Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas rommi »

vahelduseks üks näide ka siitmaalt:
sõitsin kl11 õhtul sikliga rahulikult kodu poole... kui selja taha maandus auto. Mind tegi see üsna närviliseks, kuna ma sõitsin juba isegi 10 miili lubatust kiiremini 25 alas ja et vahemaad hoida pidin veel kiiremini sõitma. Järgmisel stop märgiga ristmikul lihtsalt avasin korra klapid, millele järgnes loomulikult värvimuusika, kuna tagasõitev masin oli politsei. Küsis miks ma 25+ üle sõidan ning Stop märke eiran (stopi eest saab esim. kord 250-450$, topelt kiiruseületusele ei taha mõeldagi, tuhandetes igatahes)

MIKS see olukord aga juhtus oli tegelikult see, et tema ei hoidnud pikivahet ning nii ma talle ütlesin. Sattusin kitsa tee peal ja pimedas lihtsalt ärevusse, kuna keegi sellise hooga selja taha lendas. Vastuseks seletas ta mulle rahulikult milles seisneb tegelikult asja probleem ja kui suur on minu teo ohtlikkus. Antud juhul oleks ma pidanud korraks tee äärde tõmbama et auto mööda lasta. Sain suulise hoiatuse ja kokkuvõttes pääsesin trahvita. Mees küll ei põhjendanud, miks ta ise vilkureid kohe algusest peale ei kasutanud... sellegipoolest jäi see meelde meeldiva vahejuhtumina, nii nagu see peakski olema.

Eestis sõites jäi paratamtult mulje, et trahvi peab igal juhul tegema, kasvõi profülaktika mõttes. EI PEA! Need tainapeadest abipolitseinikud, kes oma ellu vaheldust otsides toast välja lähevad, et ainsa eesmärgiga trahvi teha - on jah täpselt samasugused nagu need sead kes omal ajal sõpradele ja oma rahvale käru keerasid. Ma loodan, et on tekkinud ka selliseid abipolitseinikke, kes viisakalt nõu annavad ja inimesega samas paadis olles üritavad eesti asja edasi ajada.

Mul eestis elades tekkis ka meeletu paranoia politseiameti ja eriti veel teatud sorti abipolitseinike suhtes. Isegi kui mul auto ja sõiduga oli kõik korras, siis tekkis neid märgates ikka kerge paanika.
Eks see 0-tolerantsi teema on ka päris palju jama põhjustanud, ma arvan.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas Kalamees »

Enamasti sellised abipollarid ja pollad väga kaua külas vastu pea. Kui ikka väga "seaks" muutuvad siis noored teevad kiiresti piltlikult öeldes kambaka. Nagu seda oli Laekveres. Poisid tegid natuke kodutööd. Tüdrukud pandi pollarit miilustamise võrku mässima ja filmisid ja asi YouTubei .
http://www.youtube.com/watch?v=ttMPQu-xc5U
Ja asi ants.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas uppund kana »

...tegelikult ma siin mõtlesin ,et äkki oleks lihtsam Eestile okastraat ümbervedada. Siis oleks ju mure murtud ,kõik on korraga supsti vagi pandud. Nagunii on pooled krimnaalid ja politseisilmis on kõik pätid. Poleks muud kui valva ja poleks vaja kellelegi karistuse määramisega vaja jännata. Milline kokkuhoid. Ühtlasi oleksime ka maailma suurim vangla ja puhas boonus oleks meid turistidele näidata. Pappi tuleks mis robin. :mrgreen:
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
jeeps
Fitting 38"
Postitusi: 211
Liitunud: L Jaan 08, 2011 11:59 pm
Asukoht: Viljandi

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas jeeps »

Küsimus suurele ringile. Kui palju ma võin vedada diislit auto järelhaagises, 1tonnine tünn kärus korralikult kinnitatud??? Muidu ei küsiks aga täna tankides tulid kaks politseid ei tea kust ja hakkasid piltlikult öeldes sõimama ,et mis siis nüüd toimub,et nii ei tohi , et eraisikuna tohib vedada ainul60 liitrit ja need peavad ka olema eraldi kanistrites. Vaidlesin veel nendega ,et tohin kuni 1000 liitrit vedada kui käru kaal seda lubaks siis oli mök mök. Ja siis õeldi mulle ;Et eks me näe seda. Ja pidasin siis targemaks tankimise ära lõpetada ja laiali minna. Õnneks trahvi ei saanud.
Jeep
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas sirr »

Ohtlike veoste autoveo eeskirja järgi on tõepoolest piir 60 liitrit. Milleks vaielda kui kõik on ilusti kirjas :)
---------------------------------------------------------
2003 aasta automaat Y61 juppideks!
jeeps
Fitting 38"
Postitusi: 211
Liitunud: L Jaan 08, 2011 11:59 pm
Asukoht: Viljandi

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas jeeps »

Aga samas on see 1000 tünn eriveose jaoks. Ja küte mis seal sees oli kuulub firmale mitte eraisikule. Seega minuarust võin ma ikkagi rohkem vedada .
Jeep
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas Arxs »

Luba ikka vast vaja mitte vahendeid.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas v6sa »

jeeps kirjutas:Aga samas on see 1000 tünn eriveose jaoks. Ja küte mis seal sees oli kuulub firmale mitte eraisikule. Seega minuarust võin ma ikkagi rohkem vedada .
Oli ikka erimahuti põlevvedeliku jaoks? Topeltseinaga, loksumisvastased vaheseinad, kinnitusrihmade jaoks eritugevdustega sooned, vajalikud rõhuühtlustused? Mis neile siis selle juures ei meeldinud?

Või oli lihtsalt võrkkonteineris keemiakindlast plastist "kuubik"? Siis on huvi tundmine täitsa põhjendatud. Keskmine juht ei suuda autotki teel hoida, rääkimata vabalt loksuva vedelikuga kuubikuga ülekoormatud kerghaagisest... Ning täis kuubik on palju mõnusam veos, kui 300 liitrit tonnises kuubikus... :oops:

Oli kuidas oli, kuid ilmselt sattusid miilitsate otsa. Politseinikku oleks huvitanud kogus (et lubatud massid lõhki ei läheks), haagise seisukord ja koorma kinnitus. Miilitsad kukuvad rääkima teoreetilisest seaduserikkumisest...

Samas teeb mulle nalja miilitsate lähenemine: jutu järgi teed Kole Paha Kuri Teo, kuid peale trahvi määramist võid oma tegevust jätkata... Mis on ühelt poolt küll vastutulek kodanikule, kuid sisuliselt vaid raha teenimine selle sõna otsesemas mõttes.

Politsei võiks sisse seada online-teenuse, kust on võimalik osta endale vajalik trahv ette ära. Et kui niikuinii plaanid kiirust ületada või ülevaatuseta sõita, siis maksad kohe ära ja kinnipidamisel esitad kviitungi...

Kui mu mälu mind ei peta, oli kütuste veost ja lubatud kogustest kevadel ühes teises lõimes juttu. Panen mälu järgi, kuid kuni 60 liitrit võib autos sees vedada. Eraldi teema on see, et mingist kogusest alates on vaja ADRnõudeid täitma hakata. Ka oma veose puhul... Kas see piir äkki oligi 1000 liitrit...

Kellelegi teisele kuuluva kütuse korral hakkavad kehtima kaubalise veoteenuse eeskirjad ka siis, kui kogused on väikesed. Ma ei tea, kas see kehtib ka firma omanikule kuuluva erasõiduki kasutamisel, kuid ühe firma sõiduki kasutamisel teise firma kütuse veoks räägivad küll veoteenusest koos kõige selle juurde kuuluva paberimajandusega...

Otsinguga ei tule midagi täpsemat välja?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
jeeps
Fitting 38"
Postitusi: 211
Liitunud: L Jaan 08, 2011 11:59 pm
Asukoht: Viljandi

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas jeeps »

Otsinguga tuli mingi jutt 450 liitrist , aga hetkel ei saa sellest aru.
Jeep
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas PSV »

Ohtlike veoste autoveo eeskirja nõudeid ei rakendata riigisisesel autoveol järgmistel juhtumitel ...
Üldnõue vedelike kohta :
Kui veoseks on kergestisüttivad vedelikud, mida veetakse taastäidetavates anumates, mille täidab eraisik või mis on mõeldud eraisikule, ei tohi nende kogus ületada 60 liitrit anuma kohta ja 240 liitrit veoüksuse kohta.
Erisäte kütuse kohta :
Vedelkütuse veol, kui:
a) kütus asub vedu teostava sõiduki paakides ja on ette nähtud mootori või mis tahes eriseadme tööks. Kütust võib vedada kohtkindlas kütusepaagis, mis on vahetult ühendatud sõiduki mootoriga ja/või lisaseadmetega ning vastab tehnilistele nõuetele, või teisaldatavas kütusekonteineris (näiteks kanister). Kohtkindlate paakide kogumahutavus veoüksuse kohta ei tohi ületada 1500 liitrit, millest haagisel asuvate kohtkindlate paakide mahutavus ei tohi ületada 500 liitrit. Maksimaalselt 60 liitrit kütust veoüksuse kohta tohib vedada teisaldatavates kütusekonteinerites. Käesolevas punktis loetletud piirangud ei kehti eritalituse poolt kasutatava sõiduki kohta;
b) veosena veetavas sõidukis või muus veovahendis (näiteks mootorpaat) sisalduv kütus on ette nähtud nende liikumapanemiseks või nende mis tahes seadme tööks. Kõik kraanid mootori või seadme ja kütusepaagi vahel peavad olema veo ajal suletud, välja arvatud juhul, kui seda ei võimalda seadme töös hoidmise vajadus. Võimaluse korral peab sõiduk või muu veovahend olema laaditud püstiasendis ja kindlustatud ümberkukkumise vastu.

Vedelkütus on vedel põlevaine, mida saab kasutada energiaallikana soojusjõumasinates ja muudes selleks sobivates energiamuundamisseadmetes, samuti mootorsõidukites kasutatav vedelgaas, mis standardtingimustel, s.o rõhul 0,1 MPa ja temperatuuril 15 ºC, on gaasilises olekus.


Kokkuvõtvalt võid niisama vedada sõiduki paagis max 1500 l, haagisel oleval masinal max 500 l,kuid sel juhul ei tohi veduki paakidel olla rohkem kui 1000 l ja kanistrites võib olla kuni 60l kütust.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”