Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Vasta
metsast
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: P Mai 08, 2011 5:29 pm

Re:

Postitus Postitas metsast »

carpets kirjutas:Sõiduautol number suht madalal ja sellel plastikust numbrialusel pole eriti palju vaja kui ta juba katki ongi. Endalgi täna lihtsalt manööverdades esiotsaga kergelt vastu külmunud hange ja seal mu number oligi.
ka kui puurid augu läbi ja paned poldiga on garantii läinud.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Re:

Postitus Postitas ibra »

metsast kirjutas:
carpets kirjutas:Sõiduautol number suht madalal ja sellel plastikust numbrialusel pole eriti palju vaja kui ta juba katki ongi. Endalgi täna lihtsalt manööverdades esiotsaga kergelt vastu külmunud hange ja seal mu number oligi.
ka kui puurid augu läbi ja paned poldiga on garantii läinud.
Mis garantiist sa räägid ? Arvad et number kukub maha ja läheb kildudeks nagu viinapits või ?
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
manal
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 184
Liitunud: N Juul 31, 2008 7:31 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas manal »

Kui nüüd rääkida politseist, kui rahamasinast, siis vahel ei pruugi see paika pidada.
Tulin ise siin eelmise aasta lõpupoole Jõgevalt ja lihtsalt oli kiire :oops: . Teepeal aga saadi just korda uus sild ja sellepärast ka 50 km märgid väljas. Oli just silla avamine vms.
Ja sealt ma siis tulin laia laksuga politseile radarisse. Võeti muidugi kohe ka rajal maha. Kontrolliti dokumente visuaalselt(autosse kontrolliks ei viidud). Küsiti siis, et miks ma 99-ga kihutan 50-sel alal? Vastasin, et märganud neid ajutisi märke ! Selle peale vastati, et isegi kui oleks 90 ala olnud, siis ikkagi oleksin juba lubatust üle. Jutustasime seal vaevalt 5 minutit, kui lasti tulema, ilma ÜHEGI karistuseta. Vot see on tase.
Nende meeste ees küll müts maha, et ei täidetud põhjusega riigikassat.
NB. Võibolla oli ka selle aasta plaan täis, kes sedagi teab aga ikka!! :cop
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas ibra »

Polnud seal mingit plaani täis, eks sa hakkasid halama ja sulle tehti lihtsalt jõulukingitus riigi arvel.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas helar »

ibra kirjutas:Polnud seal mingit plaani täis, eks sa hakkasid halama ja sulle tehti lihtsalt jõulukingitus riigi arvel.
ibra @ :cop ?
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
manal
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 184
Liitunud: N Juul 31, 2008 7:31 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas manal »

ibra kirjutas:Polnud seal mingit plaani täis, eks sa hakkasid halama ja sulle tehti lihtsalt jõulukingitus riigi arvel.
No vähemalt sain korragi riigilt MIDAGI! Asi seegi. :D
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas ibra »

Arstiteaduskonna tudeng vastab professorile eksamil.
Professor: Kelle aju see on, nii paljude käärudega?
Tudeng: Teadlase.
― Aga see, kääre on vähem?
― Töölise.
― Aga see?
― See on politsei aju, on ainult üks käär.
Tudeng saab hindeks nelja. Ta hakkab protestima: Ma vastasin ju kõik õigesti.
Professor: Jah, aga viimase aju puhul ei olnud ühtki kääru, see oli ainult vormimütsi vorp.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas uputaja »

Reedel peeti kinni keset Tapa linna. Vedasin jäiga kolmnurgaga mosse sabas jääraja BMW-d. Algul olid kodanikud liimitsad ilgelt täkku täis, et mida fakki, räme seaduserikkumine käsil. Peale helistamis ja uue liiklusseaduse lugemist selgus, et ei saagi nagu eriti karistada. Mittepõlevate ohutulede eest taheti algul 12eurikut teha, mille lõpuks muutus hoiatuseks :mrgreen:
Nii et: Jäiga veoseadme puhul, kus veetava auto roolis juhti pole, peab sõiduk olema varustatud ohu kolmnurga või toimivate ohutuledega.
Vanasti pidi olema ka kindlustus, uues seaduses polnud sellest enam juttu, samuti ka liikumiskiirusest.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
grand-cherokee
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 187
Liitunud: T Mär 04, 2008 6:42 pm
Asukoht: vändra

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas grand-cherokee »

Ei taha ära sõnuda aga viie aasta jooksul on õnnestunud ka vaid üks trahv soetada, ja seda ka kohe järgmisel päeval kui load sain. Muidu niisama hädaldamist ja hoiatusi on ikka kogunenud omajagu.
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas isakene »

Paar nädalat tagasi, kui Soomest patroli tõin, hakkasin peale laevast mahasõitu linnas kõrvalistmel olevast kotist GPS-i otsima. Asi oli ennast aga hästi ära peitnud ning tuli teeveeres kinni pidada ja taskulambiga pisut suurem otsing korraldada. Sain ehk kümmekond sekundit sobrada ja käes ta oligi. Ja - kui pea kotist välja võtsin, kummagi ukse juures politseinik. Uuriti dokumente, käidi korraks autos ära, anti paberid tagasi ja sooviti head teed. Kontrolli põhjuseks öeldi, et taskulambiga autos tuhlav tegelane tundus kahtlasena. See, et autol üks gabariit ei põlenud, ei huvitanud neid üldse, ja küllap oleks auto juures otsides kindlasti midagi norida leidnud.

Neile tegelastele kindlad plusspunktid minu poolt, mehed olid õigel ajal kohal ja tegid tööd korralikult.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Pata
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: R Juul 03, 2009 6:06 pm

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas Pata »

Minuga juhtunu peaks hästi teema pealkirjaga sobima (ja siia foorumisse sobib see jutt ka, sest sõidukiks on mul 4X4 Dodge):
Elan Kesk-Eesti kandis väiksemas maakohas. Asulast vähem kui kümne km kaugusel asub kruusakarjäär, kus on hea ujumas käia. Vahetult enne karjääri sissesõitu asub küll liiklusmärk "sõidu keeld" koos lisatahvliga, aga mul oli ka suusõnaline luba selle märgi alt sisse sõita, kui on soov ujuma minna. Praegu karjääris mingit tegevust ei toimu ja mingit tehnikat ja karjäärimasinaid seal pole.
Niisiis eelmise kuu teises pooles natuke enne kümmet õhtul läksime lastega ujuma. Sõitsin autoga keelumärgi alt karjääri territooriumile ja et kõik oli rahulik ja vaikne, lubasin autorooli alaealise (saab aasta lõpus 16). Plaan oli, et ta sõidab mõnisada meetrit mööda lagedat ja tühja karjääri tiigi teisele kaldale, siis ujume ja pärast oleks ma tal lubanud tagasi karjääri sissesõidu juures oleva märgini sõita. Ise istusin tema kõrvalistmele. Aga saime sõita vast mingi 100 meetrit, kui meie tegevust nägi üks kohalik abipolitseinik. Ta arvas, et juhtimisõiguseta isik tühjas kruusakarjääris autoroolis on nii suur seaduserikkumine, et sellest tuleks kohe teavitada politseikonstaablit. Politseinik jälle järgmisel päeval arvas, et kui ta meile juhiloata sõidu eest 100.- eurot trahvi teeb, siis oleme kergelt pääsenud. Mina jälle tunnen, et meile on TÄIEGA ülekohut tehtud, et sellises kohas sõidu eest ka karistada saab :( Ja üldse, kus neid esmaseid sõiduvõtteid siis lastele õpetatakse, kas arvutis või???
nohik
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Dets 16, 2006 11:11 am
Asukoht: Tallinn

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas nohik »

Kas jutuks olev karjäär on riigi/valla või eraomand? Kui tegemist on eraomandiga ja sul on omanikuga suusõnaline kokkulepe selle kasutamiseks, siis ei tohiks härradel sinistes vormides midagi öelda olla. Kui tegemist on riigi omandiga ning sul on selle kasutamiseks kokkulepe olemas, siis peaks saama esitada vastulause, et tegemist ei ole avalikuks liikluseks avatud kohaga ning sellest tulenevalt peaks seal kehtima teised mängureeglid. Vanas liikluseeskirjas oli alguses punkt, mis sätestas, et eeskiri kehtib ainult teedel ja tänavatel - kahjuks ei ole uue liiklusseadusega niivõrd kursis, et kas see säte jäeti sisse või mitte? Enne kui mingi karistusega lepid, loe tähelepanelikult seadusi ja otsi netist liiklusalaseid foorumeid (ühes kui ma ei eksi võttis ka liiklusjurist Alar Sirk sõna).

P.S. Kas sulle vormistati rikkumine kohapeal või tahetakse sind peedistada kellegi pealtnägija tunnistuste järgi?

Päikest,

Madis
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas FlammablE »

Kas see uus liiklusseadus mitte ei sätestanud, et ka põllul või oma hoovis sõites peab kõik tingimustele vastama ehk juht on kaine, loaga ja autoga kõik korras? Mäletan, et mingid hobitraktoristid midagi protestisid, et kaine peaga ei kannatavat künda ja lapselast ei saa enam sundida kardulaid muldama :mrgreen:
Pata
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: R Juul 03, 2009 6:06 pm

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas Pata »

Jutuks oleva karjääri omanik on Lääne Regionaalne Maanteeamet (Lääne RMA). Rikkumine vormistati alles järgmisel päeval. Kõigepealt võeti ütlused abipolitseinikult (tema autos veel olnud tema elukaaslaselt ja lastelt vist ei võetud), siis kuulati üle minu autos viibinud kaks reisijat (samuti alaealised), siis kuulati üle minu autot juhtinud laps ja viimasena tuldi minu juurde. Trahviotsus (80.-) kirjutati siis kohe järgmine päev mulle välja, autot juhtinud isikule lubati teha trahvi 20.- eurot. Aga lapse trahvi saame kätte alles tuleval nädalal. Samas minu edasikaebamise aeg 15 päeva on juba möödas.
Tegelikult üks vaidlemise koht oleks siin veel: algul meile tundus, et peale meie pole karjääris kedagi. Kui laps oli sõitnud mingi 100 meetrit, nägime et eest tuleb vastu meile mingi auto (suunaga karjäärist välja). Et eespool läks tee natuke kitsamaks ja me olime just tsipake laiema koha peal, lasin ma tal auto paremale äärde tõmmata ja oodata, kuni vastutulija on möödas. Hetk hiljem saime aru, et vastutulev isiklik auto kuulub abipolitseinikule. Kui teised autos ütlesid et kähku vahetage kohad, siis just mina olin see kes jäi rahulikuks. Ma olin täiesti kindel, et kinnisel territooriumil kehtib alati ainult üks liikluseeskirja nõue: juht peab olema kaine. Niimoodi siis seisime seal umbes 10 sekundit, kuni vastutulev abipolitseinik oma autoga meie kõrvale jõudis ja küljeaknast nägi, kas roolis. Ta küll eemalt nägi et meie auto sõidab, aga selle kümne sekundiga oleks me jõudnud vabalt kohti vahetada (näiteks et äkki just seal seismise ajal vahetasime lapsega kohad). Ja ka hiljem ütlusi andes ma ei hakanud vassima, see tundus lihtsalt nii absurdne nii turvalises kohas sedasi trahvi saada.
Olen konsulteerinud sellel teemal päris mitme politseitöötajaga ja kõik on justkui minu poolel olnud. Aga otsuse vaidlustamise kohta arvati, et asjal oleks ainult siis mõte, kui mul oleks mõni tuttav jurist. Vist on ikkagi nii, et kuigi on kinnine territoorium, on karjäärisisene tee ikkagi teeja tee peal on nõutav juhiluba.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Mõtisklus teemal politsei kui riigi rahamasin

Postitus Postitas TiitR »

Üks on küll kindel - kuna tegu väikese kohaga, siis ILMSELT oli see abipolitseinik ka kohalik ja niimoodi "naabrimehele" ära tegemine on küll ABIpolitseiniku poolt võimunäitamine! :evil: Ega Sa juhulsikult tavapäevadel millegi ebaseaduslikuga silma ei paista? :D Iseasi muidugi mis seadus selle olukorra kohta arvab.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”