Eramaal parkimine - parkimine ja lepingud

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Tondi või Järve on isejutt, aga eelmises postituses mainitud Stock ja Baltika on mõlemad südalinnas ja seal on võõraste parkijate tõrjumine tõepoolest probleem.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Mina nõustun antud asjas kasutajaga vtl. Maakana(Viljandi) olen harjunud jätma oma auto sinna, kuhu tahan ja kauaks tahan ilma selle eest sentigi kellelegi andmata. Aga Tln suguse linna parkimise korraldamine pole kindlasti lihtne. Kuna meil maal pole paljusid asju võimalik osta, või on nad ülemõistuse kallid(näiteks riided ja jalanõud, iseäranis laste omad), siis tuleb alatihti suures linnas poes käia. Ja seal täiesti olemas suured keskused, kus parkimisprobleemi pole ja kasutan eranditult neid. Samas tihti asja ka hoonesse, mis asub Rävala 8 ja siis kasutanud eranditult Stockmanni parklat. Ja pole kunagi mingeid probleeme olnud. Alternatiive, mingeid sooduskaarte ja muud jama pole uurinud, kuna vajadus puudub. Ja poes ma seal ei käi kunagi, sest parkimine on ju tasuline :lol: .
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Postitus Postitas totu »

Ja nii ongi. Kogu elu koosneb valikutest, ja sõltuvalt meie valikutest moodustubki, muuhulgas, parkimiskord. Isiklikult eelistan ka keskusi (samuti misiganes teenust või toodet pakkuvaid firmasid), kus parkimine on tingimusteta. Ilmselt põhjus ka isiklikus laiskuses ja mugavuses. Niikaua kui me käime kohtades, mis meile ei meeldi, viime sinna ka oma raha ja niikaua need kohad ka tegutsevad. Kui ühel päeval on mõne marketi parkla tühi ja ainsad kliendid saabuvad liinibussiga, ja järgmisel, ja kolmandal. Arvake kas on seal neljandal päeval vaba parkimine. Kui ei ole, paneks see pood üsna varsti uksed kinni. Üleüldse on arusaamatu, miks midagi müüvad (just tavalisele inimesele)firmad eelistavad bürood või poodi pidada just keklinnas, isiklikult kasutan selliseid kohti ainult alternatiivide puudumisel (nt. notar, need vist kõik kesklinnas). Ja üleüldse peaks aastani 2012 shoppama "maapiirkondades", mitte et 1% niiväga rahakotti kurnaks aga endal ei ole pähe tulnud ühtegi head põhjust, miks ma peaksin selle lihtsalt ära andma, omavalitsusele, kelle teeneid ei vaja. Ja kes hakkab rääkima et kulutan ja nende asfalti rikun nende õhku- sama tomub ka vastupidi.
Tehtud, mõeldud.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

totu kirjutas:... Üleüldse on arusaamatu, miks midagi müüvad (just tavalisele inimesele)firmad eelistavad bürood või poodi pidada just keklinnas, isiklikult kasutan selliseid kohti ainult alternatiivide puudumisel (nt. notar, need vist kõik kesklinnas). ...
JUST NII
ka ise ei topi kesklinna nina vabatahtlikult, Tartu kesklinna uusehitusi olen näinud esmakordselt nii 2-3 aastat pärast valmimist. Uutes Plaskudes, Taskudes jne pole kordagi käinud, seni linna piiril asuva Lõunakeskuse poodidega hakkama saanud ja pole ka naispere (mul lisaks kaasale kaks tütart, kes veel mu rahakoti peal elavad) suutnud sundida mind neid sinna sõidutama ...
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: Baltika ja Stockmani parklad

Postitus Postitas ivan »

vtl kirjutas: Aga mille pärast Sa seda hala SIIA postitad? Me niigi teame, kuidas parkimisega tänapäeval lood on.
Saada oma jutt Stockmani ja Baltika majahalduritele. Siis on võib-olla mingitki kasu sellest.

Samas ei saa ju hinnata Baltika kontrolöri tegevust ainult selle järgi, kui kiiresti ta Sinu autoni jõudis. Võib-olla ta ei tahtnudki Sulle kohe trahvi väänata, vaid nähes Sind auto juures, tahtis ainult sõbralikult meelde tuletada, et kasutaksid kella. Ei saa ju oma tööd tegevat inimest hukka mõista ainult eelarvamuse pärast stiilis "kõik kontrollid on pahad".

Stockmanist. Kuna "eluaegne" kliendikaart maksab ainult 50 kr ehk mõne tunni parkimise hind kesklinnas, kasutasid seda "1.5h tasuta" parklat pidevalt kõik, kellel sealkandis mingeidki asju ajada. Sealhulgas mina ise. Jätsin auto Stocki parklasse, ise läksin hoopis Viru keskusse või Kaubamajja. Seega oli parkla alati täis. Selge see, et Stockmani jaoks on prioriteet tagada parkimiskohtade olemasolu eelkõike oma kaubamajast kaubaga lahkuvatele klientidele. Kas Sina omaenese parkimismajas teeksid teistmoodi?
Ma olen 99,9% kindel, et minu kiri NEILE ei muuda midagi. Hea kui üldse vastuse saan. Teades interneti leviulatust jõuab SIIN avaldatud pahameel kindlasti ka asjaomasteni. Kas nad selle peale ka midagi ette võtavad, see on iseasi. Teiseks ehk suudan vältida hetkel veel plaanitavete äri- ja kaubanduskeskuste rajajatel vältida vigu parkimise korraldamisel firmade abiga, kes ei suuda või ei taha investeerida parkimist reguleerivatesse seadmetesse (Baltika ja Citypark). Kolmandaks on SIIN foorumis see teema kord üles võetud ja ilmselt mitte asjata, ikka lootuses, et kunagi ehk asi paraaneb kui oma rahulolematust avaldada. Muidu võib jääda mulje, et kõik on gi väga hästi.

Enamuse autojuhtide silmis ongi kõik kontrolörid "pahad". Paljud on ju saanud ka ülekohtuselt leppetrahvi omanikuks ja ühest korrast piisab. Võibolla ta on väga hea inimene aga olude sunnil valinud vale ameti.

Stockmanni parklas saaks ka veidi sõbralikumad reeglid kehtestada. Saab ju Stockman kasu ka ruumide välja rentimise kaudu. Miks ei võiks siis ka nendelt tehtud ost anda õiguse tasuta parkida? Teiseke võiks ka ostu sooritada püüdnud isik saada tasuta parkimise õiguse. Selleks võik solla vestlus müüjaga. Ei ole ju mina süüdi selles, et keskus ei suuda pidevalt tagada kauba olemasolu lettidel. Samas teame, et parkides kliendi kaartiga auto terveks päevaks ja siis ostes 10 kr eest lihapiruka oled ikkagi võidus! Mul jäi lihapirukas kahjuks ostmata.

Omas parklas penemsin kindlasti üles seadmed, pahad kontrolörid jätaksin ära. Millised reeglid kehtesatada, sõltub asukohast ja teenuse liigist. Igal juhul lühiajaline parkimine ja klientidele ning potensiaalstele klientidele peaks olema parkimine tasuta. Ainult parkimise teenust tuleks müüa pikajaliste lepingutega vaba ruumi olemasolul.

Toon veel 2 näidet. Tallinna Lennujaamas saab sugulased ja tuttavad ilusti lennuki peale saata ja vastu minna ilma, et peaks maksma. Saab ka mõistliku raha eest auto KINNISELE territooriumile jätta. Aga Tallina Sadamas on see õigus ametlikult ainult taksodel. Kõik teised, kes sadama terminaali ukse juures peatuvad, rikuvad liikluseeskirju! Kes meist seda teinud ei ole?
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Postitus Postitas mart77 »

Jajah, ma Totuga nõus selles suhtes, et linnast väljas elajad - toetage kohalikke väikseid kauplusi! Nendes poodlemine puhas ajavõit. Rääkimata mingitest parkimistasudest! Ja kahtlast muusikat ka pole! Hüper-supermarketid sihilikult kulutavad väärtuslikku eluaega!
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Riigikohtu tsiviilkolleegium märkis oma tänases otsuses, et parkimise võimaldamine ei tähenda iseenesest, et parkla omanik ja parkija on sõlminud lepingu.

http://www.postimees.ee/?id=329280

Täpsemalt:
http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-2-1-75-10
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Hõisata pole väga põhjust. Silma hakkab, et sõnastame tahvlid veitsa ümber vms ja "timmis".
13. VÕS § 16 lg 3 kohaselt loetakse ettepanekut, mis on suunatud kindlaks määramata isikutele ja mis seisneb reklaami, hinnakirjade, tariifide, näidiste, kataloogide ja muu sellise saatmises või kaubaväljapanekus, samuti kauba või teenuse konkreetsele isikule mittesuunatud pakkumist avalikus arvutivõrgus, ettepanekuks esitada pakkumus, kui ettepaneku tegija ei ole selgesti väljendanud, et tegemist on pakkumusega. Kolleegium soostub kohtute järeldusega, et praegusel juhul on vaidlusalune teade pakkumuse esitamise ettepanek, mitte aga pakkumus. Tariifide avalikku väljapanekut tuleb eelduslikult pidada pakkumuse esitamise ettepanekuks. Pakkumuseks saab seda lugeda vaid siis, kui teates on teistsugune tahe selgesti väljendatud, mida praegusel juhul aga ei ole tehtud.
Edasi järgneb kenake juriidiline kung-fu:
14. Kolleegium leiab, et ringkonnakohus eksis VÕS § 20 lg-te 1 ja 2 kohaldamisel. Nõustumus (aktsept) on VÕS § 20 lg 1 järgi otsese tahteavaldusega või mingi teoga väljendatud nõusolek sõlmida leping. Vaikimine või tegevusetus loetakse sama paragrahvi teise lõike kohaselt nõustumuseks üksnes siis, kui see tuleneb seadusest, lepingupoolte kokkuleppest, pooltevahelisest praktikast või nende tegevus- või kutsealal kehtivatest tavadest.
[...]
Kuna seadusest tulenevalt ei saa parkimise võimaldamist iseenesest parkimislepingu sõlmimise aktseptiks lugeda, tuleb ringkonnakohtul asja uuel läbivaatamisel, kui on kindlaks tehtud parkimisteabega tutvumine, võtta seisukoht VÕS § 20 lg-s 2 sätestatud hageja tegevusetuse aktseptina kvalifitseerimise aluste (kokkulepe, pooltevaheline praktika) esinemise kohta.
Riigikohtu lahendit lugedes tundub, et
hetkesõnastusega tahvel parkla sissepääsu juures == ettepanek teha ofert
parklasse sisse sõitmine == ofert
ja vaidlus käib selle üle, kas parkla eksistents on aktsept oferdile või ei.

Mina pole jurist, ma ei tea, misasi on ofert ja aktsept, talupojamõistusega lähenedes - nagu klient teeb kaupmehele ettepaneku tema raha vastu võtta vms?
Valage välja, pea hakkab valutama kohe...
Ja kui sõnastus on veidi ringi voolitud, siis on parkla silt ise pakkumus või ofert ja sisse sõitmine aktsept ja rollid on vahetatud???
Andke kaks.

Moraal on selles, et võtta seisukohaks "flip citypark-europark-ühisteenused" ja maale vanaisale ka kuulutama minna, et igal juhul võib siuksed pätid üle lasta oma parkimistasude ja -kelladega, ei pruugi ajas väga kestva õigsusega olla. Jääme huviga edasisi arenguid ootama...
tegime pulli, aitab
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Postitus Postitas FlammablE »

Ma ei tea, kes praegult linna aladel tasulist parkimist kontrollib, aga kui see on lühisteenused, siis neid ei ole mõtet üle lasta. Cityparki nn leppetrahvid poodide juures on prügikastis lõpetanud. Kui ise torgid, siis läheb haisema.
Parkimise eest põhimõtteliselt maksan ja mul ei ole selle vastu midagi, kui leian mõistliku tasu eest kesklinnas normaalse parkimiskoha, mis jalavaeva oluliselt lühendab. Aga kui ma lähen 5min säästumarketisse, mida näeb ka see parklanurgas luurav lammas, siis ma põhimõtteliselt seda raha neile ilma kohtus käimata ei kingi.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Peab meeles pidama, et viisistasu otsus ja leppetrahv on erinevad nagu siga ja kägu. Esimest neist on ametlik dokument ei tohi ignoreerida, teine on "paber" kojamehe vahel.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Postitus Postitas FlammablE »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=34523035
Kui ark enam koostööd ei tee, siis mis edasi?
Ma olen juba ammu mõtelnud, et ausal inimesel on stockmanis odavam süüa osta kui säästukas käies korra kuus parkimiskell ära unustada:lol:
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Postitus Postitas taxopets »

Kuidas siis nüüd nende autoomanike andmete kättesaamisega on? Küsin seda sellepärast, et Citypargile LE õpetamine läheb raskelt. Kuna leppetrahvi nõude 14 päeva hakkab täis saama on vaja otsustada kas
A. lüüa edasisele vaidlemisele käega ja lihtsalt mitte maksta eeldades, et trahvinõue mind üles ei leia või
B. anda asi kohtusse.
Peeter.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Postitus Postitas FlammablE »

Kohtusse mõnekümne euri pärast? Kui see on endiselt umbisikuline ja vana süsteemi järgi, siis pole mõtet seda torkida. Kui nad sind üles peaksid leidma, siis mõtle edasi. Kui muidugi tõesti citypark pole mingit erilist prohmakat teinud, mille ümber neil vaielda eriti ei annaks. Muidu kulutad enda närve ja raha rohkem kui see trahv väärt on.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Postitus Postitas taxopets »

Selles ma eriti ei kahtle, et ma kohtus õigust saan. Ega ma hakkagi ennem 30 € pärast kuhugi kaebama kui nad mind kirjaga kätte ei saa.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
tt
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: T Aug 08, 2006 1:18 am
Asukoht: Tallinn Mähe

Postitus Postitas tt »

veel üks huvitav asjaolu, nimelt haiglate tasulised parklad asuvad haigla maal (vähemasti mustamäe, magdaleena) mis on sotsiaalmaa, mis on teadupärast maa millel tulu teenida ei tohi.
Pilt
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”