väikeveoki ja "konna" legaalsus konkreetsel juhul

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Postitus Postitas MeelisV »

aga kui vaadata seda https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=867273 siis

(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta.

siis ei pea olema ülevaatust ?
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

Pedaal kirjutas:aga kui vaadata seda https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=867273 siis

(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta.

siis ei pea olema ülevaatust ?
Jah.Aga lähimasse ARK büroosse,üv punkti või remondikohta ja lühimat teed pidi.Kuigi minu arvates võiks seadusandja seda punkti laiendada ka pukseeritavatele sõidukitele igal ajal,ning sõiduki omaniku vahetusel lühimat teed pidi müüja elukohast(asukohast) ostja elukoha(asukohani).
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
ddig
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: P Juul 13, 2008 7:31 pm
Asukoht: Võsa
Kontakt:

Postitus Postitas ddig »

ardi kirjutas:Kuigi minu arvates võiks seadusandja seda punkti laiendada ka pukseeritavatele sõidukitele igal ajal,ning sõiduki omaniku vahetusel lühimat teed pidi müüja elukohast(asukohast) ostja elukoha(asukohani).
Hetkeseis on hoopis selline, et ilma ülevaatuseta autol saab omanikuvaheuse vormistada vaid siis, kui auto ARK büroos ette näidata.
badass
Mudder
Postitusi: 95
Liitunud: T Dets 05, 2006 9:55 am
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas badass »

Millal seda jälle muudetud on?
Siiani pole autot kohale vaja olnud, kui teh.passis on olemas tüüpkood, ülevaatusega pole ammu enam midagi pistmist olnud.
FC 150 ja palju muud koli, vöisteldud on kah.
Kasutaja avatar
ddig
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: P Juul 13, 2008 7:31 pm
Asukoht: Võsa
Kontakt:

Postitus Postitas ddig »

Ma sellist kirjet ise kah hetkel kusagilt leida ei suutnud, kuid varasemast ajast on meeles, et kui helistasin ARK-i, et kontrollida kas sellise reg.nr.-ga sõiduki peab omanikuvahetuseks ülevaatamiseks esitama või mitte, siis taandus asi alati ülevaatuse (ja rohelise teh.passi) olemasolule.

Praegu leidsin selle teema kohta vaid nii palju http://www.ark.ee/atp/?id=232
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

ddig kirjutas:
ardi kirjutas:Kuigi minu arvates võiks seadusandja seda punkti laiendada ka pukseeritavatele sõidukitele igal ajal,ning sõiduki omaniku vahetusel lühimat teed pidi müüja elukohast(asukohast) ostja elukoha(asukohani).
Hetkeseis on hoopis selline, et ilma ülevaatuseta autol saab omanikuvaheuse vormistada vaid siis, kui auto ARK büroos ette näidata.
Just,aga kui müügitehing toimub õhtul või nädalavahetusel.Mul oli kord lugu Jõhvi ARK-s kus ei vormistatud 20min enne 5-te ,sest dokumente võetavat vastu vaid kuni poole viieni.Eks siis sõitsin autoga kodu poole ja peale Viitnat siis trahviti.Vaatamata sellele,et oli Müügileping kaasas ja aadressid kõik ilusti peal.Ja marsruut ka otsene suund Rapla poole.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”