Stihl saag vaja korda saada

Teeme biznist? Plekk sulle kurgid mulle ja kurgivesi kolmandele. Igasugune muu biznez jutt, mis ei sobi ei Müügi ega Ostu alla või on muud pidi hämara taustaga.

Moderaatorid: jr, boob, Moderators

mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas mudakas »

See kes Kohilas saagesi ja muud remondib on paljudele asjadele lahenduse leidnud. Viga ei ole suur,sest häält saag ju teeb algul. Karbussis on viga☺
Elu on lill isegi mudas sõites
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas mudakas »

Viga võib ka küünlas olla. Öeldi isegi seda,et uutel Husgvarnadel uuest peast töötab mõned korrad ja jokk. Küünlad on sitad vahel. Mul on samasugune saag aastast 2010,siiani töötab. Õnneks pole suuremaid jamasid olnud sellega. Mul üks tuttav teab saagidest palju.
Elu on lill isegi mudas sõites
JaanusLI
Fitting 38"
Postitusi: 396
Liitunud: E Aug 11, 2008 10:41 pm
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas JaanusLI »

Puucoy kirjutas:
JaanusLI kirjutas:Sumps umbes või vändalaager ära. Stihl teeb viimasel ajal s...a. Paljud uued saed tahavad peale mõningast kasutamist laagrite vahetamist. Saed stihl esindusest ostetud. Minu kogemused.
Kui kett liialt pingule vedada siis lõhud igasuguse sae ära vändalaagrite osas vähemalt. Mul on ainult 14 töötavat mootorsaagi ja kokku puutun kas kulumisest või solkkütusest tingitud vigadega. Mulle on muidugi näidatud igasugu saagisid ja enamus vigu on pahatihti omaniku mütsi all kinni. Teemaalgatajale Aiatähte võid rahus minna ja ütelda et Raivo saatis. Seal võib olla päris mitu viga nt; karburaatori membraan, kütusetoru, jne. Kaeva mälus kuna viimati sinna värske kütuse sisse panid selline viga võib vabalt olla ka liiga kaua paagis olnud bensiinist. Kehvem lugu on kui liiga pingul kett on laagri ära tõmmanud. Aiatähe poistel on üldjuhul varuosad laoseisus olemas ja kui ei ole pole neil kaugel ka pealaos käia. Samuti saavad nad vändalaagri kahtlusel asja ära survestada ja sulle ausa vastuse anda. Võid muidugi ka mulle helistada Tegija juba teadis mu nr.-t



Teen metsatööd igapäevaselt ja pole vaja siin tarka mängida. Kütus on saagidel viljandi statoilist... vb müüvad solki siis. 14 v 34 mul vahet pole....minul on aind 5stihl saagi, mis aina töötavad, kui ilm lubab. 2 on Huskit ja nendega mingit nööki ei ole !!! Mina räägin mis minul old on ja ketid on kõikidel normaalsed,mitte pillikeeled. Ja sama nöök on võsakatega, mis on stihlid-vb ketas liiga kinni keeratud ? Mina tulevikus enam stihlipoole ei vaata ja isegi edasimüüjad viljandis on nentind, et stihli varuosad vahepealsed on sitad. Krt pole normaalne, kui keeran korpusest poldi välja esimest korda ja sellega kaasneb metallipuru :D Võsakatel on sidurid fs460 kehvemad kui vanadel 450-.ljne jne Loodan et varba peale eiastund kellegile ;)
MÕNUMUMMID-e rooliväänaja. 53435237
TR-3 valmimas.
salmus
Fitting 44"
Postitusi: 451
Liitunud: N Nov 20, 2008 9:14 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas salmus »

Puucoy kirjutas:
helar kirjutas:Läks täna saag Kohila spetsi kätte.
Kohilas ei ole varutükke ja remonti tehakse seal guvalda ja zubilaga.
Ma arvan et siin kohal sa eksid. Tean neid inimesi seal isiklikult ja kindlasti ei remondi nad selliste riistadega. Oled sa nendega kokku puutunud ja nende käest teenust ostnud, et nii arvad?
Kasutaja avatar
Puucoy
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: L Dets 01, 2012 11:37 am
Asukoht: Jäneda L-Virumaa
Kontakt:

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas Puucoy »

salmus kirjutas:
Puucoy kirjutas:
helar kirjutas:Läks täna saag Kohila spetsi kätte.
Kohilas ei ole varutükke ja remonti tehakse seal guvalda ja zubilaga.
Ma arvan et siin kohal sa eksid. Tean neid inimesi seal isiklikult ja kindlasti ei remondi nad selliste riistadega. Oled sa nendega kokku puutunud ja nende käest teenust ostnud, et nii arvad?
Mu tuttava saag "parandati" seal ja peale seda tuli vändavahetus. Isiklikult ei roni nurga taha. On odavam.
Arvamus on nagu p....e igaühel on oma.
Nissan Patrol 3,3 td 84a.
Volvo C 303 3,0 b 78a.
Volkswagen Transporter syncro 2,5 td 98a.
MB Sprinter 4x4 2,2 2004a.
Sõidan millega tahan.
+372 51 38983
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas helar »

helar kirjutas:Jah, seda aeguva kütuse teemat tean. Ja pole paagis miskit antikvariaati hoidnud.
Tänaseks on saag Kohilasse jõudnud ja eks annan teada kuda tulemus on.
Paistab ,et ma siiski ei tea sittagi.
Saag Kohila Tehnikakeskusest käes ja toimib ilusasti.
Liigvana kütuse tõttu oli karpa membraan jala ämbrisse pannud.
Soovitati kasutada 2 max 3 nädalat vana küttesegu.
Töö kiire ja korralik , ning arve summa meeldiv.
Soovitan.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas v6sa »

helar kirjutas: ...
Liigvana kütuse tõttu oli karpa membraan jala ämbrisse pannud.
Soovitati kasutada 2 max 3 nädalat vana küttesegu.
...
Ja kuidas nad soovitasid sae seismapanekul käituda? Enamus "hobisaage" käib paar paaki iga paari kuu tagant...

Ehk kas peaks igal õhtul saepaagi tühjendama ja sael seiskumiseni käia laskma?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas tuningman »

helar kirjutas:Liigvana kütuse tõttu oli karpa membraan jala ämbrisse pannud.
Soovitati kasutada 2 max 3 nädalat vana küttesegu.
imestan isegi.
mul ka saag seisab pooliku paagiga mitmed kuud. kasutan tavaliselt vaid talvel.
tegu kah stihliga, aga mingi 15a vana mudel.
siiani pole vana bensu probleemi olnud :roll: .
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas honkomees »

tuningman kirjutas:
helar kirjutas:Liigvana kütuse tõttu oli karpa membraan jala ämbrisse pannud.
Soovitati kasutada 2 max 3 nädalat vana küttesegu.
imestan isegi.
mul ka saag seisab pooliku paagiga mitmed kuud. kasutan tavaliselt vaid talvel.
tegu kah stihliga, aga mingi 15a vana mudel.
siiani pole vana bensu probleemi olnud :roll: .
omal kõik analoogselt, ca 15 a vana stihl, sööb kõiksugu kütust, mille uuem 4-mix stihli võsakas ära põlgab ja seisab alaliselt täispaagiga ning tihti ka 3-4 kuud järjest...
Viimane kord tuli ca kuu aega tagasi naisel tuua mulle teise autoga teisele poole jämedat teele langenud puud, sain koju. Kui oleks tühi jne, vaevalt oleks naine selle tankimisega hakkama saanud, kütust seganud jms.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
samru
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 160
Liitunud: K Okt 06, 2010 7:40 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas samru »

Noh, vanasti räägiti 6 kuu juttu, et 6 kuud seisnud kütust võib kasutada ohutult. Asi lihtsalt selles, et ajapikku bensiin aurustub ning kõigepealt aurustuvad kergesti lendlevad ning kergesti süttivad ühendid/ained ning alles jääb kehvasti põlev ja kehvasti süttiv vedelik (halb käivitus, kõrgem töötemperatuur (suurem oht kokkulaskmiseks), madalam jõudlus ).

Kui saag seisab kaua, siis aurustub bensiin ka karburaatoris, ning halva kütuse korral tekivad karburaatorissse bensiinivaigud, mis ummistavad düüse ja kanaleid, seetõttu tuleks pikalt seismajääv saag lasta tühjaks töötada.

Membraanide kõvastumist ei põhjusta tavaliselt mitte vana kütus, vaid alkoholi sisaldus bensiinis. Alkohol ja membraanid ei käis omavahel kokku.

Alkohol bensiinis põhjustab ka alumiinium karpade nö. ussitamist (oksüdeerumist), sest alkohol seob vett, ning kui kastuda kanistrit, kuhu enne on sisse jäänud vett, siis pikal seismisel bensiin koos alkoholiga aurustub ning alles jääb vesi, mis siis omakorda asub karburaatoris koos bensiinis leiduvate mitte lendlevate osakestega tööle.
Yukon
ex: GC 2.7 CRD 2"lift
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas tuningman »

Viimasel ajal tundub, et bensiin sisaldab üha enam igasugu sõõvitavaid keemilisi
aineid ja muude asjade puhul pannakse rohkem nagu rõhku kvantiteedile, mitte kvaliteedile,
sest kui asjad ei laguneks või ei puruneks, siis ei saaks ju varuosi ja uusi mudeleid müüa,
kui vanad pikalt kestavad. uute ja laiali lennanud tööristade rikke puhul aga väidetakse, et valesti kasutatud.

edit: see on vaid minu isiklik arvamus ja tähelepanek.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
mudakas
IC Honoured Member
Postitusi: 322
Liitunud: R Dets 02, 2011 12:43 pm
Asukoht: mudas

Re: Stihl saag vaja korda saada

Postitus Postitas mudakas »

Vot sellised on lood tänapäeva küttega ja tehnikaga. Tegelt see Kohila vend teeb head tööd. Helar soovitas teile seda kohta. Arve pole kivist :D
Elu on lill isegi mudas sõites
Vasta

Mine “Bizniz”