Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas totu »

Tekkis küsimus, kas on kindlustusseltsi, millega ei pea hakkama vägikaigast vedama, kui midagi juhtub. Konkreetse juhtumi korral selgus, et:"Koguriskikindlustus SKR 20061 punkti 3.9 kohaselt ei hüvitata varakahju, mille on põhjustanud metalli loomulik nõrgenemine või vananemine". See ei ole ju KOGUriski kindlustus? On keegi kohanud seltsi, mis reaalselt on nõus õnnetuse kahjud korvama? Ei räägi liiklus- või kaskokindlustusest. Jutt seadmete kindlustamisest igasuguste hädade eest, k.a. metalli murdumine.
E. üritaks siia koguda positiivseid kogemusi.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas heints »

Ega ei taheta kindlustada jah selliseid asju kus on reaalne oht ,et pärast midagi hüvitama peab.
Endal oli vaja ühele lammutusobjektile koguriski kindlustus teha ja kõigist Eesti seltsidest oli ainult üks nõus kindlustama. Hind oli 500e nädal.
Aga soovitan suhelda mõne kindlustusmaakleriga. Teevad igale poole päringud vastavalt sinu tingimustele ja sulle ei maksa teenus midagi.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas ivan »

Ilmselt eesti seltside seast on sellist väga raske leida. Tean seda, et If on selline selts, kes alati leiab mingi väikese kirjas punkti, mille alusel välja makstavat summat igast võmalikust otsast vähendada.
Meil oli If-s kindlsutatud trükimasinad ja ühel päeval olid käigukastis pooltel hammasratastel hambad maas. kahju kokku tuli kuskil 65 t €. Käis If ekspert kohal ja pinnis mehaanikut, et miks ikkagi selline asi juhtus. Mehaanik oletas, et võibolla pudenes käigukasti peal olevast sidurist midagi välja, sest ka sees sidur oli puru. Haarati sellest kinni ja mingi punkti alusel arvestati kohe 3,5 t €-i maha, sest avarii põhjustanud detaili ei kompenseerita.
Ehk on ka sinu seadmes tegemist ühe mingi detaili vananemiset tingitud purunemise tõttu kahjustada saanud kogu seade. Sellisel juhul saad nõuda kahju kompenseerimist seadme taastamiseks, välja arvatud vananemisest purunenud detail osa.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas TiitR »

Võid proovida ka www.iizi.ee kaudu. See maaklerfirma, kes küsib pea kõikide Eestis toimetavate seltside käes pakkumised. Pane tingimused kirja ja lase uurida, kes mida pakub.
Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas Guuru »

Kõige positiivsem kogemus on mul olnud Salva ja Bta inimestega. Soovitan mõlema asutusega rääkida. Kindlasti millega ei soovitaks tegemist teha on ergo ja iffi inimiestega.
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
ttambett
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: E Mär 08, 2010 10:48 pm
Asukoht: Kiisa
Kontakt:

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas ttambett »

Kui Seesamit ja IFi võrrelda siis kindlast IF.
Toyota LC95
Mitsubishi Pajero III, oli.

http://www.puutöö.ee
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas PSV »

TiitR kirjutas:Võid proovida ka http://www.iizi.ee kaudu. See maaklerfirma, kes küsib pea kõikide Eestis toimetavate seltside käes pakkumised. Pane tingimused kirja ja lase uurida, kes mida pakub.
Kas oled võrrelnud nende pakkumist ja pakkumist otse seltsist? Mina olen ja otsustasin, et mugavusteenuse eest pooleaastase poliisi eest 30 prossa juurdehindlust on liig.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas TiitR »

PSV kirjutas:
TiitR kirjutas:Võid proovida ka http://www.iizi.ee kaudu. See maaklerfirma, kes küsib pea kõikide Eestis toimetavate seltside käes pakkumised. Pane tingimused kirja ja lase uurida, kes mida pakub.
Kas oled võrrelnud nende pakkumist ja pakkumist otse seltsist? Mina olen ja otsustasin, et mugavusteenuse eest pooleaastase poliisi eest 30 prossa juurdehindlust on liig.
Eks see ole ka suht individuaalne. Mul firma masinapargis 14 autot + korter, maja.... aga otse küsides sellist hinda ei saanud näiteks.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:... Kas oled võrrelnud nende pakkumist ja pakkumist otse seltsist? Mina olen ja otsustasin, et mugavusteenuse eest pooleaastase poliisi eest 30 prossa juurdehindlust on liig.
.... aga otse küsides sellist hinda ei saanud näiteks.[/quote] sama siin, mitmest firmast tulid kallimad pakkumised kui IIZIst ja ühest firmast ütles müügiesindaja kohe, et sellist hinda nagu neilt IIZI kaudu saab, ei saa tema mitte pakkuda ja ei hakanud isegi pakkumist tegema.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas totu »

ivan kirjutas:Ilmselt eesti seltside seast on sellist väga raske leida. Tean seda, et If on selline selts, kes alati leiab mingi väikese kirjas punkti, mille alusel välja makstavat summat igast võmalikust otsast vähendada.
Meil oli If-s kindlsutatud trükimasinad ja ühel päeval olid käigukastis pooltel hammasratastel hambad maas. kahju kokku tuli kuskil 65 t €. Käis If ekspert kohal ja pinnis mehaanikut, et miks ikkagi selline asi juhtus. Mehaanik oletas, et võibolla pudenes käigukasti peal olevast sidurist midagi välja, sest ka sees sidur oli puru. Haarati sellest kinni ja mingi punkti alusel arvestati kohe 3,5 t €-i maha, sest avarii põhjustanud detaili ei kompenseerita.
Ehk on ka sinu seadmes tegemist ühe mingi detaili vananemiset tingitud purunemise tõttu kahjustada saanud kogu seade. Sellisel juhul saad nõuda kahju kompenseerimist seadme taastamiseks, välja arvatud vananemisest purunenud detail osa.
Kõlab hästi tuttavalt ja summa ka umbes sama, ainult meil ongi see valdavalt purunenud detaili maksumus, e. "neile oleks hästi meeldiv kahjud kompenseerida aga nad ei tohi seda teha".
Tehtud, mõeldud.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas PSV »

Võib võrrelda lkf.ee ja iizi.ee lehel pakkumisi. Mul näiteks esimese kaudu 37.99 ja teise kaudu 49.92. Ma ei taha PZU tooteid, mida iizi odavalt pakub, kuna ei tea, kuidas kahjude käsitlemine kulgeb. Olen väga pikalt iizi klient olnud, kuid kahjuks lihtsalt raha ka ei taha maha visata. Proovisin teise autoga ja aastase poliisi vahe 59,31 vs 79,95 iizi kahjuks IF kindlustuse korral. Teistel suht samasse kanti vahe.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas tanel »

Võib-olla kisub kivipallur Jürto stiilis nipu-nõuandeks, aga mul on lähisugulane kindlustusäris üsna juhtival positsioonil meie regioonis. Vestlustest temaga on välja tulnud, et nende poliitika on - kui tuleb avaldus, maksa välja ja ära kepi ajusid (a la "oi teil oli/on küttekolle majas ja tahate tulekahju vastu kindlustada/kahjuteatist esitada? oi oi oi...") Kindlustusäri on bisnis nagu iga teine - karda kuivavaid tulusid, mitte suuri kulusid, kokkuvõttes tuleb joone peale jääda ja klient rõõmsaks jätta.
Paraku kajastub see ka igakuiselt seltsile makstavas preemias.
Kahte korraga ei saa (head ja odavat). Uudis, eks.


Vale-Jürto

P.S: kui huvitab, siis mina nende kliendiks pole raatsinud hakata ja seltsi ei maini täiesti teadlikult.
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas uppund kana »

Minul on RSA-ga olnud positiivne koostöö. On olnud kaks kahjukäsitlust. Üks oli Soomes ja auto tehti ka korda Soomes. Arve oli üüüüüüüüüratu suur (eestis oleks tehtu vähemalt kaks korda odavamalt)aga kindlustus oli nõus maksma ja kogu muu asjakorraldus läks libedalt. See oli siis puhas kasko teema ,plika põrutas tagurpidi vasta puud.
Teine oli esiklaas, pandi kenasti tehase originaal ette ,ei mingeid odavaid koopjaid :)
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas al »

Guuru kirjutas:Kõige positiivsem kogemus on mul olnud Salva ja Bta inimestega. Soovitan mõlema asutusega rääkida. Kindlasti millega ei soovitaks tegemist teha on ergo ja iffi inimiestega.
Hea on näha, et aastatega asjad muutuvad.
10+ aastat tagasi olin sunnitud Salva vastu kohtusse minema, mingi s...se 2000 eek nõudega. Peale hagiavaldust keeras jutt 180 kraadi ja lahendus oli arvel kahe päevaga. Viimane suhe Salvaga 8 aasta tagusest ajast ei olnud ka meeldiv, joksmist ja sekeldamist piisavalt ja lõppeks maksis ikkagi õnnetuse põhjustaja otse.
Samas endisaegse Sampo-IF-iga olid vaid meeldivad kogemused kümneid kordi suuremate kahjude korral.
Hetkel BTA, Seesami ja Ergo klient, kahjusid kahjuks-õnneks pole, seega ka asjaajamist.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Usaldusväärsed kindlustusseltsid??

Postitus Postitas smurhv »

Liiklukahjuga ka kunagi Salvast tünga saanud ja korralikult. Hoian juba 10 aastat neist eemale ja soovitanud siiani ka teistel.

Kindlustusmaaklerid suudavad tihti teha ikkagi paremat hinda kui otse pakkujalt endalt saad.
Lihtne näide enda sugulasega ja tema abikaasaga. Sugulane töötab Ifis juristina ja soovis kodule head pakkumist saada. Abikaasa küsis samas sama asja enda maaklerilt kes pakkus talle sama Ifi pakkumist sitaks soodsamalt. Võta nüüd kinni kust tahad. Alati tuleb mõlematpidi hinda kontrollida et tünga ei saaks.
Y61
#540 Mudmen
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”