Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas tanel »

elmarm kirjutas:Ega päästeamet oma lahingautoga nagunii ära puksiirida ei saa.
See on muidugi point. Ideaalis võiks kortsu lastud masina jätta kuidagi sellisele positsioonile, et saaks ilma teed uuesti liikluseks sulgemata ta puksiirile paigutada. Jällegi, võib-olla vaatan ma aspektidest üle ja turvalisem on rüsal võsas ja põllul vedeleda lasta, kui teda hakata teepeenrale sikutama... või mingi lähima kruusaka äärde, neid pole alati võtta ka ilmselt...
Minu jutu mõte on lihtsalt selles, et kas saaks võimalusel ilma kaks korda mundrimehi välja ajamata ja liiklust tuksi panemata asjad ära toimetada...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas laqkaraza »

Aga minu kysimus on aga hoopis see, et milleks yldse see jama ja kogu teema.

Kes tegelikult selle koik kinni maksavad? Meie, maksumaksjad. Mille yle vaidlemine kaib - kas meid maksumaksjaid, kellel on kehv paev olnud kas meie endi voi kellegi teisel syyl, aidata ja meie endi makstud raha meie peale "raisata".
Pilt
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas elmarm »

tanel kirjutas:
elmarm kirjutas:Ega päästeamet oma lahingautoga nagunii ära puksiirida ei saa.
See on muidugi point. Ideaalis võiks kortsu lastud masina jätta kuidagi sellisele positsioonile, et saaks ilma teed uuesti liikluseks sulgemata ta puksiirile paigutada. Jällegi, võib-olla vaatan ma aspektidest üle ja turvalisem on rüsal võsas ja põllul vedeleda lasta, kui teda hakata teepeenrale sikutama... või mingi lähima kruusaka äärde, neid pole alati võtta ka ilmselt...
Minu jutu mõte on lihtsalt selles, et kas saaks võimalusel ilma kaks korda mundrimehi välja ajamata ja liiklust tuksi panemata asjad ära toimetada...
Tegelikult mundrimehed reeglina kutsuvadki kohe ka puksiiri välja. Ega nemad ise ka viitsi mitu korda käia sama kohapeal.
Neil vist isegi lepingud teatud firmadega.
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
paero
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: R Veebr 20, 2009 3:49 pm
Asukoht: Põlvamaa

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas paero »

Kujutage nüüd ette dialoogi Päästeametiga:

-Halloo, teate meil maja põleb!
-Selge.Kas inimeste elu on ohus?
- Ei ole, saime kõik ikka majast välja!
-Selge. Kas on ohtu ümbritsevatele hoonetele või muule?
- Ei ole, üksik hoone keset põldu, kõrvalhooneid pole veel
jõudnudki teha.
- Selge. Vaadake, teie olete omanik, eks? Nüüd on nii, et
see on puhtalt omaniku asi, kuidas ta oma majaga edasi käitub.
Kena õhtut teile!

Kui üks auto on kraavis, siis on üldiselt tegu õnnetusega.
Igaüks kes on õnnetuses olnud, teab, et igasugune abi on kuldaväärt.
Ja riigi poolt on ütlemata kena kui ta oma kodanikele appi läheb,mitte
ei keeruta pilk maas pöidlaid ja ei küsi pappi.
kolks
Fitting 38"
Postitusi: 397
Liitunud: P Jaan 18, 2009 10:01 pm
Asukoht: Laatre, Valgamaa

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas kolks »

Minu arvamus on et vahetusse lähedusse teega on vraki jätmine ohtlik. Ja selle peaks siis koheselt kui päästjad ja miilitsad kohal on ka ära viima. Selleks ikka puksiiri kasutades. Minu arvates võiks puksiiri maksta kindlustusfond ja hiljem summa välja nõuda süüdlaselt. Kui ei ole süüdlast või puudub sellel kindlustusleping siis maksab kahjud ju ikkagi kindlustusfond ja hiljem nõuab pappi süüdlaselt ise. Kui jätta see pukseerimine süüdlase, kannatanu maksta siis varsti ei tee enam ükski puksiir päästega koostööd kuna on pankrotis. Nii oleks kasulikum päästele, miilitsale, kannatanule, loodusele, riigile ning ka teistele liiklejatele.
Nissan Patrol 3,0 118 kw
BMW X5 160kw+
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas rommel »

Osadel kodumaistel kaskodel on äravedamine õnnetupaigalt juba "hinnas sees". Põhjanaabritel näiteks on laksu saanud liikuri ära vedamine õnnetuspaigalt puhtalt (sund)kindlustuse teema.
Kasutaja avatar
KuriKanarbik
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: E Veebr 27, 2012 8:31 pm
Asukoht: Pärnumaa

Re: Autode kraavist sikutamine - kelle rida?

Postitus Postitas KuriKanarbik »

Olen päästjana tööl. Põhimõtteliselt on vähemalt meie komandos nii, et kui ''Kata'' vints ja teeolud (ei ole liiga libe) võimaldavad masina kraavist kätte saada siis teeme seda. Kirjade järgi pole see meie rida.

P.S. Appi läheme häirekeskuse korralduse peale, matsu puhul tavaliselt likvideerime süttimisohu s.t. akul juhtmed maha ja viisakalt ei lõika läbi. Kui miskit lekib siis absorbenti peale ja olemas. Liikluse regullimine on politsei teema ja puksiiri tellivad ka nemad.
Veoteenus, haljastustööd. Traktori perses halumasin ja oksapurusti
Kontakt:
sorts.ou@gmail.com
55527081
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”