Keelatakse naelad ära või ei?

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Suletud
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas rato »

Oli siin meedias vahepeal mingit juttu et varsti keelatakse naastrehviga sõitmine ära...mis sellest rumalusest saanud on? oskab keegi öelda, või soovitada kohta kust seda vaadata saaks?
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3423
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas toilu »

Neljapäeval, 1. oktoobril algab talvine periood, mil sõidukil võib kasutada naastrehve.

http://www.tarbija24.ee/?id=168588

EI ole ära keelustatud mitte :)

Terv
TOilu
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas tyyp07 »

rato kirjutas:Oli siin meedias vahepeal mingit juttu et varsti keelatakse naastrehviga sõitmine ära...mis sellest rumalusest saanud on? oskab keegi öelda, või soovitada kohta kust seda vaadata saaks?
Kui nad seda ka teevad siis perioodi pikkus on ikka päris mitu aastat enne kui see täielikult kehtima hakkab. Kui õigesti mäletan siis vist aasta kuskil 2013 või 2015.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Postitus Postitas rato »

oli jah mõte talvekad osta ja ära naelutada, et maru hää klõbistada oleks jää peal. Aga kui oleks järgmine talv keelatud old siis targem ju kohe miski lamellindus osta.
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

Ega kohe ei saa ära keelata, pidi olema ju mingi 3 aastat üleminekuperioodi.Oleksin isegi nõus lamellidega sõitma, kui teed oleks hooldatud, kuid kui teel on ca 20 mm lausjääd, siis naeladegagi kehv sõita ja lamell oleks täitsa lootusettu. Nii et rahu veel.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas vtl »

rato kirjutas:Oli siin meedias vahepeal mingit juttu et varsti keelatakse naastrehviga sõitmine ära...mis sellest rumalusest saanud on? oskab keegi öelda, või soovitada kohta kust seda vaadata saaks?
Ma arvan, et siis, kui ka naastud ära keelatakse, jäetakse veel piisavalt aega olemasolevad rehvid ära kulutada... kui Sa just 10a varu ette ostnud ei ole.

Ise olen aastaid lamellidega sõitnud nii linnas kui maal ja ei ole mitte kordagi mingit probleemi olnud. Muuhulgas käidud see aasta märts-aprill kaks nädalat autoga polaarjoone taga Soome-Rootsi-Norra reisil. Viimases on kohalike jutu järgi suuremates linnades naastrehvid üldse keelatud, ilmastikuolusid on aga oluliselt ekstreemsemad kui meil. Kui rekkad mägedes lumetormi kätte jäävad, tõmmatakse ketid ümber ja pärast võetakse jällegi maha.

Viimaseid musti talvi vaadates olen üldiselt naeltega paljal asfaldil krõbistajad kerge muigega vaadanud. Paraku kevadel rööbastes ukerdades enam nii muigele ei aja.
Kasutaja avatar
kpihus
Fitting 38"
Postitusi: 273
Liitunud: R Juun 25, 2004 9:37 pm
Kontakt:

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas kpihus »

vtl kirjutas: Viimaseid musti talvi vaadates olen üldiselt naeltega paljal asfaldil krõbistajad kerge muigega vaadanud. Paraku kevadel rööbastes ukerdades enam nii muigele ei aja.
Neid rööpaid vaadates olen mina aga mõelnud, et miks soomes teed rööpas ei ole ? Seal ei sõideta nii palju naeltega kui meil ? :lol:
Kodanik2
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Juul 24, 2004 11:47 pm
Asukoht: Lihula

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas Kodanik2 »

kpihus kirjutas:
vtl kirjutas: Viimaseid musti talvi vaadates olen üldiselt naeltega paljal asfaldil krõbistajad kerge muigega vaadanud. Paraku kevadel rööbastes ukerdades enam nii muigele ei aja.
Neid rööpaid vaadates olen mina aga mõelnud, et miks soomes teed rööpas ei ole ? Seal ei sõideta nii palju naeltega kui meil ? :lol:
Vastuseks peaks olema asfaldi segu ja libeduse tõrje omavaheline reageering mis teeb asfaldi pehmemaks ja siis naastudega lennnutatakse see ülesse.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Kuulge - kas tõesti on tarvis JÄRJEKORDSET ja IGAAASTAST naast vs mitte-naast fleimi või? :shock:
rato eeldatavasti sai juba vastuse kätte.

Ja me võiks vähemalt siin foorumis mitte levitada väär-arusaama "lamellrehv" mõistest. Mul on suvisel mudarehvil ka lamellid sees, aga see ei tee temast veel üldsuse mõistes head talverehvi.

ÕS2006:
la.mel'l <20: -melli, -.melli> õhuke liistak, õhik. ▪ Lamell+kardin püstribakardin. Luu+lamell ANAT luuõhik
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas vtl »

kpihus kirjutas:Neid rööpaid vaadates olen mina aga mõelnud, et miks soomes teed rööpas ei ole ? Seal ei sõideta nii palju naeltega kui meil ? :lol:
AFAIK kasutatakse soomes tee-ehituses graniitkillustikku, meil aga paekivikillustikku.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Keelatakse naelad ära või ei?

Postitus Postitas vtl »

Kodanik2 kirjutas:Vastuseks peaks olema asfaldi segu ja libeduse tõrje omavaheline reageering mis teeb asfaldi pehmemaks ja siis naastudega lennnutatakse see ülesse.
Libeduse tõrjeks kasutatakse minuteada kloriide. Kuidas need bituumeniga reageerivad, ei saa mina küll aru.
Ka Soomes soolatatakse teid.
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Postitus Postitas rato »

tarmo kirjutas: ÕS2006:
la.mel'l <20: -melli, -.melli> õhuke liistak, õhik. ▪ Lamell+kardin püstribakardin. Luu+lamell ANAT luuõhik
Kaua sa kannatad eksole
:))

pange lukku, vastus käes
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Suletud

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”