Raudstange 2006a masinale

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Vasta
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas Metsakutsu »

Tere

Selline küsimus, mismoodi on võimalik puhta lehega ülevaatuselt läbi saada Jeep Grand Cherokee wh 2006 a ise tehtud raudstangega.
Kas tulebki igakord eest ära võtta ja panna originaal ning peale üv saamist uuesti tagasi panna.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas puhvel »

Kas keegi väidab, et ei saa ?
Paar kolm aastat tagasi sain ringiratast rauatatud ZJ-ga küll läbi.
XC 70
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas Metsakutsu »

puhvel kirjutas:
P Veebr 12, 2023 7:51 pm
Kas keegi väidab, et ei saa ?
Paar kolm aastat tagasi sain ringiratast rauatatud ZJ-ga küll läbi.
ZJ peaks jääma alla 2000a ju. Kui tehase poolne stange pole siis ei saa läbi (mis kehtib üle 2000a omadele).
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas v6sa »

Metsakutsu kirjutas:
P Veebr 12, 2023 6:12 pm
...
Selline küsimus, mismoodi on võimalik puhta lehega ülevaatuselt läbi saada Jeep Grand Cherokee wh 2006 a ise tehtud raudstangega.
Kas tulebki igakord eest ära võtta ja panna originaal ning peale üv saamist uuesti tagasi panna.
Kui korraliku välismusega asjale kuskilt kohaseid serte juurde ei leia (vihje: need on enamasti võõrkeelsed ja koopia koopiad), siis jah, seaduse järgi seda avalikul teel küljes olla ei tohi ja ülevaataja seda ka kontrollib. Mõni ei märka, mõni "ei märka", mõni laseb teadlikult läbi... Seniks, kuniks.

Selle "stange" (ametliku nimetusega esikaitsesüsteem) üks ülesanne on jätta ettejäänud jalakäija võimalikult terveks. Mida paks raudkoorik kindlasti teeb halvemini, kui behme plastik.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas MrMägilane »

Esikaitsesüsteemi all tehnonõuete selgituskirjas (kood 625)- M1 kat puhul tüübikinnitust alla 01.2002 ja M1G puhul alla 11.2008a masinatel ei nõuta. Minu mäletamist järgi WG/WH liigitub küll veel G sõidukiks, niiet ei tohiks serti vajada. Aga tasub üle vaadata see pull, et kuskil siinsamal foorumil räägiti, et see kuupäev on eesti liiklusregistrisse kandmise kuupäev, mitte tootmiskuupäev (lausidiootsus btw). Seaduse sõnastus tõepoolest on "liiklusregistrisse kantud enne..." niiet kes hullu teab...
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas beginner »

v6sa kirjutas:
P Veebr 12, 2023 9:52 pm
/---/
Selle "stange" (ametliku nimetusega esikaitsesüsteem)/---/
Vale. Esikaitsesüsteem on kängururauad ja kogu see jutt aastatest ja värkidest käib nende kohta. Landy ju ükskord pani koopia kirjavahetusest ARK-ga. Lõpetage see jura ajamine ükskord.
Tehke normaalne viisakas stange ilma teravate nurkadeta ja mitte väga palju gabariitidest väljas ning käige normaalses kohas ülevaatusel. Sest paljud ülevaatuseonud ka ajavad stange esikaitsesüsteemi nõuetega segamini.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas v6sa »

Ma nii resoluutne ei julgeks olla, kuivõrd üks räägib isetehtud esimesest põrkerauast (stangest, kaitserauast) ja teine täiendavast esikaitsesüsteemist.

Küsija mure ilmselt on MKM määruse nr. 41 (https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv) lisa 1(https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa_1.pdf#) Kood 604. Kerest väljaulatuv osa (eksterjöör)

Täiendav esikaitsesüsteem elik kängururauad (meil siis põdra või kitserauad) on sama määruse Kood 625. Esikaitsesüsteem

Sellega olen küll nõus, et ühe enam-vähem viisakalt tehtud asjaga võiks saada kerge märkusega (kui sellelegi aega raisata) ülevaatuse kirja. Kui ei saa, tuleb punkti vahetada säärase vastu, kus veel ei tööta jurist.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas MrMägilane »

Hm, tõtt-öelda on see hea point, et juriidiliselt ütleb nõue üsna täpselt "lisaks originaalvarustusse kuuluvale kaitserauale (bamper) ette nähtud sõiduki välispinna kaitsmiseks mingi
objektiga kokkupõrke korral. Esikaitsesüsteemiks loetakse kängururauda, esirauda (k.a.
laternatekanduri esiraud) või muud konstruktsiooni, mis on sõiduki ette paigaldatud sõiduki välispinna
kaitsmiseks"
See tegelikult tõesti suurt vingerdamisruumi ei jäta.

Ma millegipärast olen alati arvanud et raudstange käib samuti lisaesikaitse alla.

Kui lolli juttu edasi ajada, siis samas kust hakata lugema sõiduki välispinda? Kui esikaitsesüsteem on mõeldud kere kaitsmiseks, siis kere algab originaalbumperi tagant.
Nõuetes see sõna "täiendav" ilmselt oleks juriidilises vaidluses kandev sõna, mis tähendab et originaalile lisatud asju.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas Metsakutsu »

Ega on plaan panna viiskas ehk taoline nagu pildil Pilt
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Raudstange 2006a masinale

Postitus Postitas beginner »

v6sa kirjutas:
E Veebr 13, 2023 9:27 am
Ma nii resoluutne ei julgeks olla, kuivõrd üks räägib isetehtud esimesest põrkerauast (stangest, kaitserauast) ja teine täiendavast esikaitsesüsteemist.
Sel põhjusel ma just julgengi :D

Siin on see Landy kirjavahetuse tulemus: https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =31&t=5187 (ARB stanget sooviti paigaldada)
Kaks olulist tsitaati sealt:
MNT kirjutas:Siiski juhin Teie tähelepanu, et Maanteeameti definitsiooni järgi ei ole tegu nn. Esikaitse süsteemiga.
MNT kirjutas:"Veel pean vajalikuks mainida, et täna meid külastanud sõidukile paigaldatud asenduskaitseraud ei olnud komplektne, puudusid plastikliistud ja see tõttu olid sõiduki esiosal teravad katmata metalliservad. Samuti oli sellele lisatud püsiv tõmbamisaas (keevituse teel), mis ulatus kaitseraua gabariitidest väljapoole ning ka sellise lahenduse kasutamine on keelatud. Asendusvaruosa peab olema komplektne ja sellest ei tohi ettepoole ulatuda detaile, mis võiksid jalakäia ohutust vähendada."
_
WJ ja WK Jeepide puhul on tihtipeale miinuseks, et stange/vints ulatub maru palju kerest eemale ja rullikutega jääb eriti valus silmale vaadata ning seetõttu ülevaatusel kerge norima hakata. Muidu liigitub viisakate alla küll.

Ja täpsustan igaks juhuks, et "normaalse ülevaatuse koha" all mõtlesin ma ikka ametlikku ja korralikku ülevaatuse läbimist, mitte kuidagi teistmoodi. Lihtsalt mõnes kohas on parem suhtumine.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”