Venemaale - ettevalmistused reisiks

Käisid autoga välismaal ? Sõitsid ümber maailma ? Tahad sellest pikemalt kirjutada või pidevalt oma reisikirja uuendada ? See on just õige koht.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas amevier »

Oleme käinud aastaid Valgevenes sahvreid tegemas ja paaril korral, kui hotelli ei kasutanud, võtsime vajalikud pitsatijäljendid tanklast. Tankla kassa pitsat löödi migratsionnaja kartale ja kogu moos, peaasi, et iga kolme päeva üks pitsat tuli.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas helar »

Faili saad.
Need vene teed on ägedad. Kaardil suure teena märgitud, aga kõlgud hoopis vintsi otsas :yupikaye
Sellega seoses installi vints.
Sellega veel seoses: mina kui arg kodanik ,sellist trippi üksi ette heameelega ei võtaks.
Koosta miski kondikava ja eeldatav maksumus. Anna siia märku. Siis juba on lootust reisikaaslane leida. Ka trip.ee on hea laia kõlapinnaga foorum :!: Olen natuke neid vene teid nuusutanud , ja kui seal jamaks läheb võid üksi omale mulla ja muda peale kraapida. Kõlan negatiivselt ? Väga hea.
Tsukotka reisisellidelt saad täpsemalt küsida juba aprillis kuidas ja mis.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas helar »

Jah, eks ta nii ongi. Pitsat on siiamaani ülim.
Tagusin auto kindlustused suvalisi tööjuures leiduvaid templeid täis- et oleks ikka ametlikum.
Samas - need templid saab ka kaasa võtta 8) :wink:
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Tegelikult oli mul kokkulepe ühe kauaaegse tuttavaga kes on üpris hea meistrimees, minu endine paarimees bussijuhi aegadest, ootasin teda mitu aastat mil ta töö juurest vabaneb, vahepeal sai ta vanemaks, targemaks ja siis loobus. Leidsin uue, väga hea Uaz tundja, ta tuleks ka praegu otsekohe, kuid peremees saatis meid pikale lainele - kuu aega ja kõik. Meeskonda oli mõeldud veel kolmas mees kes teeks fotod, videod ja taipaks arvutist rohkem kui ainult maili saatmine. Kolmandast olen hetkel loobunud kuna ei saa endale võtta sellist vastutust auto purunemise juhul. Venemaal leidsin ühe offroad klubi milline sõidab osa just minu planeeritud marsruudist, tahtsin nende tiiva alla, nad kaalusid natukene aega ja leidsid et Uazik on liiga lahja relv.
Eelarvet ei oska ma eriti teha, bensiinile läheb umbes 5000 EUR, nüüd lugesin, et Venemaal plaanitakse bensu hinda tõsta 10%, varuosadele ja remondile veel 2000 EUR. Ööbimised on plaanitud põhiliselt telki või autosse, toit peaks olema umbes samas hinnas mis siin. Kui peaksin auto kapitaalselt ribadeks sõitma ja ise ellu jääma, siis auto koju saatmise kulutus raudteel on mulle tundmatu suurus, püüan välja uurida. Kaaslaselt oleksin oodanud et ta tasub omad kulutused - toit, ööbimised, muuseumid, ei segaks ka osa bensiiniraha tasumine, kuid viimane ei ole määrav.
Vints mu autol on, offroaderid ütlevad et korralik, kuna olen ikkagi endine autojuht, siis igasse poriauku oma nina ei topi, püüan autot hellalt kohelda. Loomulikult võib juhtuda väljapääsmatuid olukordi.
Ega siin paarimehe otsimise aega eriti enam ei olegi - kusagil kuu aja pärast peab viisandust hakkama ajama, ehk kuulutan veel paaris kohas kuid üldiselt olen leppinud et sõidan üksinda.
Kõigi heade soovide ja nõuannete eest olen tänulik, ole nüüd mees ja vali milline kaart, millised sidevahendid jne, jne. Kuid pole üldse kahtlust et saan hakkama.
Arno.
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Noniinoniinonii, läks tööks, kast maha, kardaanid sidur maha, tagasi tahaks panna kobedama korvi, ketta Pidurimeistrite katetega, tööd jagub. Kose kohalik JakkMoto võttis töö ette ja nüüd olen kindel et vähemalt hooletusvigade või pahatahtliku suhtumise pärast teel probleeme ei teki. Eks need vene varuosad on nagu on, uutmine pole siin muutnud midagi peale disaini. Näiteks, autole jäi vana roolisammas, üks eelmistest remondimeestest otsustas sinna otsa istutada mingil põhjusel uue tüübi rooliratta. Koonused aga aga ei istunud, ratas ei läinud korralikult samba otsa, kinnitusmutter kinnitus ainult veerand pöörde võrra. Ja nii see mees mulle töö üle andiski, viga katete alt ei olnud võimalik märgata. Kui uueks remondiks läks, tuli viga välja. Inimesed, olge valvsad, ilus jutt ja libe välimus võivad tappa.
Aga muidu läheb libedalt, Venemaa kaarte tuleb paremalt ja vasakult, uskumatult heatahtlikult abivalmis olete. Esimese kaitsesüsti sain kätte, mõned on veel ootamas. Kui keegi soovitaks mis võie sääskede ja moskade vastu enim aitab, oleksin tänulik. Kõik Jaanipäevad on nad mul ära rikkunud.
Arno.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2200
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas puhvel »

Mu kunagisel uazikul sai kah miski lääne rool otsa taotud, just taotud, sest nuudid ei sobinud. Seda küll polnud, et mutter veerand pööret aind otsas oleks ja toimis. Arvata on, et selline " tehniline lahendus" pole kõige turvalisem aga orig rool ju nii tobedalt suure läbimõõduga ja peene vitsaga.
PS sellise pika reisi peal tuleb vast iga 1000 km tagant kõhu alla ronida ja kõikvõimalikke kinnitusi pingutada....on meeles näiteks, et käimakast lihtsalt loksus lahti. Kuna iga päev ei viitsind alla ronida, oli tulemuseks katki vibreerund käimakasti kinnituse kõrv.
XC 70
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas enx »

http://www.jahimees.ee/et/loomade-torje ... s-100.html
Julgen seda soovitada, toimib mitmed tunnid, mitte nagu Off, kus 15 mindi pärast on sääsed kallal jälle.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 943
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas ahto42 »

Kiidan ka bens 100, lasi metsas üle 5 tunni metsas vabalt saega toimetada, silma ära higiga lase voolata.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
ttambett
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: E Mär 08, 2010 10:48 pm
Asukoht: Kiisa
Kontakt:

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas ttambett »

moskade vastu ei aita mitte midagi!
Kui siis ainult edasi sõitmine kuni neid enam pole.
Toyota LC95
Mitsubishi Pajero III, oli.

http://www.puutöö.ee
UAZIK469
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: R Jaan 10, 2014 3:16 pm

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas UAZIK469 »

Nende putukatega probleeme tuleb, kavatsen ju autos suuremalt jaolt magada, Uazik on aga üpris hõre. Üks mu Kemerovost pärit tuttav ütles, et seal on sääsed muteerunud, Of,i võtavad magustoiduna. Aga inimesed elavad seal, küllap saan minagi hakkama. Ben,s ostan kindlalt kaasa.
Arno.
robot
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Sept 30, 2009 2:48 pm
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas robot »

ttambett kirjutas:moskade vastu ei aita mitte midagi!
Kui siis ainult edasi sõitmine kuni neid enam pole.
Nende eest peaks aitama tõrv. Koos nendega ka kõikide teiste loomade eest.

Venemaal on levinud kasetõrv. Peaks olema igalpool müügis http://www.vetlek.ru/shop/?gid=2365&id=644

Mul on kodus jaapani bambuse tõrv. On kirjas et saab kasutada igasuguste loomade eest.
Proovisin 100 ml vett koos umbes 5 ml jaapani tõrvaga. Tiomib umbes pool tundi. Kangemat pole proovinud. Võib olla vett üldse pole vaja.
Romek
Rock Crawler
Postitusi: 683
Liitunud: E Okt 23, 2006 1:04 pm
Asukoht: Saue

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas Romek »

Bens,i tohib ainult nahale lasta, riided teeb aukliluks :shock: Julm keemia. Kuuajalise matkaga kõrvaltoimeid ei hakanud esinema, aga kolme kuuga võib endalegi mõjuma hakata :8ball: Vene kaubandusvõrgust leidsime miskit aerosooli, mis ka täiesti toimis, koostist ei tea, aga lõhna poolest sai kasutada ka deodorandi eest :-)
Kohalikud jah, segavad ämbrisse kasetohtu, savi ja rohutuuste, ning pistavad siis põlema...
Ise otsiks vist hoopis mingit tuimestust või valuvaigistit :D
Sääsevõrguga laia äärega sombreero võta kindlasti kaasa.
LC80 4,2TD
Tel.5102431
Kasutaja avatar
sunwolf
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: N Jaan 26, 2012 8:05 pm
Kontakt:

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas sunwolf »

Moškade vastu ei aita ei Bens ega ükski muu vahend, ka kohapeal saadaolevad tõrjevahendid mitte. Sääsevõrgust poevad läbi ning leiavad väiksemagi prao, kust riiete alla pääseda.
Lihtsalt tuleb see paaritunnine periood iga õhtu üle elada kui nad ringi lendavad ning siis võimalikult rahulikult laagriplatsil liikuda, et mitte heina seest uusi moškadeparvesid üles ärritada.
Allergiarohtu tasub igaks juhuks varuda paari nädala jagu, kui isegi Eestis arvad, et need putukad allergiat ei tekita, siis kohapeal võib selguda vastupidine olukord. Siis aga on juba hilja rohtu otsima hakata...

Pilt
Kasutaja avatar
LR-HD
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Veebr 04, 2012 7:34 pm
Asukoht: vääna jõesuu

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas LR-HD »

Isegi kui allergiat ei ole,aitab allergiarohi sügelemise vastu,ei kratsi vähemalt hulluks ja lõhki ennast!
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1043
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Venemaale - ettevalmistused reisiks

Postitus Postitas CaveMan »

Romek kirjutas:Bens,i tohib ainult nahale lasta, riided teeb aukliluks :shock: Julm keemia.
Seda ei maksa eriti ka sisse süüa. Naine hõõrus seda endale peale. Veidi hiljem sõi võileibu, käsi ei pestnud. Veel veidi hiljem oksendas nagu pöörane.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Vasta

Mine “Reisikirjad ja pikemad jutustused”