Soorull

Teeme biznist? Plekk sulle kurgid mulle ja kurgivesi kolmandele. Igasugune muu biznez jutt, mis ei sobi ei Müügi ega Ostu alla või on muud pidi hämara taustaga.

Moderaatorid: jr, boob, Moderators

devil22
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: T Juun 01, 2010 8:41 pm
Asukoht: Sweden - Pärnu

Re: Soorull

Postitus Postitas devil22 »

See on põllurull, soorull suurem.
pikapäkk
Mudder
Postitusi: 86
Liitunud: E Dets 14, 2009 10:56 pm
Asukoht: järvamaa

Re: Soorull

Postitus Postitas pikapäkk »

V6sa-le
Olete unustanud ühe väga tähtsa asja,nimelt rullitakse selleks et kombainile,niidukile,purustile kõige ohtlikumad kivid maase suruda.
Töökiirusega ei tohiks üle pakkuda kuna liig suure kiirusega jäävad näha küll kohad kus kivid on olnud aga kivi ise lendab teadmata suunas.
Navara,Fastrac,ATV
Raigo
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 129
Liitunud: L Mär 11, 2006 5:33 pm
Asukoht: L-Viru

Re: Soorull

Postitus Postitas Raigo »

kivide jaoks on ikka rihvelrullid, siledad rullid annavad väikese efekti.
UAZ 3741
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2438
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Soorull

Postitus Postitas v6sa »

pikapäkk kirjutas:V6sa-le
Olete unustanud ühe väga tähtsa asja,nimelt rullitakse selleks et kombainile,niidukile,purustile kõige ohtlikumad kivid maase suruda.
Töökiirusega ei tohiks üle pakkuda kuna liig suure kiirusega jäävad näha küll kohad kus kivid on olnud aga kivi ise lendab teadmata suunas.
Ei ole unustanud. Aga kombainile ohtlikud kivid kohe kindlasti maasse ei lähe lihtsa rullimisega (kui nüüd ehk turbamaad välja arvata). Arvestades, et kombainimiskõrgus peaks ikka jääma 8-12+ (kuni 50) cm, siis heedrile tõusmiseks peaks kivi läbimõõt olema üle 30 cm... Heedri alla jäävad kivid peaks kergendusmehhanism aitama üle elada. Samas, kui kivi ikka kehva nurga all sõra alla satub, on pilpad paratamatud.

Niidukile ohtlikud võivad maasse minna, kuid võivad ka mitte. Sõltub mullastikust ja töö tegemise ajastusest. Sobivalt niiskesse mulda annab ehk suruda... Liiga kuiva kohe kindlasti mitte, enne deformeerub maksimaalselt täidetud silerulli pind või puruneb rihvelrulli ketas. öeldakse ju, et targem annab järele :lol:

Kiiruse kohta käiv on õige. Lisaks suureneb liiga kiirel töötamisel oluliselt rulli purunemise tõenäosus. Eriti malmist ketastega rihvelrulli puhul.

Aga et totaalselt OT ei lähe, siis tasub uurida ka Rodnase foorumist:
http://www.rodnas.ee/foorum/

Seal ikka liigub säherdust kaupa.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
pikapäkk
Mudder
Postitusi: 86
Liitunud: E Dets 14, 2009 10:56 pm
Asukoht: järvamaa

Re: Soorull

Postitus Postitas pikapäkk »

Arutaks asja rodnases edasi kuna tundub et sa pole vist kunagi kombaini roolis olnud.
Navara,Fastrac,ATV
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2438
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Soorull

Postitus Postitas v6sa »

Usun, et seda teemat Rodanse foorumis arutada pole vaja... Kuigi, mine tea. Eks siis arutamegi;)

Õigus on Sul selles, et ma ei ole pidanud kombainima koristamata kividega ülekülvatud ja harimisvigadest ebatasasel põllul kehvast ninaesisest kängujäänud, 25 cm kõrre otsas kõlkuva luidra peaga, varast otra lõikekõrgusega 4 cm... Seni on ikka viisakad põllud ja viljad olnud.
Kuigi, kombainerina ma tõesti sügist mööda ei saada...

Teema juurde tagasi tulles, siis Maalehes kuulutav Alati Teie Kokkonen pakkus kah mingil ajal muu hulgas soorulli. Äkki kahe nädala taguses lehes... :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Bizniz”