Ment piinas (snorkel)

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Patrullija
Off Roader Wannabe
Postitusi: 31
Liitunud: K Dets 10, 2008 1:13 pm
Asukoht: Tallinn

Ment piinas (snorkel)

Postitus Postitas Patrullija »

Jutt siis järgmine, patrullisin siis kodu juures ringi, kui võluväel oli minu seljataga miilitsa ekipaaz ja pidasid kinni , jutt oli lühike ebaseaduslik sisse laske ekstrakt- kõrvalada!!! mina muidugi alandlikult väitsin kiisu silmad peas, et ma ei teadnud ja enne päikse loojangut on minu auto Eesti vabariigis sätestatud korras kõik puudused kõrvaldatud, mida ma kahjuks ei ole siis maale muidugi teinud .
Kas kellegil on analoogseid probleeme olnud ise tehtud sisselaske torustikuga?
Mul siis tehtud sisselase pasatorust( tra jälle pask mängus) aga kenasti värvitud jne
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Eesti Politseile plastik ei meeldi.
Neile sobib kui on tehtud 100-st malmtorust.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Kas see peaks ajaviite- ja nalja alla kuuluma või oli sellel miilitsal tõsi taga?

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded Grupp 6 "Veermik ja kere" Kood 602. Kerest väljaulatuvad osad (eksterjöör) ütleb nii:

2) kere/kabiini ja nendest väljaulatuvatel osadel, v.a peeglid, antennid, pakiraamid ja detailid, mille kõvadus on väiksem kui 60 Shore'i ühikut ja mis asuvad kõrgemal kui 2 m teepinnast, sõiduki põrandatasapinnast madalamal või, mis ei saa 100 mm läbimõõduga kuuliga veeretamisel kokku puutuda kuuli pinnaga, ei tohi olla teravaid, haakuvaid ega lõikavaid väljapoole suunatud eendeid, mis võivad põhjustada vigastusi isikutele, kes saavad löögi või puutuvad vastu sõiduki keret. Kuul, Ø 100 mm, peab veerema üle kerepinnal olevast takistusest nii, et kuuli keskpunkti läbiv kere pinnaga rööbiti olev telg jääks kuuli pinna ja takistuse kokkupuute punktist kõrgemale (joonis 34);

50mm kanalitoru peaks nendele tingimustele igati vastama.

Ainus asi, mis kuidagi võiks kvalifitseeruda, on Grupp 7 "Mootor":

5) omavoliline mootori toite- ja heitgaaside süsteemi muutmine ja ümberehitamine on keelatud, sh ülelaadeseadmete lisamine või ärajätmine, lisakütusepaakide paigaldamine, õhu- ja heitgaaside osakeste filtrite äravõtmine, heitgaaside katalüsaatorreaktorite äravõtmine, teisele kütuseliigile ümberehitamine (diislikütuselt – bensiinile; bensiinilt või diislikütuselt – gaasile jms ning vastupidi);

Küsimus nüüd, kas õhuvõtutoru pikendamine kvalifitseerub ümberehituseks, eeldusel, et "õhuosakeste filtrit" ei ole ära võtnud.
Sellisel juhul ühenda see toru linnaliikluses sõitmisel lihtsalt lahti...
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

Krt,sellise asjaga peedistada.Ju olid millegagi ennem hakkama saanud,või lihtsalt sitt päev mõlemal.
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
Kasutaja avatar
RAMBO
True Off Roader!
Postitusi: 1337
Liitunud: E Aug 13, 2007 8:50 am
Asukoht: Kodusadam on Rapla tel.56 740 725

Postitus Postitas RAMBO »

härrased,meil on ju "POLITSEI RIIK" asjad kävadki,nii nagu nendel tuju on.see aga ei tähenda,et kõik p.........kud sellised on. :re
Veoteenus ja auto transport Raplapuksiir@gmail.com +372 567 40 725
ITst MITTE MIDAGI.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Kui sa selle autoga reaalselt nagunii ei plaani(sügavalt kahtlen) nii sügavale minna,siis võta üldse ära see pasatoru.
Kasutaja avatar
srock
True Off Roader!
Postitusi: 1187
Liitunud: K Veebr 20, 2008 9:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas srock »

Jajah ,kui pasasisse ei roni ,siis pole pasatoru vaja :driving :D
Team Mudarakett TR-3 ** 51 91 41 41 Rene
Sitaks offroadi aastast 2008
Kasutaja avatar
Stupiduser
Vintsmännide AÜ
Postitusi: 1280
Liitunud: K Veebr 19, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas Stupiduser »

Ülevaatusmees rääkis, et pidavat peedistatama ka rullnokki kui kapoti alt koonusfiltri lurinat kostub.

Seesama "toitesüsteemi ümberehitamine".
Pidavat korduvülevaatusele saadetama, mille ajaks muidugi tavaline paberfilter külge pannakse ja kõik on tol hetkel JOKK.

Mõttetu peedistamine ühesõnaga...

PS kuulu järgi hakatakse teravdatult eurotõkiskingi ja muud sodi hoolikamalt kontrollima- kuidagi tuleb ju suuremahuline trahvimaks kerge vaevaga kokku koguda
Elu on lill! Võilill...

Ermo "Pikk" Soobik, Märjad Härjad tüürimees/vintsimees, 2008 TR1 5. koht, offroader since 2002
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

Veel selline tähelepanek, et näiteks ei tohi küljes olla teisaldatavat konksu sõidu ajal , kui sa just käru-haagist ei vea. EU seaduste kohaselt peab teisaldatav konks olema küljest ära. Meie linnapilti vaadates on enamusel antud konks küljes 24h.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
antik
Fitting 38"
Postitusi: 301
Liitunud: N Sept 04, 2008 3:55 pm

Postitus Postitas antik »

007 kirjutas:Veel selline tähelepanek, et näiteks ei tohi küljes olla teisaldatavat konksu sõidu ajal , kui sa just käru-haagist ei vea. EU seaduste kohaselt peab teisaldatav konks olema küljest ära. Meie linnapilti vaadates on enamusel antud konks küljes 24h.
Mul on konks poltidega raami küljes, kas see on kah teisaldatav?
"Computers are useless. They can only give you answers."
-- Pablo Picasso
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 810
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

007 kirjutas:Veel selline tähelepanek, et näiteks ei tohi küljes olla teisaldatavat konksu sõidu ajal , kui sa just käru-haagist ei vea. EU seaduste kohaselt peab teisaldatav konks olema küljest ära. Meie linnapilti vaadates on enamusel antud konks küljes 24h.
mina hoian konkreetselt selleks et enamus jobud ei oska parklas parkida. Mõlkigu oma numbrit aga mitte minu tagapamprit.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

nymmik kirjutas:
007 kirjutas:Veel selline tähelepanek, et näiteks ei tohi küljes olla teisaldatavat konksu sõidu ajal , kui sa just käru-haagist ei vea. EU seaduste kohaselt peab teisaldatav konks olema küljest ära. Meie linnapilti vaadates on enamusel antud konks küljes 24h.
mina hoian konkreetselt selleks et enamus jobud ei oska parklas parkida. Mõlkigu oma numbrit aga mitte minu tagapamprit.
Parklas kriibitakse suure tõenäosusega ära stange nurk, mida konks ei kaitse. Viimane puutub kokku pigem otse tagant otsasõidu korral. Pealegi, vähegi suurema paugu korral eelistaksin stange-tulede vahetust raami sirgeksajamisele.
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 506
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hans »

ma arvan,et snorkli vastu pole politseil midagi,aga kui seal otsas on koonusfilter siis see ei vasta TÜV nõuetele
007
Fitting 38"
Postitusi: 358
Liitunud: L Sept 01, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 007 »

antik kirjutas:
Mul on konks poltidega raami küljes, kas see on kah teisaldatav?
..kindlasti on teisaldatav aga ilmselt ei peeta seda silmas, vaid nö kiirkinnitust, mida saad teha bensukas 3 minutiga.
RR Sport
LR Disco II.
Disco III
LR Disco I
RR TDV8
... and counting
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 810
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

vtl kirjutas:
nymmik kirjutas:
007 kirjutas:Veel selline tähelepanek, et näiteks ei tohi küljes olla teisaldatavat konksu sõidu ajal , kui sa just käru-haagist ei vea. EU seaduste kohaselt peab teisaldatav konks olema küljest ära. Meie linnapilti vaadates on enamusel antud konks küljes 24h.
mina hoian konkreetselt selleks et enamus jobud ei oska parklas parkida. Mõlkigu oma numbrit aga mitte minu tagapamprit.
Parklas kriibitakse suure tõenäosusega ära stange nurk, mida konks ei kaitse. Viimane puutub kokku pigem otse tagant otsasõidu korral. Pealegi, vähegi suurema paugu korral eelistaksin stange-tulede vahetust raami sirgeksajamisele.
Kogemus ongi mitmekordne, et need otse tagant parkijad ei suuda oma auto gabariite tunnetada.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”