Pangem trahviraha valmis!

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas sirr »

„Sõiduki omanik ei tohi ise oma autot lammutada ja selle osi ükshaaval maha müüa või lammutada selleks, et teisele autole osi saada. Mõlemad tegevused on jäätmeseadusega keelatud, sest romusõiduk kuulub ohtlike jäätmete hulka.”

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/90 ... d=66431478

Ja meil on siin terve jubinate müümise alamrubriik. :D
Nagu igas autofoorumis.

Huvitav, kuidas peaks siis toimuma seismajäänud romult mõne varuosa võtmine? Nagu ma aru saan, ei tohi seda teha ka jäätmekäitlusloata autoteenindus. Seega tuleb auto vedada romulasse ja palud aselat eemaldada aku (ise ei tohi!!!!) ja parema tagumise ukse käepide. Ja siis vead auto omale koju tagasi ootama järgmist korda?

Kui kaugele võib eurodebiilsuses minna ja kuhu on kadunud iseseisev mõtlemisvõime?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas tanel »

Mul on selline arusaam tekkinud, et jupid võid küljest maha müüa, peaasi et "number ja ämber" alles jääb, mille siis utiili viid. Numbrid plekikruvidega küljes ja kuskilt VIN ka välja loetav.

Nad ometi ei oota, et lammutuskotta komplektne ja TÜV-kõlbulik sõiduk sisse veeretatakse? :lol:
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas Külahull »

Praegu minu meelest veel huvitavam teema, mida Riigikogu kabinentivaikuses kedratakse. http://arileht.delfi.ee/news/uudised/so ... d=66188802. Ühesõnaga nüüd tahab Lkf muuta kindlustuse kogu aeg kohustuslikuks ja enam ei ole mingit maksuvaba lepingut. Kui keegi tahab, siis saab Automoto foorumist ise lugeda http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44673
Kõige mõtekam vist oleks kõikide Eu seaduste ja muude direktiivide valguses kohe juba kuivikukotiga vangla ukse taha minna...
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas sirr »

tanel kirjutas:Mul on selline arusaam tekkinud, et jupid võid küljest maha müüa, peaasi et "number ja ämber" alles jääb, mille siis utiili viid. Numbrid plekikruvidega küljes ja kuskilt VIN ka välja loetav.

Nad ometi ei oota, et lammutuskotta komplektne ja TÜV-kõlbulik sõiduk sisse veeretatakse? :lol:
Tsiteerin uuesti artiklit: Sõiduki omanik ei tohi ise oma autot lammutada ja selle osi ükshaaval maha müüa või lammutada selleks, et teisele autole osi saada.
Ma muidugi ei tea, kas sel on tõepõhi all või lapsajakirjaniku tavapärane suvepohmakas...
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas raulex »

tanel kirjutas:Mul on selline arusaam tekkinud, et jupid võid küljest maha müüa, peaasi et "number ja ämber" alles jääb, mille siis utiili viid. Numbrid plekikruvidega küljes ja kuskilt VIN ka välja loetav.

Nad ometi ei oota, et lammutuskotta komplektne ja TÜV-kõlbulik sõiduk sisse veeretatakse? :lol:
TÜV pole just vaja, aga komplektne peab olema.Praegune paljaste kerede vastuvõtt on väidetavalt ebaseaduslik. :twisted:
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas tuningman »

nuh siis võib ju politsei potensiaalsetele riigikassa täitjatele vabalt soovis näpuga kuulutustele järge ajada ja papp jookseb. :roll:
kogu see lugu on üldse väga idiootne. keegi loll on jälle midagi välja mõtlend kuna tal igav olnud ja nüüd siis lihtinimene kannatab :floff
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas LR90 »

raulex kirjutas: TÜV pole just vaja, aga komplektne peab olema.Praegune paljaste kerede vastuvõtt on väidetavalt ebaseaduslik. :twisted:
Et siis lammutused kaovad üldse ära, need ju kõveraid keresid utiili veavadki ainult.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas raulex »

Romulate kohta see nõue ei kehti, neil on omal jäätmeluba.
Artikkel siis siin:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/uu ... d=66422546
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas tanel »

Hmmjaa. Üle lugedes pani kukalt kratsima.
Mul tekkis küsimus - Kuusakoski jt omavad jäätmeluba?
Autosid vastu võtavad?
Neil peaks ainult hea meel ju olema, kui "haljas" raud sisse kärutatakse ja pole vaja enam ise jännata..

Sellest, et romula ei taha suvalisi ratastel mädanenud raame, sellest saan ma aru.
Aga, poollammutatud, mootori- ja silladoonoriks olnud auto peaks saama vanametalli ju ikka viia ja sealt Maanteeametile sobiliku tõendi võtta?
Või ma olen lootusetu optimist ja eksin?
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas sirr »

Pigem on kühvel selles, et sa autost lahkuvaid vedelikke maha ei valaks ja muu praht ka õigesse kohta, mitte metsa alla satuks. Aga noh, seda saab meie vabariigis teha ju ainult debiilsete käskude-keeldudega.
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas igiliikur »

Ma olen aru saanud, et ajutiselt registrist maha võtmine ikka jääb kehtima. Mul hetkel ka paar aparaati maha võetud, aga ainuke miinus on see, et iga 2a tagant peab seda protseduuri kordama.
Ja ega romudega muud pole, ainult tutvused lammaris :roll:
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas LR90 »

UK-s veel karmim, seal läheb kindlustuseta auto otse tänaval pressi alla.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ka ... d=66422976
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Minu meelest saaks ju autojupid jaemüügis ära keelata - samuti õlid ja muu selline keemia - krt kui uue jupi ostad kuhu sa selle vana panid ? - äkki koguni teise auto külge
Kõik käiksid margiesindused kenasti oma autodega ja asi oleks kontrolli all
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas urmas »

Ütled, et üritasid remontida aga ei läinud päris nii, nagu plaanitud.
Tulemuse viid kuusakioski.
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Pangem trahviraha valmis!

Postitus Postitas totu »

Juba vanarahvas ütles, õigustatult. et lollidelt peabki raha ära võtma. Arvamused on küll vastukäivad aga isiklikult arvan, et need, kes EU poolt hääletasid on lollid.
PS: Aga milles mina süüdi olen?
Tegelikult ei keela seadus kasutada auto osi ajutiselt, niikaua kui on kavatsus sõiduk uuesti taastada, ei ole tegemist lammutamisega. No ja kavatsus, isegi kindel plaan, võib vahest muutuda.
Ja ehk, keegi, parem keeleoskaja selgitab- kas ükshaaval müümise keeld laieneb ka paarikaupa müümisele? "Sõiduki omanik ei tohi ise oma autot lammutada ja selle osi ükshaaval maha müüa..." Sidesõna "ja" peaks tähendama seotud tegevusi, st. "Sõiduki omanik tohib ise oma autot lammutada ja selle osi kahe- või enama kaupa maha müüa". Et hakkame kohut käima vää?
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”