötajad välismaa asjadest arvavad, samas ostumüügi leping on ju tehtud ja asi müüdud sinu nimelt ära.

Kasu vaevalt oli.

Terv. Villu
Eesti sisese müügi puhul tõesti nii. Aga Venemaale? Tasub arkist küsida.
Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas ricardo »

Müüd tavalise ostu-müügi lepinguga kui tahad. Peale võid ka kellaaja kirjutada, kui kardad a al parkimis- või kiiruskaameratrahve. Kui väga kardad, võid oma lepinguga paari päeva pärast MNT-sse minna ja täita avalduse/teatise, et kellele ja kuhu müüsid, vajadusel palutakse kirjutada selgitus, et sõiduk müüdud koos reg.numbrite ja passiga. Kui põed, lähed kohe koos ostjaga MNT-sse koos ja tema võtab transiidi. MNT-s kannab samuti nagu esimese variandi puhul arvutisse märkke, et müüdud väljamaale. Punkt.
Selge, et kõik proovivad raha kokku hoida ja näiteks rekka+haagis tuleb ju topelt numbrid võtta ja lõivud maksta. Kui autol kehtiv ülevaatus ja kindlustus, siis loogiline, et tahavad raha kokku hoida.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas puhvel »

http://www.auto24.ee/used/1922384

Tegemist selle autoga, müüb minu poeg ja keegi venest on juube huvitatud.
Kuna poeg venet ei lobise, kuulan mina telefonis igasugu skeemitamise variante, mis vene poolt tuleb....
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Auto müümine Eestist venemaale

Postitus Postitas TiitR »

puhvel kirjutas:http://www.auto24.ee/used/1922384

Tegemist selle autoga, müüb minu poeg ja keegi venest on juube huvitatud.
Kuna poeg venet ei lobise, kuulan mina telefonis igasugu skeemitamise variante, mis vene poolt tuleb....
Huvi pärast, et mis skeeme siis pakutakse?
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”