Dokumendid auto vedamisel

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Dokumendid auto vedamisel

Postitus Postitas tarmo »

Kas keegi on kursis (ei viitsi liiklusseaduses tuhnida hetkel) kas auto vedamisel treileri peal peaksid seaduse silmis olema politseile ette näidata ka selle auto dokumendid, mis on treileri peal (kui ei lähe üle riigipiiri) või ei ole see tegelikult politsei asi, mis koorem mul peal on?
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Postitus Postitas andrusr »

Selleks ju treiler leiutatigi, et dokumentide puudumisel saad asju (autot) vedada. Minuarust.
4x4garage
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 158
Liitunud: T Juul 19, 2005 8:21 am
Asukoht: Kostivere-Jõelähtme

Postitus Postitas 4x4garage »

kui auto on auto moodi ,peab ikka mingi dokument kus vin-kood ja omaniku andmed ikka peal ,võib olla kindlustamata ,ülevaatuseta,reg.numbrita.
Kodanik2
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Juul 24, 2004 11:47 pm
Asukoht: Lihula

Postitus Postitas Kodanik2 »

Samuti peavad olema ju muudel kaupadel saatelehed või omandit/seadusliku valdust tõendavad dokumendid.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Dokustaadid peavad ikka ette olema näidata.
+372 5028488
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Kodanik2 kirjutas:Samuti peavad olema ju muudel kaupadel saatelehed või omandit/seadusliku valdust tõendavad dokumendid.
Selleni ma jõuda tahtsingi, et ilmselt kui dokumendid ON nõutavad, siis muidugi mitte teeliikluse seisukohast, vaid pigem "kaupa" ja omandiõigust tõendava dokumendina...
Noh, ega siin ilmselt täit tõde ei olegi, kindlam on enivei kaasas tarida.
Peep
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: E Mär 06, 2006 8:46 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Peep »

See jälle nii ja naa küsimus aga dokud oleks soovitav kaasa võtta, võib teinekord aega kokku hoida. Kuidagi peab olema võimalik tõestada, et asi mida vead kuulub sulle või sul on kellegi luba vastasel juhul võib palju aega tõestamisele kuluda.

Omal oli selline kogemus aastaid tagasi, et remontisin garaazis masinat, oli teine täiesti legoks, peatub garaazi ees mingi masin, kaks vennikest tulevad välja ja küsivad on see teie masin, mina vastasin jaatavalt, siis küsivad dokusid mina muidugi whata f... masin pukkidel, oma garaazis, mis need dokud asjasse puutuvad. Ilmnes, et vennikesed olid autojälitusest ja lihtsalt käisid kontrollimas, et ega keegi ärandatud masinaid garaazdes ei lammuta, ütlesin neile, kui tahavad dokusid näha tulgu homme tagasi, lõpuks jäid rahule kui ütlesin masina margi ja reg numbri(näidata ei saanud kuna olid koos stangedega eemal), kontrollisid andmeid ja jätsid rahule, võimalik, et näitasin ka mõnda oma dokumenti.

Meil ju digiajastu, kõike saab kontrollida kui mingid alusandmed olemas aga alati on võimalus, et satud mõne jobu otsa, kes ei viitsi/taha oma ajusid liigutada ja siis üritab sinu omasid komposteerida.
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Postitus Postitas tai »

peeb ytles:
Meil ju digiajastu, kõike saab kontrollida kui mingid alusandmed olemas aga alati on võimalus, et satud mõne jobu otsa, kes ei viitsi/taha oma ajusid liigutada ja siis üritab sinu omasid komposteerida.

Meil ka E- politsei (minu ja sinu raha eest - maksumaksjad) mul olid load varastaud ja mul polnud mahti uusi teha - sain 2 x trahvi selle eest, et mul polnud lube - kuigi nende andmebaasi järgi oli mul juhtimisõigus olemas! Fakk miks ma siis neile selle arvutgi ostsin - selleks, et katteta politse akitsaid osta FTP (ei ole Fail Transfer Proto...)
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

tai kirjutas: Meil ka E- politsei (minu ja sinu raha eest - maksumaksjad) mul olid load varastaud ja mul polnud mahti uusi teha - sain 2 x trahvi selle eest, et mul polnud lube - kuigi nende andmebaasi järgi oli mul juhtimisõigus olemas! Fakk miks ma siis neile selle arvutgi ostsin - selleks, et katteta politse akitsaid osta FTP (ei ole Fail Transfer Proto...)
Kule, kas mitte seesama seadus mille vastuvõtmisel ka sina kui maksumaksja valimistel oma hääle oled andnud ei ütle, et juhil peab olema ette näidata juhtimisõigust tunnistav dokustaat? Kui pole, siis järelikult pole sul juhtimisõigust, lihtne? Milles antud juhul politsei kui seadust järgiv kontrollorgan süüdi on?
Kodanik2
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Juul 24, 2004 11:47 pm
Asukoht: Lihula

Postitus Postitas Kodanik2 »

Aga mille eest sind karistati? Kas Juhtimisõiguseta sõidueest, või juhtimisõigust tõendava dokumendi puudumise ees?
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Postitus Postitas tai »

juhtimis õigust tõendavdok oli kodus - kuigi ametnikel kogu info oli olemas arvasid, et peaks väiksese trahvi tegema.
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Kasutaja avatar
Smithers
Mudder
Postitusi: 90
Liitunud: T Nov 22, 2005 11:18 am

Postitus Postitas Smithers »

Liiklusseadusest

§ 17. Mootorsõidukijuhilt nõutavad dokumendid

(1) Juhil peavad mootorsõiduki juhtimisel olema kaasas juhiluba või muu juhtimisõigust tõendav dokument, mootorsõiduki registreerimistunnistus ja selle haagise registreerimistunnistus või haagise registreerimistunnistuse koopia, mille on tõendanud selle väljastanud asutus, kohustusliku liikluskindlustuse poliis või tõend kindlustuslepingu sõlmimisest vabastamise kohta ja muud dokumendid, kui seda nõuab seadus.
(2) [Kehtetu - RT I 2005, 20, 125 – jõust. 24. 04. 2005]
(3) Eestis registreeritud sõiduki juhil, kui ta ei ole selle sõiduki omanik või tema nimi ei ole kantud sõiduki registreerimistunnistusele sõiduki kasutajana, peab kaasas olema omaniku või registreerimistunnistusele kasutajana kantud juriidilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtja poolt väljaantud sõiduki kasutamise volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja. Volikiri võib olla lihtkirjalik, kui seadus ei nõua ametlikult kinnitatud volikirja.
(4) Kui juht soovib Eestis registreeritud sõiduautoga või kuni 3500-kilogrammise registrimassiga veoautoga sõita Eestist välja ja tema nimi ei ole kantud sõiduki kasutajana sõiduki registreerimistunnistusele, peab juhil olema sõiduki omaniku poolt väljaantud ametlikult kinnitatud volikiri, kui omanik ei ole kaassõitja.
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud ametlikult kinnitatud volikirja asendab sõiduki rendileping, kui sõiduki omanik ja rendileandja on Eesti äriregistrisse kantud juriidiline isik, kelle põhikirjaliseks tegevuseks on sõidukite rentimine. Rendileping peab sisaldama käesoleva seaduse § 18 lõikes 1 nimetatud andmeid.
(6) Veoste veol peab lisaks käesolevas paragrahvis nimetatule olema kaasas veodokumendid ja eriveoste veol ka juhile antud tunnistus vastava väljaõppe läbimise ja sõiduki eriveole lubamise kohta kooskõlas autoveoseadusega (RT I 2000, 54, 346).
(7) Käesoleva seaduse § 23 lõigetes 2 ja 3 nimetatud isikul, kes on B-kategooria autos piiratud juhtimisõigusega juhi kõrval või on piiratud juhtimisõigusega juhi poolt juhitava R-kategooria mootorsõiduki vahetus läheduses, peab olema kaasas vastava kategooria sõiduki juhtimise õigust tõendav juhiluba.
(8) Isikul, kes juhib mootorsõidukit kooskõlas käesoleva seaduse § 32 lõigetega 1 ja 2, peab õppesõidu ajal olema kaasas koolituskursuse õpingukaart või tunnistus.
(9) Käesoleva seaduse § 32 lõikes 1 nimetatud mootorsõidukijuhi õpetajal ja lõikes 2 nimetatud juhendajal peab olema kaasas juhiluba ja vastav tunnistus.

Ja kui lube pole kaasas saad traffi selle paragrafi järgi :lol:

§ 74.35. Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete muu rikkumine

(1) Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, kui puudub käesoleva seaduse §-des 741-74 27 või 7430-7432 sätestatud väärteokoosseis - karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.

(2) Sama teo eest, kui sellega on tekitatud liiklusoht, - karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut.

(21) Kohus või kohtuväline menetleja võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud süüteo eest lisakaristusena sõiduki juhtimise õiguse äravõtmist ühest kuust kuni kolme kuuni.

(3) Liiklusoht on olukord, mis sunnib teist liiklejat ohu vältimiseks järsult muutma liikumissuunda või -kiirust või peatuma.

Kui nüüd treileri peal olev auto kvalifitseerub veoseks siis peab olema kaasas veodokumendid.

Veose kohta saab infot siit

Autoveoseadus

3. peatükk
OMA KULUL KORRALDATAV AUTOVEDU

§ 8. Üldsätted

(1) Käesoleva peatüki sätteid kohaldatakse oma kulul korraldatavale sõitjateveole autoga, milles koos juhikohaga on üle üheksa istekoha, ja oma kulul korraldatavale veoseveole auto või autorongiga, mille registrimass ületab 3500 kilogrammi.

(2) Oma kulul sõitjate- ja veoseveo korraldamiseks peavad olema täidetud järgmised nõuded:
1) autovedu on vedaja kõrvaltegevus;
2) sõitjaid või veost vedav sõiduk on vedaja omandis või vedaja on võtnud selle rendile;
3) veol kasutatava sõiduki juht on vedaja töötaja või vedaja ise;
(3) Oma kulul veoseveo korraldamiseks peavad olema täidetud järgmised lisanõuded:
1) veos on vedaja omandis või vedaja on selle müünud, ostnud, rendile andnud või rendile võtnud, tootnud, töödelnud või parandanud;
2) veost paigutatakse ümber ettevõttes või väljaspool ettevõtet enda vajaduseks.

Äkki on abiks

:?
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”