Kas ülevaatusel tohib olla lisatulesi?

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Postitus Postitas Allar »

huvitav ,et ei tohi olla tubleeritud, paljudel rekkadel on ju igasuguseid michelini mehikesed ja muu taoline nodi kabiini küljes mis särab, mis asjad need siis on kas kabariidi ääre või park tuled, või kaunistusi ja karneeringut võib külge panna :?: :D
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
Raiki
Fitting 38"
Postitusi: 249
Liitunud: T Dets 01, 2009 12:47 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Raiki »

Käisin just eile ülevaatust tegemas ja ei kobisenud Tartu bussipargi ülevaatuspunktis keegi ...
kokku on autol 6 lisatuld ja 4 nendest katusel (küll originaalid)
Jeep Crand Cherokee Overland
Kasutaja avatar
kpihus
Fitting 38"
Postitusi: 273
Liitunud: R Juun 25, 2004 9:37 pm
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus »

Raiki kirjutas:Käisin just eile ülevaatust tegemas ja ei kobisenud Tartu bussipargi ülevaatuspunktis keegi ...
kokku on autol 6 lisatuld ja 4 nendest katusel (küll originaalid)
pmst kas kuskil ülevaatusel keegi kobiseb või mitte, see ei olegi oluline. Isegi ülevaataja on inimene ja teeb vigu.

Oluline on see, et (nõmeda) määruse tõttu ei tohi neid olla ja iga suvaline ment saab oma halva tuju sinu peale välja elada.

Hetkel resideerin rootsis ja siin tõesti võetakse asja mõistusega, ei ole nõmedat 75 piirangut. Ma ma julgen väita, et Eesti talveööd ei ole oluliselt valgemad kui Rootsis. Vahest isegi hullemad tänu pikale vesisele perioodile.

Helged pead võiks pigem välja mõelda kuidas seda määrust muuta saaks. Kuna tegemist ei ole seaduse vaid määrusega, siis peaks selle muutmine oluliselt lihtsamalt käima ?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

Raiki kirjutas:Käisin just eile ülevaatust tegemas ja ei kobisenud Tartu bussipargi ülevaatuspunktis keegi ...
kokku on autol 6 lisatuld ja 4 nendest katusel (küll originaalid)
Ka mina käisin seal bussipargi ÜV punktis, kuid sattusin kohe juhataja peale, kes asju dikteerima hakkas - ega ma neid pirnikesi enam tagasi ka ei hakanud panema, kuna tõesti ei viitsi miilitsatega tee peal vaielda 8)
Raiki
Fitting 38"
Postitusi: 249
Liitunud: T Dets 01, 2009 12:47 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Raiki »

TiitR kirjutas:
Raiki kirjutas:Käisin just eile ülevaatust tegemas ja ei kobisenud Tartu bussipargi ülevaatuspunktis keegi ...
kokku on autol 6 lisatuld ja 4 nendest katusel (küll originaalid)
Ka mina käisin seal bussipargi ÜV punktis, kuid sattusin kohe juhataja peale, kes asju dikteerima hakkas - ega ma neid pirnikesi enam tagasi ka ei hakanud panema, kuna tõesti ei viitsi miilitsatega tee peal vaielda 8)
Alati tasub minna 19.00 - 20.00 vahel :) siis rahulik ja mehed ei torise ka nii palju. Aeg on näidanud ...
Jeep Crand Cherokee Overland
Kasutaja avatar
smtasku
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: E Okt 26, 2009 10:32 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas smtasku »

Raiki kirjutas:Alati tasub minna 19.00 - 20.00 vahel :) siis rahulik ja mehed ei torise ka nii palju. Aeg on näidanud ...
Mis vahet seal on, kas saad ülevaatuselt "üle normi" ref. arvuga läbi või keerad tuled maha ja teed ülevaatuse ära (pärast paned tagasi). Põhiprobleemiks jääb ikkagi politsei suhtumine teepeal. Heal juhul saad tuled kohapeal (vms) maha keerata, halvemal juhul saadetakse korduvülevaatusele ja siis pead pappi köhima.

Lisatuled muutuvad mõttetuks, kui pead koguaeg pabistama politsei pärast. Ise küll pole "kontrollijatele" ette sattunud aga igaksjuhuks keerasin maha.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

kpihus kirjutas: Helged pead võiks pigem välja mõelda kuidas seda määrust muuta saaks. Kuna tegemist ei ole seaduse vaid määrusega, siis peaks selle muutmine oluliselt lihtsamalt käima ?
Eestlase häda ongi see, et ta vaikselt pomiseb ja pahurdab nurgas aga midagi tõsist ette ei võta.
See tulede reflektorväärtuse piirsummaga pederatsioon tuleb kiiremas korras lõpetada. Ma ei tea, kas ma olen äkki pime ja ei kõlba autot juhtima, aga meie märja ja pimedaga sõites, ei tunne ma teel ohutult isegi heade originaal kaugtulede ning lisa 37,5 prosedega. Meil aga aetakse numbreid taga.
Mitmetes autofoorumites on käinud läbi miski organisatsiooni moodustamine, kes seisaks tavaliikleja ja hobiautode omanike eest. Organisatsioon aga vajab eksisteerimiseks raha, sest keegi ei rabele niisama püha ürituse eest. Mil moel aga inimesi liikmeks saada ja sundida neid raha maksma?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

sirr kirjutas:
kpihus kirjutas: Helged pead võiks pigem välja mõelda kuidas seda määrust muuta saaks. Kuna tegemist ei ole seaduse vaid määrusega, siis peaks selle muutmine oluliselt lihtsamalt käima ?
Eestlase häda ongi see, et ta vaikselt pomiseb ja pahurdab nurgas aga midagi tõsist ette ei võta.
See tulede reflektorväärtuse piirsummaga pederatsioon tuleb kiiremas korras lõpetada. Ma ei tea, kas ma olen äkki pime ja ei kõlba autot juhtima, aga meie märja ja pimedaga sõites, ei tunne ma teel ohutult isegi heade originaal kaugtulede ning lisa 37,5 prosedega. Meil aga aetakse numbreid taga.
Mitmetes autofoorumites on käinud läbi miski organisatsiooni moodustamine, kes seisaks tavaliikleja ja hobiautode omanike eest. Organisatsioon aga vajab eksisteerimiseks raha, sest keegi ei rabele niisama püha ürituse eest. Mil moel aga inimesi liikmeks saada ja sundida neid raha maksma?
Nõustun. Samas oleks vist väga mõrvarlik, kui suudetakse Liiklusseadusest läbi suruda klausel, et Ref. koguarvuga üle 75 võivad mööndusega kasutada vaid veoautod ja maasturid? :roll: Krt. sõiduauto juhid teevad meile niimoodi peksa ka veel :lol:
Kasutaja avatar
kpihus
Fitting 38"
Postitusi: 273
Liitunud: R Juun 25, 2004 9:37 pm
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus »

TiitR kirjutas: Nõustun. Samas oleks vist väga mõrvarlik, kui suudetakse Liiklusseadusest läbi suruda klausel, et Ref. koguarvuga üle 75 võivad mööndusega kasutada vaid veoautod ja maasturid? :roll: Krt. sõiduauto juhid teevad meile niimoodi peksa ka veel :lol:
Otsisin ühte ja teistpidi, aga liiklusseadusest ei leidnud jälgegi tulede referentsarvu kohta. See peaks minu andmete kohaselt olema ikkagi ainult määruses kirjas.
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 506
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hans »

kpihus kirjutas:
TiitR kirjutas: Nõustun. Samas oleks vist väga mõrvarlik, kui suudetakse Liiklusseadusest läbi suruda klausel, et Ref. koguarvuga üle 75 võivad mööndusega kasutada vaid veoautod ja maasturid? :roll: Krt. sõiduauto juhid teevad meile niimoodi peksa ka veel :lol:
Otsisin ühte ja teistpidi, aga liiklusseadusest ei leidnud jälgegi tulede referentsarvu kohta. See peaks minu andmete kohaselt olema ikkagi ainult määruses kirjas.
liiklusseadus reguleerib ju liiklemist jne.tehnonõuded aga masinatele kehtestatud nõudeid.ja on võimalus osta lisatuled millel on ref.arv 17,5 ja pole probleeme ei teel politseiga aga ka ülevaatusel.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

hans kirjutas:on võimalus osta lisatuled millel on ref.arv 17,5 ja pole probleeme ei teel politseiga aga ka ülevaatusel.
Samaväärne oleks väita, et offroad autol võiks all olla passijärgsed 225/70 tehaserehvid, et milleks suured boggerid.
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 506
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hans »

sirr kirjutas:
hans kirjutas:on võimalus osta lisatuled millel on ref.arv 17,5 ja pole probleeme ei teel politseiga aga ka ülevaatusel.
Samaväärne oleks väita, et offroad autol võiks all olla passijärgsed 225/70 tehaserehvid, et milleks suured boggerid.
uute hella 17.5 reflektorid näitavad paremini kui aasta vanad 37.5 reflektorid.ja pole mõtet sellist võrdlust tuua nagu 225 vs boger.sellisel juhul peaks ka tulede vahe vähemalt olema 17.5 vs 75
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

hans kirjutas:sellisel juhul peaks ka tulede vahe vähemalt olema 17.5 vs 75
Aga kui ongi,aga veel rohkem.
Võimalusel sõidaks pimedas ja täistulega,kui päevasel ajal oleva polaar hämarikuga.
Osad seadused on ammu juba ajast maas.
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
lok665
Fitting 38"
Postitusi: 274
Liitunud: T Jaan 04, 2005 12:24 pm
Asukoht: nömme

Postitus Postitas lok665 »

Natu küll OT kuid,isiklikult laseks kõik isepaigaldatud xenonid maha keerata,üksõhtu just ajas harja punaseks kui mingi nissan micra taoline putukas mulle sappa sõitis-tuled olid nii valesti ja kõvasti regulllitud ,et isegi maasturi esiistmel hakkas silmadel valus,ja siis karjuvad meie kallal :twisted:, parem paar korralikke lisatulesid,kui igaminutiline pimestamine linnatänavail.
DIESEL POWER
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”