Suurim lubatud haagise mass

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Tegin ikka uue teema, sest asi tundub segane

LE ütleb:
§195. Autorongi koosseisus oleva haagise registrimass ei või ületada vedukiga vedada lubatud haagise suurimat registrimassi.

Suurimat lubatud registrimassi ei ole kusagil aga määratud. Tehnilises passis on kirjas haagise suurim lubatud mass, mis näitab haagise hetkekaalu.
Sellele on ka Sirk viidanud oma kunagises artiklis, mis tegelikult siiani pädeb: http://wwx.postimees.ee/290204/lisad/au ... 127343.php

Minu probleem on nimelt selles, et ma pean nädala alguses määrama haagise registrimassi, mis läheb tehnilisse passi.
Tehase poolt on lubatud 2700, seda ei saa patroliga "politsei loogika" järgi vedada. Tohib kuni 2500.
Samas kuna tegu on haagisega, mis näeb välja nagu suht tavaline platvormhaagis, tahaks seda vedada aeg-ajalt ka tühjalt või väga väikese koormaga mõne teise autoga, millel on lubatud vastavalt kas 2200 või 1800 kg.

Küsimus on selles, et kus kurat on siin loogika, et numbrist, mis ma lasen esmaregamisel passi kirjutada, sõltub minu edasine käitumine ja karistamine. Ma võin panna ka 1800, millega võtan omalt võimaluse vedada Patroliga raskemat veost kuigi tehas seda lubaks. Ja seda kõike ainult selle pärast, et NUMBER on vale. Kui see ei ole absurd, siis mis see on?

On kellelgi mõtteid või ideid?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Landy »

Sa tsiteerid kehtetut sedusanliku akti!

Kehtiva seaduse leiad:
https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021

§ 34. Sõitjate- ja veosevedu
(11) Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Kas see tähendab siis seda, et ma võin vedada sõiduautoga, millel on piduritega haagise suurimaks massiks 1600 kilo tühja 2700-se registrimassiga treilat, mille tühimass on 700 kilo?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas v6sa »

See number saab edaspidi olema üsna oluline. Samas, vähendada saab alati, suurendamine võib osutuda probleemseks.

Kuigi praegune seadus ütleb, et määrav on tegelik mass. Aga kuidas end miiliotsa eest kaitsta? Eriti juhul, kui koormaks on puistmaterjal?

Ning meeldetuletuyseks paragrahv 93:
3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja millel peale juhikoha ei ole rohkem kui kaheksa istekohta; sama auto koos kerghaagisega; sama auto koos haagisega, mis ei ole kerghaagis, kusjuures autorongi lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi; sama auto koos haagisega, mille lubatud täismass ületab 750 kilogrammi, kusjuures autorongi lubatud täismass ületab 3500 kilogrammi, kuid ei ületa 4250 kilogrammi, tingimusel et sellise auto ja haagise ühendi juhtimisõigus on saadud pärast vastava sõidueksami sooritamist;
[RT I, 31.12.2010, 3 - jõust. 01.07.2011]
4) BE – autorong, mis koosneb B-kategooria autost ning haagisest või poolhaagisest, kui haagise või poolhaagise lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi;
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

No praegu peale põhjalikku uurimustööd tundub, et tühja sest haagise registrimassist, kui tegelik mass ei ületa passis lubatut, siis vea mida tahad? (alla 3500 täismassiga haagist siis).
Kas meil vabariigis on olemas mõni pädev koht, kust kinnitust küsida? Või tuleb mõnel pollaril nööbist kinni võtta?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Finantsanalüütik
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Dets 03, 2011 8:54 pm

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Finantsanalüütik »

Kui käru mass ei ületa 750kg või autorongi mass 3500kg siis võid vedada mida tahad. Kui käru mass ületab 750kg vaja BE kategooriat. Kui liiga raske käruga sinikuubede ette satud teevad trahvi ära ka kohe.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Finantsanalüütik kirjutas:Kui käru mass ei ületa 750kg või autorongi mass 3500kg siis võid vedada mida tahad. Kui käru mass ületab 750kg vaja BE kategooriat. Kui liiga raske käruga sinikuubede ette satud teevad trahvi ära ka kohe.
Ole nüüd hea inimene ja saa aru, milles on küsimus. BE on mul loomulikult olemas, kui autotreilat ostan. Küsimus on haagise täismassis ja auto passis lubatud haagise massist.
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Finantsanalüütik
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Dets 03, 2011 8:54 pm

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Finantsanalüütik »

Oh kurjam. Jah. Häbenen nurgas.

Tehase poolt on lubatud 2700, seda ei saa patroliga "politsei loogika" järgi vedada. Tohib kuni 2500.
Samas kuna tegu on haagisega, mis näeb välja nagu suht tavaline platvormhaagis, tahaks seda vedada aeg-ajalt ka tühjalt või väga väikese koormaga mõne teise autoga, millel on lubatud vastavalt kas 2200 või 1800 kg.



Regitrimassist(täismass) oleneb käru ülejäänud elu. Pead valima kas saad seda käru Patroliga kasutada või võid ka teistega sõita. Registrimassist oleneb millise masina järele sa võid käru panna ja kui suurelt koormata. Kui valid 2500kg variandi registrimassiks siis sa ei tohi seda panna taha autole mis võib vedada 1800(2200), sest käru registrimass ületab auto lubatut. Kogu arvutus käib registrimasside kaudu.

Segane, aga loodan et saad aru.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Finantsanalüütik kirjutas:Kui valid 2500kg variandi registrimassiks siis sa ei tohi seda panna taha autole mis võib vedada 1800(2200), sest käru registrimass ületab auto lubatut. Kogu arvutus käib registrimasside kaudu.
Tore. Aga mille alusel sa seda väidad? LS §34.11 räägib tegelikust massist. Kust tuleb sinu jutt registrimassist?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Finantsanalüütik
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Dets 03, 2011 8:54 pm

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Finantsanalüütik »

§ 34.11 Autorongi või masinrongi koosseisus oleva haagise tegelik mass ei tohi ületada haagise suurimat massi, mis on veduki registreerimisel määratud.

See tähendab seda, et käru tegelik mass ei tohi ületada käru regitrimassi.
See kui suurt massi tohid auto taga vedada tuleneb siiski auto dokumentidest. Ehk kui suurt massi on lubatud auto järel vedada. Ehk siis kui käru registrimass ületab auto poolt lubatut saad tutaka ära.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas sirr »

Ühel meist on nüüd lugemise ja/või arusaamisega probleeme. Mina ei näe seal sõna registrimass. Mina näen sõnu tegelik ja mass. Registrimassist pole juttugi.
Seega on järeldus, et kui ma tohin autoga vedada piduritega haagist 1200 kilo, siis ma võin vedada ka tühja 3000-se täismassiga haagist, mille tühimass on 800 kilo näiteks.

?
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
Finantsanalüütik
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Dets 03, 2011 8:54 pm

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Finantsanalüütik »

registrimass on juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõidukile registreerimisel määratud suurim mass, mis ei tohi ületada täismassi;

täismass on valmistaja määratud juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõiduki suurim mass;


Põhimõtteliselt on loogika sama nagu B-kategooria lubade puhul. Nt. kui auto mass on 2000+kg aga registrimass(täismass) ületab 3500 kg siis B-kategooria lubadega sellega sõita ei tohi. Kui sa registreerid kärule suurema massi kui autoga vedada lubatud siis sa sellega sõita ei tohi.


Registrimass ja täismass tähendavad põhimõtteliselt sama asja.
Kasutaja avatar
weix2
Fitting 44"
Postitusi: 423
Liitunud: K Sept 03, 2008 8:14 pm
Asukoht: Rakvere, Palmse, 51kaksüks740

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas weix2 »

sirr kirjutas:Ühel meist on nüüd lugemise ja/või arusaamisega probleeme. Mina ei näe seal sõna registrimass. Mina näen sõnu tegelik ja mass. Registrimassist pole juttugi.
Seega on järeldus, et kui ma tohin autoga vedada piduritega haagist 1200 kilo, siis ma võin vedada ka tühja 3000-se täismassiga haagist, mille tühimass on 800 kilo näiteks.

?
Mina olen seni niimoodi talitanud, kuna keegi kinni pole pidanud siis ma ei tea kas see ka õige on.
Nimelt olen Audi 100 ga vedanud tyhja autoveotreilerit (korduvalt).
Meenub yks reporter või krimi või miskine saatejupp kus pisikesel autol oli suur haagis järel, mis passis oli 850 kg (kui õigesti mäletan) reg massiga aga kuna se tühi oli siis viibutati näppu ja lasti minema ilma trahvi tegemata. Sealt ma järeldasin et tyhja tohin vedada.
Aga mulle meeldiks ka asjast selge sott saada.

Veiko
Veiko Aart 51 kaksüks 740
Offroad is better road than bad road!
Asjaarmastajad 179
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Landy »

Finantsanalüütik kirjutas:Kui käru mass ei ületa 750kg või autorongi mass 3500kg siis võid vedada mida tahad. Kui käru mass ületab 750kg vaja BE kategooriat.
Eksidi!
3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja millel peale juhikoha ei ole rohkem kui kaheksa istekohta; sama auto koos kerghaagisega; sama auto koos haagisega, mis ei ole kerghaagis, kusjuures autorongi lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi;
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Suurim lubatud haagise mass

Postitus Postitas Landy »

Ärme oleta, vaatme mida seadus ütleb:
§ 2. Mõisted
84) tegelik mass on sõiduki mass konkreetsel ajahetkel koos juhi, sõitjate ja veosega;
66) registrimass on juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõidukile registreerimisel määratud suurim mass, mis ei tohi ületada täismassi;
90) tühimass on valmistaja määratud sõitjate ja veoseta, kuid juhiga täisvarustuses sõiduki mass;
89) täismass on valmistaja määratud juhi, sõitjate ja veosega täisvarustuses sõiduki suurim mass;
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”